Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Internet Bandwidth Limiter . . .. . shta , koji ?
STRANA 1 OD 1
grobSM Internet Bandwidth Limiter . . .. . shta , koji ? 12.08.2007. 16:29 T5248

status: user
broj poruka: 76
e ovako stoje stvari : Internet Caffe , 16 kompova , 1MB/s Wireless internet
Koji program ce mi pomoci da limitiram neki odredjeni protok na svaki od Client kompova ? ? ?
Chuo sam da je net peaker Dobar izbor ili mikrotik ? ? ili neki koji ja josh ne znam :D
Hvala unapred . . . pozdrav :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 12.08.2007. 16:54 #25304

status: user
broj poruka: 711
Koji ruter koristis? Na nekima moze da se podesi sve sto ti treba + npr da svaki komp ima zagarantovan protok od 64kbps ali da ukoliko niko drugi ne skida moze da podeli ostatak protoka sa ostalim aktivnim... Takvo nesto mozes da odradis sa Linksys WRT54GL ruterom + DD-WRT firmware...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Antamedia Bandwidth Manager 12.08.2007. 18:12 #25308

status: user
broj poruka: 486



Program je extra. Kosta 100 evra za 20 kompova..Ja ga koristim isto za igraonicu jedostavno i ne treba ti niakvi ruteri i dodatna oprema..

https://www.antamedia.co.yu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grobSM ruter ... 12.08.2007. 18:46 #25309

status: user
broj poruka: 76
Ruter je Planet 4033 . . . povezuje se sa serverom putem RJ45 Prikljuchka Tj Enthernet kartice
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 13.08.2007. 09:27 #25355

status: user
broj poruka: 3529
Taj ruter nema to sto tebi treba!
Najbolje bi ti bilo da uzmes lepo neki stari komp i na njega podignes MikroTik, to ti je prava i najsigurnija stvar za tako nesto!
Mada mozes sve to sa jednog kompa(servera) na kome je Windows, program se zove BWMeter, i podrzava sve zivo sto ti pada napamet kada je u pitanju administracija i setovanje net-a za druge racunare u lan-u! Podesavanje protoka mozes da setujes cak i na vremenske periode, kada i koji racunar da ima koliki protok, sve to na nivou odredjenih portova, stvarno ima dosta stvari...!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs