Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
kako skinuti enkripciju- windows xp
STRANA 1 OD 1
modeling kako skinuti enkripciju- windows xp 23.07.2007. 14:52 T5080

status: user
broj poruka: 4
Dogodila mi se neverovatna stvar pre neki dan: copy/move sam veliku kolicinu podataka sa jednog hard diska (raid 2 x 160GB) , na vise manjih, da bih reinstalirao sistem, dodao jos neki hardware i.t.d. Sistem je pre toga radio ~O.K., nisam imao nikakvih problema sa pristupom bilo kojoj fajli ili folderu... Da skratim pricu, posle celodnevnog premestanja podataka, i reinstalacije Win XP/SP2, ovog puta bez raid, gomila file i foldera se pojavila,
u zelenoj boji- enkriptovana!!! Niti sam ikada koristio enkripciju, niti mi je bila potrebna...
Sto je jos cudnije, npr. u dirktorijumu koji je sadrzao 100fajli samo tri bi bile enkriptovane...
Nista ne bi bilo toliki problem da direktorijum koji sadrzi fajle na kojim sam radio preko godinu dana, nije kompletno enkriptovan!!!
Posto sam `stari XP` obrisao sa njim su otisli i recovery agenty...

Kako da spasem podatke???
Desni klik propertis-advanced-encrypt ... komanda ne radi- kaze mi da nemam pravo pristupa...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
razer RE:kako skinuti enkripciju- windows xp 23.07.2007. 15:40 #24169

status: user
broj poruka: 18
Idi u My Computer>Tools>View>i odcekiraj `Use simple file sharing`>ok
Klikni desni klik na taj folder>Properties>Security>Advanced>izaberi tvoj user ili user `Everyone` i cekiraj `Inherit from parent...`>ok,ok
Opet desni klik na folder>Properities>Advanced>i odcekiraj encript

...trebalo bi da radi



-Prepare to be assimilated...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
modeling kako skinuti enkripciju- windows xp 23.07.2007. 15:53 #24170

status: user
broj poruka: 4




Na zalost ne... Isto mi je preporucio i Microsoft (imam originalnu instalaciju XP)...
Hvala u svakom slucaju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 23.07.2007. 16:25 #24171

status: user
broj poruka: 726


Poslusaj sta ti je razer preporucio,s tim sto moras obratiti paznju na jos nekoliko detalja -
kada deaktiviras `simple file sharing` vrati se na folder koji zelis da dekriptujes ili mu pristupas,zatim desni klik - security - permissions - iskljucis `Inherit`(izaberes `Remove`),ukljucis `Replace` - Apply,pa odes na tab `Owner`,ukljucis `Replace` - Apply - Ok.Na taj nacin ces u potpunosti kontrolisati folder.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
modeling kako skinuti enkripciju- windows xp 23.07.2007. 19:38 #24177

status: user
broj poruka: 4

Probao- na zalost nista... Fajle ostaju `zelene` i `Access denied`. Nemogu ni da ih kopiram, ni da ih otvorim... Mogu da ih obrisem ...
Hvala...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 24.07.2007. 03:26 #24200

status: user
broj poruka: 726

Prije dvije godine,postupak iz prethodnog posta je uspio u identicnim okolnostima,ali ostavljam mogucnost da kod tebe postoje dodatni i otezavajuci cinioci.Ili si,mozda, nesto propustio?

Ostaje da POKUSAS (nemoj mnogo ocekivati) sa Recovery agent ili import certificate...

Za Recovery agent -

Run - ukucas `mmc` - enter.Pojavljuje se prozor,izaberes File - Add Snap - Add - Group policy - Finish - Close - Ok.
Ides na Local Computer Policy - Configuration - Settings - Security settings - Public key policies.Desni klik na EFS - Add agent i onda slijedi wizard - browse fajl koji zelis dekriptujes.

Za import sertifikata (ukoliko se u enkriptovanim fajlovima nekim slucajem backup -ovani key sertifikati) -

Ponovis postupak za Recovery agent,ali umjesto Group policy izaberes Certificates za My account.Izaberes Certificates u konzoli,pa desni klik na Personal store - add tasks - Import i pratis wizard.








:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
modeling kako skinuti enkripciju- windows xp 27.07.2007. 09:51 #24317

status: user
broj poruka: 4



Oglasnik,
hvala, al` nista... Ima li sanse da se ovo nekako `izhakerise`,
cuo sam za neke rainbow tabele, mada nisam imao vremena da se podrobnije informisem o tome... nije mi bitno dal` ce komp da radi mesec-dva ili tri, razbijajuci sifre,
na kraju krajeva, ono sto stvarno moram da spasem je manje od 5MB (ne GB)...
Kako zvuci varijanta da probam sa nekim soft za recovery obrisanih podataka, bilo koja ideja je dobro dosla...

pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 29.07.2007. 22:33 #24497

status: user
broj poruka: 726

Probaj sve sto mislis da bi moglo da pomogne,prelistaj pretrazivace a kao krajnju mjeru uzmi u obzir data recovery koji radi jedna firma kod nas - Help Disk.Negdje na berzi imas njihov baner ili ukucaj u pretrazivacu.Ne znam da li mogu da pomognu ali vrijedi pokusati ako nista drugo ne uspije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 25.09.2007. 16:53 #28521

status: user
broj poruka: 18940
jel si probao iz Admin naloga?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs