Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Bitcoin, pocetak od nule..
STRANA 1 OD 1
s1ckm0d3 Bitcoin, pocetak od nule.. 13.12.2012. 21:00 T50747

status: user
broj poruka: 92
Moze li mi neko napisati par reci o ovome, spreman sam da ulozim pristojnu sumu novca, pa ne bih usao na ``slepo`` u pricu, a da se pre toga dobro ne naslusam raznoraznih misljenja...
Drugari, veoma prosto, ima li novca u ovom fazonu?

HVALA SVIMA!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: 13.12.2012. 21:31 #461356

status: user
broj poruka: 3519
http://goo.gl/Lhk5D

Moje mišljenje je da kasno za ulazak u tu priču, kako sada stvari stoje, trebalo bi ti možda i godinu dana da izvučeš uložen novac. Ko je krenuo pre godinu dana, do sad je nešto uradio, u zavisnosti setup-a kojim je bio opremljen, neki su lepo zaradili.

Predlažem ti da pre nego što doneseš odluku dobro razmisliš o svemu. Od mene toliko.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
http://www.youtube.com/watch?v=So6EZU4WjaA&feature=share

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 13.12.2012. 21:35 #461358

status: user
broj poruka: 4506
kao sto rece morfi, proslo je vreme bitcoina..osim iz rekreacije.


I7 2600 + TX3 + P67 C43
16gb Ripler 1600 cl6
Asus 7970 DirectCU II TOP
Samsung F4 raid 0 + F1 1TB
Xonar D2 + Creative Inspire T6100
Raven RV01 + Arkangel 850w
VX 2450-led

MacBook Air 13.3`

Ajd uzdravl

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 13.12.2012. 21:59 #461363

status: user
broj poruka: 2270
Zavisi kakve su ti ambicije, ja nisam uložio ni dinara a zarađujem oko 10$ mesečno sa mojom 4770. Ako nemaš nikakvu karticu, mislim da bi bilo racionalno da uzmeš neku 5850 za 90€ i oplatiš je za 3-4 meseca. A ako nemaš baš ništa (ploča, napajanje) onda je rok otplate popriličan.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 13.12.2012. 22:03 #461364

status: user
broj poruka: 2998
Zezao sam se ranije sa ovim pa sam dobio neke sitne pare. Koliko vidim difficulty za nalazenje je skocio.

Da sklapas neku dedicated masinu ili nesto slicno mozda i ima smisla ali nece biti nikakvog brzog profita a i pitanje je da li ces imati zivaca da rudaris dok ne budes na zaradi. A i cena bitcoina varira i to sto je sada visoka, ne znaci da ce biti takva za par nedelja\meseci. Elem lepo zvuci na papiru, ali nije za obicne smrtnike - ukoliko hoces pristojnu zaradu.

Tako da - what they said. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re 13.12.2012. 22:20 #461368

status: user
broj poruka: 4163
...i kad oduzmeš račun za struju zarada smejurija.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos ... 13.12.2012. 22:31 #461373

status: user
broj poruka: 2743
Ranije je bilo, pod uslovom da se uclanis u neku dobru skupinu, pa da ti daju da resavas neke profitabilne probleme (da radis mining). Takodje treba ti i dobra AMD graficka.

Ako neces da to radis, postoje drugi nacini - trgujes bitcoin-ima i tome slicno. Tu se kao vise zaradjuje.

Ja sam se davno jos igrao sa mining-om, medjutim kada sam sracunao koliko struje ce da potrosi moja furuna od HD 5850, plus greje se dosta na 100%, a to mi ne treba u kucistu preko leta.
Program za mining je zahtevniji od najzahtevnijih za testiranje graficke, znaci FurMark manje opterecuje grafiku od njega. Nisam ni znao da graficka moze i vise da se zagreje nego u FurMark-u.

Meni licno je to sve gubljenje vremena.
Ko hoce da sedi kuci za kompom i zaradi pare, tu je web dizajn.
Mada ljudi su zbog Bitcoin-a kupovali kompove sa po 2-3 najjace AMD graficke da im rade mining 24h dnevno i kao zaradjivali su pare...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 14.12.2012. 16:18 #461529

status: user
broj poruka: 12785
Ne zaradjuje se kući samo web dizajnom, možeš lepo da zaradiš i 3d modelingom, animacijom itd, ali trebaš imati talenta za sve jbg.

Iskreno mi je Bitcoin gubljenje vremena x10
__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius ... 14.12.2012. 16:21 #461532

status: user
broj poruka: 4420

http://youtu.be/eLt8Se3vVNg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Bez dve 14.12.2012. 16:25 #461534

status: user
broj poruka: 4866
klokovane 7950 CF na bitcoin ne pomisljaj ako mislis da izvuces bar ulozeno.
br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nicolas BITCOIN tras 14.12.2012. 16:45 #461540

status: user
broj poruka: 308

CHILLING...KILLING

ja ti kazem kao neko ko je do skoro to radio
i izgubio cistih izmedju 3500 i 4000 evra.
Dizao sam veliki novac ali su i troskovi i razne
situacije skupo kostali.
U zadnjih 3 meseca je smesno mala zarada.
Sad kad je doslo prepolovljavanje nagrade...
sad je tek problem jer je neisplativo,
ko je uzeo pare ranije UZEO JE.
Nemoj sad to da radis.
Cekaj prolece, mozda se nesto promeni ili ako bas moras da pokusas
uzmi jeftine ili dzabe graficke kartice, napajanja
i ostale delove i naravno smisli kombinaciju za jeftinu struju ali
nemoj da krades da ne odes iza resetaka :-)
veliki pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A re.. 14.12.2012. 16:49 #461543

status: user
broj poruka: 913
Uskoro kupujem jos jednu 7950, pa cu ih staviti u CF..
Kako mogu da zaradim preko bitcoin-a?
I koliko mi treba vremena da zaradim oko 100e sa ovim karticama?
Mislim da imam OK konfu za sve ovo..

Pozdrav

Antec 900
AMD FX 6300@4GHz+Xigmatek Balder1283
Gigabyte GA-990XA-UD3
Kingston 2x4 GB DDR3 2400 MHz Beast
Samsung SSD 128GB 830+Samsung 2 TB F4
ASUS ATI 7950
Dell U2412M
Seasonic SS-750 W
Logitech G105+MX518

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
risimovic btc 14.12.2012. 20:46 #461588

status: user
broj poruka: 1
trenutno stanje je takvo da sad nije pravi momenat za ulazak u rudarenje (mining) bitcoina..

ja sam u prici vec 6 meseci, i taj ko kaze da nema zarade, znam da nije ni probao da radi :) ili je probao sa par grafika i ocekivao hiljade evrova svaki mesec :D

elem.. poceo sam sa par grafika i video o cem se radi.. i sve dok nisam dobio prve parice na dinarski racun u intesi ja nisam verovao u tu pricu.. kako je vreme islo.. ulagao sam sve vise i vise.. i svu zaradu u jos i jos hardvera.. da bih konacno stao pocetkom novembra.. sad sam pustio da malo vreme radi za mene.. Imam bas dosta hardvera u prici i mnogo lepu zaradu.. al sad trenutno nisu bitne cifre.. vec isplativost i potencijalni ulazak u pricu..

Ceo sistem bitcoina je osmisljen tako da se u oticaju na trzistu nadje 21 mil koina.. onog dana kada je bitcoin startovao, tacno se znalo koliko koina moze dnevno da se zaradi.. tj koliko blokova od po 50 coina moze da se iskopa.. na osnovu toga a srazmerno ukupnoj snazi mreze, tj ukupnoj kolicini gpu-a koji rudare, povecavala se tezina otvaranja tih blokova (difficult). Tako da je tvorac bitcoin-a osmislio da se prvih 210.000 blokova tj. prvih 10.5 miliona btc podeli kroz nagradu od 50 btc po bloku.. posle toga narednih 210.000 blokova ce se nagradjivati po 25 koina po bloku. Upravo to se dogodilo krajem novembra ove godine, kada se dogodilo polovnjenje nagrade, tj. otvoren je i 210.000ti blok i sad je nagrada prepolovljena.

Ako ste u oktobru pravili 1000e mesecno, u decembru vec pravite oko 550e.. posledica polovljenja nagrade. Ono cemu se sad, svi koji smo u poslu, nadamo je to da ce cena bitcoina da polako skace.. tj. ako je na dan polovljenja btc bio oko 12 $.. bilo je za realno ocekivati da ce se nekako izbalansirati odnos cene i tezine otvaranja bloka.. tj ocekivali smo da ce cena otici uvis a difficult se spustiti.. Ali dogodilo se to da je cena jedva malo zivnula (trenutno malo manje od 14$) i sad ljudi prave matematiku i gledaju ima li lufta za zaradu.. S obzirom da se radi isti posao za duplo manje zarade.. dodje se do neke price da se radi bukvalno samo za struju i da je zarada minimalna. Ljudi poput mene koji nisi skorz otplatili hardver,, tj veliki deo je otplacen.. al kad sam vec tu.. necu gasiti masine nego cu i dalje raditi i nadati se vecoj ceni.

Tako da.. ako je neko planirao da sada udje u pricu.. izvodljivo je ako imas varijantu da dobijes jeftinu struju za masine.. i to je to..

Naravno pri kupovini hardvera, treba gledati vise stvari, tj. pazariti sto optimalniju opremu koja ce dati sto vise mhs (megahesha) a trositi sto manje struje.

Vise o svemu ovome mozete procitati na vise foruma, a najopsirniji je https://www.bitcoinbalkan.com
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs