Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
PC Berza Caffe
Zuta lubenica-jel video neko to u prodaji?
STRANA 1 OD 1
CuMsHoT Zuta lubenica-jel video neko to u prodaji? 25.07.2013. 19:28 T54002

status: user
broj poruka: 259
Proslo je 15 i vise godina kako sam jeo zutu lubenicu(da lubenicu ne dinju),razlika je u tome sto je njoj unutrasnjost zuta a ne crvena ko ne zna.Evo nigde ne uspevam u Beogradu da nadjem takvu lubenicu kazu jedino u banatu zna li neko ima li ovakvih u bg-u?

ko nije video ovako izgleda:

http://www.coolinarika.com/image/95b4a6985c1b3bb99856d6b9e5fd9c77_view_l.jpg

razlika je bar 2x sladja od crvene.

do not fear CuMsHoT is here :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ima ih i narandzastih - obicno sa belim ili bledozutim kospicama. 25.07.2013. 21:03 #506373

status: user
broj poruka: 10984
Sto se tice slasti (slatkosti, slatkoce), mislim da, generalno uzev, nisu razlicite od crvenih (``klasicnih``). Vise je rec o izvesnoj RAZLICITOSTI ukusa.
Ja sam ih jeo prosle godine (cini mi se da je prodavac bio iz Perleza, drumskog sela-varosice koja se nalazi izmedju Zrenjanina i Beograda). Nekada su bile mnogo zastupljenije u ponudi, maltene pola-pola, a sada se nadju tek tu i tamo...

Takodje je proredjena jos jedna podvrsta ``klasicne`` (crvene) lubenice - ona cija je kora tamnozelena, gotovo crna. Naime, pre petnaestak godina, uzgajivaci su masovno poceli da ukrstaju tu, nasu, mozda i autohtonu sortu, sa nekim grckim ili bugarskim sortama, pa cak i BUNDEVAMA (ako je verovati onome sto se cuje okolo) iz cega je proistekla ova, danas preovladjujuca, koju karakterise ``prugastost`` (pruge ili sare koje se pruzaju ``uzduz``, odnosno od korena ka vrhu ploda, slicno meridijanima planete Zemlje)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Ok 25.07.2013. 22:17 #506381

status: user
broj poruka: 17084
Prvi put vidim!

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
Cooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.07.2013. 22:37 #506384

status: user
broj poruka: 9460
Ja sam saznao za tu zutu lubenicu pre 4-5g. bila reportaza u `5kazanje` o nekim uzgajivacima, cini mi se u Sremu ili Backoj, koji izmedju par najpopularnijih hibridnih sorti uzgajaju i tu zutu. Koliko sam video ove nemaju semenke. Tesko da mogu da se setim koja je tacno epizoda bila u pitanju pa da ostavim link za down. A gde ima da se kupe, jbml ga....tako da ti bas i nisam od neke pomoci:)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs