Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
kako overklokovati 7600gs 512mb
STRANA 1 OD 1
doca80 kako overklokovati 7600gs 512mb 23.08.2007. 15:18 T5356

status: user
broj poruka: 3053

Da li je neko voljan da mi objasni DETALJNO korak po korak kako da overklokujem 7600 gs 512 mb!Sta treba otkljucati,gde se to tacno nalazi, koji program mi treba... Konfiguracija je Sempron 3000+ AM2 1 gb ddr2 533mhz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 23.08.2007. 19:15 #26007

status: user
broj poruka: 726

Delta

1.Praznu disketu ubaci u floppy drive

2.My Computer - 3½. Floppy - Format - Create an MS-DOS startup disk

3.Download programa nvFlash,koji ces kopirati na disketu

4.Restart racunara - BIOS - podesi boot-ovanje sa floppy jedinice - zapamti podesavanja i izadji iz BIOS-a

5.Kada se sistem podigne,kucaj -nvflash -b 7600bios.rom (BIOS je procitan i zapamcen)

6.Restartuj racunar,ponovo udji u BIOS,vrati boot device na HDD,zapamti i izadji

7.Download program Nvidia BIOS Modifier a sa floppy-a kopiraj originalni BIOS u Windows (npr. na Desktop)

8.Pokreni program - File - Open BIOS image - pronadji 7600bios.rom (na disketi ili na Desktopu)

9.U Nvidia BIOS Modifier-u otvori Performance Table - uocices 3 vertikalno postavljena reda (nivoa).Tebe interesuju prva dva - u prvom redu,prvo polje oznacava default frekvenciju procesora (400 MHz za 7600 GS),drugo polje je `delta vrijednost` geometrijskog procesora (takodje izrazeno u MHz),na trece i cetvrto polje ne obracaj paznju.
Usredsredi se na drugo polje - izaberi/ucitaj vrijednost (80 - 100 MHz optimum) sa predznakom `-` ili minus.Zatim,postupak ponovi i za sledeci red (ispod).

10.File - Save BIOS image (nazovi ga npr. deltabios) - sacuvaj na floppy.

11.Ponovi korak 4.

12.Kucaj nvflash –f deltabios.rom -4 -5 -6

13.Ponovi korak 6.



Otkljucavanje pipeline-ova


Riva Tuner - Main tab - Customize - Low level settings - Strap driver - GPU configuration - Units configuration - umjesto BIOS izaberes custom,cekiras Enable hardware masked units i otvoris Customize polje.Pojavice ti se tabela sa aktivnim i zakljucanim jedinicama.Aktivne su `oznacene`,a neaktivne pokreces tako sto u koloni Bit field (mask) kliknes na jedinicu.








:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 extra 23.08.2007. 19:45 #26008

status: user
broj poruka: 3053

Ovo je BAS detaljno! Ja sam hteo da znam kako se podize gpu i memorija.Npr. kod ATI-ja instaliras Ati Tray Tools,na slajderu pomeris vrednosti do zeljenih,sacuvas profil,i reseno!A kako je kod Nvidia kartica?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 23.08.2007. 20:17 #26009

status: user
broj poruka: 1574
Preko riva tuner-a mozes sve to da odradis..samo skini rivu i sve ce ti se samo kasti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 23.08.2007. 21:45 #26020

status: user
broj poruka: 4506



bravo na objasnjenju....jednostavno, hirurski precizno,i bez bezpotrebnog davljenja kao neki
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs