Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Posle svega on se restartuje !
STRANA 1 OD 1
Feldejak Posle svega on se restartuje ! 27.07.2007. 00:49 T5103

status: user
broj poruka: 21
E4400 GI965DS3 Geil 2GB ultra 6400
uradio sam prvi put oc na 2,4GHz po uputstvima i prvo vece radilo je bar tako izgleda ok.Sutradan sistem se tek posle nekoliko restrta podigao ali diseblovao oc.Sada nece vise da primi novi oc a i dva puta kompletno se rstartovao kada je digao windows.Prvi put dao mi je plavi ekran gde izmedju ostalog pise:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
tehnical info:
STOP:0x000000D1(0xBAD94CB4,0x00000002,0x00000000,0xBABFODD1)
usbuhci.sys-address BABFODD1 BASE AT BABF0000,date stamp oooooooo
BEGINNING DUMP OF PHYSICAL MEMORY

Sta to znaci ? ako neko ima zivaca da pokusa da mi da savet,komp je nov!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Posle svega on se restartuje ! 27.07.2007. 01:11 #24310

status: user
broj poruka: 4163
:: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUA
:: tehnical info
:: STOP:0x000000D1(0xBAD94CB4,0x00000002,0x00000000,0xBABFODD1
:: usbuhci.sys-address BABFODD1 BASE AT BABF0000,date stamp ooooooo
:: BEGINNING DUMP OF PHYSICAL MEMOR
::
:: Sta to znaci ? ako neko ima zivaca da pokusa da mi da savet,komp je nov

To znaci da je u pitanju kvar :) Šalu na stranu, ta poruka sama po sebi ne znači ništa, javlja se maltene pri bilo kakvoj grešci te na osnovu nje niko ne može precizno da ti kaže u čemu je problem. Nisi napisao da li ti prijavljuje plavi ekran sa svim parametrima vraćenim na normalu. Ukoliko prijavljuje i tada, pokušaj da pristupiš SAFE modu. Iz safe mode vrati računar u stanje pre nego što si uradio oc (naravno ako dozvoli). Ako to ne pomogne ili ako uopšte ne možeš da pristupiš safe modu ne gine ti reinstalacija win jer se dešava da oc mašina napravi pogrešan upis (ili izmenu) sys fajlova. Pogrešni tajminzi memorije takođe mogu da prave problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Dodatak 27.07.2007. 01:14 #24311

status: user
broj poruka: 4163
usbuchi.sys ukayuje na USB sistemski fajl. Ukoliko imaš neki uređaj koji je zajahao usb port može i on da pravi problem (što je malo verovatno ali da bi to proverio treba ti par minuta).
Ukoliko sa svim parametrima na normali ne možeš da instaliraš ` prozore` moguće je i da ti je neka od komponenti vrisnula (bez obzira što imaš novo sokoćalo)
Pretpotstavljam da je napajanje dovoljno jako, a ako slučajno imaš nakazu pod nazivom Frontier pokušaj od njega. Frontier voli da pravi sr...a više nego `leba da jede...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Feldejak plavi ekran 27.07.2007. 01:54 #24313

status: user
broj poruka: 21


sad sam stavio sve unormalu i za sada radi ok. memoriju sam vratio na auto i napon na 1,8V. ranije sam stavljao na +0.3 i 4-4-4-12 kako i pise na njoj.nesto je krenulo lose posle onog malog oc na fsb 266x9 memorija x 3 voleo bi da znam da li je greska u hardveru ili nesto lose radim mada je isprva celovece radio ok. Isto se pitam zasto mi kad pokusam da aktiviram Core Temp program istog momenta se resetuje komp?Napajanje je chief 550w.Ono na kraju i ne znam o cemu mi pricas ali hvala na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: plavi ekran 27.07.2007. 02:12 #24314

status: user
broj poruka: 4163
Ono na kraju i ne znam o cemu mi pricas ali hvala na pomoci.

Evo da ponovim bez cenzure: Frontier napajanja vole da prave SRANJA više nego `leba da jedu. Za one bez iskustva: opcije koje ne znate čemu služe NE DIRAJTE ih. Ostavite sve podešeno na auto ili default. Voltaže NE DIRAJTE.
Što se tiče generalno overklokovanja ja sam protiv istog. Šta mislite, zašto u samoj fabrici ne nasviraju procesore, grafike i dr, a posle ih prodaju po većim cenama (a nisu gadljivi na 1 cent zarade a komoli više). Vrlo prost odgovor. Da to može stabilno i pouzdano tako da radi oni bi to sami uradili (setite se remarkovanih atlona). Ali svako može da experimentiše sa svojom opremom šta god hoće, kao što svako ima pravo na svoje mišljenje tako da se mnogi neće složiti sa mnom po ovom pitanju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: servispc 27.07.2007. 03:38 #24315

status: user
broj poruka: 12057

Samo u vezi overklokovanja.
Mnogi grafički i glavni procesori se proizvide na istom mestu pod istim uslovima, a na kraju im se daju druga imena zato što tako tržište zahteva... ne može proizvođač da proizvede koliko čega on hoće. Njegov zadatak je da zadovlji tržište.

Premo ovome, npr, moj stari procesor AMD Barton 2500+ plus se ubijao o OC-a i radio brže nego 3200+, jer verujem da je u fabrici on mogao da bude 3200+ i izdržavao sve testove.
Sve mislim da su se 2500+ i 3200+ različito pravili. Ma važi!

Jednostavno uradi se jedna serija, pa koji od njih šta podnosi, tako se podese množioci i dobiju ime. (X x 200MHz). Neki koji mogu da rade kao najbrži u klasi jednostavno to ne budu jer su takva trenutna zahtevajna.

Èak se i znalo unapred da li će tako biti prema oznaci jezgra. (AGOIA npr., AXIA itd.)

Na nama OC-erima je da proverimo da li nam se takav CPU zadesio.
Ko zna više detalja njemu je lakše da bira, pa ako je baš zagrižen za igranje sa CPU-om može da mu proveri oznaku i kod kupovine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Mnozioc memorije 27.07.2007. 12:50 #24319

status: user
broj poruka: 7761
Moguci uzrok problema moze biti mnozioc memorije na mojoj GA ploci e4300 ne mogu da stavim mnozilac memorije 2.5 i 3 ostale prihvata ali to me sprecava u nekom ozbiljnijem OC-u, tako da procesor drzim na 9*300, memoriju na 2.66 4*4*4*12, moze i 9*333 ali na onim skorijim vrucinama se par puta zakucavao pa sam malo spustio FSB, nije secer u vodu ne jurim svetske rekorde.
Mada bih voleo da mogu da proguram fsb 400, al ne ide.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Mnozioc memorije 27.07.2007. 13:08 #24320

status: user
broj poruka: 801



:: Moguci uzrok problema moze biti mnozioc memorije na mojoj GA ploci e4300 ne mogu da stavim mnozilac memorije 2.5 i 3 ostale prihvata ali to me sprecava u nekom ozbiljnijem OC-u, tako da procesor drzim na 9*300, memoriju na 2.66 4*4*4*12, moze i 9*333 ali na onim skorijim vrucinama se par puta zakucavao pa sam malo spustio FSB, nije secer u vodu ne jurim svetske rekorde
:: Mada bih voleo da mogu da proguram fsb 400, al ne ide
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
::

imam isti problem. giagbyte kaze da to ne podrzava bios. pa kako jedan takva firma(mislim i na GA i na award koji ima pravi biose) nije stavila jednu debilnu ali vaznu opciju??!!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 off topic : Pricam ja ... 27.07.2007. 14:03 #24326

status: user
broj poruka: 718
...ne uzimajte 965p ds3 ,ali nemam kome...Ja se zeznuh pa rekoh da kazem prijateljima, al` ne slusaju...
Nego `ajde da otvorimo tred za plocu i da razmenimo iskustva koliko god bila glupa, blentava ili da je neznanje u pitanju , ali bez naduvavanja i skroz racionalno ,jer nas ima dosta cini mi se ..`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Re: servispc 27.07.2007. 16:09 #24334

status: user
broj poruka: 4163


::
:: Samo u vezi overklokovanja
:: Mnogi grafički i glavni procesori se proizvide na istom mestu pod istim uslovima, a na kraju im se daju druga imena zato što tako tržište zahteva... ne može proizvođač da proizvede koliko čega on hoće. Njegov zadatak je da zadovlji tržište
GLUPOST
::
:: Premo ovome, npr, moj stari procesor AMD Barton 2500+ plus se ubijao o OC-a i radio brže nego 3200+, jer verujem da je u fabrici on mogao da bude 3200+ i izdržavao sve testove
:: Sve mislim da su se 2500+ i 3200+ različito pravili. Ma važi

::
:: Jednostavno uradi se jedna serija, pa koji od njih šta podnosi, tako se podese množioci i dobiju ime. (X x 200MHz). Neki koji mogu da rade kao najbrži u klasi jednostavno to ne budu jer su takva trenutna zahtevajna.

OVO JE NAJOBIÈNIJA GLUPOST
::
:: Èak se i znalo unapred da li će tako biti prema oznaci jezgra. (AGOIA npr., AXIA itd.
::
:: Na nama OC-erima je da proverimo da li nam se takav CPU zadesio.
:: Ko zna više detalja njemu je lakše da bira, pa ako je baš zagrižen za igranje sa CPU-om može da mu proveri oznaku i kod kupovine

To što ste napisali je apsolutno netačno. Naime, jezgra procesora se dobijaju naparavanjem silicijumskih pločica koje su kružnog oblika. Ako recimo prave amd seriju, najkvakitetniji primerci će proisteći iz sredine naparavane si pločice. To znači da će iz sredine izaći jezga za bartone 3200 malo dalje ka ivici barton 2500 još dalje atloni i na rubu pločice gde je pločica najlošija duroni. Tako vas molim da ne pričate gluposti. Na procesoru može da piše šta oće (ima ona narodna `piše i na tarabi`).
Gledao sam kako prave, obeležavaju, klasifikuju... tako da znam o čemu govorim. Pre nego odvalite neku glupost proverite da li je to što pričate baš tako
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Feldejak i dalje.. 27.07.2007. 16:15 #24336

status: user
broj poruka: 21

Nisam hteo da davim ali ja sam nov u oc, probao sam nesto, to je radilo a posle se samo iskljucilo.Povrh toga izbacio plavi ekran pa sam zakjucio da nesto ne radi. Inace imam paranoju da nesto nije ispravno od hardvera (kupio sam sve pre 10 dana) jer skoro sve sto kupim ne radi dobro isprva pa menjam u radnji.Sad bi hteo da budem siguran da je sve ispravno ako mogu da proverim. Sto se tice oc i dalje se nadam da cu nesto uspeti jer mislim da imam dobro napajanje i memoriju ali nesto me koci. Nejasno mi je zasto se komp svaki put resetuje kad pokusam Core Temp program , mozda to na nesto ukazuje? Za sada koristim podrazumevana podesavanja i cini se da sve radi stabilno i ok. Mozda pokusam sa priljateljem koji je uradio uspesno sve . Ne znam otkud sada da pljuljemo DS3 kada sam na ovim forumima nailazio samo na preporuke za kupovinu i oc.Pozdrav svima i puno srece!

P.S. kako se koristi gold memory trebam uputsvo za koristenje voleo bi da znam da li je memorija ispravna!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 27.07.2007. 16:25 #24337

status: user
broj poruka: 726



::Nejasno mi je zasto se komp svaki put resetuje kad pokusam Core Temp program

Samo pretpostavka - kolika je (pri OC) voltaza za MCH?Koliko je podizes i da li je podizes?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Feldejak sve po... 27.07.2007. 17:23 #24339

status: user
broj poruka: 21

da podigao sam za 0,1V sve po uputstvima i kazem jos jednom sljakalo je a sutrdan jednostavno se CPU host disebluje i sad skupljam hrabrost i skripte tj savete pa da veceras probam opet, stalno mislim da cpu nije neki fals ilitako nesto ..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 27.07.2007. 18:18 #24344

status: user
broj poruka: 726



Pogledaj tutorijale i isprobaj ponudjena resenja - ako nesto ne bude u redu,onda je procesor problematican.Sumnjam da je ploca nestabilna,to nije veliki takt,napajanje je vise nego dovoljno,osim ako je neispravno,memorija - male su sanse da je ona uzrocnik,ali probaj na kraju i tu mogucnost - stavi (pozajmi od nekog ako mozes) druge module.

2,4 GHz koje si pokusao da dostignes - ovog puta probaj bez podizanja voltaza.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: i dalje.. 27.07.2007. 18:25 #24345

status: user
broj poruka: 4163
:: P.S. kako se koristi gold memory trebam uputsvo za koristenje voleo bi da znam da li je memorija ispravna

Gold memory nije merodavan.

Ako ti mašina radi stabilno pri normalnim parametrima sve je ISPRAVNO te se ne trudi da tražiš kvar ako ga nema. Što se tiče oc sveukupan rezultat zavisi od svakog primerka posebno (ploče, cpu, mem). To znači da će 10 istih računara dati različite rezultate, odnosno neki će moći da se overklokuje čak 50 posto, neki 10 a niki ama baš ništa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: servispc 2 27.07.2007. 18:27 #24346

status: user
broj poruka: 12057

Ne mora da znači da će uvek ispasti tako. Ne ispadnu silicijumske pločice uvek u atom identične.
Očigledni se puno razumemo u el. matarijale.

A to da li neko odvaljuje gluposti ili ne, ne može se zaključiti na osnovu gledanja kako se oni sklapaju i obeležavaju u nekoliko primera. Poenta je kako se oni ponašaju u praksi. Imao sam više modela 2500+ i 3200+ i svi su na istim pločama i memorijama drukčije reagovali na OC.
O Duronima da ne govorim. Neku su se kao čuveni 650 odvaljivali do 900++ a neki nisu hteli da se mrdnu.

Prema tome oni mogu gde god hoće na de nalaze na pločici. Razlike su nanoskopske.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: servispc 3 27.07.2007. 18:58 #24350

status: user
broj poruka: 12057

A tu gde si gledao sam kako prave, obeležavaju, klasifikuju...verujem. Ali ne verujem da ti je odmah došao šef ponude i potražnje i odmah ti definisao strategiju u narednih `750` godina i na grafikonu pokazao kakve će biti fluktuacije u tržištu. Tako da oni za tih `750` godina mogu bez problema da znaju koje procesore da proizvedu.

Boli ih patka.....samo štancuju. Rokaju pločice, pa šta se traži tako se obeleži. Ti CPU-ovi na koji su na polovini prečnika pa i dalje mogu da rade kao i oni u sredini. Možda i brže.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Re: servispc 3 27.07.2007. 19:43 #24351

status: user
broj poruka: 4163

:: A tu gde si gledao sam kako prave, obeležavaju, klasifikuj

DIREKTNO U SINGAPURSKOJ FABRICI 2003 GODINE

...verujem. Ali ne verujem da ti je odmah došao šef ponude i potražnje i odmah ti definisao strategiju u narednih `750` godina i na grafikonu pokazao kakve će biti fluktuacije u tržištu. Tako da oni za tih `750` godina mogu bez problema da znaju koje procesore da proizvedu.
::
:: Boli ih patka.....samo štancuju. Rokaju pločice, pa šta se traži tako se obeleži. Ti CPU-ovi na koji su na polovini prečnika pa i dalje mogu da rade kao i oni u sredini. Možda i brže

NE MOGU. TO JE ÈINJENICA, POZNAJEM TEHNOLOGIJU IZRADE, PRINCIPE PROIZVODNJE ITD
::

Da ih štancuju, e tu si u potpunosti u pravu :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Al ` se vi lepo ispricaste o tehnologiji... 27.07.2007. 23:21 #24353

status: user
broj poruka: 718

...a niko da decku resi problem...
Ajmo iz pocetka 1)instaliraj Easy tune ,speedfan,cpu-z,orthos...podesi da te ploca obavestava o temp,ako predje 70stepeni...2)podesi vcore=1,4V , drdr Vol=2,1v Pci -e = 102Mhz ,cia- dis,multi -auto BEZ dizanja Fsb-a....i izmeri temperature u windowsu...sada iz easy tune-a ,ukucaj fsb =300 ,pa da vidimo, ako proradi ok ,ako ne pronadji na koliko hoce...Upamti fsb i f memorije i izracunaj sam mnozilac koji je stabilan...
Memorija ce ti raditi ljudski od 1,9v,pa sve do 2,3v nemoj da se brines...
Procesor do napona 1,55 v , ali od 1,45V vrlo oprezno (gledaj temperaturu)
3Ghz bi trebalo da postignes bez podizanja napona mich i fsb ,ali ako te unespokojava jer si na netu procitao da to tako treba ti dodaj po 0,1v...
Preko 3ghz-a ti procesor ide tesko i to sam dalje razradjuj,ali tek kad si nesto o tome naucio...Dok ne probas neces ni znati...
Ako ti se win nw bootuje odma` nego se non stop restartuje pusi ga neka to ucini par puta ,oce ponekad i posle toga da se podine i tera sve ok ,ali to je ds3...
Ako se se podize nikako ,ili se ne inicira grafika, probaj da ga isklucis u trenutku kad krece u restart na prekidacu od napajanja...Znam to je brutalno ,ali bolje i to nego da drzis srafciger na stolu i da jumperises cmos ili vadis bateriju...Ako vadis bateriju pusti da prodje bar 1 min.
ove stvari koje sam ti poslednje objasnio sluze za clear cmos...
Obavezno pcie-na 102 (moze i vise) ...Eto igraj se malo sa ovim setovanjima i snimi ih ako su stabilna...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: dragojlo, jel vreme za novu tastaturu? 27.07.2007. 23:27 #24354

status: user
broj poruka: 584
...
Ako ti se win nw bootuje odma` nego se non stop restartuje pusi ga
...
:)))))))))))))))))))))))))))))))



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Al ` se vi lepo ispricaste o tehnologiji... 27.07.2007. 23:38 #24355

status: user
broj poruka: 4163



::
:: ...a niko da decku resi problem..
:: Ajmo iz pocetka 1)instaliraj Easy tune ,speedfan,cpu-z,orthos...podesi da te ploca obavestava o temp,ako predje 70stepeni...2)podesi vcore=1,4V , drdr Vol=2,1v Pci -e = 102Mhz ,cia- dis,multi -auto BEZ dizanja Fsb-a....i izmeri temperature u windowsu...sada iz easy tune-a ,ukucaj fsb =300 ,pa da vidimo, ako proradi ok ,ako ne pronadji na koliko hoce...Upamti fsb i f memorije i izracunaj sam mnozilac koji je stabilan..
:: Memorija ce ti raditi ljudski od 1,9v,pa sve do 2,3v nemoj da se brines..
:: Procesor do napona 1,55 v , ali od 1,45V vrlo oprezno (gledaj temperaturu
:: 3Ghz bi trebalo da postignes bez podizanja napona mich i fsb ,ali ako te unespokojava jer si na netu procitao da to tako treba ti dodaj po 0,1v..
:: Preko 3ghz-a ti procesor ide tesko i to sam dalje razradjuj,ali tek kad si nesto o tome naucio...Dok ne probas neces ni znati..
:: Ako ti se win nw bootuje odma` nego se non stop restartuje pusi ga neka to ucini par puta ,oce ponekad i posle toga da se podine i tera sve ok ,ali to je ds3..
:: Ako se se podize nikako ,ili se ne inicira grafika, probaj da ga isklucis u trenutku kad krece u restart na prekidacu od napajanja...Znam to je brutalno ,ali bolje i to nego da drzis srafciger na stolu i da jumperises cmos ili vadis bateriju...Ako vadis bateriju pusti da prodje bar 1 min
:: ove stvari koje sam ti poslednje objasnio sluze za clear cmos..
:: Obavezno pcie-na 102 (moze i vise) ...Eto igraj se malo sa ovim setovanjima i snimi ih ako su stabilna...`Ajd u zdravlje
::
::

Koji problem kada mu sve radi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Umor ,starost... 27.07.2007. 23:39 #24356

status: user
broj poruka: 718
...i lose svetlo, a kad bolje razmislim i nije neka (tastatura)... .-)

P.S. sto jes` jes` ...radi...izvinjavam se...
re:( nastavak kad ne mogu da editujem tekst... jaoj Zeljko po stoti put!!!) Na sajtu X-bit lab-a imas clanak o memorijama za c2d( i za druge su al` ga tako nazvase) i tamo se u trecem delu spominje tvoja ...Pogledaj grafikon sa frekvencijama i latencama pa ces nesto vec iz toga zakljuciti ...A ja idem da spavam ...`Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: i dalje.. 28.07.2007. 02:23 #24365

status: user
broj poruka: 2909
:: Ne znam otkud sada da pljuljemo DS3 kada sam na ovim forumima nailazio samo na preporuke za kupovinu i oc.
Ploca je odlicna.I neces naci preporuku samo na ovom forumu nego na svim jacim stranim forumima.Ja sam jedan izuzetno zadovoljan korisnik iste i peporucujem je daleko ispred svih kao best buy.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs