Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Problem kako ga resiti...
STRANA 1 OD 1
zerocool55 Problem kako ga resiti... 12.05.2013. 20:21 T53032

status: user
broj poruka: 1130
Kada sam seo da igram BBC2 desava se ovo...

http://www.youtube.com/watch?v=fsILPTLE7ns&feature=youtu.be


Sta je uzrok tome?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ako mislis na ovo povremeno ``bljeskanje`` (flickering), to je 12.05.2013. 20:54 #492294

status: user
broj poruka: 10988
veoma cesta pojava - obicno je ima samo u NEKIM igrama, dok u drugim (na istom kompu) izostaje. Uzrok je, najcesce, drajver za graf kartu. Ponekad i reinstalisanje DirectX-a resava peoblem. Pokusaj i sa promenom stavki u ``settings`` ove igre (BadCompany2) - vsync enabled itd. odnosno u ``settings`` drajvera za graf. kartu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: Ako mislis na ovo povremeno ``bljeskanje`` (flickering), to je 12.05.2013. 21:00 #492296

status: user
broj poruka: 1130
Ovako prvi put kada sam instalirao drijvere za graficku imao sam problema sa 2 igrice,pa sam reinstalirao ubacio drjaver sa sajta Gigabayte posto je odatle kartica i popravio je u ove dve igrice to ali zato u druge dve se desavaju ovi problemi..

Onda sam skinuo sa AMD ovog sajta i instalirao nakon sto sam obrisao sve staro i opet u dve ima u dve nema i obrnuto kada bi instalirao drajvere sa sajta Gygabyte...

Uvrnuto...


:: veoma cesta pojava - obicno je ima samo u NEKIM igrama, dok u drugim (na istom kompu) izostaje. Uzrok je, najcesce, drajver za graf kartu. Ponekad i reinstalisanje DirectX-a resava peoblem. Pokusaj i sa promenom stavki u ``settings`` ove igre (BadCompany2) - vsync enabled itd...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed To je karakteristicno za AMD karte: novi drajver ``popravi`` 12.05.2013. 21:02 #492298

status: user
broj poruka: 10988
jednu stvar, syebe dve koje su koliko-toliko radile...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: To je karakteristicno za AMD karte: novi drajver ``popravi`` 12.05.2013. 21:06 #492299

status: user
broj poruka: 1130
Da li si siguran da nije graficka ?

Kako reinstalirati Directx mozes li mi dati sajt?

Novi deajveri su instalirani jedino mogu pokusati sa beta drajverima..

Pre nego sto sam instalirao sada nove drajvere udjem u igricu i posle nekog vremena mi izbaci onaj plavi ekran i kaze da je morao da prekine operaciju da me zastit od vece stete i restartuje se komp ...

Ova nova instalacija je resila to ali se desava to sto se desava...

:: jednu stvar, syebe dve koje su koliko-toliko radile..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tesko je reci gde prestaje ``odgovornost`` karte a pocinje 12.05.2013. 21:17 #492301

status: user
broj poruka: 10988
``odgovornost`` drajvera (za sta je kriv hardver a za sta softver) - softver i hardver su ovde dve strane iste medalje (za hrabrost - kupovina AMD-ovog proizvoda je cesto posledica velike hrabrosti kupca - ``metak mene nece``, sto bi rekli Milan Mladenovic i Mitar Subotic).

Nadji poslednju instalaciju DX-a i samo pokreni install.exe (setup.exe i tome slicno)...

Jesi li pokusao nesto da ``izmutis`` menjanjem stavki u podesavanjima (drajver, igra)...?

Napomena: ovakva pitanja podrazumevaju da postavljac saopsti naziv graficke karte (i da da detaljni ``listing`` hardvera).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: Tesko je reci gde prestaje ``odgovornost`` karte a pocinje 12.05.2013. 21:29 #492303

status: user
broj poruka: 1130
http://www.gigabyte.rs/products/page/vga/gv-r797to-3gd/

Nisam pokusao nista da menjam i vidim da igra ima i da je ukljucen Vsinic...


:: ``odgovornost`` drajvera (za sta je kriv hardver a za sta softver) - softver i hardver su ovde dve strane iste medalje (za hrabrost - kupovina AMD-ovog proizvoda je cesto posledica velike hrabrosti kupca - ``metak mene nece``, sto bi rekli Milan Mladenovic i Mitar Subotic)
::
:: Nadji poslednju instalaciju DX-a i samo pokreni install.exe (setup.exe i tome slicno)..
::
:: Jesi li pokusao nesto da ``izmutis`` menjanjem stavki u podesavanjima (drajver, igra)...
::
:: Napomena: ovakva pitanja podrazumevaju da postavljac saopsti naziv graficke karte (i da da detaljni ``listing`` hardvera).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Svojevremeno su se bili pojavili pecevi (patches, zakrpe, dodaci) za ovu igru. 12.05.2013. 22:32 #492310

status: user
broj poruka: 10988
Ja NISAM nista od toga skidao tako da ne mogu da ti garantujem da ce ti oni otkloniti problem.
Evo ovde jednoga (ali, oprez - oni obicno zahtevaju novi ``lek``, ukoliko ne vozis legalnu instalaciju)... Ni ovo NISAM proverio (nemam nikakvih problema sa igrom ovakvom kakva je - u vreme instalisanja imao sam kartu GT9800, a sada imam GTX470)...

http://goo.gl/0uEeX
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 12.05.2013. 23:03 #492318

status: user
broj poruka: 1130
Igra je original imam sve peceve .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Svaka ti cast. Dakle, stari ``dobri`` AMD - to je to... Zalim slucaj. 12.05.2013. 23:07 #492319

status: user
broj poruka: 10988
...Jedina stvar koje mogu da se setim je nesto sto toliko mrzim da me je sramota da preporucim (ali, kad se mora, mora se): pazljivo deinstalisi postojeci drajver (upotrebi i Driver Sweeper ili jos bolje Driver Cleaner) i instalisi neki drugi (stariji, bajatiji)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: Svaka ti cast. Dakle, stari ``dobri`` AMD - to je to... Zalim slucaj. 13.05.2013. 11:39 #492368

status: user
broj poruka: 1130
Ja sam uvek koristio AMD-ove graficke i sve je bilo super ....
Sada se nasao problem uradio sam nasao sam stariji drajver ali sipak...
Tako da reklamacija ne gine...


:: ...Jedina stvar koje mogu da se setim je nesto sto toliko mrzim da me je sramota da preporucim (ali, kad se mora, mora se): pazljivo deinstalisi postojeci drajver (upotrebi i Driver Sweeper ili jos bolje Driver Cleaner) i instalisi neki drugi (stariji, bajatiji)..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs