Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Nemam fiksni telefon, nemam kablovsku a hocu internet
STRANA 1 OD 1
Gremlin Nemam fiksni telefon, nemam kablovsku a hocu internet 22.07.2007. 16:01 T5075

status: user
broj poruka: 10
Molim za pomoc i savet. Dakle nemam fiksni tel niti kablovsku, zivim na banovom brdu. Pitanje glasi - Na koji nacin mogu najjeftinije da se nakacim na net?
Napominjem da mi brzina toliko i nije presudna koliko cena. Znaci najjeftiniji moguci nacin
Hvala unapred na odgovorima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Wireless 22.07.2007. 16:15 #24112

status: user
broj poruka: 9384

Pogledj koji provajder ima wireless mrezu nad BB, a mislim da ih ima vecina... Probaj Verat, oni su najjeftiniji, i verovatno imaju mrezu. ali ako postoji jos neko... bilo ko... onda izbegni Verat :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Preseli se... 22.07.2007. 16:53 #24116

status: user
broj poruka: 7761

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard kbcnet 22.07.2007. 20:28 #24126

status: user
broj poruka: 267
Probaj i https://www.kbcnet.co.yu raspitaj se dali u tvojoj okolini imaju imaju predajnik i dal imas opticku vidljivost ka anteni, ja sam sa adsl-a presao na kbcnet i za sada sam zadovoljan. Na njihovom sajtu imas mapu pokrivenosti, pa gledaj prema tome, a naravno moras telefonom da se dogovoris, trenutno imaju i neke `popuste`. Ja vozim 512/512 za 2000,00 dinara mesecno, naravno ima i drugih paketa... Ako imas pristup maksnet-u probaj i kod njih, mada su nesto skuplji, neznam dali oni pokrivaju `bb`...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr Last Byte 22.07.2007. 21:44 #24131

status: user
broj poruka: 242



Djordja Ognjanovica 7
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu LAST BYTE!!!! NIKAKO 22.07.2007. 22:57 #24138

status: user
broj poruka: 104

Imao sam prilike da dozivim bliski susret nize vrste sa ososbljem LAST BYTE-a.Tehnichka podrska 0,usluga 0,struchnost osoblja 0,jednom rechju bezi sto dalje.Svi su fini dok ti ne uvale opremu a onda se snalazi kako znas i umes.Tip koji mi je ugradjivao opremu ,ubedjivao me je da je normalno da imam povremene prekide(veza je pucala na svakih 5 minuta) i rekao mi kako che mi to popraviti `u toku sledeche nedelje`.Sacekao sam dan dva a onda poludeo i lepo sve vratio.Pa oni nemaju ni opremu za merenje signala.Antenu su mi namestali kao da traze TV kanale.Nasao sam odlichnog provajdera ali ne bih rekao kojeg da ne ispadne reklama.Moj ti je savet da potrazis nekog ko je malo duze vremena u WIFI vodama.Ako imas optichku vidljivost sa soliterima na Julinom Brdu raspitaj se ko ima tamo AP.

BR

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu A da ... 22.07.2007. 23:01 #24139

status: user
broj poruka: 104
I jos samo nesto da napomenem.Dok su mi podesavali parametre,primetio sam da nemam svoju javnu IP adresu,a adresa sa kojom izlazim na net je adresa u opsegu SBB servera.Pa oni ni nemaju sopstveni link ka NET-u.Zavise direktno od SBB-a.Za javnu IP adresu trebas dodatno da platis.A o nekom internom HUB-u nemoj ni da razmisljas....UZAS...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr kakvu bre opremu 22.07.2007. 23:20 #24141

status: user
broj poruka: 242
mikro tik meri signal, a wireless bez takvog rutera ne radi, ako si bio zakacen sa opremom na 2,4 , verujem da ti nije radilo. bash bi voleo da se neko javi kome u ovom kraju wireless radi na 2.4

cak im radi i lokalna mreza 2mb/s. nigde ne dobijash javnu ip ako je dodatno ne platish..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu Da ti kazem neshto... :) 22.07.2007. 23:38 #24143

status: user
broj poruka: 104
Ne bih znao kakvo iskustvo imas ti sa njima i sta je tvoj interes.Ja samo kazem kako je bilo meni.Ako te bas zanima meni evo vech 5 meseci radi na 2,4 i imam javnu fiksnu adresu koju nisam dodatno platio.Primetio si da nisam naveo provajdera kod koga sam dok ti zdusno podrzavas gore navedeni.Ako su prema tebi bili fini,blago tebi.
A to sto verujes da nije radilo na 2,4 ,pitaj svoju firmu Last Byte,jer su oni rekli da che da radi.Nemam nikakvog interesa da favorizujem jednu a blatim drugu,samo iznosim svoje misljenje.A sta je tvoj interes?

BR


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu A sto se tiche lokala 22.07.2007. 23:42 #24144

status: user
broj poruka: 104
Struchnjak iz tvoje firme mi je rekao ne dozvoljava da se korisnici kache lokalno da mu ne bi opteretili mrezu.Ko zna ,mozda su za ovih 5 meseci evoluirali,ali se ja ne bih ponovo kachio sa njima niti na njih :) ...

BR


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu A sto se tiche IP adrese 22.07.2007. 23:47 #24145

status: user
broj poruka: 104
Da li razlikujes sta je to javna a sta fiksna adresa?.Javna adresa se dobija svuda i ne koshta nishta ,chak i na dial-up dobijes javnu adresu.A fiksna adresa je ista ta javna IP adresa koja se ne menja i koja je ista svaki put kada se zakachish na NET.


BR


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr ajde nemoj da se nervirash 23.07.2007. 00:12 #24147

status: user
broj poruka: 242
firma nije moja (nazalost)
1. signal moze da se meri bez posebne opreme , mozesh cak i sam ..
2.stace mi javna ip ako nije fiksna ??
3. lokal radi dc++

gremlin je pitao kako na net i ja mu rekao
ako imash bolje reshenje reci coveku
ja sam zadovoljan sa last bytom 256/128 kbps+2 mbps u lokalu za 1300din

oprema na 5.8 je skupa .. mozda ce ti jeftinije biti da uzmesh sbb kablovsku

ps. nemam nameru da se nadmudrujem sa smhardyu-jem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu Sve je OK 23.07.2007. 00:17 #24148

status: user
broj poruka: 104
Boze sto je vruche....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SEKTOR Gremline mozes na net bez problema 23.07.2007. 00:28 #24151

status: user
broj poruka: 7
I kao sto naslov kaze treba ti od 60 do 120 eur za opremu i internet nije problem...pogotovo tu gde si...ako zelis javi se 065/8880666


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gremlin Hvala svima 23.07.2007. 00:50 #24152

status: user
broj poruka: 10
Zahvaljujem se na brzim odgovorima


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Laki 23.07.2007. 01:07 #24153

status: user
broj poruka: 4163
Djole ti je komsija na 500m od tebe i znam da on koristi neki vajerles. Vraca se u cetvrtak sa mora pa ga poseti i konsultuj se sa njim


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro A sto se tice adrese... 23.07.2007. 02:38 #24157

status: user
broj poruka: 288
Da razjasnimo neke stvari.
IP adresa, pre svega, moze biti dinamicka i staticka. E sad, dalje ta adresa moze biti javna i lokalna. Dinamicka IP adresa se dobija prilikom konektovanja na mrezu pri cemu DHCP server dodeljuje prikljucenom kompjuteru prvu slobodnu adresu iz opsega slobodnih adresa. Staticku adresu korisnik sam upisuje u TCP/IP podesavanjima i tu adresu je njemu rezervisana bez obzira kada se isti konektovao na mrezu.

Ako je ta adresa koju racunar poseduje (bilo dinamicka ili staticka) `vidljiva` sa neta, onda je to javna IP adresa. Ako je to adresa samo vidljiva u lokalnoj mrezi, a na netu je drugacija adresa, onda je to lokalna adresa. Najlakse cete proveriti da li imate javnu ili lokalnu adresu ako odete na sajt http://whatsmyip.org/ i tamo proverite adresu koju net `vidi` na vasem kompu. Ako je adresa na gorepomenutom sajtu identicna IP adresi (u TCP/IP parametrima) onda je to javna adresa. Ako se razlikuje, najverovanije ste NATovani od strane provajdera i imate lokalnu adresu. Ovo sve vazi ako racunar direktno izlazi na net (ako ne ide preko routera). Ako ide preko routera, moze se desiti da imate javnu IP adresu bez obzira sto se ne poklapa sa onom u TCP/IP parametrima.

Sto se tice provajdera, ja sam na MaksNet-u vec 3 godine i nista drugo osim reci hvale ne mogu reci za njih. A kakav je provajder MaksNet, najbolje je da procesljate druge forume i potrazite zalbe korisnika na njih. (ako uopste postoje) Istina je da su malko skuplji od drugih, ali ono sto ste platili, to dobijate. Lokalna mreza se podrazumeva. Dalje informacije mozete naci na njihovom sajtu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro A sto se tice adrese... 23.07.2007. 02:38 #24158

status: user
broj poruka: 288
Da razjasnimo neke stvari.
IP adresa, pre svega, moze biti dinamicka i staticka. E sad, dalje ta adresa moze biti javna i lokalna. Dinamicka IP adresa se dobija prilikom konektovanja na mrezu pri cemu DHCP server dodeljuje prikljucenom kompjuteru prvu slobodnu adresu iz opsega slobodnih adresa. Staticku adresu korisnik sam upisuje u TCP/IP podesavanjima i tu adresu je njemu rezervisana bez obzira kada se isti konektovao na mrezu.

Ako je ta adresa koju racunar poseduje (bilo dinamicka ili staticka) `vidljiva` sa neta, onda je to javna IP adresa. Ako je to adresa samo vidljiva u lokalnoj mrezi, a na netu je drugacija adresa, onda je to lokalna adresa. Najlakse cete proveriti da li imate javnu ili lokalnu adresu ako odete na sajt http://whatsmyip.org/ i tamo proverite adresu koju net `vidi` na vasem kompu. Ako je adresa na gorepomenutom sajtu identicna IP adresi (u TCP/IP parametrima) onda je to javna adresa. Ako se razlikuje, najverovanije ste NATovani od strane provajdera i imate lokalnu adresu. Ovo sve vazi ako racunar direktno izlazi na net (ako ne ide preko routera). Ako ide preko routera, moze se desiti da imate javnu IP adresu bez obzira sto se ne poklapa sa onom u TCP/IP parametrima.

Sto se tice provajdera, ja sam na MaksNet-u vec 3 godine i nista drugo osim reci hvale ne mogu reci za njih. A kakav je provajder MaksNet, najbolje je da procesljate druge forume i potrazite zalbe korisnika na njih. (ako uopste postoje) Istina je da su malko skuplji od drugih, ali ono sto ste platili, to dobijate. Lokalna mreza se podrazumeva. Dalje informacije mozete naci na njihovom sajtu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs