Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
PC Berza Caffe
Besplatna struja
STRANA 1 OD 1
Oliverikus Besplatna struja 13.06.2013. 07:09 T53445

status: user
broj poruka: 40

U pretrazi nisam nasao da je bila ova tema, pa ako sam pogresio, samo ignorisite i admini neka brisu.

http://zelenenovine.wordpress.com/zelena-energija/sumadinac-nudi-srbiji-besplatnu-struju/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Pitanje... 13.06.2013. 07:29 #498330

status: user
broj poruka: 7761
A jel moze ovaj baja da napravi jedan manji precnika 1.00m`... da ja to namontiram na kucu i raskinem saradnju sa EPS-om...

Eto ja sam izneo svoj stav i zelim da kupim samo je pitanje da li on moze da isporuci po prihvatljivoj ceni ne vecoj od one koja je na trzistu...

Cena na trzistu je ~1kW=1K evra...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 13.06.2013. 16:11 #498429

status: user
broj poruka: 1017


U celom tekstu pise da je covek napravio veliku lupu, koja ce da skoncetrise energiju.
Ali mi nikako nije jasno kako ce lupa da sacuva energiju za zimu?
Cak i solarni paneli koji proizvode jeftinu struju da bi postali autonomni, moraju da imaju bateirje koje kostaju koliko i sami paneli...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oliverikus Odgovori 13.06.2013. 18:14 #498495

status: user
broj poruka: 40
Kako je krenulo sa pitanjima, mogu očekivati i nekog popa da istera đavola iz ove teme.

Da je rešenje očigledno, setio bi ga se neko već ranije, i prodao ga za veliki novac do sada. Verovatno će se neko setiti jednoga dana, kad to već bude svojina strane kompanije koja ima monopol nad ovim i onim... da smo mogli to imati mnogo ranije po prihvatljivoj ceni.

Imate mnogo primera sakrivanja jeftinih rešenja, radi profita, počevši od farmacije, preko korištenja fosilnih i drugih goriva u autoindustriji...

Ovo možda i nije 100% istina, ali da li ste sigurni da nije? Ili je lakše da poverujete u ono što želite?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Odgovori 14.06.2013. 04:07 #498647

status: user
broj poruka: 7761
Kakavi bre svestenici... jedino si ih ti spomenuo...

Ja sam lepo pitao da li vi cika pronalazac mogao da napravi neki mali sto se kaze portable model koji bi mogao po potrebi da se cima tamo vamo ili prosto da ugradnja bude laksa... a da cena bude pristupacna svakome...

Jer kad je nesto veliko kosta toliko da je neisplativo pojedincu a kad ima vise `ortaka` to mu dodje ko seoska kobila svi bi da je koriste a niko nece da je hrani...

Moje pitanje je moze li on da napravi i isporuci uredjaj koji bi radio pouzdano bez vecih prekida po prihvatljivoj ceni... kako bih mogao sebi da priustim jedan takav uredjaj skinem se zavisnosti od EPS-a...

Inace takav uredjaj bi bio izuzetno dobra stvar za ruralne krajeve u koje jos uvek nije dosla struja...

A svestenike i to isterivanje djavola ostavljam tebi...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Kako je krenulo sa pitanjima, mogu očekivati i nekog popa da istera đavola iz ove teme
::
:: Da je rešenje očigledno, setio bi ga se neko već ranije, i prodao ga za veliki novac do sada. Verovatno će se neko setiti jednoga dana, kad to već bude svojina strane kompanije koja ima monopol nad ovim i onim... da smo mogli to imati mnogo ranije po prihvatljivoj ceni
::
:: Imate mnogo primera sakrivanja jeftinih rešenja, radi profita, počevši od farmacije, preko korištenja fosilnih i drugih goriva u autoindustriji..
::
:: Ovo možda i nije 100% istina, ali da li ste sigurni da nije? Ili je lakše da poverujete u ono što želite
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: re.. 14.06.2013. 04:39 #498648

status: user
broj poruka: 9460
Vodu koja je ugrejana uz pomoc parabole i sunca skladisti u dziovskom termosu - koliko sam ja shvatio.
Mene jedino interesuje, da li za to koristi obicnu vodu ili je neka druga tekucina u pitanju, jer se, navodno, zagreje do 800c.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


::
::
:: U celom tekstu pise da je covek napravio veliku lupu, koja ce da skoncetrise energiju
:: Ali mi nikako nije jasno kako ce lupa da sacuva energiju za zimu?
:: Cak i solarni paneli koji proizvode jeftinu struju da bi postali autonomni, moraju da imaju bateirje koje kostaju koliko i sami paneli..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 14.06.2013. 10:22 #498662

status: user
broj poruka: 1017


Aha! Gilopile je izgleda razumeo, grejacemo vodu u leto, koristicemo je zimi?
Po toj logici takva zamisao je stara koliko i ljudska civilizacija, samo sto su u 21 veku termosi mnogo usavrseniji i mi mozemo da zapravo cuvamo i po nekoliko meseci vrucu vodu.
Omnikuse, sta u ovom tekstu zapravo pise, jel mozes da mi pojasnis?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jumperjack Teorija zavere...ili ne? 14.06.2013. 11:30 #498685

status: user
broj poruka: 497
Pratim na internetu nesto drugo vec neko vreme a to je magnetni generator koji bi u sustini iz nicega tj uzajamnog delovanja magnetnih polja trebalo da pravi obrtni momenat koji se pretvara u el. energiju ali avaj...navodno neka firma u nemackoj vec ima patent za to i prodaju gore pomenuti generator za neke ogromne cifre koje su ipak, po njima, na duze staze isplative... E sad, da li je istina ili ne????
Poenta price je da sada u ove vreme ogromne razmene informacije neke ideje prosto ne mogu sakriti od sirokih narodnih masa i da ce neka ideja naci put do svakog od nas kao i sijalica, automobil ... svi se nadamo jeftinoj energiji, grejanju...i sl...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Ok 14.06.2013. 11:33 #498686

status: user
broj poruka: 17084
Ja kao i svako drugi bi voleo da nesto ovako ili slicno zazivi masovno,
caki da je sve realno i moguce i da naravno kao moze da radi,
razni lobiji i veliki igraci ce se svim sedstvima boriti da stvari ostanu kakve jesu,
a na kraju ko zna sta ce da ispadne...

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
Cooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Ok 14.06.2013. 13:05 #498711

status: user
broj poruka: 7761
Vidi mogu ti lobiji da ga puse jer u krajnjoj liniji mi smo ti koji glasaju...
Tako su pajseri iz Zastave decenijama ziveli proizvodjeci krseve koji rade, ne nude mnogo ali rade i kotrljaju se a drzava ih je maksimalno stitila vrhunskim carinama i porezima na uvezene aute...

Drzava je na kraju digla ruke od bagre i na kraju su svi ti pajseri iz Zastave shvatili da ce morati da rade za svoju egzistenciju...

Tako ce i sve druge barijere kad tad morati da padnu...

Trenutno mi je najveca barijera u zivotu provizije banaka... kako nas samo klepaju po usima za sve one konverzije stranih para u domace i nazad...

A ja opet ponavljam ako ovaj Proka Pronalazac moze da isporuci uredjaje koji su kapaciteta 2÷5kW napravice pare u suprotnom nista od toga zato sto ce sa svojom delatnoscu izleteti iznad povrsine i uhvatice ga radar...

I oni krvati sto kao spreamju auto koji ide 700 km` sa jednim punjenjem auta... nece to tek tako lako da se dozvoli ali jednom ce morati... inace nekada davno je u legendardnoj kviskoteki gostovao jedan od pronalazaca koji je prepravio zastavu 128 na baterije i koji je tvrdio da je upravo dosao u zagreb na snimanje emisije presavsi bez stajanja 600km`...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Ja kao i svako drugi bi voleo da nesto ovako ili slicno zazivi masovno
:: caki da je sve realno i moguce i da naravno kao moze da radi,
:: razni lobiji i veliki igraci ce se svim sedstvima boriti da stvari ostanu kakve jesu,
:: a na kraju ko zna sta ce da ispadne..
::
:: Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
:: Cooler:TitanVanesa-
:: GPU:GTX 670 Gigabyte Windforc
:: Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MH
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Mouse:Mx 51
:: Screen: Dell
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oliverikus Odgovori 14.06.2013. 13:55 #498733

status: user
broj poruka: 40
Čitav dan sam bio otsutan, i nisam očekivao da ću se nekome zameriti, al ajde...
MaliAbner, ako si pročitao tekst do kraja, ima primer o uvođenju telefona u Srbiji, tu je pop pomenut, a ja sam ga dodao kao primer. Nisam shvatio kako sam te izazvao da mi ovako odgovoriš, pa, ipak izvini, šta god da je...

RamesIII, druže, nisam omnikus, mada lepo zvuči i taj nik. Nisam stručan u elektronici ili energetici, pročitao sam tekst kao i svi Vi, pa ni meni nije sve jasno. Zato sam i postavio temu, pretpostavljajući da neko ima veća saznanja i ideje. Mislim da bih morao mnogo više znati o ovoj temi da bih to mogao objasniti.

Ovde, na forumu ima pametnih ljudi koji su već dali neke odgovore, koji su meni dovoljni da shvatim da tekst ima smisla, i nadu da je to moguće.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count To je vrsta Fresnel sočiva.. 14.06.2013. 16:16 #498776

status: user
broj poruka: 1327
Inače tečnost koja se upotrebljava pri takvom uslovima ja prezasićen solni rastvor a u nekim slučajevima čak i rastopljen metal. Ima sličnih sklopova po svetu ali ovaj je manji i ako je nešto više ekonomičan mogao bi da prođe. Ovo je sasvim realno moguće, samo je pitanje cene i isplativosti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs