Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Fiat Stilo, sekvencijalni plin?
STRANA 1 OD 1
alexi Fiat Stilo, sekvencijalni plin? 28.07.2013. 10:38 T54023

status: user
broj poruka: 677
Drugari,

tema nema veze sa računarima ali znam da sam nekoliko puta čitao i unose koje su vezani za automobile pa htedoh da priupitam nešto vezano za iste. Uzeh auto iz naslova, 1.6 varijanta, 2004. godište. Auto ima sekvencijalni plin, fabrički ili kako već. Sad me zanima pošto za njega moram pokrenuti proceduru registracije sutra - da li moram da radim atest za isti ili ne, budući da je fabrički ugrađivan?

Ne vidi se uopšte da ima plin ugrađen tako da mi je par ljudi reklo da to u agenciji ne prijavljujem i da zanemarim ali lično nisam siguran koliko je to dobra ideja jer zaista ne znam šta može da se desi ako neko provali da je plin instaliran a nije atestiran. Pretpostavljam ništa lepo. : D

Svakako još moram proveriti u original saobraćajnoj da li se pominje plin pa javljam naknadno. Bilo kakav feedback bih cenio budući da nikako ne pronalazim konkretnu informaciju.

Hvala i pozdrav. : )

My sword can cut through armor and still cut a tomato.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Atest 28.07.2013. 11:43 #506613

status: user
broj poruka: 6643
Atest mora, jer nije vezan za način ugrađivanja (ko je ugradio) već za vreme trajanja prvobitnog atesta, a uglavnom je smišljen za skupljanje para, nešto manje za našu sigurnost, nažalost.
Da li je moguće zajebati prevejane carinske polne organe, ne znam... i saobraćajce. To je još čini mi se 50-tak evra, a ako to ne uradiš sada, celo vreme ćeš da se preznojavaš zbog organa reda.. šta ti to treba, ne znam. Što si koji q i kupovao auto sa time ako nisi nameravao da legalizuješ?

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexi re: 28.07.2013. 14:26 #506622

status: user
broj poruka: 677
Svakako jesam planirao da uradim ako je neophodno, nisam samo znao da li mora ili ne mora da se radi ako je fabrički, ali vidim prema tvom odgovoru da je svakako neophodno.

Par ljudi mi reče da se napravim lud za šta ja lično nisam pa odlučih da pitam ovde. Ako sam dobro informisan trebalo bi mi oko 70 e dodatno ali to svakako nije cifra vredna preznojavanja kako si naveo.

Hvala još jednom.


My sword can cut through armor and still cut a tomato.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez ... 30.07.2013. 21:33 #506866

status: user
broj poruka: 994
dali u saobracajnoj imas navedeno da je na plin,nisi napisao?
ako nemas ,nemas nikakvog razloga da placas majmunima kad se vec nevidi ,a pretpostavljam da je tocak boca ispod tepiha

Phenom IIx4 955
Asus M5A97 PRO
Sapphire HD 6870
Seagate 1TB
NZXT Lexa S
Black Shark 8GB/1866MHz
LC Powe LC6650GP3
http://tinyurl.com/7rgqpg9
Potreba da se uvek bude upravu je siguran znak glupog coveka

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict spremis budžet 2000 din 06.08.2013. 16:52 #507606

status: user
broj poruka: 4515
Ako padndur bas smori, daj 2 iljade da popiju i pojedu nesto....

Jebo atest.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac RE 14.08.2013. 10:26 #508840

status: user
broj poruka: 578


Druže ako ikad misliš da prelaziš granicu sa njim,može da ti se desi da te vrate nazad.Još gora varijanta je da te uhvate preko grane.Pa sad da li možeš da podmažeš pandura verovatno jednom možeš.A sudija za prekršaje min 15000 din.Ako budeš išao na atest platićeš u startu oko 20000 din i pitanje da li su ti ugrađeni elementi odgovarajući ili treba da se menjaju.Svaka boca ima svoj vek trajanja pa možeš da odradiš asest i pošto je auto 2004 a gas ugrađen možda te ili sledeće godine dobiješ atest sa važenjem do sledeće godine.Savet idi u neki ovlasćeni sevis za ugradnju pa ćec ti reći koloko košta igranka pa odluči.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexi re: 16.08.2013. 09:34 #509110

status: user
broj poruka: 677
Auto je sada registrovan dok se u saobraćajnoj plin ne pominje.

Točak boca, ne vidi se uopšte. Bez obzira na to, pokrenuću proceduru za atest čim finansijski budem u prilici budući da je trenutno na redovnom servisu - ulje, filteri, kajševi i ostalo.


My sword can cut through armor and still cut a tomato.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646180.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs