Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
gospodar muva
STRANA 1 OD 1
krkub gospodar muva 15.07.2007. 13:40 T5007

status: user
broj poruka: 1006

da li neko zna na koji se nacin moze izbeci (ne platiti) pretplata za rts?

ona stize sa racunom za struju, integrisana je, i uopste mi nije milo sto dajem kintu za nesto sto mi se ne svidja... rts-ov program, kao proizvod, mi ne odgovara i ne zelim da ga kupujem...
uostalom, placam kablovsku - zar ne bi provajder trebalo da ima neki dil sa njima?

ako se ne varam, neki konkretan nacin odjave ne postoji... (mozda i gresim)

a u reklamnom spotu za rts, oni sami spominju neki postotak placene pretplate - koji nije 100%, sto ce reci da je moguce...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE :: 15.07.2007. 13:53 #23638

status: user
broj poruka: 5696
Mozes da zatrazis oslobadjanje od pretplate (1 brojilo 1 racun) ali ne znam po kojim osnovama se to izvodi (mala primanja, invaliditeti, siromasni penzioneri...)...potpuno se slazem sa tobom, takav sistem naplate nije nigde vidjen kao model u svetu, vecina zemalja i nema pretplate, sve se izvodi preko drzavne infrastrukture i kablovskog provajdera...

Welcome to Serbia!!!


- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan ... 15.07.2007. 14:47 #23639

status: user
broj poruka: 801


mozes da trazis oslobadjanje od pretplate ako imas 2 ili vise brojila(sigurno), ili nesto kao da ti se ne svidja nemas para, pa ti oni na kraju meseca vrate te pare ako im ostane visak(tako nesto, ali sigurno znam da mozes da se prijavis na neki spisak i da ti oni uglavnom vrate pare)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 15.07.2007. 16:22 #23640

status: user
broj poruka: 12057

To što nije 100% je rezultet bolida i morona u Srbiji koji ne plaćaju ništa u životu.
Kablaovsku ukradu od komšije, ili odjave pa se zakače ilegalno, a posle toga kad nešto ne radi bune se, kukaju i psuju.

Ti ne plaćaju ni održavanje po zgradama, infostan, struja im se sečena milion puta, telefon 2 miliona, nikad nisu platili ratu za interfon niti im pada na pamet, đubre ostavljaju ispred stanova, pišu po liftovima, kidaju i lome sve što je zajedničko.

Svi takvi i slični spadaju po onaj procenat zbog koga nije 100%, jer će se uvak naći `pametni`.

Svi oni koji ne mogu iz finansijskih, starosnih, ili invalidnih razloga da plaćaju, izaći će im se u susret.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 15.07.2007. 16:25 #23641

status: user
broj poruka: 12057

A za izlaženje u susret znam iz iskustva, jer mi stric ima multipleks sklerozu i uredno su odneti dokumenti i dokazi i oslobođan je plaćanja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 ovako 15.07.2007. 20:58 #23647

status: user
broj poruka: 1424
pretplatu za RTS placas zato sto je to javni servis. Drugo to nema nikakve veze sa kablovskom ti njima placas uslugu da ti prikljuce televiziske kanale odnoso ti tu placas usluge kablovskog operatera, niko tebe ne tera da koristis kablovsku, stavi logu i gledaj sta hoces i mozes :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub hmm... 15.07.2007. 21:46 #23649

status: user
broj poruka: 1006



@machine

welcome-ovao sam u srbiju pooooodavno... :/ (pozutela mi krshtenica)


@vukdusan

::...ili nesto kao da ti se ne svidja nemas para, pa ti oni na kraju meseca vrate te pare ako im ostane visak(tako nesto, ali sigurno znam da mozes da se prijavis na neki spisak i da ti oni uglavnom vrate pare)..

pa da je takolako, niko ne bi placao... svi bi refundirali


@bax2003

slazem se sa tobom - takvih `trojanaca` po zgradama ima koliko hoces... i licno ih prezivljavam (i prozivljavam)
ali, da li sam ja kriv sto oni ne placaju sve sto treba?! pa trebale bi da postoje nadlezne sluzbe koje suzbijaju takav korov... tako da ispada da je njima omoguceno da postoje samim postojanjem... :/

::Svi oni koji ne mogu iz finansijskih, starosnih, ili invalidnih razloga da plaćaju, izaći će im se u susret

-ovo mi i nije bas precizno

sta ako u porodici od 4 clana jedan ima takav hendikep...? to onda ne podleze `nepisanom` pravilu?


@cele1988

pojasni mi smisao pojma `javni servis`... u odnosu na bilo koju TV koja ima regionalnu ili nacionalnu frekvenciju... pih
a sto se tice kablovske... hmmm... ja to gledam ovako: placam SBB-u da bih gledao tv (u globalu) - izmedju ostalog i RTS, a onda i samom RTS placam da bih gledao njega samog ??!! duplo golo...
pa sve i da ne placam tijanicu, signal bi mi dolazio :))


bez zezanja, iako ne gledam tv nesto posebno, rts-ov `broadcast` mi se uopste ne svidja...
zikina sarenica?! reprizina reprizica?! uuuaaaa
sve, bre, sam deja-vu...

najvise me nervira sto ti zapravo ne daju izbor ... plati i kraj!



p.s. neki forumasi ce se mozda setiti perioda soc-realizma kada je bilo zabranjeno imati dva tv aparata... cak su postojali i posebno opremljeni `lovci`, sluge pokvarenog sistema, koji su pecali gradjane anarhiste (koji su se usudili da trose svoj novac), sve sa posebnom opremom za to (bejahu to nekakvi `lokatori`, nikad ih nisam video u praksi )

p.p.s. tada su postojali i posebno odvojeni racuni za tv (iako smo imali samo dva programa - mada je bilo srecnika koji su hvatali i tv novi sad)

p.p.p.s. grrr
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Potpuno te razumem... 15.07.2007. 23:52 #23656

status: user
broj poruka: 7761
Pogotovu kad vidim one emisije poput 48sati veselje, tornjeve, dnevnike i kojesta drugo.

Ali isto tako ne vidim kako ti mogu pomoci sem ako nemas nekoliko brojila na svoje ime pa da otkacis sve sem jednog.

Ali je jos suludija varijanta da firme placaju TV pretplatu po broju zaposlenih, iako jadnici dobijaju racun za pretplatu kroz struju. Koji su umni mozgovi to smislili treba ih poslati u rudnik ili kamenolom (ne bilo kojinego neki tehnoloski zaostali - kramp i macola)da im takve ideje vise nikad ne padnu na pamet.

Pogotovu sto satiru sa reklamama a naplacuju pretplatu, mozda nije zgoreg opet navaliti muckovima na TV BASTIJU.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slolid gospodar muva 25.07.2007. 16:50 #24263

status: user
broj poruka: 5

Pretplatu jednostavno ne placas. Placas deo za struju a ovo neka stoji. Kad tad ce to morati da ukinu. Takva vrsta naplate je 100% nelegalna i krajnje bezobrazna. Kupujes nesto sto ti nicemu ne sluzi. Neka dodju i iskljuce mi RTS,stvarno mi nece nedostajati. Placas gomilu neradnika koji godinama nista pametno nisu napravili na tom `javnom servisu`. To sto oni kazu da je 60,65,85% nema veze. Naplata nije ni 50%. Pretili su oko nove godine tuzbama pa su odustali. Zasto ne tuze? zato sto znaju da nikoga ne bi dobili.
Ovaj doticni posteni pretplatnik je jedan od onih koji koji i kada bi mu rekli da treba vazduh da plati on bi platio. Takvi poltroni i dizaci ruku po naredbi su i upropastili ovu zemlju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs