Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Napajajne LC-Power
STRANA 1 OD 1
Equinoxe Napajajne LC-Power 13.07.2007. 23:17 T4999

status: user
broj poruka: 12057
Šta mislite o:
LC Power LC6550GP V2.0, max. 550W, Silent Giant Green Power, 140m fan, 20+4pin, P4, 2xSATA, 7xATA, 2xFDD, 6-pin PCIexp connector
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Nastavak 13.07.2007. 23:18 #23576

status: user
broj poruka: 12057

Kakvo jeu poređenju sa Chieftec GPS 550, 550W, 120mm fan term.senzor, 20+4pin, P4, PCIexp, 2xSATA, 7xATA, 2xFDD

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe I tako dalje 13.07.2007. 23:21 #23577

status: user
broj poruka: 12057

Chieftec 71e - LC Power 50e

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 13.07.2007. 23:26 #23578

status: user
broj poruka: 1574
Jedino sto ti mogu reci je da su chieftec napajanja kvalitetnija..ali i oni u zadnje vreme popustaju,najbolja su ti antec i cooler master napajanja,pored njih manje zastupljeni kvalitetni proizvodjaci su ti corsair,enermax...Imas antec sp500 za 80 eura,i mislim da je kvalitetnije od chieftec-a...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 13.07.2007. 23:51 #23580

status: user
broj poruka: 271
Preporucujem LC power 6550GP iz licnog iskustva.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE LC-power 14.07.2007. 01:16 #23582

status: user
broj poruka: 5696
je OK, Chieftec GPS serija je nizeg ranga (visa je CFT nekadasnja Sirtekova HPC). Tako da je LC za preporuku...u globalu je Chiftec bolji (star i pouzdana firma) ali za 20e vise dobijes napajanje koje je nesto losije a pride ne radi na UPSevima sa aproximiranim sinusoidalnim signalom (shkomi je to proverio u praxi)


- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Samo ti uzmi taj LC power i ne beri brigu... 14.07.2007. 01:49 #23583

status: user
broj poruka: 7761
Ja kupio i ne zalim se, upario sam ga sa CM Centurion 5 pa u po noci skoro da ne cujem racunar, sto mi je prilicno bitno kako bi mogao i nocu da radim a ne uznemiravam ukucane. Neki dan me zenka pitala jel ukljucen racunar, au covece pa skoro da se necuje.
Napajanje kao ima nesto efikasniju iskoriscenost od nekih 85%, tj za 15% manje pretvaranja struje u toplotu, nisam bas siguran da je to bas tako ili je to samo reklamni trik ali radi, tera sve sto imam u kucistu + 6usb dodataka (poput mis, usbHDD etc).
Ima veeeliki ventilator odozdo koji dova na komponente napajaja i veliku resetku pozadi da taj vazduh izlazi napolje. Sve u svemu vrlo tiho u poredjenju sa ostalima.
Sta da ti kazem kad me sad HDD nervira stalno ga cujem kako nesto drlja a ranije ga nisam cuo od onog bucnog KungFU kucista.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 14.07.2007. 02:17 #23585

status: user
broj poruka: 271

Ali ako imas u planu neki 8800GTS SLI onda bolje uzmi neko bolje napajanje da ne bi ovako prosao http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=135493 u suprotnom bice ti sasvim dovoljno :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi proverio 14.07.2007. 02:18 #23586

status: user
broj poruka: 844
A pored chiefteca sam proverio i CM extreme power 530w u praksi ii to je najbucnije napajanje koje sam imao do sad. Vrhunac je bilo kada me je devojka u 1 ujutru pitala, a jel to neko usisava.Duplo je bucnije od krshine hypomedia napajanja koje je staro 5 godina i isto toliko necisceno.

Generalno, vise mi se svideo chieftec GPS od ovog CM, jedino sto nije htelo da radi sa APC UPSom. Svidelo mi se i CM igreen,



Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: astan 14.07.2007. 04:19 #23588

status: user
broj poruka: 12057

Baš mi je krivu šte se liku desilo, on se pripremio na veliku potrošnju i kupio dosta jako napajanje i BUUUUM.

MAler na kvadrat.

Ja sa Chieftecom 360W imam sledeće:
MSI NF4 Platinum, AMD3200+ (oc 2.7GHz), ASUS GF8800GTS, 2xWD800JD (Raid0), WD2500KS, Audigy, 2GB RAM (4x512), 7 ventilatora, NEC3520A, NEC4571A, floppy, skener, štampač.

Jel ja to imam sreće ili šta li?

- Chieftec je ZAKON. -

U koju god mašinu da sam ga ugradio, šta god da je imala, nikad nikakve probleme nisam imao. Èim vidim natpise TURBO, POWER, MAGIC ja imam napad.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
radojicam lc 14.07.2007. 19:10 #23608

status: user
broj poruka: 20



evo ja imam LC power 420w model i gura x2,7900gto...i sve to prilicno kloknuto....
da ga ne ureknem ,ali jos komp nije ni stucnuo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: 14.07.2007. 20:43 #23615

status: user
broj poruka: 7761
Ha, ha, ha...
Mislim sta reci, zar nije jeftinije odma uzeti jedan GTX nego kupovati dva GTS-a i onda se drndati da sve to radi kako treba, a o racunu za struju necu ni da govorim.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

::
:: Ali ako imas u planu neki 8800GTS SLI onda bolje uzmi neko bolje napajanje da ne bi ovako prosao http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=135493 u suprotnom bice ti sasvim dovoljno :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Vruca tema 14.07.2007. 21:20 #23619

status: user
broj poruka: 9386
Svojevremeno se tema Chieftec VS. LC Power pretvorila u pravi mali rat misljenja.

LC je bolja kupovina jer je jeftiniji ali je Chieftec dosta bolji i pre svega ozbiljniji proizvodjac. Moje iskustvo, ponovljeno vise puta na ovom forumu:

Kada sam cuo za taj `neki LC Powe koji treba probati` uzeo sam 5 (PET) komada, da probam. Rezultat sledeci: Od 5 komada 1 (jedan) je stigao neispravan u moje ruke a jos jedan je ispustio dusu posle par dan rada.
Chieftec... Od 2000 godine prodajem ova napajanja i imam dve reklamacije, obe na `cuvenu` seriju 420W, koja se grejala kada je komp ugasen. Jedno se grejalo a drugom se (pored toga sto se grejalo) 0/I prekidac za na poledjini zaglavio i to bas na 0 (ugasen).

Rezultat:

LC vise ne prodajem ali tvrdim da je dobra kupovina. Medjutim taj brend u moja kucista ne ide.

Chieftec mi je na svim masinama u firmi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Astan 14.07.2007. 22:43 #23622

status: user
broj poruka: 6643
Zanimljiva tvrdnja na tom plaćenom sajtu.... samo su `zaboravili` da napomenu: koju su granu upotrebili i koliko grana, i šta su sve na nju nakačili, na tom LC Power napajanju.... ko ga ima, može lepo da pročita da grane nisu iste, jerbo jedna trpi veće operećenje od druge...
Zlonamerno ili ne, stručno ili ne, ko zna. Evidentno je da se zlonamernim spajanjem potrošača može srušiti lc power napajanje (sve na jednu granu, ili previše na jednu granu a ništa na drugu)...
Ako se vratim na temu, ova dva predložena napajanja imaju sledeći odnos: lc je skoro 2x bolji izbor, prvo, zato što je skoro 50% bolje napajanje, drugo, zato što je skoro 50% jeftiniji. Za razliku koliko nije jeftiniji, on je tiši, a to je, stvarno, veoooma bitno.
I, za 5o-tak €, ne treba očekivati da je to top level napajanje, za narednih 5 godina, jednostavno, u odnosu na ostalo što se nudi (i ne nudi ovde ali postoji), čini mi se da vredi svaku paru, odnosno, da u stvari vredi bar 20% više nego što ga plaćaš. Ne plaćaš prazan brend.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 14.07.2007. 23:30 #23626

status: user
broj poruka: 271
Da li je bolji LC ili je bolji Chieftec, u to ne zalazim. Neki tvrde da je bolji LC neki da je bolji Chieftec, ja licno mislim da LC ima bolji (najbolji) odnos cena-kvalitet i zbog toga se i nalazi u mom desktopu evo nekih vec godinu dana i ja sam prezadovoljan s njim (inace ventilator na napajanju je stavljen na 5V tako da se uopste ne cuje a opet i ne pregrejava se posto moja konfa vuce 140W - 170-ak W, klokovana vuce do nekih 220W.)

P.S. Provereno radi sa APC UPS-om za razliku od Chieftec-a :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs