Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Informacija
STRANA 1 OD 1
Bundeva Informacija 21.02.2013. 11:19 T51925

status: user
broj poruka: 408
Treba mi proverena informacija vezano za ovo:

Da li provajderi poput Telekoma i VIP mogu da cuvaju poruke, komunikaciju i listing sa Blackberry messenger komunikacije? Da li se to moze `prisluskivati`.

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla bilo reči pre par godina 21.02.2013. 11:27 #477551

status: user
broj poruka: 612
NORMALNO da se poruke čuvaju. Otuda i ta `sigurnost` koju nude ti bljakberi serveri. Poruke se prvo prosledjuju na servere pa tek sa servera krajnjem korisniku.. Eh, to što poruke ostaju na serveru i to što neko može da ih zloupotrebi, šta te čudi u 21 veku gde se svi bore protiv terorizma.
Koliko dugo ostaju poruke memorisane na BLJak serverima, treba pitati bljakberi tim, ili same operatere.

:: Treba mi proverena informacija vezano za ovo
::
:: Da li provajderi poput Telekoma i VIP mogu da cuvaju poruke, komunikaciju i listing sa Blackberry messenger komunikacije? Da li se to moze `prisluskivati`
::
:: Hval
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.02.2013. 11:33 #477554

status: user
broj poruka: 9460
Naravno da se cuvaju i to jos podosta informacija, kao sto je IMEI, datum, KOD pristupne tacke/a sa koje primljeno...
Samo, ne znam kakva je procedura da se zatrazi neka informacija od njih vezano za to, ali mislim jako tesko, jedino ukoliko policija ne trazi u vezi sa nekim krivicnim delom....a i to je upitno.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Bundeva 21.02.2013. 11:35 #477556

status: user
broj poruka: 17084
Ako saljes sexi poruke svalerki ili zeni,
nemas sta da se brines, ko si ti realno, i koga zabole za tebe i sta ti radis.

E sad, imaju filtere za reci tipa
ubiti predsednika
bomba u opstini
i slicno,
onda imas sta da se brines...

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
CpuCooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mis:Mx 518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: @Bundeva 21.02.2013. 11:40 #477558

status: user
broj poruka: 9460
Ih Dex, nije ti ovo Amerika...A sta ako poruka ljubavnici glasi: `Sta bre trazis sa onim Miletom - predsednikom kucnog saveta, pa ja te i dalje volim i za mene si sexy bomba!Vrati mi se, cekam te prekoputa opstinskog suda u kaficu!`

Sta, ima da mu zakucaju na vrata?:)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @gile 21.02.2013. 11:44 #477559

status: user
broj poruka: 17084
Za tu poruku nece da mu zakucaju na vrata 100%

ali za poruku tipa:
Ubicemo predsednika sa bombom tad i tad tu i tu ...
E za to ce a mu zakucaju na vrata.

Jbg, ne znamo sta Bundeva chatuje sa kime.

Kakva bi to poruka bila bundeva,
kao moja ii kao giletova zbog koje se brines?

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
CpuCooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mis:Mx 518
Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.02.2013. 11:46 #477560

status: user
broj poruka: 9460
Hahaha, pa ok, nece policija da mu zakuca na vrata, ali Mile sa bejzbolkom hoce sigurno:)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: @Bundeva 21.02.2013. 12:39 #477574

status: user
broj poruka: 9388
Brate i ISP imaju filtere za te reci, sad si nadrljao... Pod prismotrom si. Srecom pa te niko ovde ne poznaje live, inace bi i oni nadrljali. Ako imas psa ili macku, ne brini oni su bezbedni, osima ko nemaju preko 50KG pas i 8KG macka, ispod te kilaze ne predstavljaaju teroristicku pretnju.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000


:: E sad, imaju filtere za reci tipa
:: ubiti predsednika
:: bomba u opstini
:: i slicno,
:: onda imas sta da se brines..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: @Bundeva 21.02.2013. 12:54 #477585

status: user
broj poruka: 5696
Kao da pa teroristi koriste streight a ne makar i najslabije `sifrovanu` komunikaciju. Sigurno nece napisati ili reci: postavicu bombu predsedniku pod auto :D kanale ce skremblovati, koristiti mesane kljuceve u enkripciji sadrzaja i koristiti sto koncizniji vid komunikacije.

Sto se tice BB mislim da se kod nas ne cuvaju logovi za to a kamo li ne sadrzaji poruka. Zamislite kada bi za sve i svasta od komunikaicija sto sa telefona sto sa racunara cuvali onda kolika banka diskova bi im za to trebala? A tek koliko prostora, struje, osoblja da sve to prati. Cuvaju se samo najosnovnije informacije koje se mogu pohraniti u textu a da bi ti videli sadrzaje komunikaicje moraju najpre da odrede koga ce prisluskivati, locirati tog korisnika i onda nadalje pratiti desavanj, sve pre toga sto se odvijalo je samo history.


:: Brate i ISP imaju filtere za te reci, sad si nadrljao... Pod prismotrom si. Srecom pa te niko ovde ne poznaje live, inace bi i oni nadrljali. Ako imas psa ili macku, ne brini oni su bezbedni, osima ko nemaju preko 50KG pas i 8KG macka, ispod te kilaze ne predstavljaaju teroristicku pretnju
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: MacBook Pro 13-inch: 2.5GH
:: with Retina displa
:: 2.5GHz dual-core Intel Core i
:: Turbo Boost up to 3.1GH
:: 8GB 1600MHz memor
:: 128GB flash storag
:: Intel HD Graphics 400
::
::
:: :: E sad, imaju filtere za reci tipa
:: :: ubiti predsednika
:: :: bomba u opstini
:: :: i slicno,
:: :: onda imas sta da se brines..
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.02.2013. 13:23 #477615

status: user
broj poruka: 9460
Da li se stvarno sve cuva ili ne, samo oni znaju...Ali ako imaju potrebu za cuvanjem, u danasnjem savremenom svetu je vrlo lako izvodljivo i vise ne igra ulogu da li se cuva i prati 100 korisnika ili 5mil. Jednostavno dnasnjem prosecnom `racunaru` je to laganica, odnosno, tehnicki vrlo izvodljivo.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ... 21.02.2013. 13:50 #477628

status: user
broj poruka: 5696
Daleko od toga. To za velike firme nije isplativo, a u zakonskoj obavezi su da cuvaju 5 godina samo odredjene vrste logova, kao crna kutija. Tek kad se sudski odobri, ili na neki drugi nacin (mimo zakona, uticajem i slicno) SP-ovi mogu da podignu mehanizme pracenja ciljanog subjekta i da u to ukljuce kompletnu komunikaciju u svim oblicima: snimanje glasa i videa, razmena podataka (text, slike, filmovi, kesiranje url lokacija koje posetimo...) i sl. Kada bi svaki dan to radili za sve nas 24h dnevno, 365 dana u godini to ne bi zakrpila ni sva memorija ovog sveta...


:: Da li se stvarno sve cuva ili ne, samo oni znaju...Ali ako imaju potrebu za cuvanjem, u danasnjem savremenom svetu je vrlo lako izvodljivo i vise ne igra ulogu da li se cuva i prati 100 korisnika ili 5mil. Jednostavno dnasnjem prosecnom `racunaru` je to laganica, odnosno, tehnicki vrlo izvodljivo
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.02.2013. 14:10 #477636

status: user
broj poruka: 9460
Ok, tako sam i ja nesto razmisljao. Mislim na to da se cuvaju samo odredjeni log-ovi, url, sms, IMEI, lokacija pristupne tacke sa kojih je primljeno...

`a u zakonskoj obavezi su da cuvaju 5 godina samo odredjene vrste logova, kao crna kutija.
Da li je ovo proverena informacija?

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646147.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs