Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Treperenje tft monitora - pomoc
STRANA 1 OD 1
ICEBOY Treperenje tft monitora - pomoc 12.08.2007. 19:44 T5251

status: user
broj poruka: 181

U pitanju je samsung 940n, sve je bilo ok dok sam imao obican crt monitor i eto resio sam da se malo ponovim i uzeh pomenuti tft. Povezao ja sve kako treba upalio masinu i sta da kazem odusevio sam se slikom, ali kad sam povezao modem od kablovske tu pocinju problemi slika stalno treperi (kao kod obicnih monitora kad se smanji broj herca). Nekad je treperenje skoro neprimetno a nekad je toliko jako da je nemoguce duze gledati u monitor. Sve je u redu kad iskljucim kabel kojim je spojen modem i pc.

kablovska je sbb ako je to uopste bitno
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Glitch ili Beli Gauss-ov sum, pitanje je sad...sala 12.08.2007. 19:56 #25313

status: user
broj poruka: 5696
Pa, ti razvezi moem...moze biti do MB, SVGA i do TFTa (pogledaj podesvanja za PHASE...). Ne mora da bude TFT, ali ne znam da li si cuo? SAMSUNG je nista vise do prozivodjac nize klase. Ako hoces nesto da radi i to da radi dugo onda pazari nesto sto ima jako, staro i pouzdano ime: ViewSonic, Eizo, Philips, Sony, NEC, HP, Dell, Iiyama, FSC...sve ostalo je manje ili vece smece

Ako je USB veza onog WebStar (Atlantis), promeni i probaj preko LAN UTP kabla na ETHERNET ako ga imas integrisanog ili u PCI izvedbi ili obratno ako je preko UTPa stavi da ide preko USBa, ili udeni u drugi USB...experimentisi, svakako nije soft kvar, bar mislim da nije


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY re machine 12.08.2007. 20:48 #25317

status: user
broj poruka: 181
Usb je vezan sa Web starom bas kao sto si i napisao, ukljucivao sam usb kabel u svih 6 mesta koliko imam na ploci i opet isto. Sa lan kabelom sam povezao i gle cuda nema vise treperenja ali ni internet veze, na modemu je ukljucena lampica koja pokazuje da je modem i pc spojen, u donjem desnom uglu menija stoji mala ikonica u vidu monitora i oko nje kruzi neka zuta loptica posle nekog vremena pojavi se zuti trougao sa znakom uzvicnika i kad prodjem strelicom misa preko pise: Status: Limited or no connectivity.
Da li ti je poznato u cemu je problem?
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: re machine 12.08.2007. 20:59 #25320

status: user
broj poruka: 5696
Najpre istekaj to sranje od modema (ziasta je shit marka) iz struje i iz lana, neka malo odstoji. Restuj masinu i udeni UTP (cross-over kabl) u mreznu ako ti je lepo instalirana. Resetuj ponovo. Na SPS3 ovo radi kako treba posto Sony ima ethernet adapter a ne prima preko USBa. Sva podesavanja IP, MAC...se verifikuju automatski...trebalo bi da radi, ako en deinstaliraj mreznu pa stavi nove drivere, drivere za WebStar USB deinstaliraj obavezno...


- R a v e n L o r d -

:: Usb je vezan sa Web starom bas kao sto si i napisao, ukljucivao sam usb kabel u svih 6 mesta koliko imam na ploci i opet isto. Sa lan kabelom sam povezao i gle cuda nema vise treperenja ali ni internet veze, na modemu je ukljucena lampica koja pokazuje da je modem i pc spojen, u donjem desnom uglu menija stoji mala ikonica u vidu monitora i oko nje kruzi neka zuta loptica posle nekog vremena pojavi se zuti trougao sa znakom uzvicnika i kad prodjem strelicom misa preko pise: Status: Limited or no connectivity
:: Da li ti je poznato u cemu je problem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
servisdb MAC adresa 12.08.2007. 21:03 #25321

status: user
broj poruka: 9



Javi se korisnickom servisu provajdera i reci da ti promene MAC adresu, posto se dosada modem prijavljivao na svoju MAC adresu, a kada si ga povezao preko lana prijavljuje MAC adresu lan kartice tako da ga Ruter na koji se povezuje ne prepoznaje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: MAC adresa 12.08.2007. 21:08 #25322

status: user
broj poruka: 5696
Zaboravih, ugasi masinu pa onda udeni sve ono. Utuli ako moze sopstveni MAC u okviru BIOSa i sve sto je vezano za maunal stavi na auto...moralo bi da radi bez ikakvog korisnickog servisa i mislim da nema veze to (mada nisam u ovoj oblasti pro) ali nista ne kosta da pitas, mada oni nemaju pojma...samo ostavi u okviru podesavanja ETH karte sve na Obtain `All` Automaticly...


- R a v e n L o r d -

::
::
::
:: Javi se korisnickom servisu provajdera i reci da ti promene MAC adresu, posto se dosada modem prijavljivao na svoju MAC adresu, a kada si ga povezao preko lana prijavljuje MAC adresu lan kartice tako da ga Ruter na koji se povezuje ne prepoznaje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
servisdb Re: Re: Mac 12.08.2007. 21:28 #25324

status: user
broj poruka: 9

Pazi ovako,

U ruteru provajdera (predpostavljam SBB) je upisana MAC adresa modema i na osnovu nje DHCP server dodeljuje racunaru IP adresu,. Posto se sada konektujes preko lan kartice i modem je u tom slucaju radi u bridz modo ruteru se prijavljuje MAC adresa Tvoje lan karte, a kako DHCP serveru ona nije poznata on nemoze da prepozna tvoj racunar kao deo mreze i nemoze da mu dodeli IP adresu u okviru mreze a bey toga nema ni interneta.

Jedan od nacina ako hoces da zaobidjes korisnicki je da ukoliko ti ploca podrzava to u biosu promenis MAC adresu lan kartice (naravno ako je rec o integrisanoj) i umesto postojece upises adresu sa modema (niz od 12 heksadekadnih brojeva, na nalepnici sa donje strane modema ispred koga pice MAC)

Ukoliko tome nisi vican ipak najlakse da kontaktiras korisnicki i da im kazes da si umesto kao dosada preko USB-a WEBSTARA vezao na lan i oni ce ti uraditi ostalo

P.S.
I da ne zaboravim nikako nemoj da povezujes modem i racunar ukstenim (crosover) kablom
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY IPAK 12.08.2007. 22:14 #25326

status: user
broj poruka: 181



cu prepustiti operaterima iz SBB-a, nemam podesavanja u biosu gde mogu manuelno da upisem mac adresu ima samo

Disabled
Mac lan
Auto
Pokusao sam sve ali i dalje nece
Pin strap
Mac media interface MII
RGMII
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
whitesnake Re: Re: Re: Mac 12.08.2007. 23:23 #25331

status: user
broj poruka: 32

:: P.S
:: I da ne zaboravim nikako nemoj da povezujes modem i racunar ukstenim (crosover) kablom
::

Izvini a sta to znaci narodskim jezikom. Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Omaklo mi se: CO umesto PATCH 13.08.2007. 01:14 #25337

status: user
broj poruka: 5696
umesto cross-over, treba patch straigh cable. Evo opisa:

As Read from non-clip side (contact side).

Patch cable layout: (router na PC eth)

White of Orange
Orange
White of Green
Blue
White of Blue
Green
White of Brown
Brown

Same on each end.

For a crossover cable, as above, but with a different layout on the opposite end. (PC na PC preko eth)

White of Green
Green
White of Orange
Blue
White of Blue
Orange
White of Brown
Brown


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: Re: Mac 13.08.2007. 02:45 #25340

status: user
broj poruka: 9385
Idi u prodavnicu, trazi peč (patch) kabal za povezivanje kablovskog modema preko mrezne karte. Kosta 100 din, i ne moras da razmisljas o tome da li je straight ili cross over. Prikaci sve to ma komp i upali, prvo racunar pa onda mozdem. Velika sansa je da ce ti sve proraditi iz prve, medjutim....
Tebi treperenje slike verovatno potice od kablovske TV, jer je ocajno uradjena, tj. nema uzemljenje. U to ces se uveriti tako sto mozes da ostavis modem na USBu i samo iskljuci dovod interneta (koaksioni - antenski kabal koji ulazi u modem). Ako ti treperenje prestane, u tom slucaju ti ni LAN nece pomoci, vec ces morati da uzemljis kablovsku, A TO TI IZISKUJE MALO VISE ZEZANJA... u svakom slucaju javi sta si uradio i kako ti se ponasa kada izkljucis koaksioni kabal iz modema...

::
:: :: P.S
:: :: I da ne zaboravim nikako nemoj da povezujes modem i racunar ukstenim (crosover) kablom
:: ::
::
:: Izvini a sta to znaci narodskim jezikom. Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY Re: ...vmarc 13.08.2007. 06:35 #25349

status: user
broj poruka: 181



Tacno je da je treperenje od glupe kablovske, sve sam pokusao malo se razumem i u elektroniku pa stavljao kondenzatore raznih oznaka ali to pomaze veoma malo znaci treperenje se smanji ali je i dalje prisutno. Kad otkacim kabal koji ide od kablovske do modema onda treperenje prestaje tako da je 100% do kablovske, ali kad sam modem prikljucio na Lan kabal treperenje je prestalo vec danas cu videti sa ljudima iz Sbb-a i javicu sta je bilo. pozzz
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: ...vmarc 13.08.2007. 18:55 #25383

status: user
broj poruka: 9385
OK, ali pazi, ako ikada budes vezivao TV OUT sa TVom imaces realne mogucnosti da spalis nesto u racunaru, logicno TV OUT je prvi na crnoj listi. Pokusaj oovako, uzmi parce kabla, povezi ga sa pletenom zicom na koaksionom kablu jednu stranu (mozes kod TVa ili bilo gde na kablu, mozes i kod modema) a drugu vezi za suko uticnicu u zidu, ali na jedan od ona dva pipla sto vire sa strane. To ce ti sigurno resiti problem, emdjutim ne pokusavaj ako nisi vica, da nebi slucajno izazvao havariju vecih razmera :))

Mozda je bolje da dovedes nekog elektricara da ti to uradi. reci mu samo da ti `uzemlji kablovsku`.


::
::
::
:: Tacno je da je treperenje od glupe kablovske, sve sam pokusao malo se razumem i u elektroniku pa stavljao kondenzatore raznih oznaka ali to pomaze veoma malo znaci treperenje se smanji ali je i dalje prisutno. Kad otkacim kabal koji ide od kablovske do modema onda treperenje prestaje tako da je 100% do kablovske, ali kad sam modem prikljucio na Lan kabal treperenje je prestalo vec danas cu videti sa ljudima iz Sbb-a i javicu sta je bilo. pozzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY hvala VMARC! 14.08.2007. 22:35 #25449

status: user
broj poruka: 181



E da sam to ranije znao, hvala ti uspesno SI resio moj problem. Kao sto si reko samo sam uzeo parce zice i povezao ga sa modemom i uzemljenjem koje se nalazi na uticnici. E sad je sve drugacije uh...

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs