Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
LAN ili Wireless Lan??
STRANA 1 OD 1
Dyca LAN ili Wireless Lan?? 16.07.2007. 21:23 T5017

status: user
broj poruka: 1574
Koj od ova dva nacina povezivanja kompjutera je brzi,bolji i jeftiniji??Hocu da povezem moja dva kompa,ali se nalaze u razlicitim sobama..tako da mi treba oko 30m kabla,ako bih se povezao preko lan-a..Zanima me gde i po kojoj ceni mogu da se kupe ovi kablovi(po mogucstvu na Banovom Brdu)..Takodje me zanima sta bih trebao da kupim za wireless povezivanje i koliko bi to kostalo..i da li je uopste moguce s` obzirom da su sobe dosta udaljene(vazdusnom veziom oko 10-ak metara,ali su izmedju jedno 4 zida..??Hvala na odgovorima unapred..pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 ... 16.07.2007. 21:40 #23694

status: user
broj poruka: 1424
brzi, i jeftini je sigurno preko lan-a kupis tih 30-ak metara kabla 2 dzeka za lan kartice(lan kartu ako nemas integrisanu) i ubodes u jedan u drugi kompijuter i kraj. A Wireless Lan ti se ne isplati jedino ako bas neces da vuces kablove. Ali ti je sigurno bolje i brze zicom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki Da sam na tvom mestu 16.07.2007. 21:49 #23696

status: user
broj poruka: 304
ja da sam na tvom mestu bez pogobora bi pazario UTP kabl ,za ovo koliko sam ja skontao treba ti da povezes samo 2 kompa u stanu a za to ti treba samo taj kabl i da ti oba kompa imaju mreznu karticu (ili interisanu)
Ako ces da mrezis jos neki komp znaci vise od 2 onda ti treba i switch ili ruter mara ruter slizi za vezivanje vise mreza i skuplji je ali ako ga imas moze i on da ti posluzi....

a ako se odlucis za wireless (nisi normalan ako se odlucis za ovo osim ako nemas laptop ili nameravas da setkas kompove svaki dan) moras da nabavis 2 wlan kartice e sad to moze da se poveze medjusobno (ADhoc) ali da prodje kro 4 zida mislim da nema sanse tako da bi ti trebao i AP i to poprilicno dobar umesto jedne kartice a dobar AP kosta ko Svetog Petra kajgana tako da....

znaci lan kako god okrenes mnooooogo brzi stabilnije radi i mnogo je jeftiniji

nadam se da sam pomogao ako sam nesto omanuo ti pitaj
pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: LAN ili Wireless Lan?? 16.07.2007. 22:12 #23699

status: user
broj poruka: 7761
Lan je skoro DZ, 5 port switch TP_link je nekih 650dinara, 10m gotovog kabla je 400dinara, kablovi na metar su oko 30dinara, uticnice su nekih 50dinara.
Ako povezujes dva racunara direktno treba ti ukrsteni kabl, preko switch-a ide obican.
Ja sam evo najzad presao na ADSL (sirotinjska varijanta 256/64) stari racunar sam dao deci ali avaj sad bi i oni na mrezu pa sam zato kupio navedeni switch, kablove i mreznu za stari racunar koji nema integrisanu mrezu, sve me kosta 1900 dianra.
Mislim kud ces manje od ovoga, sem ako ne uzmes ukrsteni kabel za gore navedenu cenu + - 50dinara.
Nego covece sta ce ti 30m kabela, sto ne probusis neku rupu u cosku sobe tako moze da ti posluzi neki gotov kabel od 10m, ili da probas nesto preko prozora pa okolo ...

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Koj od ova dva nacina povezivanja kompjutera je brzi,bolji i jeftiniji??Hocu da povezem moja dva kompa,ali se nalaze u razlicitim sobama..tako da mi treba oko 30m kabla,ako bih se povezao preko lan-a..Zanima me gde i po kojoj ceni mogu da se kupe ovi kablovi(po mogucstvu na Banovom Brdu)..Takodje me zanima sta bih trebao da kupim za wireless povezivanje i koliko bi to kostalo..i da li je uopste moguce s` obzirom da su sobe dosta udaljene(vazdusnom veziom oko 10-ak metara,ali su izmedju jedno 4 zida..??Hvala na odgovorima unapred..poz
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg LAN 17.07.2007. 05:08 #23707

status: user
broj poruka: 711
Brze je, jeftinije i pouzdanije... Jedino je problem sto moras da provuces kablove tako da ti ne smetaju i da ne zapinjes...

Takodje, pitanje je da li ce ti i kako raditi WLAN kroz 4 zida
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 17.07.2007. 07:32 #23709

status: user
broj poruka: 1574
Ma probusio bih ja zidove..ali su sobe postavljene da i ako bih busio zidove mogao bih eventualno jedan da probusim...:( OK,posto vidim da se svi slazete da je lan jeftiniji i pouzdaniji,da li neko moze sada da mi kaze gde ima na B.B. da se kupi taj kabl i koliko je po metru??Sto se tice Lan kartice,nju imam integr. na oba kompa,pa mi nije potrebna..znaci samo kabl i 2 dzeka za njih..??Gde i koliko??Hvala unapred..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Cebe kablovi na sve strane 17.07.2007. 12:15 #23722

status: user
broj poruka: 1
Samo u Srbiji se vucaraju ti kablovi na sve strane ceo svet je wireless povezan iz licnog iskustva znam da je to tehnologija vrh koja ce proci i kroz mnogo vise zidova, ja sam hvatao signale iz susednih zgrada pa vi vidite.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: kablovi na sve strane 17.07.2007. 12:40 #23723

status: user
broj poruka: 7761
Evo korisnog primera:
BCC - GIGABYTE WIRELEESS GN-WP01GS RALINK Up to 54 Mbps 802.11b/g PCI CARD 26.06 1.468,10 18,06 €

PC Prodaja - M & S Group d.o.o. GIGABYTE GN-WP01GS 13.07 1.533,06 18,86 €

Ovi drugi su u Pozeskoj 148/24 tel... ma kontakt potrazi na berzi, nije BB centar sveta...

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Samo u Srbiji se vucaraju ti kablovi na sve strane ceo svet je wireless povezan iz licnog iskustva znam da je to tehnologija vrh koja ce proci i kroz mnogo vise zidova, ja sam hvatao signale iz susednih zgrada pa vi vidite.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 17.07.2007. 17:26 #23754

status: user
broj poruka: 3529
Probaj u TC preko puta meka na B.B.-u, tamo imas jednu radnjicu koja ima sve i svasta sto se tice kablova, a cini mi se da tu i Bel Computers ima svoju maloprodaju, tako da imas izbor.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 17.07.2007. 17:33 #23756

status: user
broj poruka: 1574
Hvala na odgovorima,potrazicu u ovoj prodavnici...pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs