Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Problem sa 4GB ram-a!?!
STRANA 1 OD 1
-ShonE- Problem sa 4GB ram-a!?! 28.08.2007. 10:12 T5403

status: user
broj poruka: 3529
Juce sam prvi put probao da u komp ubacim(pored 2gb) jos 2gb ram-a, i desava se da u biosu se sve lepo prijavljuje-dual chanel i 4GB, a win mi vidi samo 3070mb.
U task manager-u, u performance-u mi prikazuje samo 3070mb i prikazuje regularno koliko je zauzeto, a koliko slobodno od te sume.
Program Cpu-Z mi vidi svih 4GB, zanima me samo da li je neko imao iskustva sa ovim problemom(mozda i nije problem) i kako ga je resio?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
radojicam ... 28.08.2007. 10:28 #26339

status: user
broj poruka: 20
taj problem mozes resiti samo instaliranje 64-bit verzije XP-a ili VISTE,posto je taj problem prisutan kod 32-bitne verzije xp-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: 28.08.2007. 11:01 #26340

status: user
broj poruka: 271

Svi koji su ubacili vise od 3GB u winXP su imali isti problem kao ti, citao sam negde da su neki uspevali da nateraju win da vidi i svih 4GB ali meni nije uspelo niti ljudima koje ja znam. Vista vidi sva 4GB bez problema kao i Linux OS.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 odgovor 28.08.2007. 11:16 #26341

status: user
broj poruka: 168
Vec vise od 6 meseci sam na 64-bitnim verzijama XP-a i Viste upravo zbog ovoga. Imam 4GB RAM-a i sve radi extra na 64-bitnim verzijama, sve vidi bez problema. Na 32-bitnim vidi ili 2GB na XPu ili 3GB na 32-bitnoj Visti.

Ovako je sve OK. Jedino na 64-bitnoj verziji sistema ne radi Norton Anti-Virus ali mi nije ni potreban. Sve ostale aplikacije rade bez bilo kakvih problema. Zaista svaka preporuka za prelazak na 64-bitnu verziju OS-a.


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 28.08.2007. 11:22 #26342

status: user
broj poruka: 3529
Hvala na odgovorima, s obzirom da koristim 32-bitnu Vistu, izgleda da mi ne preostaje nista drugo vec da predjem na 64-bitnu verziju.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 28.08.2007. 12:58 #26344

status: user
broj poruka: 4506



jeli ima neke razliike u brzini,stabilnosti izmedju 64-bitne - 32-bitne verzije windowsa ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hmmmm... 28.08.2007. 13:04 #26345

status: user
broj poruka: 7761
Ja se ubih da vidim gde je ovde problem ali ga ne nadjoh.
Kazes da si u plocu zabo 4Gb rama a sistem ti prijavljuje samo 3.1, kakav maler...
Covece pa ti i imas 4Gb rama samo sto ti sistem prijavljuje manje, svaki program kome treba i koji ume da iskoristi toliko rama ce iskoristiti i tih 0.9Gb koje ti sistem ne prijavljuje.
Ja zaista ne vidim gde je tu `problem`.

A sto se tice MS Gliste, pa ako predjes na nju ima da se vratis na pocetni polozaj kao kad si imao XP sa 2Gb memorije + masu nekih iritirajucih pitanja tipa
da li ti zaista zelis da obrises ovaj fajl,
YES,
ma da li si skroz siguran da li zelis da instaliras ovaj fajl,
YES,... etc...

Nakon toga format C: pa WinXP setup.
Stvarno mislim da treba jos malo sacekati sa MS Glistom.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Hmmmm... 28.08.2007. 15:39 #26348

status: user
broj poruka: 12785
:: da li ti zaista zelis da obrises ovaj fajl
:: YES
:: ma da li si skroz siguran da li zelis da instaliras ovaj fajl
:: YES,... etc..
::
Ovo se veoma lako resi iskljucivanjem User Account Control u visti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Raiden Bug 28.08.2007. 16:44 #26351

status: user
broj poruka: 29

XP se malo baguje kad mu naguras 4 gb ali on normalno radi sa tih 4 samo sto ih ne prijavljuje...stavi na jos neku masinu 3gb i uzmi da renderujes nesto videces da ima razlike
samo sto xp nece da prijavi 4 ali u sustini rade
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re... 28.08.2007. 17:07 #26353

status: user
broj poruka: 1492
ShonE, ne znam koju plocu imas, ali za mnoge ploce vazi ovo `Due to the chipset limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® XP and Windows® XP 64-bit.`
Pogledaj specifikacije ploce, odnosno chipseta. U svakom slucaju, kad zatreba sistem koristi maksimum od ta 4 giga memorije.

rasha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs