Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Balloon tips
STRANA 1 OD 1
Equinoxe Balloon tips 10.08.2007. 03:34 T5220

status: user
broj poruka: 12056

Svi znate da kada priđete mišem na neku od ikonica u system tray-u izleti balloon tip i kaže vam šta je to (npr. kada je kurzor iznad sata, balončić kaže da je koji je dan itd...)

Moj je problem što se ti balloon tips kriju iza taskbara. Vide se da vire. Ne razumem zašto se to dešava. Oni su u nekoj žućkastoj boji.

Jel ima neko ideju zašto taskbar prekriva Ballon tip-ove ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik :))) 10.08.2007. 03:49 #25149

status: user
broj poruka: 726

Start - All programs - bilo koji program izaberi - desni klik - Sort by name.

Probaj sad.

PS They`ll be back...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Sram da ih bude 10.08.2007. 10:02 #25154

status: user
broj poruka: 4163
Kako se samo usuđuju
Oglasnik ti reče rešenje


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nijesam znao da to moze rijesiti problem 10.08.2007. 10:27 #25156

status: user
broj poruka: 5696
Ako ne uspe uradi auto-hide bar i properties, pa ga utuli o na kraju stavi lock-taskbar u okviru desnog tastera misa


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB A cemu sve to... 10.08.2007. 11:38 #25159

status: user
broj poruka: 729
Moj je problem što se ti balloon tips kriju iza taskbara. Vide se da vire. Ne razumem zašto se to dešava. Oni su u nekoj žućkastoj boji.

Jel ima neko ideju zašto taskbar prekriva Ballon tip-ove ?


`Start - All programs - bilo koji program izaberi - desni klik - Sort by name` je nesto o cemu ovde nije rec, jer decko ne zeli da sortira programe po start meniju, vec kad ostavi misa par sekundi bilo gde na TASKBARU, npr. na casovniku, baloon tip se vidi samo do pola, a pola zaklanja sam taskbar. To se ne desava odmah po ukljucenju Windowsa XP, nego posle izvesnog vremena i mada sam koristio razne vrste XP-a, sa SP1 ili SP2, a sad kucam na legalnom sa svim update-ima, isto se desava. Problem je u tome sto na XP-u mozes da podesavas transparenciju taskbara, a upravo je to ono sto stvara BUG o kojem pises. Ukoliko bi iskljucio svu sminku XP-a (desni klik na My Computer - Properties - Advanced - Performance Settings - Adjust for best performance) video bi da taj problem nestaje, jer vise nema transparencije taskbara.
A i inace, koji ce ti to qrac, kao da ima nesto vazno da ti pise na tim taskbar baloon tipsima?
Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 10.08.2007. 12:29 #25163

status: user
broj poruka: 12056

Sve odgovore osim odgovora NastyB sam video po kojekakvim forumima, na nekim Windows tweak sajtovima, ali na žalost problem ostaje.

@NastyB

Neću ja da se ubijam zbog toga, ali npr možeš sa balloon tipsovima da pogledaš na brzinu koja je verzija definicija NOD-a 32 a da ne ulaziš u njega.
Što se tiče best pereformance settings, probao sam i na žalost ne radi. Windows je vratio cllassic temu, nema senki itd, ali su balončići i dalje iza start menija.
Pogledaj.....
http://rapidshare.com/files/48097770/Clip.jpg

Ipak hvala svima, baš bi voleo da provalim ovu glupost. Kopaću malo po polisama.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Uspeo sam nešto.... 10.08.2007. 12:35 #25165

status: user
broj poruka: 12056

Taskbar and start menu properties, opcija Keep the taskbar on the top of other windows,
tada se balloon tip srede i pojavljuju se preko taskbara, ali su sada svi prozori maksimizovani preko celog ekrana pokrivajući taskbar. Tako da ovo nije rešenje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Rešen problem !!! 10.08.2007. 13:17 #25169

status: user
broj poruka: 12056

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

Sa desne strane ima jedan DWORD i zove se EnableBalloonTips i imao je vrednost 1.

On ih je po logici palio. Probao sam da stavim vrednost 0 pa log off, pa da vratim na 1 pa log off, međutim isti problem.

Međutim kad se veo DWORD EnableBalloonTips obriše problem nestaje (posle log off).




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko A be`, na čemu si...? 10.08.2007. 19:10 #25184

status: user
broj poruka: 6643

Međutim kad se veo DWORD EnableBalloonTips obriše problem nestaje (posle log off).

Prevedi, keve ti ovaj aforizam, malo je nejasan.

Da`l grešim, ili je cela frka mogla da se reši iz Tweak UI-ja, (također prčkanje po registru ali kroz GUI)?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Pisko 10.08.2007. 21:24 #25193

status: user
broj poruka: 12056

Nisam ni na cemu, napravio sam slovnu grasku. Ne znam šta ti nije jasno. Kada se obriše taj DWORD `EnableBalloonTips` iz HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
problem se rešava.

Nisam blesav da kopam po celom registry-ju da tražim rešenje, ako zbog toga misliš `Na čemu si`, ovo iz registry-ja sam našao google-ovanjem pa sam prčkao malo sam jer mi saveti koje sam nalazio nisu pomagali.

Tweak UI mi nije rešio problem, on može da ukloni Balloon tips ali i ne da ih sredi da se vide kako treba.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs