Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Stolovi za računare
STRANA 1 OD 1
dbqp Stolovi za računare 28.08.2007. 21:05 T5411

status: user
broj poruka: 1368
Zamolio bih Vas da mi preporučite par firmi koje rade tj. prodaju ili prave kvalitetne kompjuterske stolove izuzevši krševe koji se nalaze po Mercatoru i ostalim hiper marketima. Hvala svima unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Qualitat? 28.08.2007. 22:19 #26361

status: user
broj poruka: 6643
Ma to ti je pitanje ukusa. Što nekvalitetniji, to ga pre menjaš, a to je neki napredak...

Ja sam naručio po svom nacrtu, metal - puno drvo, tada me je relativno jeftino izašao u odnosu na iverica - medijapan pandane, ali sam promašio u nekim detaljima. Ono što ja viđam u oglasima, a ima ih stvarno puno, je da svi rade sa tim neprirodnim materijalima, retko ćeš naći da neko od masive pravi komp stolove, ali, sve je moguće po zahtevu, samo će da te košta ko` svetog petra kajgana, jer, neopravdano, više naplaćuju drvo iako je cena pravog drveta - daske slična tim umetnim materijalima - ivericama i medijapanu.
Bez reklame, otiđi na sajt ili kupi Oglase, i gomila likova izrađuje nameštaj - pa i te stolove, a sve može i po zahtevu - ako je izvodivo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman kupi kod mene 28.08.2007. 22:19 #26362

status: user
broj poruka: 1111
nameravam uskoro da otvorim firmu za proizvodnju stolova
zeza
nego, brate, uzmi, kao sto sam ja, neki stari ormar, razvali ga i napravi sto
jedan sam kupio u formi za oko 100 e pre par godina, nije samo komp. nego ima i ladice, vise kao radni
a za drugi stan me mrzelo da idem po prodavnicama, pa uzeo bakutin stari ormar i na terasi sklepao sto
a ljudi me pitaju gde si kupio sto, pa sam dosao na ideju da pocnem da ih pravim
opet zeza


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 29.08.2007. 01:28 #26371

status: user
broj poruka: 711
Najbolji sto je najjednostavniji... Uzmi potrebne mere, tako da ti na njega stanu monitor, tastature i mis... Kada gledas sirinu treba da bude tolika da kad uzmes neku vecu podlogu za pacova (je npr koristim Everglide Giganta) izmedju tastatura i podloge moze da bude bar 20 cm a da ti ne padne podloga sa stole. Takodje, bitan detalj je i da na dnu stavis poprecnu precagu na koju ces stavljati noge. (mnogo znaci, veruj mi) Izbegavaj da podizes monitor ili da pravis policicu za kuciste (tesko je zavlaciti se ako treba nesto da ustekas pozadi, a i losija je ventilacija) Takve sam ja stolove pravio za svoju igraonicu i pokazali su se kao najefikasnije resenje. Sem toga, zbog svoje jednostavnosti, bili su i jeftini za izradu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 29.08.2007. 05:25 #26378

status: user
broj poruka: 12785
Lik vas je lepo pitao samo da mu preporucite par firmi, a vi ga smarate sa bezpotrebnim informacijama. Pa svako zna da bilo koji stolar moze da napravi komp sto po narudzbini.
Mozda lika smara da se bakce sa time...?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: ... 29.08.2007. 10:57 #26382

status: user
broj poruka: 711
:: Lik vas je lepo pitao samo da mu preporucite par firmi, a vi ga smarate sa bezpotrebnim informacijama. Pa svako zna da bilo koji stolar moze da napravi komp sto po narudzbini.
:: Mozda lika smara da se bakce sa time...?

Pa gde sam mu rekao da ih pravi? Rekao sam samo na sta treba da pazi. Ja sam ih narucivao, zato sto su 95% stolova dizajnirali ljudi koji ne koriste kompjutere u meri u kojoj ih ja koristim (12+ sati dnevno) Zato svi oni lepo ozgledaju, ali posle bude frka kad nemas gde da stavis misa, ili jos gore ako imas policicu koja se izvlaci za tastaturu... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mijo nije to bas tako jednostavno 29.08.2007. 11:41 #26383

status: user
broj poruka: 17
Ako hoces sto koji ce biti funkcionalan, od dobrog materijala i lepog dizajna a uz to i po nekoj prihvatljivoj ceni, moraces malo da se potrudis.
Upotreba punog drveta nije bas tako naivna kako izgleda. Treba naci dasku koja je propisno osusena, inace se kasnije deformise i ispucasto dobro znaju svi stolari i izbegavaju prirodne materijale. Drugo, jako je malo stolara koji zaista znaju svoj posao.
I ja nameravam da napravim nesto za sebe ali kad budem imao slobodnog vremena. Moj je savet da odes do radni koje prodaju i pogledas dizajn, sedi malo za njih i proceni sta ti smeta a sta odgovara. Ukopi svoje iskustvo iz polozaja u kome sad radis. Mozes i da pogledas slike na internetu. Dizajn se kao i zanat krade :))
Ja sam za kombinaciju metal drvo sa obaveznim tockicima. Mislim da firma Jeep commerce uz prodaju metalnih profila radi i usluzno secenje i varenje. Na stovaristima mozes naci drvo ali moras pazljivo odabrati. Sledece je da nadjes stolara koji ce to drvo obraditi i nece te odrati za kintu. Veruj mi da neko moze ladno da ti trazi 100E za rad koji ce neko drugi isto tako da ti zavrsi za 20E. Na kraju ces imati sto koji je prakticno tvoje delo i to je vrlo lep osecaj.
Video sam i ja stoleove koje prodaje Simpo, Eurosalon, Merkator....To je smesan kineski kvalitet, jako mala debljina metalnih profila, varovi koji samo sto ne puknu, kao da su deca radila.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646125.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs