Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
The dead are rising & riding again!!!
STRANA 1 OD 2  
MACHINE The dead are rising & riding again!!! 29.07.2007. 18:03 T5118

status: user
broj poruka: 5696
Iako se vecina nVidia 8xxx i ATi-AMD 2xxx kartica pravi u svega nekoliko fabrika i osim nalepnice asemblera su medjusobno identicne, vesti i dalje iznenadjuju na vise mesta. Stara poznata americka kompanija Diamond Multimedia (cuvene Viper, Monster i Stealth grafike i Sonic Impact i Extreme zvucne karte, SupraMax modemi) se vraca na velika vrata. Takodje i ujedinjena nemacka ELSA (cuvene Ecomo serije monitora, Gloria, Sinergy, Gladiac grafike, Microlink modemi) sa profi linijama kartica za CAD/CAM. Vaskrsli Chaintech pod Walton koncernom uzvraca udarac odlicnim maticnim plocama i grafikama iz linije Zenith i APogee. Abit se ipak vraca u igru bez glavnog inzenjera Vua koji je otisao u DFI, ali sa jednom od najjacih MAX ploca ikada! Sta ce uraditi `novopridosli igraci`: DFI, Foxconn i Pine-XFX (ova 2 poslednja prave identicne ploce, lepe na oko ali ne i tako kvalitetne, seca li se neko sramnog EPoXa i JetWaya???)? Iskreno, nista! Ono sti su nekada nudili grandiozni Chaintech i Abit u plocama su to isto nudili ELSA i Diamond u grafikama, svi znamo da ovim firmama novajlije ne mogu parirati. Ko ne veruje uskoro ce se uveriti...

Cekamo jos LuckyStar, Shuttle i Soyo-Soltek...Biostar se vec pridruzio konjici silnih...


- C H A M E L E O N -
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Zaboravio sam dodati 29.07.2007. 18:56 #24469

status: user
broj poruka: 5696
jos jednog izvanrednog MB asemblera: FIC


- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff ako nije tajna... 29.07.2007. 19:05 #24470

status: user
broj poruka: 829
...mogu li se dobiti imena/url-ovi sajtova na kojima si to sve procitao, posto bih voleo da se informisem...

Nikolas

p.s. elsa jos odavno postoji u radnjama(i prodaje grafe kao npr 8800 od 640mb) u americi i mislim da je jos ima u nemackoj i ponegde drugde na kasicicu. chaintech... pa uspomenu na njegovu popularnost imam u mom kompu:-D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Malkice ću i da te ispravim- nou hard filings 29.07.2007. 19:06 #24471

status: user
broj poruka: 4163
DFI, Foxconn i Pine nisu novopidošlice a-a. Pravili su on i p2 i p3 pločice samo što su kod nas bili jako slabo zastupljeni. Pogledajte originalne intel ploče. Videćete Foxconn-ov potpis na masi slotova cpu-zif soketa itd. Rezime: na Foxconn i DFI možete da se oslonite ali je PINE za izbegavati. Sve što sam video od ovog `drveta` bile su sve same nakaze (vrlo nekvalitetne izrade, pre svega).
Što se tiče čejnteka, tu se definitivno razilazimo u mišljenju. Samtram ga za sve osim za ploču. Grafike su bile ok. Od poslednjeg navedenog gotivim samo Soyo i Soltek tako da bih voleo da vidim njihove primerke, one stare pločice su bile u višoj klasi.
Enivejs, da sačetkamo neke primerke pa ćemo videti.
Lično smatram Abit-a za najboljeg proizvođača ploča.
P.S. Bogami dobro si informisan, i nemoj toliko baš da vređaš EPoX-ice, nisu toliko loše

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff offtopic 29.07.2007. 19:08 #24472

status: user
broj poruka: 829
glupo mi da otvaram novu temu za ovo: osim atija i nvidije, postoji li jos koji proizvodjac/developer chipova, sta vec, u industriji grafickih kartica? ne mogu da verujem da postoje samo 2 igraca na tom polju, a nisam siguran sta rade 3dfx, matrox i slicni za koje sam tek skoro cuo...
pozz
Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Zaboravio sam dodati 29.07.2007. 19:13 #24473

status: user
broj poruka: 4163



:: jos jednog izvanrednog MB asemblera: FI
::
::
:: - C H A M E L E O N -
::
::

FIC!!! Kakav crni inzvanredni asembler. To je teška kršina sa najnebuloznijim greškama ikada (pogrešne oznake na ploči tipa džamperisanje pogrešno obeleženo na ploči, model ploče odštancovan na ploči se razlikoje od same ploče!!! itd). O stabilnosti i performansama nije vredan pomena. Procenat crknutih premašio je čak i Maxtora
Ako naprave nešto novo nadam se da neće ponoviti serije kao za p3 i amd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: offtopic 29.07.2007. 19:16 #24474

status: user
broj poruka: 4163



:: glupo mi da otvaram novu temu za ovo: osim atija i nvidije, postoji li jos koji proizvodjac/developer chipova, sta vec, u industriji grafickih kartica? ne mogu da verujem da postoje samo 2 igraca na tom polju, a nisam siguran sta rade 3dfx, matrox i slicni za koje sam tek skoro cuo..
:: poz
:: Nikola
::
::
Matrox postoji, ali nisu bazirali proizvodnju grafika za igrački sektor, a 3dfx je nažalost odavno umro. Pre 7 do 10 godina njuihove vudu serije su bile na tronu 3d akceleratora, a poslednje što je bilo od 3dfx-a je vudu 3 3000 koja se i nije nešto proslavila
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Malkice ću i da te ispravim- nou hard filings 29.07.2007. 19:16 #24475

status: user
broj poruka: 5696
Ma znam za Foxconn on je kao i LiteOn bio `no-name` brander/asembler, dakle drugi naruce ploce i lupe tiket na njihove. Rekao sam nove jer ih ne nesto ne mirisem ni DFI ni Foxconn (ovaj je najvise radio delove za ploce). Inace XFX je pod Pineom a to je uzeto od Foxconna...


- C H A M E L E O N -

:: DFI, Foxconn i Pine nisu novopidošlice a-a. Pravili su on i p2 i p3 pločice samo što su kod nas bili jako slabo zastupljeni. Pogledajte originalne intel ploče. Videćete Foxconn-ov potpis na masi slotova cpu-zif soketa itd. Rezime: na Foxconn i DFI možete da se oslonite ali je PINE za izbegavati. Sve što sam video od ovog `drveta` bile su sve same nakaze (vrlo nekvalitetne izrade, pre svega)
:: Što se tiče čejnteka, tu se definitivno razilazimo u mišljenju. Samtram ga za sve osim za ploču. Grafike su bile ok. Od poslednjeg navedenog gotivim samo Soyo i Soltek tako da bih voleo da vidim njihove primerke, one stare pločice su bile u višoj klasi
:: Enivejs, da sačetkamo neke primerke pa ćemo videti
:: Lično smatram Abit-a za najboljeg proizvođača ploča
:: P.S. Bogami dobro si informisan, i nemoj toliko baš da vređaš EPoX-ice, nisu toliko loš
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ako nije tajna... 29.07.2007. 19:18 #24476

status: user
broj poruka: 5696
TO sam sam napisao nisam radio copy-paste...imas na:

https://www.chaintech.com.tw
https://www.diamondmm.com
https://www.elsa.com/EN



- C H A M E L E O N -

:: ...mogu li se dobiti imena/url-ovi sajtova na kojima si to sve procitao, posto bih voleo da se informisem..
::
:: Nikola
::
:: p.s. elsa jos odavno postoji u radnjama(i prodaje grafe kao npr 8800 od 640mb) u americi i mislim da je jos ima u nemackoj i ponegde drugde na kasicicu. chaintech... pa uspomenu na njegovu popularnost imam u mom kompu:-D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: offtopic 29.07.2007. 19:25 #24478

status: user
broj poruka: 5696
Imas Matrox (Parhelia...), XGI (Volari...), SiS (Xabre...), S3 (Savage...), legendarni 3dfx Voodoo je umro i kupila ga nVidia pa sve ideje koje vidis su njihove (seca li se neko prvog SLI-a???), takodje odlicni ali nepodrzani PowerVR Kyro II...


- C H A M E L E O N -

:: glupo mi da otvaram novu temu za ovo: osim atija i nvidije, postoji li jos koji proizvodjac/developer chipova, sta vec, u industriji grafickih kartica? ne mogu da verujem da postoje samo 2 igraca na tom polju, a nisam siguran sta rade 3dfx, matrox i slicni za koje sam tek skoro cuo..
:: poz
:: Nikola
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE @servispc 29.07.2007. 19:27 #24479

status: user
broj poruka: 5696
Meni su FIC (prvai tajvanac, First International Computer) extra sluzili ...


- C H A M E L E O N -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff re 29.07.2007. 19:40 #24480

status: user
broj poruka: 829
hvala, bas me je zanimalo. ali cinjenica je da je pomalo tuzno sto nema vise magnata na tom polju...
pozz
Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko voodoo, voodoo people 29.07.2007. 20:11 #24483

status: user
broj poruka: 6643
Nema tu mnogo sentimenta, čist kapitalizam. Èinjenica je da su propali, bar jednom, ako ne i više puta.... pa po meni najgori (osim MSI-ja) proizvođač optike (lg), verovatno će zadnji da propadne od celog skupa proizvođača, jer je zakon tržišta baš čudan i nepravedan po kvalitet.
Da li je tu ostalo nešto osim imena? Da to nije atari, walkman i ostalo retrobrandiranje? U svakom slučaju, što više kvaliteta na sceni, to bolje za nas, ali, ova igra vodi ukrupnjavanju i propadanju posustalih - OSIM AKO IM NEKO FINANSIJSKI NE POMOGNE (hynix, amd, ibm....). Ja se u svemu tome bojim, da će outsourcing proizvodnje u žute krajeve (izuzev Japana i delomično Koreje), dovesti do zastoja. Šta je novo i inventivno došlo iz Japana zadnjih pet godina? Aibo? A nekad su nakon faze kopiranja stvarno nešto predstavljali (sony i ostali). Nekako će na mala vrata da nam nametnu stagnaciju, ili, papirno napredovanje tipa zvučnici od 2000W P.M.P.0....
a i što ne pomenuste iWill, nisam čuo da su proizvodili škart, iako kod nas nisu nešto bili zastupljeni...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman re na offtopic 29.07.2007. 20:16 #24485

status: user
broj poruka: 1111
neko je jednom rekao, a je to cuo ili procitao i sto je glavno, zapamtio: da je industrija potrbna za proizvodnju mikroprocesora jednaka po ulaganjima svemirskim programima
zato i ne cudi veoma mali broj proizvodjaca koji imaju sposobnosti proizvodnje cipova sa tranzistorima u nekoliko desetina nanometarskim procesima
koliko sam ja obavesten 35 nm je trenutni maksimum ili ti minimum, sto otvara mogucnosti igranja sa meltene pojedinacnim molejulima
teleport, replikator, star trek uopste nije daleko
ako intel-i, amd-i i nvidia-e nastave ovim tempom uskoro cemo imati resekvencere proteina (kako volim ove sci-fi nazive)
procitah pre par sati najavu 9800 nv karte sa n92 cipom sa MIZERNIH milijardu tranzistora
ovo zahteva novu kovanicu jer iskace iz ulsi-ja
garant ce biti neki mlsi glsi xlsi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ispravka 29.07.2007. 20:34 #24489

status: user
broj poruka: 5696
Poslenja `komercijalna` SVGA od 3dfx (engineer sample koji je imao problema) je Vooodoo5 6000 sa 4 SLI chipa ali je imao problema sa translatorom i ima ih svega 100ak od po 1000e. I voodoo5 5500 je manje vise 2x Voodoo4 4500. Ja imam V5 5500 DualChip 64MB i karta je duzine 25cm i extra izrade a prva je dolazila sa 10god. garancije davne 2001...


- C H A M E L E O N -

::
::
::
:: :: glupo mi da otvaram novu temu za ovo: osim atija i nvidije, postoji li jos koji proizvodjac/developer chipova, sta vec, u industriji grafickih kartica? ne mogu da verujem da postoje samo 2 igraca na tom polju, a nisam siguran sta rade 3dfx, matrox i slicni za koje sam tek skoro cuo..
:: :: poz
:: :: Nikola
:: ::
:: ::
:: Matrox postoji, ali nisu bazirali proizvodnju grafika za igrački sektor, a 3dfx je nažalost odavno umro. Pre 7 do 10 godina njuihove vudu serije su bile na tronu 3d akceleratora, a poslednje što je bilo od 3dfx-a je vudu 3 3000 koja se i nije nešto proslavila
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: voodoo, voodoo people 29.07.2007. 20:39 #24490

status: user
broj poruka: 4163

:: a i što ne pomenuste iWill, nisam čuo da su proizvodili škart, iako kod nas nisu nešto bili zastupljeni..
::

IWILL su najkvalitetnije ploče koje sam ja ikada video (uvozio ih je ANet, čiji sam nekada bio član) ali su cenom prešišale i najskuplje Asus-ove ploče na koje je (nažalost) većina navučena. Prave extra ploče ali i po extra jakim cenama. Kupovali su ih isključivo dobri poznavaoci IT-a što nije bilo dovoljno da bi se održale kod nas.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Ispravka 29.07.2007. 20:43 #24491

status: user
broj poruka: 4163
:: Poslenja `komercijalna` SVGA od 3dfx (engineer sample koji je imao problema) je Vooodoo5 6000 sa 4 SLI chipa ali je imao problema sa translatorom i ima ih svega 100ak od po 1000e. I voodoo5 5500 je manje vise 2x Voodoo4 4500. Ja imam V5 5500 DualChip 64MB i karta je duzine 25cm i extra izrade a prva je dolazila sa 10god. garancije davne 2001..

Ladno nisam video ništa od vudu-a posle trojke 3500. To što poseduješ je lep raritet.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: @servispc 29.07.2007. 20:45 #24492

status: user
broj poruka: 4163
:: Meni su FIC (prvai tajvanac, First International Computer) extra sluzili ..
::
::
:: - C H A M E L E O N -
::
:

Ja nisam bio te sreće
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Ispravka 29.07.2007. 21:12 #24493

status: user
broj poruka: 5696
Onaj V5 6K je najveci raritet u grafikama jer je imao 4 cipa i 30cm i gomilu elektronike sa Toshiba VRAMom i jedan lik je na eBayu kupio jedan za 600 funti. Ovih mojih ima 2-3x vise ali bi kao ispravan raritet na NETu sigurno otisao za 250e iako sam ga ja dobavio za 25e. Ali daje smrt 2D/3D sliku iako su performanse za sadasnje uslove mizerija...mada Return To Castle Wolfenstein na max. AA i AF 1024x768 ide glatko sa preko 30 fps


- C H A M E L E O N -

:: :: Poslenja `komercijalna` SVGA od 3dfx (engineer sample koji je imao problema) je Vooodoo5 6000 sa 4 SLI chipa ali je imao problema sa translatorom i ima ih svega 100ak od po 1000e. I voodoo5 5500 je manje vise 2x Voodoo4 4500. Ja imam V5 5500 DualChip 64MB i karta je duzine 25cm i extra izrade a prva je dolazila sa 10god. garancije davne 2001..
::
:: Ladno nisam video ništa od vudu-a posle trojke 3500. To što poseduješ je lep raritet
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 29.07.2007. 21:48 #24495

status: user
broj poruka: 726



Nijesam bas siguran da se Chaintech `vraca` - orijentisani su na proizvodnju modula za memorije i grafickih kartica srednjeg segmenta.Koliko se sjecam,zakleli su se pred Trgovinskom komorom mati Kine:`Necemo nikad vise!`.Ako se ne varam,poslednja ploca je proizvedena za 945 cipset.

EpoX je pred gasenjem i jedan dio zaposlenih je ozbiljan u namjeri da osnuje sopstvene pogone pod nazivom Supox.

Abit je,nazalost,u slicnoj situaciji kao EpoX...

Sto se tice Foxconn-a,oni su prilicno seriozni i natjerali su i Veliku Glavu da prestrukturira kompaniju,pa tako sledeceg proljeca dobijamo Asustek,Unihan i Pegatron.Foxconn je drugi svetski proizvodjac maticnih ploca,ali ni taj podatak me nece natjerati da mu dam prednost u odnosu na Abit ili Asus...ili Gigabyte,DFI,Biostar...

Jos jedan zanimljiv podatak - OCZ je kupio PC Power & Cooling,najvece ime i no.1 medju proizvodjacima napajanja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 29.07.2007. 22:00 #24496

status: user
broj poruka: 726
::glupo mi da otvaram novu temu za ovo: osim atija i nvidije, postoji li jos koji proizvodjac/developer chipova, sta vec, u industriji grafickih kartica? ne mogu da verujem da postoje samo 2 igraca na tom polju, a nisam siguran sta rade 3dfx, matrox i slicni za koje sam tek skoro cuo..
::poz
::Nikola

Objektivno,ne postoji.Mozemo uzeti u obzir i PhysX (Ageia) kartice,sa nesto drugacijim pristupom engineu igara,ali developeri tek prihvataju ovakvu inovaciju - GR:Advanced Warfighter 2 nudi vlasnicima Ageia kartica citav jedan nivo koji je neka vrsta test softvera za ispitivanje reakcije kupaca.Negdje sam procitao da nVidia ima ozbiljne planove za PhysX projekat,tako da nece biti iznenadjenje ako kupe licencu ili,mozda,kompletnu Ageiu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC ... 30.07.2007. 02:54 #24501

status: user
broj poruka: 9388


FIC je djubre... just like that...

Foxconn jeste drugi proizvodjac MB na svetu, ali vise impresionira podatak da se njihove ploce ugraduju u Macintosh...

Ja im vrlo rado poklanjam poverenje i do sada ga nisu izneverile... Chuk Chuk...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: 30.07.2007. 04:01 #24503

status: user
broj poruka: 829
malo sam neupucen -sta se to desilo chaintechu?... jesu li nesto zabrljali?:-)
Nikolas

::
::
::
:: Nijesam bas siguran da se Chaintech `vraca` - orijentisani su na proizvodnju modula za memorije i grafickih kartica srednjeg segmenta.Koliko se sjecam,zakleli su se pred Trgovinskom komorom mati Kine:`Necemo nikad vise!`.Ako se ne varam,poslednja ploca je proizvedena za 945 cipset
::
:: EpoX je pred gasenjem i jedan dio zaposlenih je ozbiljan u namjeri da osnuje sopstvene pogone pod nazivom Supox
::
:: Abit je,nazalost,u slicnoj situaciji kao EpoX..
::
:: Sto se tice Foxconn-a,oni su prilicno seriozni i natjerali su i Veliku Glavu da prestrukturira kompaniju,pa tako sledeceg proljeca dobijamo Asustek,Unihan i Pegatron.Foxconn je drugi svetski proizvodjac maticnih ploca,ali ni taj podatak me nece natjerati da mu dam prednost u odnosu na Abit ili Asus...ili Gigabyte,DFI,Biostar...
::
:: Jos jedan zanimljiv podatak - OCZ je kupio PC Power & Cooling,najvece ime i no.1 medju proizvodjacima napajanja
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: 30.07.2007. 09:52 #24511

status: user
broj poruka: 5696
Ageia Physx nije samostalan engine, dakle ne funkcionise bez main GPU/VPU jezgra, to ti dodje kao nadgranja grafike u smislu bolje geometrije


- C H A M E L E O N -

:: ::glupo mi da otvaram novu temu za ovo: osim atija i nvidije, postoji li jos koji proizvodjac/developer chipova, sta vec, u industriji grafickih kartica? ne mogu da verujem da postoje samo 2 igraca na tom polju, a nisam siguran sta rade 3dfx, matrox i slicni za koje sam tek skoro cuo..
:: ::poz
:: ::Nikola
::
:: Objektivno,ne postoji.Mozemo uzeti u obzir i PhysX (Ageia) kartice,sa nesto drugacijim pristupom engineu igara,ali developeri tek prihvataju ovakvu inovaciju - GR:Advanced Warfighter 2 nudi vlasnicima Ageia kartica citav jedan nivo koji je neka vrsta test softvera za ispitivanje reakcije kupaca.Negdje sam procitao da nVidia ima ozbiljne planove za PhysX projekat,tako da nece biti iznenadjenje ako kupe licencu ili,mozda,kompletnu Ageiu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: 30.07.2007. 09:55 #24512

status: user
broj poruka: 5696
Imali su dosta gubitaka sa skupim Zenith i Apogee serijama


- C H A M E L E O N -

:: malo sam neupucen -sta se to desilo chaintechu?... jesu li nesto zabrljali?:-
:: Nikola
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Nijesam bas siguran da se Chaintech `vraca` - orijentisani su na proizvodnju modula za memorije i grafickih kartica srednjeg segmenta.Koliko se sjecam,zakleli su se pred Trgovinskom komorom mati Kine:`Necemo nikad vise!`.Ako se ne varam,poslednja ploca je proizvedena za 945 cipset
:: ::
:: :: EpoX je pred gasenjem i jedan dio zaposlenih je ozbiljan u namjeri da osnuje sopstvene pogone pod nazivom Supox
:: ::
:: :: Abit je,nazalost,u slicnoj situaciji kao EpoX..
:: ::
:: :: Sto se tice Foxconn-a,oni su prilicno seriozni i natjerali su i Veliku Glavu da prestrukturira kompaniju,pa tako sledeceg proljeca dobijamo Asustek,Unihan i Pegatron.Foxconn je drugi svetski proizvodjac maticnih ploca,ali ni taj podatak me nece natjerati da mu dam prednost u odnosu na Abit ili Asus...ili Gigabyte,DFI,Biostar...
:: ::
:: :: Jos jedan zanimljiv podatak - OCZ je kupio PC Power & Cooling,najvece ime i no.1 medju proizvodjacima napajanja
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddragoljub Re: The dead are rising & riding again!!! 30.07.2007. 12:58 #24528

status: user
broj poruka: 126



:: Takodje i ujedinjena nemacka ELSA (cuvene Ecomo serije monitora, Gloria, Sinergy, Gladiac grafike, Microlink modemi) sa profi linijama kartica za CAD/CAM.


ELSA je tek trash kakvog nema... kao prvo vishe i nije toliko Nemachka , vishe je kineska... Na CeBIT-u na ElSA-inom shtandu su samo kinezi radili. Kupili su firmu, kao i dalje je nemachka samo... Da ne pricham o flash disku koji su mi poklonili - neispravan!

Toliko o Elsi.... Ne znam shta znachi ono `ujedinjena` ....
Sama chinjenica da je 90-ih Conrad forsirao Elsu govori o kvalitetu... :-)

Pozdrav,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs