Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Potrebna pomoc Admina
STRANA 1 OD 1
geloso Potrebna pomoc Admina 28.07.2007. 01:47 T5111

status: user
broj poruka: 584

Vreme brzo prolazi, vec smo u 21. veku,
tehnika munjevito napreduje i javila se potreba da
neki put na PCBerzi postujemo link.

Na zalost, vise nije dovoljno to sto mozemo da koristimo sva slova
(mada ne mozemo bas sva uvek, ima dosta nepostojanih), problem nam
prave reci tipa update koje se cesto javljaju u linkovima i tacka-zarez.

Ja sam siguran da nije u pitanju greska, vec unikatno sigurnosno resenje,
medjutim ukoliko bi moglo nesto da se uradi (recimo - ne mogu velika slova,
ali zato rade linkovi) siguran sam da bi to obradovalo mnoge korisnike.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst re 28.07.2007. 02:12 #24363

status: user
broj poruka: 2909
Geloso uzalud se trudis.Znas i sam koliko smo puta probali.

PS.
update
select
delete
Ћ.и.р.и.л.и.ч.н.и. ф.о.н.т.о.в.и.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 28.07.2007. 02:16 #24364

status: user
broj poruka: 584
insert
drop
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: :: 28.07.2007. 02:27 #24366

status: user
broj poruka: 2909
:: insert
:: drop
Vivi,vidi...Ovo nisam primetio.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 28.07.2007. 02:32 #24367

status: user
broj poruka: 584
pogledaj citat... fali t i p...
mada, citati ce biti kao novi ako rucno ides u novi red sa enter, a
pre toga dodas jos jedan space... onda brise space pa se ne vidi...
kad smo kod space, ne mozes da stavis vise od jednog...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst re 28.07.2007. 03:08 #24373

status: user
broj poruka: 2909
Prepisi ovo ali bez razmaka izmedju simbola i reci:

Vidljivo >< Nevidljivo


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 28.07.2007. 03:25 #24377

status: user
broj poruka: 584
kad hoces da pises plavim slovima samo stavi :: sve posle toga je plavo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 28.07.2007. 09:02 #24410

status: user
broj poruka: 726


Ne znam zasto se vas dvojica bunite?Vi ste jedini oportunisti na forumu.
Admini na ovaj nacin testiraju nasu inovativnost (dramska pauza,pa poljubac ka publikki).
Volim admine i rado ih se secam...

seIect ( se|ect, se1ect)

droр. (dr0p,dröp)

deIete (de1ete)

up date (up|date,vpdate,µpdate)

Circus magnum...

::citati ce biti kao novi ako rucno ides u novi red sa enter, a
::pre toga dodas jos jedan space...

Tacno,ali problem se javlja ukoliko poruka ima vise redova (postaje predimenzionirana).Resenje je dodavanje bilo kojeg karaktera ili simbola,osim ako nije .gif

ili

1x space,zatim misem (kursor) odes u novi red.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: 28.07.2007. 09:48 #24418

status: admin
broj poruka: 876
@Oglasnik
:: Volim admine i rado ih se secam..

Volimo i mi tebe

@geloso
:: Naslov ne sme biti duzi od 100 karaktera, ali zato sa 99 super izgled

To nije lepo od tebe, sad mora da se smanji naslov na svega 50 karaktera

Šalu na stranu. To jeste napravljeno kao dodatna zaštita ali sada za tim više nema potrebe. Na oglasima možete videti da sve funkcioniše (update, select, drop...). Verujem da će Vam Željko javiti kada možete očekivati promene ali to sada nije u prvom planu. Znam po sebi, teže mi je da promenim kod nego da napišem novi. To znači prvom prilikom kada se pojavi slobodno vreme.

Poz....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: 28.07.2007. 12:37 #24424

status: user
broj poruka: 584

Ja vise ne verujem da Zeljko uopste postoji, a kamoli da ce nam se javiti.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Re: Re: 28.07.2007. 13:40 #24425

status: user
broj poruka: 711
:: Ja vise ne verujem da Zeljko uopste postoji, a kamoli da ce nam se javiti

Ma postoji, nego radi sajt za Deda Mraza/Bozic Batu pa ima zeznute rokove (mora sve da bude gotovo pre 24.12. kako bi obuhvatio sve hriscanske religije) pa ce se javiti cim zavrsi :)

Toliko vremena je potrebno da se ispravi i najmanja stvar da bi mozda neko mogao pogresno da zakljuci da je potrebno zaposliti jos jednog programera :) Objavite deo koda pod nekom od OSS licenci i ja cu ga ispraviti bez nadoknade, a siguran sam da ce bar jos neko od redovnih posetilaca koji su programeri priskociti da pomogne :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 28.07.2007. 14:43 #24432

status: user
broj poruka: 726
::Verujem da će Vam Željko javiti kada možete očekivati promene ali to sada nije u prvom planu. Znam po sebi, teže mi je da promenim kod nego da napišem novi. To znači prvom prilikom kada se pojavi slobodno vreme

Sta se,zapravo,sinoc dogodilo?

Ko je kriv?

Neispunjena ocekivanja o vitkoj figuri koketne hostese uglednog kluba,jer se ispostavilo se da je u pitanju birtija kojom gazduje krcmarica-paradigma bureta sa pripadajucim moustaches od kojih bi se mogao isplesti pristojan pirotski cilim.Da je u mongolskoj armiji,imala bi cin pukovnika...Kada sam napustao taj skromni dom nekvalitetnog vina,gazda je prijateljski spustio ruku na moje rame:`Cestitam,mladi gospodine.Vi ste prvi gost koji ima vece brkove od moje kcerke.`
Njen nesrecno oblikovani anfas i nesputani temperament Margaret Tacer je inicirao moje preispitivanje o primarnim nagonima,etici i percepciji zenskih oblina.

üpdate

Ovaj monolog nema ama bas nikakve veze sa forumom.Kao sto nemaju ni napori odgovornih subjekata na cijenjenom forumu da nas ubijede da im je stalo do nas manuelnih radnika...

Ovaj forum,u odnosu na konkurentske,ima najpristupacniji (zasto ne reci i najbolji) interfejs - aktuelne teme su dostupne na home page i korisniku olaksavaju navigaciju.Forum ima adekvatan text background i paznja onog koji pristupa temi je usmjerena na tekst,a ne na egzoticni dizajn avatara i user profila.
Ono sto nedostaje ovom forumu jesu mogucnosti za postavljanje sticky tema (opet govorimo o pojednostavljivanju navigacije korisniku koji zeli da dobije odgovor na svoje pitanje) i upload-a fotografija.

Meni ne smeta cinjenica da moram da osmislim morfoloske akrobacije da bih donekle smisleno napisao rijec drop,ne smeta mi sto nema kategorizacije clanova jer mislim da je to nepotrebno,ne smeta mi nedostatak avatara (mada je Kapetan Dragan krajne interesantan ali se bojim da ga pridruzim profilu zbog politicke nekorektnosti http://www.pcberza.co.yu/i/forum/avatars/20.gif) ali ne mogu da ne primijetim da ste potpuno nezainteresovani za forum,sto mi veoma smeta.Ovdje cu se zaustaviti jer sam svjestan da uzalud ispisujem redove.

Mozda sam trebao da pitam - Da li ce biti promjena (upload fotografija u bilo kojem formatu i da li ce biti sticky tema) i,ako ih bude,kada ce se realizovati?

PS Ko je Zeljko?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: 28.07.2007. 15:12 #24433

status: admin
broj poruka: 876
:: ne smeta mi nedostatak avatara (mada je Kapetan Dragan krajne interesantan ali se bojim da ga pridruzim profilu zbog politicke nekorektnosti http://www.pcberza.co.yu/i/forum/avatars/20.gif) ali ne mogu da ne primijetim da ste potpuno nezainteresovani za forum,sto mi veoma smeta.Ovdje cu se zaustaviti jer sam svjestan da uzalud ispisujem redove
::
:: Mozda sam trebao da pitam - Da li ce biti promjena (upload fotografija u bilo kojem formatu i da li ce biti sticky tema) i,ako ih bude,kada ce se realizovati
::
:: PS Ko je Zeljko
::

Željko je jedan od admin-a inače programer koji je napravio forum. Lično znam da je mnoge stvari na forumu popravio i dodao. Da li je to moglo brže. Naravno, ali kao i sve u ovoj zemlji i mi imamo milion sitnih problema koji utiču na naš rad i na rad sajta a, koji ne zavise od nas.

Inače, da smo `potpuno nezainterosvani` za forum ne mogu a, da ne prigovorim. Da nam je bilo sve jedno do foruma postavili bi neki od već mnogobrojnih gotovih foruma i završili priču. Ali mi upravo želimo da sami napravimo forum kreiran po željama korisnika tako da skoro svima isti odgovara a, samim ti sve što sam praviš to i ceniš jer si svestan koliko si truda i napora uložio. I mi bi voleli da su se sve promene brže realizovale ali nekada želja nije dovoljna.

Kao što sam rekao, dosta je promena već odrađeno a, u završnoj fazi su još nekoliko promena.

Da li će biti upload slka? NE, sve dok ne promenimo provajdera...

Sticky teme? DA

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: 28.07.2007. 15:42 #24434

status: user
broj poruka: 584

Sto se ti osecas prozvanim? Koliko znam ono sto si ti obecao si i uradio.
`Nezainteresovani` u smislu da su profesionalni foto aparati nedelju dana
kostali od 2 do 5 evra i da smo uredno skrenuli paznju na to i da niko nije
odreagovao. Problem je u obecanju od pre maltene pola godine.
Ukoliko postoje problemi onda kazes - `imamo probleme, bice na jesen`,
a ne `postavicu sutra u toku dana` a od tog dana prodje 4 meseca i
nit pisma nit pozdrava. Slozices se da to nije korektan odnos prema
ljudima koji ti drze forum. Jedino ako i to ne spada u `...kao i sve u
ovoj zemlji...` , pa da se mirimo sa situacijom.

Ja i dalje nisam siguran da Zeljko postoji.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 28.07.2007. 15:53 #24437

status: user
broj poruka: 726
::Da li će biti upload slka? NE, sve dok ne promenimo provajdera...

U redu,mada se to moze rijesiti i promjenom paketa (prelaskom na skuplji).

::Sticky teme? DA

Dobro.

Znam ko je Zeljko,ali se ne sjecam kada je poslednji put bio prisutan.

@geloso

Moja opaska o nezainteresovanosti se JESTE odnosila iskljucivo na forum,ne na sekciju sajta koja je namijenjena trzistu.Ta `nezainteresovanost` ukljucuje izostanak reakcije na svakodnevna...kako da ih kvalifikujem?...Pljuvanja i nedostatak postovanja prema sagovorniku.Nijesam primijetio da je `misa` (koji jeste povremeno tu,ali nedovoljno) uradio nesto konstruktivno u takvim situacijama.
Aparati?!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman a rss 28.07.2007. 22:04 #24452

status: user
broj poruka: 1111
to stvarno ne bi bilo lose
a mozda i mogucnost login-a jednom za sva vremena


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: 29.07.2007. 00:13 #24458

status: user
broj poruka: 584
:: @gelos
::
:: Moja opaska o nezainteresovanosti se JESTE odnosila iskljucivo na forum,ne na sekciju sajta koja je namijenjena trzistu.Ta `nezainteresovanost` ukljucuje izostanak reakcije na svakodnevna...kako da ih kvalifikujem?...Pljuvanja i nedostatak postovanja prema sagovorniku.Nijesam primijetio da je `misa` (koji jeste povremeno tu,ali nedovoljno) uradio nesto konstruktivno u takvim situacijama
:: Aparati?
::
:

@Oglasnik
Fali jedno `i` `...Nezainteresovani i u smislu...` samo sam hteo da uplatim dopunu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs