Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Izrada fotografija
STRANA 1 OD 1
Zdebeli Izrada fotografija 12.11.2012. 23:43 T50190

status: user
broj poruka: 1372
Gde u Beogradu rade dobre fotografije a da nije preskupo?
Skoro sam izrađivao neke fotografije u jednoj foto radnji u kojoj rade tri ćurke i em su zumirale (?), em je kvalitet uzasan, pa zato trazim predlog da se ne bi ponovila situacija.

Hvala
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa navedi ime ``radnje`` (makar daj nagovestaj) pa da i mi, drugi 13.11.2012. 00:04 #453518

status: user
broj poruka: 10988
ljubitelji fotografije znamo sta treba zaobilaziti (mada, kako rece Bala-Sevic: ``a taj je skakao i na guske i na patke, a tek na curke - kad god je bilo neke sanse...``).

Sta ti znaci ono ``zumirale``. Mozda su morale da ``kropuju`` (to jest, da odseku malo ``periferije``) zbog uklapanja u odnos stranica (3:2, 4:3, 16:9...). Da bi se to izbeglo, doticnima valja naglasiti da ti ne smetaju ``praznine`` (beli okviri) koje ce nastati zbog uklapanja fotke snimljene u 16:9 ratio u format 13cm x 10cm ili 13cm x 18cm...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 13.11.2012. 00:31 #453522

status: user
broj poruka: 1372
Foto style.
Trebala mi je fotografija za indeks a vec sam imao neku 4*6 i mrzelo me tada da se fotografišem pa sam im rekao da mi urade kopiju.
Ja: treba mi kopija ove fotografije ali format za indeks
Ćurka: da to je 3,5*4,5
Ja: ne znam, evo ti indeks pa pogledaj
Ćurka: da da to je to.
Epilog je uzasna kopija velicine 4*6 koja je zumirana u odnosu na original. Kako im je to poslo za rukom, ja stvarno ne znam, ali me na faksu nisu smarali tako da me je bolelo uvo.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: Pa navedi ime ``radnje`` (makar daj nagovestaj) pa da i mi, drugi 13.11.2012. 08:29 #453547

status: user
broj poruka: 1636
Jednom sam se raspravljao sa jednom `curkom` koja me ubedjivala da masina ne moze da ostavi prazno, nego mora da kropuje...


i5 750 : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb :
samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : samsung 931bw


:: ljubitelji fotografije znamo sta treba zaobilaziti (mada, kako rece Bala-Sevic: ``a taj je skakao i na guske i na patke, a tek na curke - kad god je bilo neke sanse...``)
::
:: Sta ti znaci ono ``zumirale``. Mozda su morale da ``kropuju`` (to jest, da odseku malo ``periferije``) zbog uklapanja u odnos stranica (3:2, 4:3, 16:9...). Da bi se to izbeglo, doticnima valja naglasiti da ti ne smetaju ``praznine`` (beli okviri) koje ce nastati zbog uklapanja fotke snimljene u 16:9 ratio u format 13cm x 10cm ili 13cm x 18cm..
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 13.11.2012. 13:26 #453609

status: user
broj poruka: 2998
da se nadovezem na temu - ali da pitam ako neki pancevac ima iskustva sa fotoradnjama ovde.

Imam neke slike koje sam sam pravio i od kojih neke imaju nestandardni odnos stranica, gde bih mogao da ih izradim a da se ne `vatam za glavu kada vidim slike kropovane ili izduzene ili na neki drugi nacin unakazene, tj da lepo dobijem fotos sa belim ivicama za koje bih se kasnije sam pobrinuo?

Cuo sam da (izvinjavam se na reklamiranju) da foto sava izradjuje ok slike, ali nemam zivaca da idem od radnje do radnje i da im objasnjavam sta mi treba i da me gledaju cudno sto pricam o tamo nekom aspect ratio-u :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 proveri 13.11.2012. 13:33 #453611

status: user
broj poruka: 3277

http://www.dm-foto.rs/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs