Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
PRODUZAVANJE USB KABLA
STRANA 1 OD 1
dsplastx PRODUZAVANJE USB KABLA 28.07.2007. 12:12 T5113

status: user
broj poruka: 59

CAO
Hteo bi da produzim kabl usb web kamerice znam da moze da se produzi ali dali je to moguce uraditi na nekih 10-15 metara ustvari dali ce to isto raditi ko sto radi.
falitis.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
RacaBG nece 28.07.2007. 14:12 #24427

status: user
broj poruka: 104

USB kao i RS232 je efikasan do 2m sa standardnim presekom zice (0.22 ili 0.5), sve preko toga je cista lutrija da li ce raditi, a i ako radi pitanje kojim kvalitetom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: nece 28.07.2007. 14:36 #24431

status: user
broj poruka: 9388

Moze uz aktivni USB HUB, koje ima svoje napajanje... ali 10-15 m... Da neces ti to mozda neki video nadzor? Onda ce ti jeftinije biti da kupis kameru i vezes je koaksionim kablom...


::
:: USB kao i RS232 je efikasan do 2m sa standardnim presekom zice (0.22 ili 0.5), sve preko toga je cista lutrija da li ce raditi, a i ako radi pitanje kojim kvalitetom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Neće 28.07.2007. 15:51 #24436

status: user
broj poruka: 4163
Sve preko 3m gubiš na kvalitetu, a sa 15m nemam pojma ni da li će uopšte da radi


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Neće 28.07.2007. 16:08 #24438

status: user
broj poruka: 9388



:: Sve preko 3m gubiš na kvalitetu, a sa 15m nemam pojma ni da li će uopšte da rad
::
::
::


Uspeli smo da produzimo 3x2m kabla znaci 6m za neki stampac HP LJ1000w, sa dva neka budjava sweeks aktivna huba izmedju i radilo je. Tu bas i nemam predstavu o kvalitetu konekcije jer je sve radilo neko vreme... neko vreme dok jedan hub nije crko :)).
Salu na stranu kod prntera kvalitet veze i nema neku ulogu, kao kod kamere... jednostavno je stampao... i to na 6m... a na 10 -15 ... bolje je i da ne pokusava, pogotovo jer je tu kvalitet veze od presudne vaznosti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Re: Neće 28.07.2007. 16:30 #24439

status: user
broj poruka: 4163



::
::
::
:: :: Sve preko 3m gubiš na kvalitetu, a sa 15m nemam pojma ni da li će uopšte da rad
:: ::
:: ::
:: ::
::
::
:: Uspeli smo da produzimo 3x2m kabla znaci 6m za neki stampac HP LJ1000w, sa dva neka budjava sweeks aktivna huba izmedju i radilo je. Tu bas i nemam predstavu o kvalitetu konekcije jer je sve radilo neko vreme... neko vreme dok jedan hub nije crko :))
:: Salu na stranu kod prntera kvalitet veze i nema neku ulogu, kao kod kamere... jednostavno je stampao... i to na 6m... a na 10 -15 ... bolje je i da ne pokusava, pogotovo jer je tu kvalitet veze od presudne vaznosti..


SLAŽEM SE
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsplastx ipak cu da probam 28.07.2007. 19:14 #24444

status: user
broj poruka: 59



ipak sam ja isekao kabl pa cu da odem u ponedeljak do neke radnjice da ih zamolim da mi dozvole da probam samo da priklucim kratko na krajeve nekog njihovog nesecenog gajtana od 10 tak met bas bih da probam .nemam mogucnost coaks camere zato sto sve to ide na laptop od doticnog gospodina ipak usb bi morao da mi odradi posao. da sam ja u pitanju iso bih vec na neku varijantu ip kamerice medjutim doticni ima pare ali i zmije u dzepu staces ipak se bogati brze bogate .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ipak cu da probam 28.07.2007. 19:25 #24446

status: user
broj poruka: 9388
E onda...
1. Nece ti uspeti
2. Niko ti nece dozvoliti da probas kacenje kamere na tvom `iseckano - nabudzenom` kablu a ne postoji USB kabl duzi od hmm 3m sigurno, eventualno 5m maksimum, tako da neces naci kabl od 10m da probas, osim ako ga ne napravis :))
3. Imas dzabe PCMCIA tv tunere, oko 30 evra, krsh su ali ce ti za toliko odraditi posao + kamera na buvdzi 30 evra + adapter i koaksioni kabl 10 evra i eto ti polu profi video nadzor za 70 evra.


::
::
::
:: ipak sam ja isekao kabl pa cu da odem u ponedeljak do neke radnjice da ih zamolim da mi dozvole da probam samo da priklucim kratko na krajeve nekog njihovog nesecenog gajtana od 10 tak met bas bih da probam .nemam mogucnost coaks camere zato sto sve to ide na laptop od doticnog gospodina ipak usb bi morao da mi odradi posao. da sam ja u pitanju iso bih vec na neku varijantu ip kamerice medjutim doticni ima pare ali i zmije u dzepu staces ipak se bogati brze bogate .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox komponente - search: usb repeater 28.07.2007. 20:21 #24449

status: user
broj poruka: 1392
USB repeater cable Digitus 5m, USB produžni sa pojačanjem, može se serijski vezati max. 5x za ukupnu dužinu do 25m


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub 2x5m 28.07.2007. 21:18 #24450

status: user
broj poruka: 126



:: USB repeater cable Digitus 5m, USB produžni sa pojačanjem, može se serijski vezati max. 5x za ukupnu dužinu do 25
::
::
::

Pozdrav,
probao sam usb wireless karticu (neka gigabyte) preko jednog produznog usb kabla od 5m i sve je radilo ok... radilo je i preko 2 takva kabla (2 x 5m) tj prepozna karticu itd...ali nije sama kartica radila bash najbolje ( ispadala je iz mreze, kao da se `resetovala`)...
nije bilo tako skoro (ima preko 1 god)...
mozda da probash da dovedesh 5V odmah pre samog uredjaja...
javi ako uspesh...
Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman ja mislim 28.07.2007. 22:08 #24453

status: user
broj poruka: 1111
da ti je najbolji odgovor dao xerox
fazon je da se kod prenosa podataka koriste niski naponi signala, pa kad uracunas pad napona na malo duzem kablu umesto 1 dobijes 0, repeater resava ove probleme i koristi se u raznim oblastima prenosa signala i analognim i digitalnim, signal regenerator
kvalitet ne igra ulogu kod dig. prenosa jer ako je jedan bit kvaran automatski se ceo bajt predstavlja kao netacan, parnost i neparnost bitova, onaj 8-mi bit u byte-u, i trazi se ponovno slanje doticnog, sto donosi usporavanje ili totalni prekid veze

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsplastx verovali ili ne 28.07.2007. 22:29 #24455

status: user
broj poruka: 59

ljudi uspelo 100 posto nije mi dao djavo mira pa sam otpojio kabl i to telefonski koj vodi izmedju moje i caletove kuce koj je dugacak sto preko tavana pa dvorista pa drugoga tavana pa do njega otprilike skoro 20 m gle cuda radi .nista se na kvalitetu nije izgubilo.
eto probato.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs