Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Problem sa mrezom
STRANA 1 OD 1
mikruli Problem sa mrezom 28.07.2007. 00:21 T5110

status: user
broj poruka: 56

Direktno sam povezao dva racunara putem ukrstenog kabla. Jedan racunar ima instaliran Windows XP Home, a drugi Windows XP Pro. Windows XP Home vidi bez problema sve `serovane` direktorijume i diskove bez problema. Medutim Windows XP Pro ne moze da pristupi niti jednom `serovanom` tvrdom disku ili direktorijumu, premda ih vidi. Kada hocu da mapiram mrezni disk on mi javi sledecu poruku: The mapped network drive could not be created because following error occured: Not enough server storage is available to process this command . Ako pokusam da mu pristup iz Explorera dobijam sledecu poruku: //Pentium4/Image is not accesible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permission. Not enough server storage is available to process this command
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 28.07.2007. 01:10 #24359

status: user
broj poruka: 584
http://support.microsoft.com/kb/177078

ovo se javlja koliko IRPStackSize ne postoji u registru
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters,
ili ukoliko mu je suvise mala vrednost. `oce norton to da pokvari.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pokusaj 28.07.2007. 14:28 #24429

status: user
broj poruka: 9388


Ako ti neuspe ovo sto je Geloso predlozio, da u System propreties - Computer name prodjes kroz onaj Wizard koji ti ponudi COMPUTER ID. dakle ne rucno podesavanje mreze, workgroup ili domena, vec kroz wizard. Ovo je cest problem kada se umrezavaju PRO i HOME, iz nekog glupog razloga kada mrezu podesis kroz wizard sve proradi iz prve.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mikruli Nazalost nece 29.07.2007. 07:28 #24460

status: user
broj poruka: 56

Pokusao sam i na jedan i na drugi nacin i nece. Imam cak i particiju na kojoj nije instaliran nikakav antivirus i nista od Symantec-a, medutim nece. Na kompu na kome imam XP Home Edition imam i particiju sa Win 2000 Professional i on bez problema radi sa Win XP Professional tako da cu ta dva sistema da koristim za povezivanje. Ali uopste mi nije jasno zasto nece. Hvala svima na odgovorima i savetima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs