Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
bezicni net
STRANA 1 OD 1
DejanPOP bezicni net 16.08.2007. 23:56 T5303

status: user
broj poruka: 8
Imam jedan problem.Imam 2 kompa u stanu i hocu na oba da stavim internet pomocu svicera.E sad provajder preko kojeg hocu da koristi net mi je rakao da ce oba kompa imati internet ali da necu mocu sa oba da skidam sa lokalne mreze,zato sto na jedan prikljucak ide jedna IP adresa.Dali ima neko resenje kako da sa oba kompa mogu da skidam u lokalu.
Valjda sam dobro rekao sto sam mislio,mada,...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NiKsi ... 17.08.2007. 01:06 #25623

status: user
broj poruka: 47

Za to sto ti hoces treba ti ruter.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ... 17.08.2007. 01:40 #25636

status: user
broj poruka: 1368
To sam i ja hteo da mu kažem samo nikad da se setim u pravi čas da pomognem čoveku :) Elem, kakve veze sve to ima sa bežičnim netom? Zar je bitno kakav je net? Problem je isti, kako da izađu dva kompa na net, pa kakav god da je. Ah kako je sve to bilo lako kad smo se vozili na dial upu pre par godina, uzmeš lepo spliter, pa kupiš kablove na pijacU, malo tebi, malo meni i vozi Miško... A ne nekakvi ruteri, svičevi i ostale gluposti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr treba a i ne 17.08.2007. 07:22 #25644

status: user
broj poruka: 242
za net ti ne treba ruter ako ti ap na krovu bridzuje.za lokal ti nece ni ruter nece pomoci ako provajder to ne zeli. kod nekih provajdera vazi pravilo 1 mashina na jednu antenu..



















:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DejanPOP RE 17.08.2007. 11:12 #25651

status: user
broj poruka: 8
KIKsi
Zar mi nije potrenas svicer a ne ruter jer je vec imam kabal sa krova od njihovih antana znaci tebe mi samo svicer da delim singnal na dve kompa.Gresim li?

dbqp
Nije problem da dva kompa idu na net tipa google i tome slicno.Ovaj provajder ima i lokalnu mrezu za skidanje filmova,igrica,muzike.

grr.
Mislim da je problem do njih mozda si u pravu jedan komp jedna antena.Zvacu ih danas pa cu da ih pitam.

Hvala na ogovorima.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 17.08.2007. 14:01 #25661

status: user
broj poruka: 711
Sve zavisi od tvog provajdera... Ako dobijas neogranicen broj IP adresa, onda ti je dovoljan switch... Ako vazi pravilo jedan korisnik-jedna IP adresa (kao sto si i sam rekao u prvom postu) onda ti treba ruter koji ce uzeti tu adresu, tvojim kompovima dodeliti adrese iz privatnog opsega i odraditi ruiranje i NAT izmedju tvoje mreze i spoljneg sveta :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DejanPOP Vampirbg 17.08.2007. 14:07 #25662

status: user
broj poruka: 8
Hvala ti na ovom odgovoru

NiKsi.Bio si u pravu.

Hvala vam svima na odgovorma.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs