Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Kako overklokovati?????
STRANA 1 OD 1
nexxl Kako overklokovati????? 18.08.2007. 17:57 T5317

status: user
broj poruka: 2

Zamolio bih nekog ko ima malo vise vremena da mi sto detaljnije objasni kako da kloknem sledecu masinu,posto ne bih nesto da zajebem,kao i da li bi i koliko trebalo pojacati hladjenje. Hvala unapred...

napajanje 550 w atx 2.03
msi k9n neo
amd athlon 64 x2 3800+
1+1 gb kingston
Grafika ce doci naknadno,najverovatnije 7900GS Foxcon ili 8600GTS
Hvala unapred,i molim vas budite sto precizniji...poZzZzzzzzz...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Jesi li sigurno mislio na OVERclock 18.08.2007. 21:34 #25750

status: user
broj poruka: 5696
Ma ja mislim da si ti mislio na DOWNclock. Marfijevi zakoni!

Prvo i poslednje pravilo: MSI nije ploca koja se overclockuje, pogotovo ne NEO serija. Ionako je kljakava, moze li je iko zamisliti da radi van specifikacija??? (ni Diamond i Platinum serije nisu neki lux a kamo ili value izvedbe)...batali tu operaciju osim minimalnog dobitka desice ti se nestabilnost i prevremeno otkazivanje skart komponenti (hm?!, pa skoro svih na njoj)



- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
edhunter1 MSI?!?! 19.08.2007. 00:37 #25755

status: user
broj poruka: 76
Auf, sta mi rece sad... Ja se taman nalozio na MSI P6N SLI Platinum, mnogo mi se svidja ploca, ima nforce6 chipset, koji treba da bude odlican za overclock, nahvalili su je da radi super stabilno i da moze da se klokuje, dobija se odlicna oprema uz nju, a i deluje kao kvalitetno odradjena sa dva lepa bakarna heat pipe-a...

a sad ispade msi ne valja ni malo... koju plocu onda da uzmem do 130 eur ako ova ne dolazi u obzir, a da bude crna sa bakarnim pipeovima :D imam e4400 proc, i hteo bih da ga klokujem..

hvala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: MSI?!?! 19.08.2007. 00:53 #25757

status: user
broj poruka: 5696
Ma, Platinum i Diamond su zaista povoljne i imaju OK delove i izradu, ali uvek neko ali - razmisli malo: najjaci MSI lux model je oko 150e a takvi Asus, GA, Abit su 250e! Ta razlika nije bas bezvezna, mozda jesu malo precenjeni ali cak i 50e klasne ralike nesto znaci. Ako mozes bez obzira sto je to MSIjeva najvisa klasa zaobidji je (verovatno ce dugo i dobro sluziti, ali nije sigurno). Za do 150e pokusaj nabaviti neki Abit ili GA...bices i vise nego zadovoljan. Neko rece da ima neki DFI za male pare (i to je bolje od MSIa...). Ako ti ne treba SLI izbegni ga...stoji da taj model odlicno izgleda, sa dobrim komponentama i verovatno da nije skart, svejedno, ja ga za sebe ne bih uzeo iz prostog raloga: sa MSI i Epox (ima tu jos par njih half-name) koji su veci brandovi sam imao najgroznija iskustva sa svim plocama za sve segmente trzista...obrati paznju na sledece oprema ne sleduje uvek, iza iste oznake se kriju mnoge razlicitosti posebno kod nas: na nekim modelima imas samo fency ALU heatsinkove na chipsetovima, ne nekima je copper heatpipe a na nekima shit od hladjenja. Nesto slicno se moze desiti i sa komponentama na njoj: neke serije ce imati Sanyo elektrolite i FETove, neke Nichicon i NEC, neke cak i Kung-Fuj. To se cesto desava npr. nedavno je ortak uzeo HIS Excalibur R9600 sa istom oznakom kao i kartica koja je napraveljena 2005, nema nikakve slicnosti, onaj prvi stari model je bio 25% brzi i 50% kvalitetnije izrade, na novom modelu (iste oznake) je sve bilo oguljeno a vrhunske japanske komponente zamenjene kineskim smecem. Zato oprez: dobro gledaj pre kupovine, nista na slepo i povedi jos jednog ortaka koji se razume, dve glave su pametnije i vide vise i dublje od jedne!!!


- R a v e n L o r d -

:: Auf, sta mi rece sad... Ja se taman nalozio na MSI P6N SLI Platinum, mnogo mi se svidja ploca, ima nforce6 chipset, koji treba da bude odlican za overclock, nahvalili su je da radi super stabilno i da moze da se klokuje, dobija se odlicna oprema uz nju, a i deluje kao kvalitetno odradjena sa dva lepa bakarna heat pipe-a..
::
:: a sad ispade msi ne valja ni malo... koju plocu onda da uzmem do 130 eur ako ova ne dolazi u obzir, a da bude crna sa bakarnim pipeovima :D imam e4400 proc, i hteo bih da ga klokujem.
::
:: hval
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 .... 19.08.2007. 14:33 #25765

status: user
broj poruka: 423
mogu da ti kazem kako da klokujes ali nemoj to da radis sada preko leta pogotovo sto je MSI ploca
1.Odes u Bios
2.stavis HTT na 4X
3.dignes FSB recimo na 240
4.a memorija ako je 667 ti je smanji na 533 , a ako je 800 smanji je na 667


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
edhunter1 prokleti msi 19.08.2007. 14:34 #25766

status: user
broj poruka: 76
znaci tako... moze svasta da me zadesi prilikom kupovine.... meni se bas svidela ova msi ploca, posebno zbog hladjenja, a citao sam par opisa po netu gde su je dosta nahvalili, plus casopis gamestar ju je stavio u top 5 najboljih ploca za socket 775, ali oni tamo mozda dobijaju kvalitetne komponente, a mi ovde nekad skart... koliko sam ja razumeo, kod nas moze da se desi da dobijemo neku msi plocu sa kineskim komponentama na njoj... hmmmmmm slazem se... ali da li mogu biti siguran da abit, asus i ga imaju sigurno original komponente, tj. da i oni nisu neki kinezi....

glavna dilema kod mene je: da li uzeti nekog asusa, ili ga iz srednjeg segmenta sa obicnim pasivcima i p965 chipsetom, ili ovu msi iz visoke klase msi-jevih ploca sa bakarnim heat pipeovima i nforce 6 chipsetom.... ova msi na papiru deluje mocnije, a sad ako se ne ponasa tako, to je vec veliki problem

hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Casopisi??? dobra fora 19.08.2007. 15:21 #25771

status: user
broj poruka: 5696
Iz licnog iskustva znam da vecina prima pare za hvalospeve, ili dobije tu komponentu za dz ako je lepo opise. Bio sam prisutan na sastanku kada je lik iz jednog casopisa (necu reci koji) dobio na test od jedne nase nekada poznate i velike firme (nezu reci koje ) DFI Lnaparty NF4 plocu i papir na kome stoji sta u textu mora da navede pored svojih `zapazanja` inace nema nista od ploce od 250e. Inace, taj DFI jeste dobar ali da se ne lazemo najbolji DFI je daleko ispod vrhunskih Asus, Abit ili Gigabyte modela...zgrozio sam se tom susretu. Samo jaki svetski magazini poput nemackog PCmagazine mogu biti nepristrasni i objektivni jer su finsnsijaki nezavisni. Osim toga taj MSI, kao i sto sam rekao, dolazi sa 3 vida hladjenja: samo prosto pasivno, pojacano pasivno i sa heatpipe konceptom tj. nije na svakom bakarni sistem hladjenja...meni je Abit IN9 MAX SilentOTES vrh ploca...ali kosta oko 200e. Pazari GA on je BestBuy


- R a v e n L o r d -

:: znaci tako... moze svasta da me zadesi prilikom kupovine.... meni se bas svidela ova msi ploca, posebno zbog hladjenja, a citao sam par opisa po netu gde su je dosta nahvalili, plus casopis gamestar ju je stavio u top 5 najboljih ploca za socket 775, ali oni tamo mozda dobijaju kvalitetne komponente, a mi ovde nekad skart... koliko sam ja razumeo, kod nas moze da se desi da dobijemo neku msi plocu sa kineskim komponentama na njoj... hmmmmmm slazem se... ali da li mogu biti siguran da abit, asus i ga imaju sigurno original komponente, tj. da i oni nisu neki kinezi...
::
:: glavna dilema kod mene je: da li uzeti nekog asusa, ili ga iz srednjeg segmenta sa obicnim pasivcima i p965 chipsetom, ili ovu msi iz visoke klase msi-jevih ploca sa bakarnim heat pipeovima i nforce 6 chipsetom.... ova msi na papiru deluje mocnije, a sad ako se ne ponasa tako, to je vec veliki proble
::
:: hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
edhunter1 ... 19.08.2007. 16:01 #25773

status: user
broj poruka: 76
ako nadjem p6n platinum sa bakarnim pipeovima, mislim da cu je uzeti, sigurno ce moci lepo da radi e4400 na 2.5ghz, to moze svaka ploca danas... stvarno ne mogu da nadjem bolje resenje do 130eur... stvarno nemam vise...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Ako ces da teras dotle ... 19.08.2007. 16:40 #25777

status: user
broj poruka: 718

uzmi nesto jeftinije , jer do 2,5ghz ces stici i sa Asrock dual vsta (oko50e) pa nek treje koliko traje ili neku sa 945 p cipsetom uglavnom se klokuju do fsb 300 sto za 4400 znaci 3ghz...ne bacaj pare na msi ...Uostalom sta ti znaci svo to hladjenje kad ti se ploca ne zagreva jer je mali overklok? Razmisli o svemu jos jedared...`Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
edhunter1 ... 19.08.2007. 17:49 #25784

status: user
broj poruka: 76
Ali ja sad imam ASRock 4Core Dual VSTA, pa cu nju da prodam, i da uzmem drugu bolju, da se skrasim jednom za svagda, posto sam proc dobio na poklon, i necu da ga menjam duuugo, iz postovanja, hocu da mu uzmem onda bolju plocu... za sada su glavni konkurenti p6n platinum ili ovaj dfi infinity blood iron sa p35 chipsetom. hvala jos jednom za savete. bio bi mozda koristan savet koju od ove dve... i dalje mi nije jasno koji je chipset bolji, p35 ili nforce6....

ivinjavam se puno sto smo otisli u offtopic, ali tako je ispalo, nenamerno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 19.08.2007. 17:53 #25785

status: user
broj poruka: 1574
Uzmi DFI definitivno...P35 chipset je noviji,a DFI je mnogo bolji proizvodjac od MSI-ja..S obzirom da ti treba ploca na duge staze,MSI ti ne bih preporucio jer su sklone kvarenju..pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs