Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Hitno pomagajte..opet glupa Vista..
STRANA 1 OD 1
Dyca Hitno pomagajte..opet glupa Vista.. 15.08.2007. 17:35 T5285

status: user
broj poruka: 1574
Dodje meni danas novi komp,naravno bez os-a..a ja u kuci imam samo vistu,xp pozajmio ortaku..I sada osudjen na vistu,krenem ja da je instalujem..kad ono nece..Problem je u tome sto vista ne moze da prepozna hard na koj treba da je instaliram,a u kompu je samo jedan hard(seagate 250gb,16mb) i trazi drivere za njega,a ja ih nemam na cd-u i ne znam de da ih stvorim?Ako iko ima resenje neka kaze da me spase od ove muke..Unapred zahvalan..pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 odgovor 15.08.2007. 17:50 #25500

status: user
broj poruka: 168
Nisi valjda stavio hard u RAID mod a nemas dva komada? Prekontrolisi podesavanja za IDE kontrolere u biosu.

Javi sta si uradio.


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 15.08.2007. 18:01 #25501

status: user
broj poruka: 1574
Nisam ja sastavio komp,nego sam ga doneo vec sastavljenog iz prodavnice,ali sam sve proverio i ok je povezano..Jednostavno vista samo trazi drajvere,a ja ne znam gde da ih nadjem..gledao sam na seagateovom sajtu,ali tamo nema nista..help


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 odgovor 15.08.2007. 18:11 #25502

status: user
broj poruka: 168
Pokusaj da ih povuces sa instalacionog diska, desava se da ih prihvati. Mozes li nekako da mi posaljes sliku opcija iz biosa koje su vezane za IDE i SATA kontrolere?


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jlkmaniac1 Resenje 15.08.2007. 18:12 #25503

status: user
broj poruka: 64

trazi ti sata drajvere imas ih na CD od maticne ploce cini mi se da ti treba floppy za to barem kod asus ima na cd od drajvera za mb program preko koga pravis disketu sa driverima za hdd!! Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 15.08.2007. 18:23 #25504

status: user
broj poruka: 1574

Hvala na odgovorima..problem je bio u tome sto su ljudi koji su sastavljali komp zaboravili da prikljuce hard za maticnu,a ja sam to skapirao nakon pola sata gledanja u njega..u svkom slucaju hvala na brzim odgovorima..pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: re 15.08.2007. 18:34 #25505

status: user
broj poruka: 4163
Koji su to tuljani, sačuvaj bože...
Pajseri sklapaju računare...


::
:: Hvala na odgovorima..problem je bio u tome sto su ljudi koji su sastavljali komp zaboravili da prikljuce hard za maticnu,a ja sam to skapirao nakon pola sata gledanja u njega..u svkom slucaju hvala na brzim odgovorima..poz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 15.08.2007. 18:44 #25506

status: user
broj poruka: 12056
Prosto da izludiš. Nisu povezali HDD ?!?! Neko ko ima manje iskustva bi kopao ko manijak, mislio da mu ne radi HDD, zvao servis, nosio komp u servis, gubio nerve i sve to zbog mentolskih kretena. Što znači do oni nisu ni probali da li komp uopšte radi !!!

Neki dan oden do G*T Compu*ers da uzmem APC razvodnu kutiju. Zovem pitam jel ima - ima - rezervišem odem - ijao izgleda da nema ! katastrofa. Sve muljatori, šabani, tocila....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 odgovor 15.08.2007. 18:47 #25510

status: user
broj poruka: 168
Komentar je suvisan, mislim da cemo se svi oko toga sloziti.


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 15.08.2007. 20:05 #25519

status: user
broj poruka: 1574
Glupo je da imenujem firmu,kada je to ocigledno problem do pojedinca-jer on ocigledno ne zna da poveze hard sa plocom..ali me je tako jednostavan problem doveo do ludila..sta ces..nekada jednostavne stvari izgledaju toliko tesko..pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Otvorio si racunar... 15.08.2007. 21:33 #25520

status: user
broj poruka: 7760
Jel to znaci da si izgubio i garanciju, buduci da vecina tih sustera stavlja neke stikere pa ako ih pocepas nema garancije.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 16.08.2007. 08:33 #25550

status: user
broj poruka: 1574
Sta ces,hteo sam da se ubijem kad sam izvalio u cemu je problem,ko da nikad nisam povezao hard..Fala bogu pa su sve ostalo dobro povezali...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs