Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Nastavak: Corega Broadband Router+4port Switch
STRANA 1 OD 1
gepard Nastavak: Corega Broadband Router+4port Switch 01.08.2007. 19:17 T5141

status: user
broj poruka: 267
Video sam danas temu u vezi rutera i preporuke za gore navedeni. Interesuje me sledece:

radi se o kbcnet provajderu (wireless), njihova podrska preporucuje planet 401 odnosno 402 modele, a na pitanje kako se ovaj ponasa na njihovoj mrezi kazu da ne uspeva da uspostavi konekciju prilikom promene adrese (jednom u tri dana), navodno ip adresa mora da se unese rucno (ne moze automatski), kao pozeljno je da je staticka da bi sve radilo... E sad s obzirom da geloso kaze da na sbb mrezi sve radi kako treba nije mi bas jasno kako je moguce da kod kbcnet-a moze da ne radi, ako nije u pitanju samo navlacenje da uzmem planet koji oni imaju!?!

P.S. Oprema je njihova, antena, planet 4033, na krovu, a do mene dolazi samo kabl ka racunaru i za napajanje opreme na krovu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 01.08.2007. 23:30 #24664

status: user
broj poruka: 584
Znas kako, to sta sa cim ide moras uvek da proveris u praksi. Teoretski sve to savrseno radi jedno sa drugim, medjutim da je to tako, ne bi postojali ovakvi forumi. Postoje dve varijante - ili im je to odgovor za sve sto oni nemaju u ponudi, ili im se stvarno neko javio sa problemom. Sa KBC-om nisam imao dodira u ovoj slucaju tako da ti tu ne mogu pomoci. Koja je razlika u ceni?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard cena 02.08.2007. 06:58 #24678

status: user
broj poruka: 267
Cena je 4100-4200 dinara, sto je skoro duplo vise i to za 401 model, 402 je jos skuplji, a za te pare sto neko rece treba vec razmisljati o linksys-u, bar ja tako mislim...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 02.08.2007. 08:21 #24681

status: user
broj poruka: 711
Zasto 402? Njemu je WAN port RJ11 i oni predlazu da se koristi za povezivanje 2 routera preko telefonskih parica tako da ti bas i nije za wireless konekciju sa ISP-om :)

U slucaju da je cena u tom opsegu (za 401), onda se vise isplati dodati jos ~1000din i uzeti Linksys...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Re: ... 02.08.2007. 08:46 #24683

status: user
broj poruka: 267



:: Zasto 402? Njemu je WAN port RJ11 i oni predlazu da se koristi za povezivanje 2 routera preko telefonskih parica tako da ti bas i nije za wireless konekciju sa ISP-om :
::

Pazi to su mi ponudili, da budem jos precizniji ima i neko slovo iza B ili D, nisam siguran nisam stigao da trazim na netu...

:: U slucaju da je cena u tom opsegu (za 401), onda se vise isplati dodati jos ~1000din i uzeti Linksys...

reci mi koji linksys, imao sam za adsl linksys wag200g, da`l je softver slican (isti) i da`l bi mogao da nadjem neki ruter sa dva wan porta (jedan za adsl modem drugi za gore navedeno), pa da `saberem brzine`, a da nije 200-250 eura (al ovo lepo zvuci, predpostavljam da ce odgovor biti u stilu `i tata bi sine`), verovatno se za ovo vise isplati poseban komp sa nekim linux-om. Ako neko ima vise iskustva sa ovim nek nesto napise...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 02.08.2007. 08:50 #24684

status: user
broj poruka: 584
@vampire
ti mislis na GRT, a oni verovatno na XRT 402D (dva wana)

@gepard
ti mozda ipak da ne ekperimentises sa planetom 4033,
idi na sigurno ili bolje na ovo jos sigurnije (vampriovo) ako si u mogucnosti

XRT ti je sa dva porta, njime mozes da saberes dve veze, ako su na taj mislili, 80e

Sta ti pravis? Sad sam potpuno siguran da corega nikako nije za tvoj slucaj! :)
Tesko da ces za 2.500din da pravis ovu varijantu... :)) Za 80e i jos nesto mozda :)

citaj ovo:
http://www.planet.com.tw/product/product_dm.php?product_id=267

a mozes ga kupiti ovde:
http://www.netiks.co.yu/cenovnik-netiks.zip
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 02.08.2007. 11:49 #24688

status: user
broj poruka: 711
Sa dva WAN porta imas RV042 ali mu je cena 200+ evra :(

Za BEFSR41 nisam siguran da li moze da se prebaci da neki od LAN portova bude WAN...

Ono sto sam siguran je da to moze sa WRT54GL.. On je Wireless, tako da bi, eventualno, mogao da skines njegove antenice i zakacis svoje i koristis ga kao AP...

Sto se podesavanja 2 WAN-a tice, i tu je bilo ogranicenja... Na oba WAN-a si morao da imas fiksnu adresu... Doduse to se mozda resilo do sada (posto sam poslednji put gledao pre par meseci)

Naravno, za sve ovo treba da ucitas neki neoficijelni firmware (predlazem dd-wrt)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Re: 02.08.2007. 20:00 #24720

status: user
broj poruka: 267
Kao prvo hvala obojici na ulozenom trudu!!!

::
:: @gepar
:: ti mozda ipak da ne ekperimentises sa planetom 4033,
:: idi na sigurno ili bolje na ovo jos sigurnije (vampriovo) ako si u mogucnost
::
:: XRT ti je sa dva porta, njime mozes da saberes dve veze, ako su na taj mislili, 80
::

Da u pitanju je Planet XRT 402D (cifra 79 + PDV u netix-u) model sa 2 WAN-a

:: Sta ti pravis? Sad sam potpuno siguran da corega nikako nije za tvoj slucaj! :
:: Tesko da ces za 2.500din da pravis ovu varijantu... :)) Za 80e i jos nesto mozda :
::

Coregu sam mislio da iskoristim samo kao ruter ka kbcnet-u, eventualno da povezem Linksys i coregu kablom i na taj nacin spojim dve mreze i pokusam da na istom kompu iskoristim (kontrolisem) oba rutera (mreze), da limitiram protoke ka odredjenim racunarima, aujedno imam neku vrstu backup-a ako neka mreza privremeno pukne... Da`l bi ovo mogao da odradim sa 402D?

:: citaj ovo
:: http://www.planet.com.tw/product/product_dm.php?product_id=26
:

Po ovom linku bas to bi trebalo da radi tj. ja bi trebao od dve ulazne dinamicke adrese da dobojem jednu kojoj cu pristupati sa ostalih racunara, a ruter odradjuje ostalo (bar sam ja tako shvatio)?!?

:
::Sa dva WAN porta imas RV042 ali mu je cena 200+ evra :

Da znam za Linksys RV042, video sam ga pre neki dan u imtelu mislim da bese oko 18000 dinara (sad mi je to bas previse, ako sad ne napravim nista mozda kasnije uzmem bas njega)

:
::Za BEFSR41 nisam siguran da li moze da se prebaci da neki od LAN portova bude WAN..
:
::Ono sto sam siguran je da to moze sa WRT54GL.. On je Wireless, tako da bi, eventualno, ::mogao da skines njegove antenice i zakacis svoje i koristis ga kao AP..

Pazi situacija je sledeca planet 4033 se nalazi na krovu u kutiji kod antene 2,4GHz (to je kbcnet-ova oprema), dva sprata iznad mene, a ja sam na 7 spratu, do mene dolazi samo sirmovani utp (ftp) kabl i koriste se 2 parice za komunikaciju, a druge 2 idu za napajanje preko ispravljaca (mala kutijica na zidu), a odatle ukrsteni kabl ka kompu na kome pored lokalne mreze ostvarujem i vpn konekciju ka kbc-u...

:
::Sto se podesavanja 2 WAN-a tice, i tu je bilo ogranicenja... Na oba WAN-a si morao da ::imas fiksnu adresu... Doduse to se mozda resilo do sada (posto sam poslednji put gledao ::pre par meseci
:
::Naravno, za sve ovo treba da ucitas neki neoficijelni firmware (predlazem dd-wrt)
:

Imas li ideju kako bi moglo da se ostvari zamisljeno

Hvala jos jednom
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Re: 03.08.2007. 02:19 #24734

status: user
broj poruka: 711

:: Pazi situacija je sledeca planet 4033 se nalazi na krovu u kutiji kod antene 2,4GHz (to je
:: kbcnet-ova oprema), dva sprata iznad mene, a ja sam na 7 spratu, do mene dolazi samo
:: sirmovani utp (ftp) kabl i koriste se 2 parice za komunikaciju, a druge 2 idu za napajanje

To znaci da ti WLAN uopste nije potreban :)

:: Imas li ideju kako bi moglo da se ostvari zamisljeno

Evo linkovi pa vidi da li ti odgovara (ovo je sve uz DD-WRT firmware)
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Dual-WAN_for_simple_round-robin_load_equalization
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=13869&highlight=dual+wan


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs