Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
asus wl-500gp...da li neko moze da mi kaze...?
STRANA 1 OD 1
budrak asus wl-500gp...da li neko moze da mi kaze...? 18.08.2007. 14:42 T5315

status: user
broj poruka: 250

da li mogu da povezem externi hard disk na ovaj asus-ov wireless router tako da mogu da iskljucim racunar a da mi se skidaju sa adsl interneta fajlovi preko ovog rutera na externi hard disk? cilj mi je da mi racunar bude iskljucen da ne bih morao non-stop da ga drzim ukljucenog jer neprekidno skidam nesto sa net-a...ako moze da se izvede ova kombinacija,molim vas samo mi malo detaljnije recite kako,jer apsolutno nemam iskustva sa ruterima i externim hdd-ovima...HVALA!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Hmmmm... 18.08.2007. 15:43 #25731

status: user
broj poruka: 729
Hmmm, vidjao sam DVD rezace koji direktno rezu tv program na DVD (neki LG model) , ali hard koji samostalno na sebe skida fajlove?! Hmmm, pokusavam da zamislim... takav disk bi morao da ima na sebi mrezni ili modemski ulaz, da prima signal sa rutera (komp je iskljucen, zar ne?), onda bi morao da ima mrezni kontroler koji dekodira signal, kao i procesor koji ce signalu govoriti gde i sta da upise, a da bi procesor radio, mora da postoji i RAM memorija koja ce kesirati ono sto pretekne u procesoru, jer procesor mora da pazi, jel`te, da se ne prepuni disk...a da bi sve to funkcionisalo kako treba mora da postoji nekakav operativni sistem, a da bi koristio sistem, moras ga kontrolisati misem i tastaturom, a kako da kontrolises misa i tastaturu nego monitorom. Ovako moze...

Nadam se da sam ti odgovorio...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
budrak @ nasty b 18.08.2007. 17:31 #25736

status: user
broj poruka: 250


mislim da gresis...pogledaj na asus-ovom sajtu model wl-700ge...sve ce ti biti jasno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Zanimljivo... 18.08.2007. 18:05 #25737

status: user
broj poruka: 729
Sjajna stvarcica, zaista nisam video nesto ovako do sad. Bas me zanima na koji nacin radi... Hvala na informaciji.
Mada, verujem da mu je cena k`o Svetog Petra kajgana...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 18.08.2007. 21:06 #25745

status: user
broj poruka: 726


Koristi Google i dobices potpuniji odgovor - npr. sajt proizvodjaca i sl.
Ukratko,potrebno je da na eksternom HDD-u kreiras dvije particije - jedna FAT32,druga ext3 (ili ext2) (Linux fajl sistem).Razlog zbog kojeg je neophodno koriscenje Linux fajl sistema jeste ogranicenje kapaciteta pod FAT-om,dok NTFS nije funkcionalan u ovom slucaju.Dodatna opcija (nije neophodna) - uz dodatne drajvere (ili firmware) dobices i `Samba` aplikaciju - vrstu protokola koja obezbjedjuje funkcionisanje raznih servisa za klijente pod Windows-om.Takodje,mozes koristiti i explore2fs `drajver` koji ce omoguciti da Windows pristupa sadrzaju na ext2/3 (Linux) particijama.Na ovaj nacin mozes HD koristiti (Linux particije) na bilo kojem Windows sistemu,pod uslovom da ima instaliran pomenuti ex2fs.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs