Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Laptop za arhitekturu!?
STRANA 1 OD 1
mocko86 Laptop za arhitekturu!? 20.08.2007. 17:08 T5333

status: user
broj poruka: 2
E ovako,drugarica mi je upisala arhitekturu i pitala za savjet koji laptop da uzme,s` obzirom da se bas i ne razumjem u programe koji se koriste u arhitekturi nisam bas znao konkretno sta da joj preporucim,model koji mi je zapao za oko je TOSHIBA TECRA A8-103 pa me interesuje da li je ovo dovoljno dobar laptop a ako nije sta bi ste preporucili do 900 eura!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 20.08.2007. 19:03 #25849

status: user
broj poruka: 1574
Po meni su za te pare najbolja resenja FSC V3545(C2D 1,66GHz,7300go,1gb,160gb,15,4`) i FSC Pi2515(C2D 1,8GHz,x3100,1gb,160gb,15,4`)..Oba su ispod 900 eura,a imaju odlicne procesore,dosta memorije,veliki hard disk..samo sto prvi ima neintegrisanu grafiku koja pripada nizoj klasi neintegrisanih grafika,ali je bolja od integrisanih i to dosta..a drugi model ima integrisanu grafiku koja je novije generacije ali je slabija od prve..To su odlicni modeli i po meni su bolji od te Toshibe iako toshiba ima verovatno bolji kvalitet..ali je grafika na strani FSC-a..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
io62s ... 20.08.2007. 19:06 #25850

status: user
broj poruka: 371

Tesko da je to dovoljno za arhitekturu...bar za neki komotni rad...
...za cenu do 900e bi ti preporucio standardni pc, ako nije bas obavezno da bude laptop, posto ce za te pare mnoooogo bolji komp moci da kupi , na kome ce programi takve vrste radini mnogo bolje nego na pomenutoj toshibi...nisu to kompovi za takvu vrstu posla...poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 20.08.2007. 19:32 #25852

status: user
broj poruka: 1574
Slazem se sa tobom,za te pare bi mogla da kupi odlican desktop koj ne bi morao da joj sluzi samo za arhitekturu..takodje ako se bavi arhitektuom,verovatno joj treba veliki ekran/monitor,a na latopu moze da dabije maximalnih 17`,dok za desktop moze da uklopi i 22` u te pare...neka dobro razmisli pre kupovine,jer sam i ja prvo hteo da kupim lap,ali mi je sinulo i ne kajem se uopste sto sam kupio desktop...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub smor 20.08.2007. 23:20 #25859

status: user
broj poruka: 1006



pa sta ako je upisala arhitekturu... dok ona dodje do momenta u kojem joj konfa pravi posao, ta ista ce biti sasvim ok za `zumu`, ili `luxor`...


(osim ako nije `osim ako`)


nek` ona prvo resi matematike i navalentne asistente...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luckys ... 26.08.2007. 04:11 #26208

status: user
broj poruka: 12
posto ce prvenstveno da radi u 3dmax-u pa onda u photoshop-u i corelu (sto se tice zahtevnijih programa za obradu i pravljenje slika) a zatim i u sve zahtevnijem AutoCAD-u,savet je da uzme min 1GB ram,dobru graficku-skoro pa kao za igrice ako misli da izrenderuje nesto u 3dmax a procesor na 1.6 min pa na vise.za te pare mislim da se najbolje uklapa u neku Toshibu kao sto je TOSHIBA Satellite A200-14E ili FUJITSU-SIEMENS Amilo Pro V3545 i samo 15.4,nikako 17,jer nema ama bas nikakve potrebe,imaju projektore na arhitekturi.toliko...
izmedju ostalog ja sam na Gradjevini a devojka mi je na arhitekturi pa sam `malo` upucen.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646133.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs