Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
`Kome odoše sve izgubljene prodaje PC-a? Samsungu`
STRANA 1 OD 2  
PhatPhuck `Kome odoše sve izgubljene prodaje PC-a? Samsungu` 28.04.2013. 01:49 T52866

status: user
broj poruka: 1886
http://www.pcper.com/news/General-Tech/Where-have-all-PC-sales-gone-Samsungs-got-them

`Where have all the PC sales gone? Samsung`s got them.
Subject: General Tech | April 23, 2013 - 04:15 PM | Jeremy Hellstrom
Tagged: slight exaggeration, Samsung, dram market

We have been reporting on the declining global sales of the traditional desktop PC. with one of the major culprits being the increase in sale of smart or super phones which can do just about everything some mainstream consumers want.  Samsung`s Galaxy series certainly contribute to this decline and also the decline of Apple`s iPhone sales as according to DigiTimes almost 1 of every 3 phones sold globally was made by Samsung.  Apple claims a mere 17.3% of the global market for those who are curious.  The increase is not only from stealing customers from providers such as Lenovo, the market its self is growing and will likely continue to do so as new phones and promotions are launched throughout the year.

`In the first quarter of 2013, smartphone shipments increased steadily worldwide, with total shipments reaching 216.4 million units for a 9.4% on growth. Since the beginning of 2012, smartphone shipment figures have been up every quarter despite seasonality, indication the electronic device is here to stay, according to DRAMeXchange.`


`Those who want respect - give respect.` - Anthony J. Soprano
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Idiotski članak 28.04.2013. 03:05 #489977

status: user
broj poruka: 12785
Jedan telefon ne može 1% da uradi onoga što je moguće na kompjuteru, prazno baljezganje...
__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Idiotski članak 28.04.2013. 04:34 #489979

status: user
broj poruka: 3730

Ne moze obrada texta ?
ne moze Pisanje mail-a ?
Ne moze skidanje torenta?
gledanje filmova ?
Upravu si ne moze u velikoj razmeri telefon ali zato tablet otkida...

AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400,


:: Jedan telefon ne može 1% da uradi onoga što je moguće na kompjuteru, prazno baljezganje..
:: __________________
:: Scourge of PCBerza
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nije sve Samsungu ,nesto i Qualicom-u 28.04.2013. 08:07 #489981

status: user
broj poruka: 7700
trziste tableta raste nenormalno ,krecu i Intel i AMD sa chipovima za tablete sto govori
koliko je mocno to trziste.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milunka Re: Idiotski članak 28.04.2013. 10:22 #489987

status: user
broj poruka: 1626
99% ljudi, ne zna 1 % funkcija svog racunara, a koristi 0.1 % funkcija ( ako i toliko )

takodje od 8 % mozga koliko su nekadasnji veliki umovi koristili,vecina se ne trudi da koristi ni 0.1 %...
Tipican primer drustva u kome zivimo...

Zato svi kupuju Smartphone-ove, i tablete posto im ` nista bolje ne treba `

Onda dolazimo na sledecu konstataciju :

99 % njih ne zna 5 % funkcija svog smartphone-a ili tableta ( ako i toliko )

Dakle,ko ima imalo mozga, lako ce upravljati ovim velikim tupavim masama,ili u nasem slucaju kloniti se doticnih, i prosto je neverovatno koliko god da napredujemo tehnoloski,ljudska glupost i psiha ce postati sve gora , i jedino mozemo da se nadamo nekom kraju sveta, jer drugog izlaska nema... ( Osim ako nas bog/vanzemaljci/VanzemljoSrbi ili neko cudo ne izbavi iz ovoga )

asus p7p55d-e & intel i5 750 @ 3.8ghz/Msi gtx 460 1gb cyclone/2x4gb exeleram black s. 1600 cl9/WD blue 500gb + samsung f4 2tb.Samsung F2380.marantz pm550dc & Pilot RS 2.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 28.04.2013. 10:48 #489988

status: user
broj poruka: 4537
Poenta ove price je da se cesce menja telefon ili tablet nego PC.
Pc se u razvijenim zemljama menja na 3 god. a telefon ili tablet na 1-2 god.
Brza prodaja i obrt novca znaci i napredak industrije i proizvodnje.
Iz tog razloga PC trziste stagnira a mobilno raste.
Za 10-tak godina PC ce koristiti samo profesionalci a ostali ce da koriste tablete i konzole.




________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5ct

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Imam tablet 28.04.2013. 10:55 #489989

status: user
broj poruka: 7700
tvrdim da je bolji za citanje od PC-a i laptopa ,zbog onog zumiranja rukama po ekranu ,a plus je lagan kao knjiga.,e sad naravno da ce PC da uvek bude brzi po perfomansama zbog
same konstrukcije ,a i za ozbiljniji rad je svakako PC.Veciina ljudi koristi operacije
na racunaru koje cine 10 % snage CPU na racunaru video ,net,mp3 i slicno te stoga
im ne treba nista jace od tableta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: Re: Re: ... 28.04.2013. 12:39 #489996

status: user
broj poruka: 1227
Za par igrica, fejs, skajp i mejl je nekada bio neophodan desktop sto je interesna grupa 90% korisnika, danas to sa lakocom zavrsava svaki napredniji smarfton ili tablet, koji je pritom mobilan i daleko manji. Pritom, danas pored jednog desktopa nikome ne treba jos jedan desktop vec se odlucuju za neke tablete i sl. To trziste se siri debelo na racun PC-a i to je evidentno. PC trziste se smanjuje jako brzo, sto ce uticati na sporiji napredak i vise cene, a sto implicira jos veci jaz zivotnog veka desktopa i mobilnih uredjaja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: Idiotski članak 28.04.2013. 12:51 #489999

status: user
broj poruka: 12785
Ne može profesionalni video editing
Ne može 3D modeling i vajanje
Ne može 3d/2d Animacija

Jel trebam dalje da nabrajam pošto mogu do sutra?
__________________
Scourge of PCBerza

::
:: Ne moze obrada texta ?
:: ne moze Pisanje mail-a
:: Ne moze skidanje torenta
:: gledanje filmova ?
:: Upravu si ne moze u velikoj razmeri telefon ali zato tablet otkida...
::
:: AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400
::
::
:: :: Jedan telefon ne može 1% da uradi onoga što je moguće na kompjuteru, prazno baljezganje..
:: :: __________________
:: :: Scourge of PCBerza
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg 28.04.2013. 12:52 #490000

status: user
broj poruka: 17085
Samo me zanima da vas vidim da kucate na tim malim govnima i tabletima duze od sat vremena...
Veselo a?

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
Cooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re: Re: Re: Idiotski članak 28.04.2013. 13:12 #490001

status: user
broj poruka: 1670
Casual korisnik računara ne radi ništa od ovoga, ovaj članak se nije ni odnosio na ljude koji koriste računar u profesionalne svrhe. Činjenica je da makar 70% korisnika računara ne koristi isti za bilo šta sem neta, skype-a, poneke igirice a la Zuma i sl. Njima PC generalno ne treba, a 70% potencijalnog smanjenja tržišta je ogromna stvar.

Već godinama unazad laptopovi su prodavaniji od desktop mašina.

Takođe i u poslovnom okruženju se menjaju stvari. Recimo konkretno u firmi radimo na nekoliko projekata gde se klasični desktop računari po šalterima, filijalama i sl. menjaju thin clent-ima - hiljade računara će biti zamenjeno praktilčno savremenom verzijom terminala - svo procesiranje se vrši u datacentru, svi podaci ser tamo čuvaju, nekom crkne thin client - samo ga zameniš, sve mu je tamo gde je bilo, nije izgubio nijedan podatak, cela operacija zamene - 5 minuta.

Hiljade PC-a će biti zamenjeno uređajima koji ne zastarevaju, kada radiš upgrade samo ga radiš u datacentru, a klijenti ostaju isti.

Koliko god se nama to ne sviđalo PC tržište će se značajno smanjiti. Neće odumreti, ali neće više biti PC-a u svakoj kući.

@dexter:

Bio relativno skoro kod mojih nekoliko dana, poneo sam samo tablet. Zatrebalo mi nešto za firmu da završim iako sam bio na odmoru, na tabletu imam VPN ka firmi, povezao se, sa kevinog računara uzeo usb tastaturu i okačio na tablet i sasvim sam lepo radio nekih 2h, uglavnom u terminalu preko SSH zakačen opremu koju sam podešavao.

To što neko koristi tablet, ne znači da na njemu ne može da koristi tastaturu, miša ili monitor. Poenta je ti možeš da staviš tablet u dock, na njega povežeš tastaturu, miša i monitor i to sasvim lepo da koristiš, a kad ti zatreba da ideš negde jednostavno poneseš tablet sa sobom.

Inače, ja jesam za PC-e, imam tri desktop računara u kući, službeni i privatni laptop, dva smartphone i tablet, ali primećujem da ako ne radim ništa korisno (blejim po netu, čitam nešto) sve češće koristim tablet. Takođe, od kada imamo tablet, moja žena sedne za glavni destop jednom u par dana, uglavnom više voli da se zavali u fotelju i koristi tablet.

Dosta ljudi koje znam su kući zamenili klasičan PC sa all-in-one urećajima, kao što su iMac i slični, osnovna stvar je da žele da im PC zauzima što manje mesta, da nema kablova i sl.

Stalno grešite u tome što mislite da je posetilac PC berze i generalno IT foruma prosečan korisnik - mi smo manjina, mi ćemo uvek imati neku varijantu PC-a, ali većini drugih on jednostavno neće biti potreban.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: Re: Idiotski članak 28.04.2013. 14:29 #490007

status: user
broj poruka: 3730

Ljudi koji to koriste je broj jako zanemarljiv mogu slobodno reci nebitan...
Jer od 100 % korisnika tableta ,racunara,telefona za zabavau se koristi 90% sve ostalo je za rad.Inace imas Audio editing ..Final Cut imas za Ipad koji stize... tako da polako ali sigurno Pc umire...
@ Dexter 100% mi je laske da kuckam na Ipad nego na tastaturi probaj par dana pa ces videti:)
Da ne govorim gledanje filmova putem wi fi streama nema kopiranja sa harda ina tablet vec uzivancija : )



AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400,


:: Ne može profesionalni video editin
:: Ne može 3D modeling i vajanj
:: Ne može 3d/2d Animacij
::
:: Jel trebam dalje da nabrajam pošto mogu do sutra
:: __________________
:: Scourge of PCBerza
::
:: ::
:: :: Ne moze obrada texta ?
:: :: ne moze Pisanje mail-a
:: :: Ne moze skidanje torenta
:: :: gledanje filmova ?
:: :: Upravu si ne moze u velikoj razmeri telefon ali zato tablet otkida...
:: ::
:: :: AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400
:: ::
:: ::
:: :: :: Jedan telefon ne može 1% da uradi onoga što je moguće na kompjuteru, prazno baljezganje..
:: :: :: __________________
:: :: :: Scourge of PCBerza
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg 28.04.2013. 14:42 #490011

status: user
broj poruka: 17085
Za bilo kakav rad, dakle rad, ne mora da je profi, pc nema zamenu.
Lap top suvise mali ekran, baterija, za tablete da se vuklja tastatura i slicni problemi.

Za blejanje je dobar i telefon i tablet i lap top, za blejanje, da to stoji.

Za BILO KAKAV RAD, ponavljam, ne mora da je profi i zahtevan,
klasican pc je majka i ostace majka.

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
Cooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re: E jbg 28.04.2013. 15:23 #490019

status: user
broj poruka: 1670
Opet laički razmišljaš.

Meni lično nije toliko bitno sa čega radim - 90% vremena gledan ekran nekog servera preko RDP-a, iLO konzole ili vSphere klijenta - snaga računara za kojim radim nije bitna. Monitor i tastaturu možeš da prikaš i na desktop i na laptop i na tablet, nema tu neke prevelike razlike.

Takođe već rekoh da radimo na dosta projekata gde ljudi više nemaju PC kod sebe - sve se odvija u datacentru - ljudima se samo prezentuje virtuelni računar u datacentu preko PCoIP protokola. Pojedinac ima potpuno isti osećaj kao da radi za desktop računarom (samo nema kućišta, buke računara), a firma ima višestruke prednosti - ne mora da ima mobilni IT - zamena thin klijenta odradi bilo ko za 5 minuta, nema opasnosti da se neki podaci izgube, stoga kontrola šta ko ima instalirano na računarima, ko čemu može da pristupi, ne može da iskopira podatke na cd, flash i sl iznese ih iz firme, upgrade svih računara obaviš za čas posla, stavljaš nove aplikacija i uklanjaš stare na svim računarima jednostavnom promenom prezentovanih aplikacija - PC u korporativnom okruženju nema baš neku prednost - skuplje održavanje, više struje troši, resursi se rasipaju na gomile pojedinačnih računara, relativno slabija kontrola ...

Za profesionalu upotrebu PC ima prednost samo u relativno mailm okruženjima, firmicama do 100 ljudi. To što su Srbiji one dominante, ne znači da isto važi i u svetu. Mi se tu ništa ne pitamo, gledaju se globalni trendovi, a oni jesu takvi da desktop PC jako brzo gubi na značaju.

Neće klasičan PC desktop nestati, ali će smanjenje tržišta imati neminovne posledice - sporiji razvoj, manje tržište znači i manje para za R&D, manje interesovanje proizvođača sofvera (prvenstveno mislim da zabavni sektor, tj. igrice), smanjenje broja firmi koje se bave PC komponentama - pogledaj samo broj proizvođača matičnih ploča - iz toga posla se povukli mnogi.


:: Za bilo kakav rad, dakle rad, ne mora da je profi, pc nema zamenu
:: Lap top suvise mali ekran, baterija, za tablete da se vuklja tastatura i slicni problemi
::
:: Za blejanje je dobar i telefon i tablet i lap top, za blejanje, da to stoji
::
:: Za BILO KAKAV RAD, ponavljam, ne mora da je profi i zahtevan,
:: klasican pc je majka i ostace majka
::
:: Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
:: Cooler:TitanVanesa-
:: GPU:GTX 670 Gigabyte Windforc
:: Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MH
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Mouse:Mx 51
:: Screen: Dell
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: Re: Re: Idiotski članak 28.04.2013. 15:34 #490020

status: user
broj poruka: 12785
Možeš da sereš koliko hoćeš ali to su stvari koje se jako široko koriste u VFX sferi, ne interesuje me što nemaš uvid u druge stvari od office-a, muzike i interneta.

Te polu-aplikacije koje pominješ su upravo to: polu-aplikacije. Dok telefon ne bude mogao u profesionalne svrhe da se koristi neće moći da zameni PC ikad.

Samo navedi jednu aplikaciju koja može sa PC-a da se instalira na ARM čip pa da krenemo....
__________________
Scourge of PCBerza

::
:: Ljudi koji to koriste je broj jako zanemarljiv mogu slobodno reci nebitan...
:: Jer od 100 % korisnika tableta ,racunara,telefona za zabavau se koristi 90% sve ostalo je za rad.Inace imas Audio editing ..Final Cut imas za Ipad koji stize... tako da polako ali sigurno Pc umire..
:: @ Dexter 100% mi je laske da kuckam na Ipad nego na tastaturi probaj par dana pa ces videti:
:: Da ne govorim gledanje filmova putem wi fi streama nema kopiranja sa harda ina tablet vec uzivancija :
::
::
::
:: AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400
::
::
:: :: Ne može profesionalni video editin
:: :: Ne može 3D modeling i vajanj
:: :: Ne može 3d/2d Animacij
:: ::
:: :: Jel trebam dalje da nabrajam pošto mogu do sutra
:: :: __________________
:: :: Scourge of PCBerza
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Ne moze obrada texta ?
:: :: :: ne moze Pisanje mail-a
:: :: :: Ne moze skidanje torenta
:: :: :: gledanje filmova ?
:: :: :: Upravu si ne moze u velikoj razmeri telefon ali zato tablet otkida...
:: :: ::
:: :: :: AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Jedan telefon ne može 1% da uradi onoga što je moguće na kompjuteru, prazno baljezganje..
:: :: :: :: __________________
:: :: :: :: Scourge of PCBerza
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 28.04.2013. 15:41 #490022

status: user
broj poruka: 9122
Kojoj klinki koja koristi face, youtube i jos neku socijalnu mrezu sirom sveta treba i3 lapic tezak kilo i po, kada za isti kes moze da kupi ipad od 10 inca od 650g ili pak mini od 300g i biti fensi i uzivati, legnes i kuliras u krevetu i drndas face i ostale gluposti. E sada je caka sto je barem 70-90% korisnika pc-a tako. Nije stvar sta moze jedno, a sta drugo, vec sta kome treba i sta je prakticnije. Evo ja sam ustao pre 3 sata komp nisam ukljucio jer nemam potrebe, to cu veceras da uradim jer moram nesto da crtam.

@dexter kada se naviknes kucaces prakticno istom brzinom i na tabletu i na klasicnoj tastaturi bez greske :). i5 u surface-u ce da uradi skoro sve, a zamisli sta ce tek i7 procesor u laptopu. Display na laptopu jeste mali za render i ostale zajebancije, ali prikopcas lap na monitor i gazi, cim negde moras da ides poneses lapic i uzivas u zivotu, desktop ima mobilnost 0 :), razlika u performansama je sve manja i manja. Mocan desktop se danas sveo na igrice, ako ides na ozbiljan render kesiras xeon masinu sa quadro/firepro grafama, ako si jos u fazi ucenja ili si neki prosecan radnik kome treba mobilnost lap je sasvim dovoljan.

@daum eno ga razer edge jak kao prosecan laptop, baterija traje na max opterecenju sat i 10 minuta :).

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Danijelk ....... 28.04.2013. 15:47 #490023

status: user
broj poruka: 1541
Kao sto je neko vec pomenuo, tablet je za piskaranje, mail, surfovanje i slicne basic potrebe, i nizasta vise. U profesionalnoj i polu-profesionalnoj upotrebi nema sta da trazi, iako proizvodjaci istih pokusavaju i tu da ga uguraju, nudeci softverska resenja koja kao mogu da zamene Adobe paket, 3D aplikacije i ostalo, a nisu ni blizu toga...

____________________________________________________________
http://danijelk83.wix.com/dk3dgraphics
GA-970A-UD3, AMD FX 8120@4.0, PowerColor 7770 OC PCS+, Kingston 4x4 Gb DDR3 1333 CL8, Samsung 840 SSD+F3 500Gb, LC ProLine 600W, Ellite 332U

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Proći će i ta moda 28.04.2013. 15:49 #490025

status: user
broj poruka: 1577
PC je PC i njega ne može da zameni ni jedan od tih uređaja.

Evo ja kao amater ne bih mogao da zamislim da umesto PC-a imam tablet. Pre svega nema one slobode modifikacije. Sve je nekako ukalupljeno, na PC-u mogu da promenim bilo koju komponentu i bilo koji deo kako se meni sviđa. Sa tabletom mogu samo da se slikam.

Crkne hard na kompu, nšta strašno, daš 5000 i kupiš nov, crkne grafa, daš 10000 i kupiš novo ili možda čak i popraviš.

Crkne nešto u tabletu, e gotovo, na servis i ima da te oderu kao jarca.

Da ne spominjem word, excell, media player classic koji je nenadmašiv, zatim cela plejada Adobe proizvoda koja je samo misaona imenica na tabletima.

A šta je sa overklokovanjem, sa modovanjem, skinovima, ikonicama, bojama i raznim drugim čudesima koje mogu da se podese na PC-u za svega 10-ak minuta ali zato na tabletu ima da ti ispadne mozak kroz nozdrve dok to uradiš.

Sedneš kući, pustiš film na svojem monitoru od 24 ili više inča, onda lepo pojačaš zvučnike koji izuvaju, zavališ se i gledaš komotno kao čovek. Ajde nek uradi to neko na tabletu.
Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Proći će i ta moda 28.04.2013. 16:01 #490028

status: user
broj poruka: 3730

Lupio i ostao ziv... Pa sta se desava kad recimo ode graficka karta na Imac ? dzabe ? samo 300 evra :)
Nekazem ja da je tablet zamenio PC ali da hoce sigurno...
Vec je odvalio Lap top (prosecnu klasu )
Daum poboljsaj recnik nije tesko biti fin ...
Reko sam ti Final Cut Auto Cad ce biti razvijen za sledeci Ipad Office ,Power point i slicne stvari koje koriste mase imas ili ces imati na tabletu...3D modeling ce biti IDEALAN zbg touch sistema samo da razviju perfektan stylus ukomponuju i cao....
Ja nemam uvid ? pogledaj malo oko sebe ?
Torrent nemas za telefon ? ...Bezicno stampanje ne postoji za telefon ? Stream nisi cuo za taj izraz ?
https://itunes.apple.com/us/app/procutx-for-final-cut-pro-x/id596946635?mt=8
baci pogled i placi



AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400,


:: PC je PC i njega ne može da zameni ni jedan od tih uređaja
::
:: Evo ja kao amater ne bih mogao da zamislim da umesto PC-a imam tablet. Pre svega nema one slobode modifikacije. Sve je nekako ukalupljeno, na PC-u mogu da promenim bilo koju komponentu i bilo koji deo kako se meni sviđa. Sa tabletom mogu samo da se slikam
::
:: Crkne hard na kompu, nšta strašno, daš 5000 i kupiš nov, crkne grafa, daš 10000 i kupiš novo ili možda čak i popraviš
::
:: Crkne nešto u tabletu, e gotovo, na servis i ima da te oderu kao jarca
::
:: Da ne spominjem word, excell, media player classic koji je nenadmašiv, zatim cela plejada Adobe proizvoda koja je samo misaona imenica na tabletima
::
:: A šta je sa overklokovanjem, sa modovanjem, skinovima, ikonicama, bojama i raznim drugim čudesima koje mogu da se podese na PC-u za svega 10-ak minuta ali zato na tabletu ima da ti ispadne mozak kroz nozdrve dok to uradiš
::
:: Sedneš kući, pustiš film na svojem monitoru od 24 ili više inča, onda lepo pojačaš zvučnike koji izuvaju, zavališ se i gledaš komotno kao čovek. Ajde nek uradi to neko na tabletu
:: Kako Electronic Arts pravi igr
::
:: http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkB
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi podrzava tablet t.j android pc usb tastaturu i mis 28.04.2013. 16:13 #490030

status: user
broj poruka: 7700
Ja sam probao kod mene na tabletu,ide preko otg adaptera `ko ima mini hdmi
moze da ukljuci na tv pa da mu bude kao desktop.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi podrzava tablet t.j android pc usb tastaturu i mis 28.04.2013. 16:13 #490031

status: user
broj poruka: 7700
Ja sam probao kod mene na tabletu,ide preko otg adaptera `ko ima mini hdmi
moze da ukljuci na tv pa da mu bude kao desktop.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 28.04.2013. 16:13 #490032

status: user
broj poruka: 12785
Kao što rekoh, ne baljezgaj o stvarima u kojim nemaš uvid. Ne bih pričao takve stvari javno, pročitaće još neko ovo ko koristi PC za profesionalnu upotrebu pa će da se smeje ko ja.

To što prave zabavne aplikacije za ipad i tablete ne znači da mogu da se koriste u istoj meri kao PC pandani. Čisto zabavni duh...
__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: ... 28.04.2013. 16:44 #490034

status: user
broj poruka: 3730
Kako ce se koristiti i da li ce uci u rutinu vreme ce pokazati..Si svestan da imas Dj programe za Ipad koji su fenomenalni ?
Za grafiku je malo drugacije treba optimizacija ,alati i sl..
To sto ce neko da procita ovde znas kako me briga ? Jednostavn otpor prema tabletima nece ici...
Sto kaze covek mozes i mis i tastaturu da kacis ... Asus transformer ti je uvod ...Ipad zapoceo...



AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400,


:: Kao što rekoh, ne baljezgaj o stvarima u kojim nemaš uvid. Ne bih pričao takve stvari javno, pročitaće još neko ovo ko koristi PC za profesionalnu upotrebu pa će da se smeje ko ja
::
:: To što prave zabavne aplikacije za ipad i tablete ne znači da mogu da se koriste u istoj meri kao PC pandani. Čisto zabavni duh..
:: __________________
:: Scourge of PCBerza
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: podrzava tablet t.j android pc usb tastaturu i mis 28.04.2013. 17:07 #490036

status: user
broj poruka: 7761
Koji je tablet u pitanju?

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Ja sam probao kod mene na tabletu,ide preko otg adaptera `ko ima mini hdm
:: moze da ukljuci na tv pa da mu bude kao desktop
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi nextbook 28.04.2013. 17:10 #490037

status: user
broj poruka: 7700
android 4.03


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misoni Pa šta? 28.04.2013. 17:11 #490038

status: user
broj poruka: 35
Realno,postoji 15-20% ljudi koji nešto ozbiljno rade na računarima.Svi ostali korisnici koriste produkte industrije zabave.Žene,pre svega.Većina njih se buni zbog fakta da je PC ``ogromna kanta``.Ono što traže treba i da imaju.Znači,za te ``napredne korisnike`` su dovoljni smartfoni,tableti a možda se nađe i neki korisnik za netbook,ultrabook i slične konzerve.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs