Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
OD SUTRA I ZVANICNO 8% PDV... Izvod iz pravilnika...
STRANA 1 OD 2  
VMARC OD SUTRA I ZVANICNO 8% PDV... Izvod iz pravilnika... 10.07.2007. 15:37 T4964

status: user
broj poruka: 9388

Н.а. о.с.н.о.в.у. ч.л.а.н.а. 23. с.т.а.в. 3. З.а.к.о.н.а. о. п.о.р.е.з.у. н.а. д.о.д.а.т.у. в.р.е.д.н.о.с.т. („.С.л.у.ж.б.е.н.и. г.л.а.с.н.и.к. Р.С.”., б.р.. 84/04, 86/04 –. и.с.п.р.а.в.к.а., 61/05 и. 61/07),
М.и.н.и.с.т.а.р. ф.и.н.а.н.с.и.ј.а. д.о.н.о.с.и.
П. Р. А. В. И. Л. Н. И. К.
О. И.З.М.Е.Н.А.М.А. И. Д.О.П.У.Н.А.М.А. П.Р.А.В.И.Л.Н.И.К.А. О. У.Т.В.Р.Ђ.И.В.А.Њ.У. Д.О.Б.А.Р.А. И. У.С.Л.У.Г.А. Ч.И.Ј.И. С.Е. П.Р.О.М.Е.Т. О.П.О.Р.Е.З.У.Ј.Е. П.О. П.О.С.Е.Б.Н.О.Ј. С.Т.О.П.И. П.Д.В.
Ч.л.а.н. 1.
У. П.р.а.в.и.л.н.и.к.у. о. у.т.в.р.ђ.и.в.а.њ.у. д.о.б.а.р.а. и. у.с.л.у.г.а. ч.и.ј.и. с.е. п.р.о.м.е.т. о.п.о.р.е.з.у.ј.е. п.о. п.о.с.е.б.н.о.ј. с.т.о.п.и. П.Д.В. („.С.л.у.ж.б.е.н.и. г.л.а.с.н.и.к. Р.С.”., б.р.. 108/04, 130/04, 140/04 и. 65/05), п.о.с.л.е. ч.л.а.н.а. 7а. д.о.д.а.ј.е. с.е. ч.л.а.н. 7б., к.о.ј.и. г.л.а.с.и.:
„.Ч.л.а.н. 7б.
П.е.р.с.о.н.а.л.н.и.м. р.а.ч.у.н.а.р.о.м., у. с.м.и.с.л.у. ч.л.а.н.а. 23. с.т.а.в. 2. т.а.ч.к.а. 7а.) З.а.к.о.н.а., с.м.а.т.р.а. с.е. р.а.ч.у.н.а.р.с.к.и. х.а.р.д.в.е.р. к.о.ј.и. с.е. с.а.с.т.о.ј.и. о.д. к.у.ћ.и.ш.т.а. с.а. с.в.и.м. њ.е.г.о.в.и.м. е.л.е.м.е.н.т.и.м.а., м.о.н.и.т.о.р.а., т.а.с.т.а.т.у.р.е. и. м.и.ш.а..
К.о.м.п.о.н.е.н.т.а.м.а. о.д. к.о.ј.и.х. с.е. с.а.с.т.о.ј.и. п.е.р.с.о.н.а.л.н.и. р.а.ч.у.н.а.р., у. с.м.и.с.л.у. ч.л.а.н.а. 23. с.т.а.в. 2. т.а.ч.к.а. 7а.) З.а.к.о.н.а., с.м.а.т.р.а.ј.у. с.е. к.у.ћ.и.ш.т.е., е.л.е.м.е.н.т.и. к.у.ћ.и.ш.т.а., м.о.н.и.т.о.р., т.а.с.т.а.т.у.р.а. и. м.и.ш..
Е.л.е.м.е.н.т.и.м.а. к.у.ћ.и.ш.т.а. и.з. с.т.. 1. и. 2. о.в.о.г. ч.л.а.н.а. с.м.а.т.р.а.ј.у. с.е. у.р.е.ђ.а.ј. з.а. н.а.п.а.ј.а.њ.е., м.а.т.и.ч.н.а. п.л.о.ч.а., ц.е.н.т.р.а.л.н.а. п.р.о.ц.е.с.н.а. ј.е.д.и.н.и.ц.а., р.а.д.н.а. м.е.м.о.р.и.ј.а., м.а.г.н.е.т.н.и. и. о.п.т.и.ч.к.и. у.р.е.ђ.а.ј.и. з.а. с.к.л.а.д.и.ш.т.е.њ.е. п.о.д.а.т.а.к.а., а.д.а.п.т.е.р.и., к.о.н.т.р.о.л.е.р.и. и. д.р.у.г.а. д.о.б.р.а. к.о.ј.а. с.е. у.г.р.а.ђ.у.ј.у. у. к.у.ћ.и.ш.т.е..”.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ko je razumeo - shvatice... 10.07.2007. 15:40 #23322

status: user
broj poruka: 9388

Sto zbog pravnih zavrzlama koje verovatno ni potpisniku Ministru Mr. dr. Mirku Cvetkovicu, inace autoru - donosiocu pravilnika nisu bas najjasnije a sto zbog probloema sa cirilicnim fontovima, drage nam PC Berze.


Koga ne mrzi, neka prekuca...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A ko hoce jos malo da razbija glavu... 10.07.2007. 15:48 #23323

status: user
broj poruka: 9388


Navod iz Racunovodstvene prakse br.16, JUL 2007.



„U skladu sa navedenim, promet nekih drugih dobara koja se ne ugradjuju u kuciste personalnog racunara, vec se samo prikljucuju na njega, kao sto su stampac, skener, zvucnici, kamere i drugo, oporezuje se, kao i do sada, po opstoj stopi PDV od 18%. Medjutim, ako se ova dobra isporucuju kao sporedna, uz glavnu isporuku personalnog racunara, i ako je zadovoljeno nacelo jedinstva prometa, u skladu sa clanom 4. stav 6. Zakona o PDV, u odredjenim slucajevima moze se smatrati da je izvrsen samo promet perslonalnih racunara. U tom slucaju, ukupna naknada koju obveznik prima ili treba da primi predstavlja jedinstvenu poresku osnovicu na koju se PDV obracunava po stopi koja je propisana za glavni promet perslonalnih racunara, a to je posebna stopa PDV od 8%.

Princip jedinstva glavne i sporedne isporuke tesko je primeniti u prometu dobara na malo, pre svega zbog obaveze evidentiranja prometa preko fiskalne kase, jer je u memoriji fiskalne kase unapred za svako konkretno dobro oznacena propisana poreska stopa (8% i 18%). Medjutim, ukoliko obveznik PDV ima formiranu jedinstvenu cenu npr. za kupovinu perslonalnog racunara sa stampacem ili personalnog racunara sa zvucnicima, u tom slucaju je, prema nasem misljenju, zadovoljeno nacelo jedinstva prometa, sto znaci da se na ukupnu naknadu primenjuje posebna stopa PDV od 8%.“

Detaljno vezano za oporezivanje prometa koji ima tretman sporednog uz glavni promet dobara i usluga, mozete prouciti u Racunovodstvenoj praksi br.15, JUL 2007. (str.21).

Sto bi rekli, na nesto je 18, ali moze biti i 8 ako bas zelite da radite gimnastiku sa papirima ITD...

Prosto ne mogu a da ne citiram naseg vidjenijeg druga sa ovoga sajta...

`Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 10.07.2007. 16:01 #23324

status: user
broj poruka: 584

Na osnovu člana 23 stav 3 Zakona o porezu na dodatu vrednost („Službeni glasnik RS”, br 84/04, 86/04 – ispravka, 61/05 i 61/07),
Ministar finansija donosi
P R A V I L N I K
O IZMENAMA I DOPUNAMA PRAVILNIKA O UTVRÐIVANjU DOBARA I USLUGA ÈIJI SE PROMET OPOREZUJE PO POSEBNOJ STOPI PDV
Èlan 1
U Pravilniku o utvrđivanju dobara i usluga čiji se promet oporezuje po posebnoj stopi PDV („Službeni glasnik RS”, br 108/04, 130/04, 140/04 i 65/05), posle člana 7a dodaje se član 7b, koji glasi:
„Èlan 7b
Personalnim računarom, u smislu člana 23 stav 2 tačka 7a) Zakona, smatra se računarski hardver koji se sastoji od kućišta sa svim njegovim elementima, monitora, tastature i miša
Komponentama od kojih se sastoji personalni računar, u smislu člana 23 stav 2 tačka 7a) Zakona, smatraju se kućište, elementi kućišta, monitor, tastatura i miš
Elementima kućišta iz st 1 i 2 ovog člana smatraju se uređaj za napajanje, matična ploča, centralna procesna jedinica, radna memorija, magnetni i optički uređaji za skladištenje podataka, adapteri, kontroleri i druga dobra koja se ugrađuju u kućište”


Evo ga ono gore u latinici.
Interesantno je sastavljeno.
Boze gde mi zivimo...
Meni mis i tastatura nisu ugradjeni u kuciste,
stoje mi van njega. Znao sam da negde gresim,
jedva sam stavio stampac unutra.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 10.07.2007. 16:16 #23325

status: user
broj poruka: 726

Najjednostavnije je obratiti se onima od kojih sve zavisi - prodavcima.Pozvao sam 3 firme i dobio identicne odgovore - za kompletne konfiguracije,kao i komponente pojedinacno (unutar kucista),obracunavace se poreska stopa od 8 %.Stampac,zvucnici,web kamere,nuklearni reaktori,usb saksija...cijene za ove komponente ce se obracunavati po staroj stopi od 18%.

Mis i tastatura ce se prvih 7 mjeseci dobijati besplatno,nakon toga je potrebna dozvola od Ministarstva za zastitu prava bijelih ljudi.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: :: 10.07.2007. 16:27 #23326

status: user
broj poruka: 5696
A gde su tu skeneri, stampaci, ploteri...tj. robusniji izlazni uredjaji???


- C H A M E L E O N -

::
:: Na osnovu člana 23 stav 3 Zakona o porezu na dodatu vrednost („Službeni glasnik RS”, br 84/04, 86/04 – ispravka, 61/05 i 61/07)
:: Ministar finansija donos
:: P R A V I L N I
:: O IZMENAMA I DOPUNAMA PRAVILNIKA O UTVRÐIVANjU DOBARA I USLUGA ÈIJI SE PROMET OPOREZUJE PO POSEBNOJ STOPI PD
:: Èlan
:: U Pravilniku o utvrđivanju dobara i usluga čiji se promet oporezuje po posebnoj stopi PDV („Službeni glasnik RS”, br 108/04, 130/04, 140/04 i 65/05), posle člana 7a dodaje se član 7b, koji glasi
:: „Èlan 7
:: Personalnim računarom, u smislu člana 23 stav 2 tačka 7a) Zakona, smatra se računarski hardver koji se sastoji od kućišta sa svim njegovim elementima, monitora, tastature i miš
:: Komponentama od kojih se sastoji personalni računar, u smislu člana 23 stav 2 tačka 7a) Zakona, smatraju se kućište, elementi kućišta, monitor, tastatura i mi
:: Elementima kućišta iz st 1 i 2 ovog člana smatraju se uređaj za napajanje, matična ploča, centralna procesna jedinica, radna memorija, magnetni i optički uređaji za skladištenje podataka, adapteri, kontroleri i druga dobra koja se ugrađuju u kućišteâ€
::
::
:: Evo ga ono gore u latinici
:: Interesantno je sastavljeno
:: Boze gde mi zivimo..
:: Meni mis i tastatura nisu ugradjeni u kuciste
:: stoje mi van njega. Znao sam da negde gresim
:: jedva sam stavio stampac unutra.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: :: 10.07.2007. 16:37 #23328

status: user
broj poruka: 584
:: A gde su tu skeneri, stampaci, ploteri...tj. robusniji izlazni uredjaji??
::
::
:: - C H A M E L E O N -


To su dobra koja se ne ugradjuju u kuciste :))
Jedino ako nadjemo dovoljno velika kucista i sve sto nam
treba odmah u radnji potrpamo unutra.

Oglasnik, u sta spada sad monitor?
Jel monitor isto ugradjujemo u kuciste?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 10.07.2007. 17:09 #23331

status: user
broj poruka: 726

::monitor isto ugradjujemo u kuciste?

Moze li to?

Vojin Sabuka,resorni ministar sa oziljkom u obliku muzickog telegrama,zaprepasti masu: `Svaki racunar kupljen do 31. jula,prvog mjeseca u maju,srecno!`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: 10.07.2007. 17:20 #23334

status: user
broj poruka: 584


::
:: ::monitor isto ugradjujemo u kuciste?
::
:: Moze li to
::
:: Vojin Sabuka,resorni ministar sa oziljkom u obliku muzickog telegrama,zaprepasti masu: `Svaki racunar kupljen do 31. jula,prvog mjeseca u maju,srecno!
::

raspitao sam se...
monitor je 8% bez obzira da li ide u okviru konfiguracije ili
kao zasebna komponenta. na to sam mislio. zato sam pitao
da li i njega ugradjujemo...
pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Uh... 10.07.2007. 17:34 #23336

status: user
broj poruka: 726

Na ovom forumu nije preporucljivo saliti se...

Kada ljudi u ovakvim situacijama zavrse post sa `pozdrav` (kao sto si ti to ucinio),to moze ukazivati na nezadovoljstvo prethodnikovim odgovorom.

geloso,nemoj mi reci da si se naljutio?Ja sam tvoj reply dozivio kao salu,a ne cinicni prekor.Zato sam se i ja nasalio.Mislio sam da ste ti i krkub rijetki ljudi na forumu sa kojima se moze i na ovakav nacin razgovarati,bez nus-efekata.

Ako si se uvrijedio - izvini,mada nema objektivnih razloga da ti se izvinjavam.

Za kraj,citiram :

geloso :: člana 23 stav 2 tačka 7a) Zakona, smatraju se kućište, elementi kućišta, monitor, tastatura i miš

Dakle,sam sebi si odgovorio na pitanje,zato sam mislio da se salis.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Uh... 10.07.2007. 17:41 #23339

status: user
broj poruka: 584
ma jesi lud, bre? ko se ljuti?!!!!

ne zezam se, stvarno sam zvao firmu da vidim gde
su smestili monitor. priznaces da su ga jezivo sklepali
gore ili bar meni nije bilo dovoljno precizno...

sve je bre ok...

nego, kako da proverim da li se lampica u frizideru gasi kada zatvorim vrata?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ludi ... 10.07.2007. 17:44 #23341

status: user
broj poruka: 568
j****o vas vise to s porezom

Licence to kill

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 10.07.2007. 17:47 #23342

status: user
broj poruka: 726



Heehehehe

Tip! : Udji u frizider!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman offtopic za oglasnika 10.07.2007. 19:02 #23347

status: user
broj poruka: 1111
brate potpuno si u pravu kada kazes > Na ovom forumu nije preporucljivo saliti se...
pored svake sale moras da napises da je to sala
niko vise nema smisla za humor


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JohnnyP buloneza 10.07.2007. 19:13 #23350

status: user
broj poruka: 4
i to samo takva. Na `dobro` koje se ugradjuje u kuciste, kao sto je rack ili ti hdd fioka 8%, a na isto to samo u prenosnoj varijanti 18%.
Oj Srbijo na Balkanu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko AHA... 10.07.2007. 19:20 #23351

status: user
broj poruka: 6643
Znači, sve što natiskam u kućište, platim 8%... a što viri 18%....
E, Geloso, kako ubacuješ papir? Mislim, ajde za štampač, ali skener me baš z....bava da mu u kućištu otvorim poklopac.... da ga skinem? `Oće se zapraši sav? Jel` treba zbog PDV-a ugraditi još koji ventilator? Još memorije? Da li radi dual-channel kad je štampač u boji unutra.... ili mora c/b?.....

Bitno da su monitori skiknuli na tih 8%, sad je Benqurion od 22` negde oko 250€...
P.S. Da li može da se nagura u kućište od 22` ili samo od 19`? A, može li wide ili samo....
Sad me psujte, šala je bzwze.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: AHA... 10.07.2007. 21:45 #23359

status: user
broj poruka: 801



:: Znači, sve što natiskam u kućište, platim 8%... a što viri 18%...
:: E, Geloso, kako ubacuješ papir? Mislim, ajde za štampač, ali skener me baš z....bava da mu u kućištu otvorim poklopac.... da ga skinem? `Oće se zapraši sav? Jel` treba zbog PDV-a ugraditi još koji ventilator? Još memorije? Da li radi dual-channel kad je štampač u boji unutra.... ili mora c/b?....
::
:: Bitno da su monitori skiknuli na tih 8%, sad je Benqurion od 22` negde oko 250€..
:: P.S. Da li može da se nagura u kućište od 22` ili samo od 19`? A, može li wide ili samo...
:: Sad me psujte, šala je bzwze

da po prvi put bezveze....
e nego jel se samo meni cini da oni nisu skinuli svih 10% nego mozda nekih malih 5??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gigatroncc Konacno objasnjenje i primena 11.07.2007. 00:38 #23361

status: client
broj poruka: 8
Od danas vazi novi cenovnik sa izmenjenim cenama usled smanjenja PDV-a na odredjenu racunarsku opremu.Od danasnjeg dana PDV od 8% placace se pri kupovini sledecih artikala : Racunari,Brand racunari,Barebone racunari,Notebook i PDA racunari,Maticne ploce,Graficke karte,Procesori,Memorija(samo ona koja se ugradjuje u racunar),Harddiskovi,Opticki i magnetni uredjaji(osim eksternih),interne TV Karte,Kucista,Napajanja i oprema za kucista,Misevi,Tastature,Kontroleri adapteri i svi ostali artikli koji se mogu ugraditi u kuciste racunara.Svi ostali artikli koji nisu navedeni se i dalje oporezuju po stopi od 18%.Posebnu kategoriju cine monitori,naime monitori koji imaju DVI izlaz ili ugradjen TV tuner ce se i dalje oporezivati po stopi od 18%.Ostali monitori ce biti oporezovani sa stopom od 8%.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
XXXL Banana 11.07.2007. 02:17 #23364

status: user
broj poruka: 537
`Posebnu kategoriju cine monitori,naime monitori koji imaju DVI izlaz ili ugradjen TV tuner ce se i dalje oporezivati po stopi od 18%.Ostali monitori ce biti oporezovani sa stopom od 8%`

Hahahahahahaha a ceo dan sam ubedjen da ce prodavci naci neku foru da ne skinu PDV ili da ne smanje cene :) Mora malo da se krade... kad se malo krade to i moze da se tolerise.. zar ne :) kaze Velja tako, ja mu verujem :) Koji procenat monitora poslednje generacije nema DVI ? A koji monitori koji se danas prodaju u nasoj zemlji imaju DVI ? Super je fora :) za respekt! Uskoro ce PDV da bude smanjen za 10% svim artiklima koji se tesko i slabo prodaju .. i svi ce imati Inno3D graficke kartice :) jupiiiiii inace memorija ne spada u kopjuterski hardware tako da je za nju PDV i dalje 18% ... a koja se memorija ne ugradjuje u racunar ? Bas sam probao moju da ugradim u sokovnik al nije brze radio :) Firma koja je od uvoznika preuzela monitore, nije na njih platila PDV, vec to radi kupac. Znaci fora sa DVI je cisto uzimanje para narodu. Ako po zakonu smanjenje vazi za sve monitore, a firma naplati na cenu +18% navodnog PDV-a, dobije se lepa osnova za tuzbu :) sreca pa sam odustao od kupovine monitora i taj shlog za novcanik odlozio za sledecu godinu. Da nisam to uradio, u kupovinu bi isao sa sekirom. Cisto da odsecem taj DVIpa da platm manje:) Neozbiljnost na nivou, a drzava je trula,zgazena i do pola raspadnuta banana.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Sta je ovo? 11.07.2007. 02:18 #23365

status: user
broj poruka: 726


:: monitori koji imaju DVI izlaz ce se i dalje oporezivati po stopi od 18%.

Slobodno tumacenje Zakona,fleksibilno pravo ili trazenje rupa u Zakonu?Da li je ovo preporuka autora Zakona ili odluka prodavaca?

Promjena Zakona o PDV je dobrodosla i sve nas je obradovala ali njegova tekstualna forma vrlo lako moze postati i novi BBC klasik,poput `Mucki`.Posto u ekspertskim timovima koji pripremaju ovakve zakone ili njihove revizije nema kategorije `IT vjestak`,da li treba ocekivati da se prodavci odluce da bezicne miseve oporezuju po staroj,a obicne po novoj stopi?Koja je (pravna) razlika izmedju DVI i analog?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC DVI 11.07.2007. 03:04 #23366

status: user
broj poruka: 9388
To sa DVIjem je zaista imbecilno, ali na zalost istinito. Sam nacin razmisljanja ljudi koji su to propisali mi je jos imbecilniji, ali daleko najimbecilniji mi je na nacin razmisljanja onog ko za takve odluke krivi pogresne ljude (prodavci, da uvek oni nalaze nacin da zarade gomilu para po necim naivnim ledjima). Znaci sace svi prodavci da oporezuju odredjenu robu koja do njih stiza se 8%, krajnjim kupcima sa 18%... Ma dajte ljudi ili razmislite malo pre nego li pocnete da lupetate ili se ne upustajte u komentarisanje necega sto ni sami ne razumete.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 11.07.2007. 03:26 #23369

status: user
broj poruka: 726

::Sam nacin razmisljanja ljudi koji su to propisali mi je jos imbecilniji

Ko kaze da je propisano da se monitori oporezuju po DVI i analog kriterijumima?Upoznat si sa tim?Ako je to tacno,onda kupcima preostaje da to bespogovorno prihvate.

cinjenica 1.

Zakon propisuje oporezivanje racunarskih komponenti po stopi od 8%.

cinjenica 2.

Monitor je racunarska komponenta i ne moze funkcionisati nezavisno od samog racunara,jer onda nema svrhu.

cinjenica 3.,koja je najvaznija

Zakonom je predvidjeno - član 23 stav 2 tačka 7a) ...smatraju se kućište, elementi kućišta, MONITOR, tastatura i miš...

Kao sto smo vidjeli,neke `komponente` - web kamera,skener...ce se tretirati drugacije i to je jasno navedeno.

::Ma dajte ljudi ili razmislite malo pre nego li pocnete da lupetate ili se ne upustajte u komentarisanje necega sto ni sami ne razumete

Razmisli ti prije nego sto kazes nesto ovakvo.Ja nemam problem sa razumijevanjem zakona,narocito ne ovako eksplicitnog clana 23.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Ufff 11.07.2007. 03:33 #23370

status: user
broj poruka: 726



::najimbecilniji mi je na nacin razmisljanja onog ko za takve odluke krivi pogresne ljude (prodavci, da uvek oni nalaze nacin da zarade gomilu para po necim naivnim ledjima)

Da,da...Ovo je zanimljivo vidjenje.Krivi smo mi kupci,to je poenta?Krivi su zakonodavci?Prodavcima - zrtvama ostaje da nevoljno prihvate ovaku restriktivnu poresku politiku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re: DVI 11.07.2007. 10:15 #23373

status: user
broj poruka: 609
inace ako niste znali i do sada je carina bila veca na DVI monitore u odnosu na analogne,i iz tog razloga su dosta skuplji od analognih...zasto je to tako nebih znao da odgovorim ali eto samo da znate da to nije nista novo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub veseli pdv 11.07.2007. 10:35 #23375

status: user
broj poruka: 1006



... a gde su tu kablovi?

koji spajaju interno sa eksternim?

kakva super zajebancija



da se mi lepo ugledamo na severnu koreju: nema mobilne telefonije + nema interneta + za obican tv treba 20k plata = nema pdv-a...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 11.07.2007. 13:46 #23385

status: user
broj poruka: 9388

::
:: Razmisli ti prije nego sto kazes nesto ovakvo.Ja nemam problem sa razumijevanjem zakona,narocito ne ovako eksplicitnog clana 23

Tebi nije ni upuceno, mucni malo glavom, imas hvala Bogu cim pa ces videti o cemu pricam.
Zasto je carina na DVI monitora veca (pa su zbog toga i ovi nasi mozgovi utripovali da trebaju da ostave PDV18%)? Zato sto je u celoj Evropi carinska stopa na uredjaje sa DVI ulazima veca nego u odnosu na analogne.

A sto se tice filozofije ko je i koliko jadan ili nije... kupac ili prodavac... Pa ja se postavljam malo vise neutralno pa kazem:

Gigatron ce (primera radi) da na DVI monitore `lupa` 18% a placace 8 i zaradice 10% vise, dok ce Imtel (opet primera radi, ne zamerite mi ipak su ovo dve jake kuce pa mi prve padaju na pamet) na iste proizvode da drzi 8%.
Dakle:
1. Da li ce G-tron da rizikuje kaznu od 6 cifri jer ulazi u tezak poreski prekrsaj zarad zarade od 5 cifri?
2. Da li ce kupac pre otici u Imtel i kupiti po 8%?

Nebuloze...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs