Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
amd 4800 x2 Brisbane socket am2 clock ???
STRANA 1 OD 1
ICEBOY amd 4800 x2 Brisbane socket am2 clock ??? 20.07.2007. 22:53 T5062

status: user
broj poruka: 181
Da li je neko imao iskustvo sa klokovanjem ovog procesora? Inace on radi na fabrickih 2.51 GHz ja sam uspeo da dodjem do 3.1 GHz ali pri ozbiljnijem opterecenju nekad se desi da se komp restartuje ali kad vratim na 3GHz radi odlicno bez znakova nestabilnosti. Sve sam pokusao da izvucem vise iz njega ali nece pa nece. Mozda neki savet za dalje??
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Brže... 20.07.2007. 23:05 #24030

status: user
broj poruka: 12057

Ama ne može čoveče, ne može 3.1 GHz, evo ti 3GHz ?!

Šalu na stranu, prijetelju, tih 500MHz koje si iščupao su sasvim dobar rezultat.
Ako neće više i sa podizanjem napone, ne forsiraj. Očigledno si došao do maksimuma.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Zavisi sta hoces 21.07.2007. 15:54 #24058

status: user
broj poruka: 1532
Ako hoces da se zabavljas klokovanjem (ponekad je to zanimljivije od igrica), onda kupi vodeno hladjenje i dobro napajanje, pa sibaj. Nisi rekao koju imas plocu i memoriju, tu je cesto limit kod `klokabilnih` procesora kao sto je tvoj.

A ako zelis da racunar bolje radi, batali novh 100 MHz, gledao sam kako ljudi spaljuju komponente u zaru borbe.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY // 21.07.2007. 16:20 #24060

status: user
broj poruka: 181



U pravu si kad kazes da je klokovanje ponekad i zanimljivije od igrica, sto se masine tice sastoji se iz sledecih komponenti:
amd athlon 4800 x2 sa hladnjakom Cooler master eclipse (azdaja od hladnjaka)
ploca-Biostar tforce 570 ultra
RC 1Gb ddr2 na 8oo mhz
Gainward 7600 gt ddr3
maxtor 200 gb
chieftec 450 w

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Memorija 21.07.2007. 18:14 #24067

status: user
broj poruka: 1532
Prijatelju, mnogo ces vise dobiti dodavanjem jos jednog modula memorije od 1GB, nego da podignes frekvencu za jos 300-400-500 MHz.

Tvoj procesor NE MOZE da ostvari ucinak ni tog overkloka sto si postigao jer mu je usko grlo memorija, odnosno graficka. Govorim o igrama, ne o testovima.

A ploca ti omogucava da metnes na nju sta hoces.

Daj mu jos 1GB RAM-a , pa da poleti.
A sledece godine zameni graficku i pozderi sve sto se pojavi na trzistu softvera.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY - - // - - 21.07.2007. 22:47 #24082

status: user
broj poruka: 181


Cenim tvoje misljenje< bas sam to i planirao da uradim samo sto necu cekati sledecu godinu za grafiku-bice to mnogo pre ali sve ovo ispod neke 8800 xxx je smesno
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY pa on letiiii 11.08.2007. 18:13 #25247

status: user
broj poruka: 181



Ubacio sam jos jedan gb ram memorije i mogu samo da potvrdim ono sto si reko da je bitnije povecati memoriju nego jos vise klokovati procesor. hvala!
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs