Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Novi komp - prvi zabrinjavajuci problem
STRANA 1 OD 1
dsb Novi komp - prvi zabrinjavajuci problem 05.08.2007. 17:20 T5181

status: user
broj poruka: 244
Komp je star jedno 3 nedelje i radio je ok dosad, no danas sam se prilicno zabrinuo.

Situacija je sledeca, pre podne je sve bilo ok ( naravno ) radio sta sam vec imao i ugasio komp. Popodne kad sam hteo da ga ukljucim, ukljuci se on ali se ponasa kao da nema graficke, em sto je zapistalo 3 puta ( onako kako pisti kad nema graficke valjda 2 kratka i jedan duzi, no nebitno ) em nema slike na monitoru ( bolje reci nema signala sa graficke te se monitor nije ni ukljucio ). Po standardnim zvukovima kompa odnosno hdd-a skontam da se OS podigao, uzmem i resetujem komp no opet isto. E onda ga lepo iskljucim, iskljucim iz struje, otvorim kuciste da vidim ima li sta labavo ili tako nesto ( a logicno je bilo da nema ), vidim sve na svom mestu ukljucim ponovo sa otvorenom stranicom cisto da bih gledao da li se okrece ventilator na grafickoj i sl. i sve fercera bez ikakvih problema.

Ima li neko ideju sta bi mogao biti problem/uzrok ploca, graficka, napajanje ili sta vec. Pretpostavljam da ovo ne bi trebalo da me previse zabrinjava sem u slucaju ako se ne ponovi. Ukoliko je bitno ploca je GA-P35-DS3, graficka je Gainward 8800gts, napajanje TT tough power 750W ( koje sigurno nije preoptereceno ).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 05.08.2007. 17:43 #24896

status: user
broj poruka: 5696
Ako se ponovi desi proveri Gainwarda...


- R a v e n L o r d-

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki 123 05.08.2007. 18:06 #24897

status: user
broj poruka: 304
ne znam kakvo kuciste imas ali ja sam se jednom drndao kod ortaka sa grafickom slicno je bilo malo radi malo ne radi i posle gomile vremena i drndanja po kompu izvalimo da je lim za koji se srafi grafiska bio malkice iskrivljen (pod cudnim uglom nije bas bilo toliko vidljivo) uglavnom kako smo mi stezali srafcic koji je drzao graficku ona se lagano izvlacila iz slota i iako je stajala cvrsto ili je pravila ks iki nije imala negde kontakt ???
sta god proveri mozda je i ta glupost

mada mozda i ti imas neki peh sa gainwardom kao sto sam i ja imao :(

pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: 123 05.08.2007. 18:13 #24898

status: user
broj poruka: 244


:: ne znam kakvo kuciste imas ali ja sam se jednom drndao kod ortaka sa grafickom slicno je bilo malo radi malo ne radi i posle gomile vremena i drndanja po kompu izvalimo da je lim za koji se srafi grafiska bio malkice iskrivljen (pod cudnim uglom nije bas bilo toliko vidljivo) uglavnom kako smo mi stezali srafcic koji je drzao graficku ona se lagano izvlacila iz slota i iako je stajala cvrsto ili je pravila ks iki nije imala negde kontakt ??
:: sta god proveri mozda je i ta glupos
::
:: mada mozda i ti imas neki peh sa gainwardom kao sto sam i ja imao :
::
:: poz



Graficka definitivno nije ispala iz lezista. Jedina `akcija` koju sam uradio je da sam iskljucio napajanje na prekidac otvorio kuciste video da je sve na svom mestu, ukljucio napajanje, startovao komp i sve radi?! I inace nista nije pomerano pre nastanka problema, znaci radio je normalno 20 dana, radio je i danas ok, iskljucim ga, posle par sati ukljucim kad odjednom nema graficke???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Možda 05.08.2007. 19:31 #24900

status: user
broj poruka: 4163
ti je grafika izgubila kontakt sa pločom. Izvadi je i vrati nazad.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Možda 05.08.2007. 19:41 #24901

status: user
broj poruka: 244
:: ti je grafika izgubila kontakt sa pločom. Izvadi je i vrati nazad
::
::
:

Zahvaljujem se svima koji imaju volje da pomognu no nadam se bez ljutnje ali ili ne citate pazljivo ono sto sam napisao ili se ne razumemo.

Dakle graficka nije ispala iz slota, nije se pomerila i sl. kompletan deo sa kontaktima je u slotu.

Sve je proradilo bez da sam ista pipao graficku. Jedino sto sam uradio a sto je moglo imati ikakvog uticaja na bilo sta je sto sam skroz iskljucio napajanje na onaj njegov taster pozadi, nista vise.
Komp je do danas radio ok, ugasim ga ( ne prekinem dovod struje pozadi na prekidac nego klasicno gasenje ) ukljucim ga posle par sati a on ne vidi graficku, resetujem jednom opet isti slucaj, ugasim nista ne cacakam samo iskljucim dovod struje na napajanju otvorim stranicu kucista da bacim pogled sta se desava , ukljucim i sve radi ko da nista nije ni bilo???!!!

Znaci sad sve radi, no pitanje je ako iko ima ideju sta mu je koj moj bilo ? Na koga najvise da sumnjam, graficku, plocu, napajanje ili nesto drugo ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bocacu radi 05.08.2007. 20:00 #24902

status: user
broj poruka: 252

bez obzira sta ti mislio i sumljao,skini grafiku i ponovo je ubaci slot upali komp i radice ti bez problema

razlog nemam pojma i meni se to isto desilo pre pola godine
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: radi 05.08.2007. 21:15 #24904

status: user
broj poruka: 244
::
:: bez obzira sta ti mislio i sumljao,skini grafiku i ponovo je ubaci slot upali komp i radice ti bez problema
::
:: razlog nemam pojma i meni se to isto desilo pre pola godin

Definitivno se ne razumemo, nisam ni pipnuo graficku i sve je posle iskljucivanja iz struje i ponovnog ukljucivanja proradilo. Ne moze nikako biti do toga kako graficka stoji u slotu jer je nisam ni pipnuo a sve je proradilo. A inace koliko vidim stoji dobro u slotu, u potpunosti na svom mestu.

Jel ima neko ideju sta je moglo dovesti do takvog ponasanja?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki 123 05.08.2007. 21:29 #24908

status: user
broj poruka: 304

Alo covece niko ti ne govori da izvadis zub nego graficku samo je izvadi i vrati mozda je prasina uletela ili zrnce necega
moguce je i da se nije skinuo u potpunosti sloj laka koji stoji na bakarnoj ploci pa stoji ozmedju
mozda se neki od pinova koji stoje u tom slotu ili plastici kako god pomerio iskrivio i gubi kontakt i jednostavno se desilo da nije htela graficka da se upali

mozda ti se desi jos 347892 puta a mozda ti se nikad vise to ne desi
ne govori ovoliko ljudi isto za dzabe
pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: 123 05.08.2007. 21:47 #24909

status: user
broj poruka: 244
::
:: Alo covece niko ti ne govori da izvadis zub nego graficku samo je izvadi i vrati mozda je prasina uletela ili zrnce necega
:: moguce je i da se nije skinuo u potpunosti sloj laka koji stoji na bakarnoj ploci pa stoji ozmedj
:: mozda se neki od pinova koji stoje u tom slotu ili plastici kako god pomerio iskrivio i gubi kontakt i jednostavno se desilo da nije htela graficka da se upal
::
:: mozda ti se desi jos 347892 puta a mozda ti se nikad vise to ne desi
:: ne govori ovoliko ljudi isto za dzab
:: poz
::


Ovako, sad ce da ispadne da sam lenj, glup, nezahvalan i sta jos sve.

Nisam lenj ( mozda pomalo ) i vadjenje i ponovno stavljanje graficke je najmanji problem, no obzirom da sad sve radi necu to sad da radim vadicu je ako se ovako nesto ponovi.

Toliko glup i neobrazovan za ove stvari nisam, nisam bas neki strucnjak ali se dovoljno razumem. Svakako da mi sve nije proradilo da bih izvadio graficku i ponovo je stavio, to ne treba niko da mi kaze, znam i sam.

Stvarno hvala svima koji pokusavaju da pomognu ali bi mi ipak koristilo da neko kaze nesto drugo a ne samo `izvadi graficku i vrati je`. Jel ima iko neku drugu ideju sta bi ovde mogao biti problem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boskodev Pa probaj... 05.08.2007. 22:25 #24914

status: user
broj poruka: 98
Ovako, sad ce da ispadne da sam lenj, glup, nezahvalan i sta jos sve.

Nisam lenj ( mozda pomalo ) i vadjenje i ponovno stavljanje graficke je najmanji problem, no obzirom da sad sve radi necu to sad da radim vadicu je ako se ovako nesto ponovi.

Toliko glup i neobrazovan za ove stvari nisam, nisam bas neki strucnjak ali se dovoljno razumem. Svakako da mi sve nije proradilo da bih izvadio graficku i ponovo je stavio, to ne treba niko da mi kaze, znam i sam.

Stvarno hvala svima koji pokusavaju da pomognu ali bi mi ipak koristilo da neko kaze nesto drugo a ne samo `izvadi graficku i vrati je`. Jel ima iko neku drugu ideju sta bi ovde mogao biti problem?


Prvo pokusaj da se opustis u vezi problema koji si imao i pored toga sto trazis tudja misljenja pokusaj da ih uvazis pa i da ih shvatis.
Ako ti neko kaze izvadi grafu i vrati je ne vidim sto tije problem da to i uradis - iznad je objasnjenje i zasto. Ako se slicno desi ponovo izvadi karticu, kontakte obrisi gumicom, i vrati ako problem ostane komp ti je pretpostavljam u garanciji tako da ima ko je odgovoran ...
Sve najbolje i nadam se da neces trebati vaditi karticu kad ti je toliko mucno!
pozdrav.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Auuu, covece ala si ti uporan... 05.08.2007. 22:27 #24915

status: user
broj poruka: 5696
Razlog? Mozda parazitna kapacitivnost+lutajuce struje. Postoji vise razloga kako do `ovog efekta` dolazi, nakon odvajanja od ~mreze problem cesto nestane dok je neki put potrebno izvaditi bateriju, FDD, modem, SVGA, ATX konektor...vec sta bi moglo biti uzrok `zagusenju`. Satisfied?


- R a v e n L o r d -

:: ::
:: :: Alo covece niko ti ne govori da izvadis zub nego graficku samo je izvadi i vrati mozda je prasina uletela ili zrnce necega
:: :: moguce je i da se nije skinuo u potpunosti sloj laka koji stoji na bakarnoj ploci pa stoji ozmedj
:: :: mozda se neki od pinova koji stoje u tom slotu ili plastici kako god pomerio iskrivio i gubi kontakt i jednostavno se desilo da nije htela graficka da se upal
:: ::
:: :: mozda ti se desi jos 347892 puta a mozda ti se nikad vise to ne desi
:: :: ne govori ovoliko ljudi isto za dzab
:: :: poz
:: ::
::
::
:: Ovako, sad ce da ispadne da sam lenj, glup, nezahvalan i sta jos sve
::
:: Nisam lenj ( mozda pomalo ) i vadjenje i ponovno stavljanje graficke je najmanji problem, no obzirom da sad sve radi necu to sad da radim vadicu je ako se ovako nesto ponovi
::
:: Toliko glup i neobrazovan za ove stvari nisam, nisam bas neki strucnjak ali se dovoljno razumem. Svakako da mi sve nije proradilo da bih izvadio graficku i ponovo je stavio, to ne treba niko da mi kaze, znam i sam
::
:: Stvarno hvala svima koji pokusavaju da pomognu ali bi mi ipak koristilo da neko kaze nesto drugo a ne samo `izvadi graficku i vrati je`. Jel ima iko neku drugu ideju sta bi ovde mogao biti problem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Izvadi graficku... 05.08.2007. 22:29 #24916

status: user
broj poruka: 9386


I vrati je...

Ako ti petorica to kazu... Just do it and crap with bullshit...

OK, to sto si ti skapirao da je VGA u slotu i da ima kontakte uopste ne mora da znaci da je i zaista tako, kao sto ne mora da znaci i da nije, ali u nacescem broju slucajeva ipak jeste. Dakel najverovatnije (ako ti se ponovo desi, da ne bude zabune), izvadi graficku i slobodno je malo snaznije zabodi u slot.
Ako ti se opet desi ista stvar, onda moze biti ovim redom:
neispravna VGA
naispravna MB
neispravno napajanje
neispravan monitor (nesto vezano za kabl)


Meni se poslednji put, sad skoro desilo da je masina sa MSI (da MSI) plocom i X550 grafikom. prvo pistala neko vreme, potom je riknula nacisto grafika, kada sam je zamenio za GF7300, posle par dana crko je i MSI.
Onda sam lepo promenio i plocu, ali i napajanje, cisto radi predostroznosti.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 05.08.2007. 22:30 #24917

status: user
broj poruka: 726

Dobio si odgovore od ljudi kojima je problematika takve vrste posao i tesko da ti moje misljenje moze pomoci,ali da pokusam - ukoliko se ponovi slicna situacija,obrati paznju na zvucne signale.Rekao si 3 zvucna signala - moze ukazivati na neispravnost graficke (BIOS-a kartice,prije svega),ali i na neispravnost memorije (tri ujednacena) pri prvoj fazi ucitavanja.
Ako se,ipak,situacija ponovi - zasto cekati - kompjuter je u garanciji,ponesi ga da na licu mjesta utvrde i rijese problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vaikiki 123 05.08.2007. 22:41 #24919

status: user
broj poruka: 304

ne znam sta da ti kazem
ovo sto sam do sad govorio je iz mog iskustva (vezano za kontakte )
ovde na forumu ima ljudi koji mnooogo vise znaju od mene o ovome ali cisto sumnjam da ce ti iko ista reci na osnovu ovoga sto si napisao
pokusaj sa nekim testovima vidi dal je tako ok
ako zastuca onda ces znati do cega je
a ako prodje te testove normalno
.......ne znam
ima mnogo gluposti koje se desavaju
npr. profa iz srednje je imao problem samo zimi sa grafickom isto nije hteo komp da je prepozna tj.prijavljivao je da je nema cim otopli radi kako treba
i ispostavilo se na kraju da je bio ladan lem negde na stampanoj ploci
sto me stvarno nebi cudilo
u poslednje vreme se svi zale na gainwarda
evo moj slucaj prvo sam dobio gainwarda 7600 gt golden semple (sa pokvarenim ramom)
pa onda 8600 gt golden semple sa navojnicom koja svira samo tako dok nisam dodatno sipao lepka na namotaj mislio sam da cu da ogluvim
ne znam odakle ih ovi nasi uvoze ali ja ih tretiram sad ko Dobar otpad :)

ps.
znam da sad kad procitas reci ces da ti u sustini nista nisam rekao ali....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Hvala svima 05.08.2007. 22:59 #24921

status: user
broj poruka: 244
Mozda deluje da ja trazim tudje misljenje a u stvari teram po svom, no eto trazio sam neki odgovor koji nece biti puko `izvadi pa vrati` jer to znam i sam.
Odvajanje od naponske mreze je resilo problem i deluje da je nesto do struje, no ko ce ga znati, a opet ko zna da li je do ploce, napajanja ili graficke, no nije sad ni bitno, bitno je da zasad radi. Sledeci put do kog se nadam da nece ni doci cu svakako izvaditi graficku za svaki slucaj.

Izvinjavam se svima koji su zbog mojih postova mislili da ne uvazavam njihovo misljenje/savete. Malo sam tvrdoglav ( u stvari malo vise ) i zato sam trazio da cujem i nesto drugo sem `izvadi pa vrati`. Jos jednom hvala svima i necu vise da smaram.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 05.08.2007. 23:11 #24922

status: user
broj poruka: 4506



koliko ga vadite i stavljate cudi me da nema trudnih

ajd uzdravlje .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Hvala svima 06.08.2007. 03:54 #24931

status: user
broj poruka: 9386
Malo sam tvrdoglav ( u stvari malo vise ) i zato sam trazio da cujem i nesto drugo sem `izvadi pa vrati`.


Pa sto ne rece... Mogli smo da ti ispricamo i bajku o Snezani ili...
Salim se, ne ljuti se. Naprasno nema tu velike filozofije, to sto si ti znao to je jednostavno... SVE OKO TOGA :)

Poz, svako dobro .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xxyyzz 8800gts 06.08.2007. 10:25 #24940

status: user
broj poruka: 41
Imalo je problema sa samsung tft/lcd monitorima tj ne sa njima nego sa glupim magic tune tako nekako se zvao program koji dolazi uz monitor prosto je cudno ali kao da je slao monitoru neznam vec kako komuniciraju signal da se ne pali cak neki put i u biosu cudno nisu startovani drajveri a nece ni u biosu,desavalo se da kad se startuje win uopste nema slike.Jednostavno kada upalis komp udji sa f8 u safe mod i deinstaliraj nVidia drajvere i magic tune naravno ako ga imas ako ne samo drajvere,vidi dali ce da se startuje,ovo se desavalo sa gore pomenutim programom i ovim novim drajverima 162.... neznam napamet.
Kada su vraceni stari 94... sve je fungcionisalo i naravno sa drugim magic tune-om.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb opet 17.09.2007. 17:30 #27821

status: user
broj poruka: 244
Da kazem prvo ovako, par dana posle svega ovog sam izvadio karticu izduvao/ocistio slot i karticu i nabio je do kraja, dalje ne moze.

E sad, malo pre isti slucaj, ukljucim komp, nema slike , sacekao da po hdd diodi provalim kad se digao OS, iskljucio komp, iskljucio napajanje na prekidac na njemu, posle par sekundi ukljucio napajanje, ukljucio komp, sve radi.

Stvarno mi nije jasno sta se desava. Pogotovo sto se eto desava nesto kad komp ne radi. Jednostavno iskljucis komp najnormalnije, posle par sati ( u pvom slucaju ) , odnosno sutradan ( u ovom novom slucaju ) ukljucis komp kad ono graficka ne radi a lek za oporavak je da se kompu iskljuci dovod struje. Ne znam ja nekako najvise sumnjam na plocu ili napajanje, manje na graficku.

Prilicno nezgodna situacija je i to da se problem javi jednom u mesce dana u proseku. Kako da reklamiram bilo sta od sumnjivaca i da trazim zamenu, sta god da odnesem na reklamaciju reci ce mi da je potpuno ispravno :-(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Imas odlicnu plocu i grafiku 21.09.2007. 01:34 #28117

status: user
broj poruka: 5696
Ali probaj drugu SVGA, vidis, nesto u poslednje vreme, kao sto rekosmo, ima dosta cudnih problema sa GWom, pa reklamiraj nju slobodno, opisi problem i ako treba pokazi im nase postove, prosto ti moraju zameniti grafiku i trazi drugi brand...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646119.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs