Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Crk`o Chieftec, ali sta??? Some suggestion...
STRANA 1 OD 1
MACHINE Crk`o Chieftec, ali sta??? Some suggestion... 11.08.2007. 22:16 T5241

status: user
broj poruka: 5696
Danas mi je crkao Chieftec ATX-410-212, 24pin, veliki ventilator, 410W, napajanje koje je doslo uz kuciste. Od danasnje grmljavine i `udara` u utucnice. Znao sam da nije osigurac (proverio sam i to) jer kada je u mrezi na SB grani (purple) i na PS-ON (green) daje oko 1V umesto 5V, kada prespojim PS-ON i GND (live power), na zutoj (+12V) i crvenoj(+5V) daje oko 0.5V. Kada je osigurac onda choperi (trafoi) ne rade nista i naponi su svuda 0. Na oko je sve OK bez smrada paljevine ili explozije neke komponente, mada se nakon nekog vremena kada je u mrezi oseca cudan miris ali nije paljevina, vise kao ozon. Takodje se od tada cuje kao neko kontinuirano sistanje/pistanje visokofrekventno iritirajuce ali ne glasno (kao na nekim junk napajanjima), ranije toga nije bilo, sto mi smrdi na zavojnicu, prigusnicu, namotaje...Ovakve kvarove sam vidjao na vise napajanja (half-name) ali nikada nisam resio problem a mozda nesto prosto, ali sta, nemam ideju?! Ima li iko predlog, bio bih vrlo zahvalan! Sta da zamenim, prelemim, proverim...Thanx


- R a v e n L o r d -
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gamil Re: Crk`o Chieftec, ali sta??? Some suggestion... 11.08.2007. 23:07 #25267

status: user
broj poruka: 242
Reci cu ti generalno za napajanja. Ako nije crkao osigurac onda moras da proveris primarni deo napajanja, verovatno ima ic u primaru i velika verovatnoca je kod njega tako da ti primar ne startuje i choperi ne mogu da daju potrebne napone. Pronadji njegovu shemu ili da je ja pronadjem pa cu ti precizno reci sta da prekontrolises.
Pozdrav


:: Danas mi je crkao Chieftec ATX-410-212, 24pin, veliki ventilator, 410W, napajanje koje je doslo uz kuciste. Od danasnje grmljavine i `udara` u utucnice. Znao sam da nije osigurac (proverio sam i to) jer kada je u mrezi na SB grani (purple) i na PS-ON (green) daje oko 1V umesto 5V, kada prespojim PS-ON i GND (live power), na zutoj (+12V) i crvenoj(+5V) daje oko 0.5V. Kada je osigurac onda choperi (trafoi) ne rade nista i naponi su svuda 0. Na oko je sve OK bez smrada paljevine ili explozije neke komponente, mada se nakon nekog vremena kada je u mrezi oseca cudan miris ali nije paljevina, vise kao ozon. Takodje se od tada cuje kao neko kontinuirano sistanje/pistanje visokofrekventno iritirajuce ali ne glasno (kao na nekim junk napajanjima), ranije toga nije bilo, sto mi smrdi na zavojnicu, prigusnicu, namotaje...Ovakve kvarove sam vidjao na vise napajanja (half-name) ali nikada nisam resio problem a mozda nesto prosto, ali sta, nemam ideju?! Ima li iko predlog, bio bih vrlo zahvalan! Sta da zamenim, prelemim, proverim...Than
::
::
:: - R a v e n L o r d -
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ako te ne mrzi 11.08.2007. 23:12 #25268

status: user
broj poruka: 5696
Zagubio sam onaj IT sajt sa svim shemama, jedino da googeujem. Ali ako znas tacno odakle i imas shemu, bilo bi supe. I meni lici na kvar u primaru, ili mozda onaj optokaplar koji razdvaja primar od sekundara?


- R a v e n L o r d -

:: Reci cu ti generalno za napajanja. Ako nije crkao osigurac onda moras da proveris primarni deo napajanja, verovatno ima ic u primaru i velika verovatnoca je kod njega tako da ti primar ne startuje i choperi ne mogu da daju potrebne napone. Pronadji njegovu shemu ili da je ja pronadjem pa cu ti precizno reci sta da prekontrolises
:: Pozdra
::
::
:: :: Danas mi je crkao Chieftec ATX-410-212, 24pin, veliki ventilator, 410W, napajanje koje je doslo uz kuciste. Od danasnje grmljavine i `udara` u utucnice. Znao sam da nije osigurac (proverio sam i to) jer kada je u mrezi na SB grani (purple) i na PS-ON (green) daje oko 1V umesto 5V, kada prespojim PS-ON i GND (live power), na zutoj (+12V) i crvenoj(+5V) daje oko 0.5V. Kada je osigurac onda choperi (trafoi) ne rade nista i naponi su svuda 0. Na oko je sve OK bez smrada paljevine ili explozije neke komponente, mada se nakon nekog vremena kada je u mrezi oseca cudan miris ali nije paljevina, vise kao ozon. Takodje se od tada cuje kao neko kontinuirano sistanje/pistanje visokofrekventno iritirajuce ali ne glasno (kao na nekim junk napajanjima), ranije toga nije bilo, sto mi smrdi na zavojnicu, prigusnicu, namotaje...Ovakve kvarove sam vidjao na vise napajanja (half-name) ali nikada nisam resio problem a mozda nesto prosto, ali sta, nemam ideju?! Ima li iko predlog, bio bih vrlo zahvalan! Sta da zamenim, prelemim, proverim...Than
:: ::
:: ::
:: :: - R a v e n L o r d -
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gamil Re: Ako te ne mrzi 11.08.2007. 23:30 #25270

status: user
broj poruka: 242
Trenutno sam na poslu, sutra cu pokusati da pronadjem shemu. Tesko da je optokaplar, dok ne vidim shemu ne bih da Te pogresno uputim, ali definitivno ti je primar. Vec googlam po sajtu eserviceinfo, dok se ne dokopam mog racunara kuci gde su mi sve adrese. Drzao sam TV servis 25 god. ali je prestao da radi zbog selidbe u drugi grad. Zazivece ponovo, sredjujem lokal.


:: Zagubio sam onaj IT sajt sa svim shemama, jedino da googeujem. Ali ako znas tacno odakle i imas shemu, bilo bi supe. I meni lici na kvar u primaru, ili mozda onaj optokaplar koji razdvaja primar od sekundara?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Ako te ne mrzi 12.08.2007. 00:41 #25275

status: user
broj poruka: 5696
OK, znaci problem je sto ne startuje, sekundar daje neke mizerne vrednosti posto ni StanBy blok ne radi kako treba a pistanje je pocelo pojavom kvara. Pazljivo sam gledao i na oko je sve OK, napajanje je iz 2005, Sirtek serija i elektroliti nisu naduvani a ne verujem ni sasuseni...


- R a v e n L o r d -

:: Trenutno sam na poslu, sutra cu pokusati da pronadjem shemu. Tesko da je optokaplar, dok ne vidim shemu ne bih da Te pogresno uputim, ali definitivno ti je primar. Vec googlam po sajtu eserviceinfo, dok se ne dokopam mog racunara kuci gde su mi sve adrese. Drzao sam TV servis 25 god. ali je prestao da radi zbog selidbe u drugi grad. Zazivece ponovo, sredjujem lokal
::
::
:: :: Zagubio sam onaj IT sajt sa svim shemama, jedino da googeujem. Ali ako znas tacno odakle i imas shemu, bilo bi supe. I meni lici na kvar u primaru, ili mozda onaj optokaplar koji razdvaja primar od sekundara?
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman ozon 12.08.2007. 14:58 #25299

status: user
broj poruka: 1111
znas li kako moze da se proizvodi
po mirisu ozona ja bih rekao da trafoi mozda probijaju
ili negde nesto varnici, a neprimetno
ne tvrdim da je to resenje, ali mozda moze da te uputi
mozda je i to objasnjenje za niske napone na izlazu, odlazi snaga na varnicu
lepo ti ja rekoh da citas teslu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 12.08.2007. 16:36 #25302

status: user
broj poruka: 12057

Drugaru je skoro crko Chieftec taj isti od 410W koji mu je stigao uz belo Dragon kućište. Došao je kuči u čuo neku visoku frekvenciju iz ispravljača i nije više mogao da se upali. Ispravljač pišti čak i kada se poveže na mrežu van kućišta. Otvorili smo ga i našli da je riknula jedna diodica (i `paljevina` izspod nje) negde na rubu sredine ploče, međutim kad se ona zameni odmah crkne (izgori).

Rekao bih da je choper ispravan (osciluje na `prazno`) ali zbog još nečega, što još nismo provalili, ispraljač ne radi.

Zanimljivo je što je iza riknute diode SB napon (purple).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: 12.08.2007. 17:28 #25305

status: user
broj poruka: 5696
Ti ces ovako resiti problem: riknuo je jedan elektrolit na +5V (ne znam kapacitivnost pa ga zameni), prati vodove, ta dioda je samo ogranicavajuca i zastitna Zener dioda, i ona izgori jer na nju baci preko 6V a treba 5V. Dakle, pogledaj stampu od ljubicaste, preko diode oko optokaplara (mali elemtn sa 4 nozice izmedju primar i sekundar bloka)...


- R a v e n L o r d -

::
:: Drugaru je skoro crko Chieftec taj isti od 410W koji mu je stigao uz belo Dragon kućište. Došao je kuči u čuo neku visoku frekvenciju iz ispravljača i nije više mogao da se upali. Ispravljač pišti čak i kada se poveže na mrežu van kućišta. Otvorili smo ga i našli da je riknula jedna diodica (i `paljevina` izspod nje) negde na rubu sredine ploče, međutim kad se ona zameni odmah crkne (izgori)
::
:: Rekao bih da je choper ispravan (osciluje na `prazno`) ali zbog još nečega, što još nismo provalili, ispraljač ne radi
::
:: Zanimljivo je što je iza riknute diode SB napon (purple)
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Machine 12.08.2007. 18:57 #25310

status: user
broj poruka: 12057

Hvala u ortakovo ime.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gamil Re: Crk`o Chieftec, ali sta??? Some suggestion... 12.08.2007. 21:12 #25323

status: user
broj poruka: 242
Pogledajte sanduce. Imate 2 priloga. Dali su oba stigla?
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Crk`o Chieftec, ali sta??? Some suggestion... 12.08.2007. 21:54 #25325

status: user
broj poruka: 5696
Nisu, verat nesto ne radi a na gmail mi nije nista doslo za sada. Jedino na mig@beobug.com


- R a v e n L o r d -

:: Pogledajte sanduce. Imate 2 priloga. Dali su oba stigla
:: Pozdra
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs