Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Pinnacle PCTV Analog Pro - problemi, problemi, problemi............
STRANA 1 OD 1
dsb Pinnacle PCTV Analog Pro - problemi, problemi, problemi............ 15.08.2007. 23:16 T5289

status: user
broj poruka: 244
Prvo da kazem, ne uzimajte ovo cudo uopste i bezite sto dalje od njega. E sad obzirom da sam ja bio glup i uzeo ovo sad imam nekih problema. Uzeo sam zbog toga sto sam svojevremeno imao PCTV Studio koji je bio zakon dok mi ga kung fu napajanje nije sprzilo. Ovo cudo kosta 60+ evra a ne dobijes ni FM antenu koja ne verujem da kosta ni 10 centi, sta dalje reci.

Jedno mesec dana radila ok i danas pocela da zeza, u stvari ovako. Pinnacle program koji dolazi uz karticu je toliko spor i glomzan da je to cudo jedno, blagi uzas. Stoga sam koristio DScaler koji sam jedva nekako uspeo da nateram da proradi sa ovom karticom i kazem to je nesto vise od mesec dana radilo. Veceras primetim da kad ugasim DScaler da se kartica ubije jer kad ga startujem ponovo prijavljuje da nema signala a i kad startujem Pinnacle-ov media centar i on kaze da nema signala, cak ni za radio nema signal. To sve proradi kad resetujem komp do sledeceg gasenja DScaler-a. Media centar mogu da ukljucujem i iskljucujem koliko god, ne pravi problem. Reinstaliram DSCaler, opet isto, deinstaliram, pobrisem iz regisrty-ja sta je ostalo, opet nista, deinstaliram Pinnacle softver ma opet isto, svucem najnovije drajvere, instaliram opet nista. U svom tom instaliranju i deinstaliranju svega i svacega se desilo sledece, DSCaler sad ne radi uopste, a reinstal Pinnacle softvera je usr*o neku SQL server instalaciju koju koristi i kod ponovnog instaliranja softvera taj deo ne moze da odradi kako treba. Uopste mi nije jasno , pa taj sugavi Pinnacle je to i instalirao jer mu ne znam ni sam zasto treba i izgleda nije dobro deinstalirao i sad ne moze da instalira ponovo. To i nebi bio toliki problem obzirom da mi TV ipak u Media centru radi ( bolje ista nego nista ), da se kad god se podize sistem ne pojavljuje sledeca poruka
`Your SQL Server installation is either corrupt or has been tampered with (unable to load SQLBOOT.DLL) please uninstall then re-run setup to correct this problem.`
sto je samo po sebi dovoljno iritirajuce sto moram stalno da gasim to obavestenje nego kad se to cudo pojavi ono uspori pokretanje programa koji se dizu zajedno sa windows-om ili se ne ucitaju uopste.

I sta sad da radim sa ovim g*vn*m a da ne reinstaliram OS. Ima li neko ideju kako da nateram DScaler da proradi i da ne ubija karticu ili da mi eventualno predlozite neki drugi free program obzirom da je Pinnacle-ov jeziv.
Kako da razresim taj SQL problem i kako da reinstaliram i sta uopste ili kako da ga izbacim iz start up-a. Nesto sam u poslednje vreme zakrzljao i zaboravio sam gde bi to trebao da obrisem u registry-ju kroz regedit, koristim neki program za ciscenje registry-ja ali mi on ne prijavljuje kod start up-a da ima ista vezano za sql, ovo se mora rucno kroz regedit brisati.

Izvinjavam se zbog ogromnog posta ali sam morao detaljno da opisem sta se desava jer mislim da je to korisno. Unapred hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Kao prvo 15.08.2007. 23:26 #25532

status: user
broj poruka: 5696
Miro Pinnacle (Germany) pravi izvanredne TV-FM karte i tu nema spora, ko god tvrdi suprotno ili je totalno neuucen ili laze...drugo: instaliraj ChrisTV (najnoviji). Pre toga instaliraj najnovije drivere i ako ima neki novi patch za WinXP SP-2. ini fajlove za koriscenje sopstvenog PCTV remote-a a koji imaju predefinisane komande mozes naci na netu ili ti ga mogu poslati (onaj sto sam ja reprogramirao). Pokusaj u drigu PCI slot ukoliko imas hardverskih problema. AKo imas kablovsku postoje DScaler filteri koji se inkorporiraju u ChrisTV tako da mozes ilegalno gledati crno-bele unsrambleovane kanale poput HBO, Discovery Science...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Pinnacle softver - slow motion 15.08.2007. 23:27 #25533

status: user
broj poruka: 12057

Probaj bolje Chris TV.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Kao prvo 15.08.2007. 23:34 #25534

status: user
broj poruka: 244
:: Miro Pinnacle (Germany) pravi izvanredne TV-FM karte i tu nema spora, ko god tvrdi suprotno ili je totalno neuucen ili laze...drugo: instaliraj ChrisTV (najnoviji). Pre toga instaliraj najnovije drivere i ako ima neki novi patch za WinXP SP-2. ini fajlove za koriscenje sopstvenog PCTV remote-a a koji imaju predefinisane komande mozes naci na netu ili ti ga mogu poslati (onaj sto sam ja reprogramirao). Pokusaj u drigu PCI slot ukoliko imas hardverskih problema. AKo imas kablovsku postoje DScaler filteri koji se inkorporiraju u ChrisTV tako da mozes ilegalno gledati crno-bele unsrambleovane kanale poput HBO, Discovery Science..
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::
:


I ja sam do juce verovao da Pinnacle pravi najbolje kartice no sad vise nisam siguran. Slika na mojoj prethodnoj no name kartici od 30 evra je cini mi se bila bolja, a i kod Pinnacla je softver poslednjih godina uzas , sve glomazniji i nefunkcionalniji, ja za mesec dana nisam uspeo da provalim gde se rucno traze kanali, postoji samo automatsko skeniranje frekvencija.
Problem nije hardverski nego softverski.
Kazam DScaler je odjednom poceo da brljavi i sad ne radi uopste i to cu nekako preziveti, probacu sa tim Cris TV- jem sto predlazete, no nije mi jasno sta se desilo reinstalom softvera i sta je on to sad zbrljavio sa tim SQL serverom i kako to da prevazidjem, ako moze ikako da se reinstalira ( meni ocigledno ne uspeva ) ili kako da ga maknem iz start up-a jer me nervira sto se pojavljuje ta greska a i usporava mi ucitavnje programa koji se dizu sa windowsom gde se neki cak ni ne ucitaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SrAtlas Pinnacle 16.08.2007. 00:08 #25538

status: user
broj poruka: 144

Koliko znam,citava serija tih kartica je
ocajnih performansi upravo zbog softvera.
Propratni softver koji dolazi je valjda pisan
u Javi,uz instalaciju SQL sto ga cini jako sporim.
Pogledaj na netu btWinCap drivere (BtPCI WDM)
mogu mozda resiti tvoje probleme,ali ne znam kako
ce Windows da prepozna karticu (Connexant ili
Pinnacle:)).
A SQL (valjda) pronadji u registry u Local machine-software-microsoft-MSSQL-setup
Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Pinnacle softver - slow motion 16.08.2007. 00:09 #25539

status: user
broj poruka: 244

::
:: Probaj bolje Chris TV
::
:


Kad te nece, onda te bas nece. Instalirao Chris TV lite i lepo nadje sve kanale ali sve je crno belo i zvuka nema uopste, tisina. Sto se zvuka tice ima neki FAQ, postupio po uputstvu i umesto tisine dobio zvuk ali sustanje/zujanje, pravog zvuka nema
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb ima pomaka 16.08.2007. 00:34 #25541

status: user
broj poruka: 244
SQL greska se vise ne pojavljuje pri start up-u jer sam konacno nekako uspeo u media centru da iskljucim da se ne dize pri start up-u, nekoliko puta sam pokusavao i uvek dobijao istu tu gresku no posle nekoliko nesupelih pokusaja uspeh da iskljucim.

Znaci sad media centar radi ali mrzim ga glomazan je i uzasan, dscaler ne radi uopste a chris radi ali crno belo i bez tona. Kako da netarm Chris-a da proradi kako treba.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SrAtlas Pa 16.08.2007. 01:00 #25543

status: user
broj poruka: 144


verovatno nisi dobro podesio nesto u
samom programu.Pokusaj ovde:

http://forum.chris-tv.com/index.php?showtopic=537

http://forum.chris-tv.com/index.php?act=ST&f=3&t=121&st=15

http://www.chris-tv.com/faq.html

Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
marke PCTV Rulz :) 16.08.2007. 03:22 #25545

status: user
broj poruka: 384
Imam ovu karticu jedno 5 godina, i u toku ovog perioda sam se susretao i sa drugim, medjutim, kada budem kupovao novu opet ce to biti PCTV. Jednostavno sam odusevljen, slikom, a i softverom, samim tim sto je prilicno oskudan i jednostavan za koriscenje a sve sto treba da se podesi moze. Jedino sto sam promenio je da sam uzeo noviji software od drugara poji je kupio Pro varijantu, jer moja nije imala drivere za XP :). Preporucujem ti da nadjes stariju verziju PCTV Vision (ako ti odgovara), a ako hoces, mogu i ja da ti narezem na CD. Verovatno nema sve `Dzidza-Bidze` kao i neki noviji software, ali za gledanje tv-a, screen-shot -ove i snimanje je 100% savrsen. (mada ja menam radio, i ne znam da li ima podrska za njega, verovatno ima ali nisam 100% siguran).. ako hoces cd samo napisi, procitacu temu sutra ili me pm :) poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Kao prvo 16.08.2007. 03:53 #25547

status: user
broj poruka: 9386

::
:: I ja sam do juce verovao da Pinnacle pravi najbolje kartice

Nastavi da verujes, Pinnacle ZAISTA pravi najbolje TV kartice na svetu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Re: Kao prvo 16.08.2007. 08:15 #25548

status: user
broj poruka: 244
::
:: ::
:: :: I ja sam do juce verovao da Pinnacle pravi najbolje kartice
::
:: Nastavi da verujes, Pinnacle ZAISTA pravi najbolje TV kartice na svetu


Krajem proslog veka/milenijuma sam kupio PCTV studio i to je bila fenomenalna kartica, odusevljavala u svakom pogledu i kvalitetom slike i jednostavnoscu i funkcionalnoscu softvera. Nije mi uopste bilo zao sto sam dao mnogo vise para nego za neku obicnu TV kartu koja bi isto vrsila posao. No pre 4 godine mi je explodiralo kung fu napajanje i sprzilo sve kartice. Tada sam zbog ogranicenog budzeta kupio polovnu no name karticu cisto da bih imao TV i ona je bila primetno losijeg kvaliteta i slike i softvera. Pre nesto vise od mesec dana kupim novi komp i vratim se prvom izboru Pinnacle-u kad ono zesce sranje. SLika losa, softver katastrofa, glomazan, nefunkcionalan, ucitava se sto godina. U pakovanju ne dolazi usr*na FM antena za koju ne verujem da kosta vise od 10 centi. Dadoh 60+ evra za nesto sto ni priblizno ne vredi toliko.
Ja sam eto izgubio poverenje u Pinnacle. Kartice su sve losije, softver sve glomazniji i gori.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb chris tv 22.08.2007. 23:15 #25968

status: user
broj poruka: 244
Posle pocetnog nerviranja sa ovim programom danas sam ponovo pokusao da ga dokucim i konacno je sve proradilo kako treba ali ............

Prvo sam instalirao lite verziju i u njoj je slika crno-bela i u prozoru se vidi samo gornja-leva cetvrtina signala i nema zvuka, nikakva cackanja podesavanja ne pomazu. Nakon toga probam sa Standard verzijom i i dalje nema zvuka i i dalje je slika crno-bela ali se sad vidi cela slika i opet nikakva podesavanja ne pomazu. Na kraju instaliram Professional verziju i sve radi odmah sa default podesavanjima. Mislim sta reci, lite verzija je besplatna ali da li to znaci da treba da bude potpuno neupotrebljiva, Standard se placa a i ona je neupotrebljiva, kako oni misle da neko plati neupotrebljiv program i na kraju sta ce uopste 3 verzije kad samo jedna radi ispravno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs