Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Automatski login sa USB flash-om
STRANA 1 OD 1
ddim Automatski login sa USB flash-om 25.01.2013. 21:01 T51493

status: user
broj poruka: 214
Pozdrav,
da li neko zna za program koji bi radio sledeci posao:

1- ubodem moj flash disk
2- program mi otvara stranicu https://www.gmail.com (ili neku drugu...)
3- program popunjava user/pass i loguje me
4 - izvadim flash disk - program me log out-uje

5 - drugi korisnik ubode svoj flash
6 ... i tako dalje....

ako ne moze sa usb flash-om mozda postoji program za smart card? znao sam program koji je dolazio uz Towitoko smart card chitache ali on odavno ne radi na novijim windowsima...

znam da ima sijaset programa koji bash ovo rade ali za Windows login ali to meni ne treba :-)

Puno hvala unapred svima !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Ajde pokušaću sutra 25.01.2013. 21:53 #470930

status: user
broj poruka: 1577
Možda nešto uspem da sklepam u AutoIt-u. Ako uspem kačim ovde.

I posle mi kažu: `Uči dete da sutra nađeš posao`.

http://www.youtube.com/watch?v=vgdGfSYhwY8&feature=player_embedded#!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Dakle, ako sam razumeo, radi se o vec ULOGOVANOM korisniku... 25.01.2013. 22:22 #470936

status: user
broj poruka: 10985
sto ce reci - win nalog je zajednicki za sve. Kompjuter radi, win sesija je aktivna itd.

Evo sta treba napraviti (grubi nacrt, idejna osnova): usb flash snabdeti autorun instrukcijom koja ce pokretati (u flash-u instalisanu) portable verziju nekog Internet brauzera (FFox-a, recimo). Pasword and user name are cashed (``remember my user name and password``). To ti je to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Dakle, ako sam razumeo, radi se o vec ULOGOVANOM korisniku... 26.01.2013. 05:13 #470969

status: user
broj poruka: 3346
......i onda prvi izvuce USB, drugi ubode i nalog prvog bude aktivan. .)

To bi moglo, ali da nema i jedan browser na windowsu, da explorer ne moze na net, kao i da postavi na win 2 naloga. Admin i user. User moze da pokrene, ali da ne instalira. I ako win pocne da tripuje na useru pri startovanju programa, samo da dozvoli da sa X:(nekog) drajva, na kom je USB, pokrece firefox, chrome ili opera.exe. Koji god folder ili root.



:: sto ce reci - win nalog je zajednicki za sve. Kompjuter radi, win sesija je aktivna itd
::
:: Evo sta treba napraviti (grubi nacrt, idejna osnova): usb flash snabdeti autorun instrukcijom koja ce pokretati (u flash-u instalisanu) portable verziju nekog Internet brauzera (FFox-a, recimo). Pasword and user name are cashed (``remember my user name and password``). To ti je to
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddim Pa ne bash :-) 26.01.2013. 14:17 #471016

status: user
broj poruka: 214
Ne bih da koristim browser koji se pokrece sa flash-a jer koristim Chrome koji ima Cache folder podesen na RAMDisku a i svi bookmarkovi mi stoje na kompu - ne bih da ih nosim sa flash-om.
Komp je uvek ulogovan i koristimo ga devojka i ja. Sve funkcionishe kao zajednichko (bookmarkovi i sve) ali nas zeza Gmail jer na svako malo moramo da proverimo ko je ostao ulogovan da bi onaj drugi proverio email...
samo bih da kad ubodem moj flash da mi otvori stranicu https://www.gmail.com (chrome ce da pokupi komandu jer je vec otvoren i defaul browser je) i kad se otvori stranica da popuni user/pass i , ako moze, ka klikne na login. kad ishcupam flash onda samo da odradi akciju logout ...to je to.

nema potrebe za 2 naloga jer nam je jedan nalog sasvim dovoljan a i internet radio se vrti 24/7 pa bi prebacivanje naloga blokiralo muziku a i sva podeshavanja bi morao duplo da radim.... samo je problem u gmail nalozima koje moramo 100 puta na dan da log-in-ujemo i log-out-ujemo....

chudi me da to vec ne postoji....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
oreshac re ddim 26.01.2013. 14:34 #471019

status: user
broj poruka: 488
A sto ne bi npr. skinuo thunderbird i napravio ga da se kaci na jedan od ta dva maila, a na drugi se kaci sa browser-a.

Moja ala: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1763839

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 26.01.2013. 15:05 #471026

status: user
broj poruka: 2155



Sto jednostavno ne stavis svima neku inux live verziju koja se butuje sa Flash-a, u Biosu stavis boot from USB, i svako nosi svoj operativni sistem, ti na racunaru nemas nista instalirano, sve podatke beleze na svom Flash-u, ako i zatreba razmena falova, mozes da stavij jedan HDD, gde ce snimati fajlove koje ce da dele sa drugima ili mogu iste da upload-uju negde na net, npr. google.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ddim linux otpada 26.01.2013. 15:55 #471034

status: user
broj poruka: 214
boot-ovanje linux-a svaki put kad neko hoce da proveri svoj e-mail je sve samo ne ushteda vremena ( reset, bios, boot, os load, povezivanje na net, ucitavanje browsera sa sporog flash-a, logovanje.... minimum 3 minuta u najavi) a glavni problem je vreme i komfor (tome racunari sluze - da nam ushtede vreme i obezbede komfor u radu).
za sada nam je najbrze reshenje ruchni logout i ruchni login - svaki put.
nadam se da postoji program za lgoovanje na web email putem usb-flasha (ubadanjem razlichitih flasheva da loguje razlichite user-a) i logout putem vadjenja flash-a. tako bih mogao lako da napravim prekidach (fizichki prekidach) koji bi pobudjivao jedan od 2 releja koji bi ukljuchivali jedan ili drugi flash i tako bih fizichki na pritisak dugmeta otvarao 2 razlichita gmail naloga. eto to je ceo plan. znachi nikakvi linuxi, resetovanja, logout i ostalo ne rade posao jer samo produzavaju vreme potrebno za zavrshetak posla. Linux imam kao server i za druge potrebe ali taj komp nema monitor niti se koristi za svakodnevne poslove. Dosta stvari trazimo na net-u i imamo non-stop gmail komunikaciju sa raznim goole grupama pa nam je jako bitno da odmah odgovorimo na sve mail-ove i chat-ove pre svega...

Za sad, koliko sam skontao iz odgovora, izvodljivo je da po ubadanju flash-a, uz autorun.exe se pokrene komanda koja otvara web adresu https://www.gmail.com ali pre ili posle toga je neophodno da nekako logout-uje trenutnog korisnika pa onda da log-in-uje drugog... kako to izvesti mi je misterija? mozda neki makro sa tastaturom ili sa mishem...? mozda postoje komande da ili prechice u samom gmail-i za logout??
hvala unapred svima za ideje....

:-)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox A ovo 26.01.2013. 16:16 #471043

status: user
broj poruka: 1389
A da napravis dve male virtuelne masine samo za citanje maila. Pa startujte po zelji...
Ili napravis portable browser sa podesenim nalogom...

Asus P8H67-M, i5 3570
4x4GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jedan mail proveravaj sa Firefoxa 26.01.2013. 17:01 #471058

status: user
broj poruka: 9383
A drugi sa Chroma.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Dell UltraSharp U2312HM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs