Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Brendirani kompovi...pomozite ljudima...
STRANA 1 OD 1
NastyB Brendirani kompovi...pomozite ljudima... 29.08.2007. 13:28 T5420

status: user
broj poruka: 729
Nisam imao često prilike da se susrećem sa C*M*R*D* `brand` komjuterima, ali danas su mi stigla dva komada, friški (juče) kupljena u M*X* robnim kućama. A situacija je ovakva: naizgled su potpuno isti, ali samo naizgled (čak su im i providne pločice iza koje se vidi ime firme propisno izgrebane iznutra), iako su im cene identične. Na jednom se nalazi Sempron 3200+, na drugom Sempron 2800+, na jednom užasavajuća WinFast ploča, a druga je potpuno `no-name` ali obe koriste VIA čipsetove, na jednom je Optiarc 5170, na drugom NEC 3530 DVD rezači, na jednom je TRUST modem (motorola 56K) koji, jednostavno, ne može da se instalira, jer zablokira XP čim počne instalacija, a na drugom modem neznane kineske firme koji ima oznaku TP-5600, a koji odbija da radi sa bilo kojom vezom koju mu podesiš, hardovi su im WD od 80 giga (naravno, MAXTORA im je nestalo u drugim krševima, pa je sledeće đubre na redu). Instalirao sam do sada u životu preko hiljadu kompjutera, ali ovakve kante nisam nigde video...i to za 16K dinara.
A zašto da pomognete ljudima? Ne dozvolite bilo kome koga poznajete da kupuje ovakva sr*nja, jer će izgubiti tone živaca sa njima, a pri tom, najverovatnije, neće ni raditi kako treba, ni one najosnovnije funkcije. A ako vas pozovu da `vidite nešto oko novog kompa` pitajte da li su uzeli brendirani SE i bežite odatle glavom bez obzira. Ja sad dvoje ljudi treba da objašnjavam kako su kupiuli g*vno i zašto neće internet i filmovi da im rade...a oni su `čitali` kako je to dobra stvar i šta im ja sad tu k*njam. Užas!
Uostalom, znam da će se bar servispc složiti sa mnom.

P.S. Izvinjavam se zbog malo dužeg posta, ali samo iskaljujem bes...glupo mi je da ljudima razbucam teško stečeno plaćene krševe.

`Grešiti je ljudski, ali da se stvarno zabrlja potreban je kompjuter.`
Marfijev zakon
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Brendirani kompovi....my ass 29.08.2007. 13:57 #26388

status: user
broj poruka: 12056

Uvek sam bio pobornik logike da ako se nema para da se kupi tehnička roba roba bilo koje vrste (bela tehnika, računari....) da nikako ne treba uzimati bilo šta samo da se uklopi u računicu.

Te užasne šklopocije koje nazivaju kompjuterima su kompromis u svakoj komponenti, osim eventualno u DVD rezaču koji nije loš (cene DVD rezača su toliko niske i ne razlikuju se mnogo od modela do modela, ali se kladim da kada bi bio neki UltraTurbo shit Mega 11 koji je 2,5e jeftiniji - taj bi stavili provereno).

Za navedene pare imaćete muke ako ne odmah, onda vrlo brzo sa skoro svakom vitalnom komponentom: riknuće napajanje zbog skoka struje u mreži na 221V, memorija je već u kovčegu, integrisana grafika (no comment), modem za koje ne postoje drajveri, čipset koji ima drajvere, al uzalud (VIA rubbish X2r7), užasno plehano kućište na koje ćete se poseći prolazeći pored njega, monitor bolje da ne znam koji je (ADI, BenQ, Belinea, what ever) neki Lexmark Z-shit model itd.

Što se garancije tiče, pre bih to nazvao čituljom.

Tako vam Boga ne kupujte računare za 17-20k dinara. To ne može da valja i ne može da traje. Najgore komponente, užasna podrška i najgore firme. Klonite se please !!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Samo da se nadovežem... 29.08.2007. 15:03 #26394

status: user
broj poruka: 729
Imam dobrog prijatelja koji ima prodavnicu kompjuterske opreme i jednom smo pominjali upravo ovakvu situaciju, а.. on mi je, skoro doslovce, rekao ovo: `I mi imamo neke naše `konfiguracije`. Znaš u čemu je fora? Napiši u cenovniku, recimo, da se neka konfiguracija zove GAMER EDITION ili ULTRA PERFORMANCE ili bilo koja STRANA reč koja kitnjasto zvuči, a u to ubaci sve što nisi stigao da prodaš, u neko kitnjasto kućište (kvalitet lima, plastike i napajanja nije bitan, samo da izgleda OK) i ima da ide kao alva. Za komponente koje vrede desetak hiljada pojedinačno, nabaciš cenu od petnaestak i milina. Da i mi možemo da se ubacimo u neki lanac marketa, pa ja bih sad bio bogatun...ovako, imam ipak dovoljno ovaca za šišanje. E, još da se učlanim u SRS ili DSS i da me `poguraju`, gde bi mi bio kraj, ali...` Tu sam se stresao od jada i gorčine. Shvatio sam gde živim...po 100.000 put, nažalost...

`Grešiti je ljudski, ali da se stvarno zabrlja potreban je kompjuter.`
Marfijev zakon

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 29.08.2007. 16:19 #26399

status: user
broj poruka: 12785
Ma kakav Co*trade, oni su bog i batina za nesto sto se zove Jug*data...
E, to je g*vno od `brand name` kompjutera...!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stcomp re 29.08.2007. 18:07 #26412

status: user
broj poruka: 149
Mislim ovo trazi odgovor ,prvo da nije neka konfiguracija- nije,ali ipak ovaj cobansko-ulicarski recnik stvarno nije za toleranciju pa nije ovo kafana bajice nego forum o racunarima,drugo-pa odavno je receno kolko para tolko muzke,sklopi ti nesto pametno za 16000-ne moze ne vidim razlog da oni mogu znaci sklopili su ono sto su mogli-djubre.OPTIARC je brand nastao pa recimo udruzivanjem Sony i NEC u proizvodnji optike,i sto se tice WD brate omanuo si temu doduse mozda si ti natrco na fabricki reparirane modele koji pojedini uvoze ispod cerade iz Singapura i tamo kostaju 100 kom kolko i 6 limenki Tuborga. A sto se tce brand racunara oni to sigurno nisu pa recimo ja bih pre svrsto u garaznu radionicu zna se sta je pravi brand i recimo na zapadu takva konfiguracija kosta od 400 jevreja navise -pogledati HP,Acer,i neke sl.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Pomoci ljudima 29.08.2007. 18:10 #26413

status: user
broj poruka: 3738
Nisam imao prilike da se sretnem sa nasim brand name kompovima mada sam video njihove reklame i moram reci da su me prilicno razveselile i unele neku dozu respekta prema Srbiji.Kao mi proizvodimo kompove vauuuu:).
Medjutim evo citam vase komentare i pocinjem da se smejem svojoj naivnosti.
Primetio sam da...ko sto rece NastyB da na neke govn*ve konfiguracije stavljaju sto bi rekli fancy imena ultra giga ovo ono...
Tako je i u svetu da se razumemo s tim sto oni udaraju po usima.
E da bi pomogli ljudima upotrebicu staru narodnu izreku `use i u svoje kljuse`. Dakle naci komsiju(u poslovici kljuse:) koji se koliko toliko razume u kompove i setnja po gradu ili netu.
Inace o poznavanju IT industrije u nas moze posluziiti i anegdota kada sam usao u izvesnu computer shop a covek ispred mene trazi da kupi citiram `kompjuter za internet`.
Isrcao sam iz prodavnice ko oparen i nisam bio u stanju da udjem dok covek nije izasao napolje.

a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Eh... 29.08.2007. 18:37 #26417

status: user
broj poruka: 729
:: Mislim ovo trazi odgovor ,prvo da nije neka konfiguracija- nije,ali ipak ovaj cobansko-ulicarski recnik stvarno nije za toleranciju pa nije ovo kafana bajice nego forum o racunarima,drugo-pa odavno je receno kolko para tolko muzke,sklopi ti nesto pametno za 16000-ne moze ne vidim razlog da oni mogu znaci sklopili su ono sto su mogli-djubre.OPTIARC je brand nastao pa recimo udruzivanjem Sony i NEC u proizvodnji optike,i sto se tice WD brate omanuo si temu doduse mozda si ti natrco na fabricki reparirane modele koji pojedini uvoze ispod cerade iz Singapura i tamo kostaju 100 kom kolko i 6 limenki Tuborga. A sto se tce brand racunara oni to sigurno nisu pa recimo ja bih pre svrsto u garaznu radionicu zna se sta je pravi brand i recimo na zapadu takva konfiguracija kosta od 400 jevreja navise -pogledati HP,Acer,i neke sl

Izvini ako te je rečnik uvredio, ali sam bio daleko pristojniji od bilo kog domaćeg filma, serije ili emisija na obojenoj televiziji, a mnogo veće gadosti čućeš sa političkih tribina, a mnogo gore reči čućeš i od dece od tri-četiri godine. Toliko o tome. S kulturu je lakše.
Što se tiče onoga što stavljaju na zapadu, ne bih rekao da HP, Acer ili takve firme imaju u ponudi računare sa pločama, procesorima i memorijama pravljenim pre tri godine i to prodaju kao novo...i da pri svemu tome NE RADI KAKO TREBA. U tom slučaju bi brzo propali i došli pod udar zakona. A ovde...
Uopšte nije stvar sklopiti nešto (cifra od 16K se odnosi na konfiguraciju bez monitora, naravno) za male pare. Stvar je da te pojedinačne komponente, (ukoliko može da se nađe nešto tako zastarelo u radnjama) koštaju maksimum 12-13 K, sklopljene su tako da vrlo lako možeš da spališ USB fleš na prednje ulaze, a nije ništa neobično da NE RADI kako treba. Ovo NE RADI je poenta čitave priče...

`Grešiti je ljudski, ali da se stvarno zabrlja potreban je kompjuter.`
Marfijev zakon
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko PSIHOLOGIJA 29.08.2007. 18:41 #26418

status: user
broj poruka: 6643
Sve je to psihologija mušterije. To je nauka napolju od koje se živi, od koje propadaju ili procvetaju ogromne konglomeracije ili mali sitnosopstvenici... i koja važi uz razna prilagođenja u svim sferama kupovine - prodaje.
Neki se neodoljivo hvataju na jeftino. Što nerealnije, to jače se hvataju. Neki se hvataju na skupo, što skuplje to više u to veruju. Neki se hvataju na benchmark-e. Neki na recenzije. Neki na mišljenja na forumima. Neki na komšije i ortake. Tužna je istina da najveću prodaju ostvaruju oni sa najmanje skrupula, sa logikom kao na bljuvaku, majstore, ova majica ima rupu!?! Pa šta si očekivao za 200din??? Pa, stvarno, ništa...
Tako. Èista psihologija. Ti ljudi su, iako de fakto neznalice, ipak donekle upućeni. Naime, oni znaju da je računaljka sada oko 500 juda. A, kupuju je za 200, samo da je isto ime. Svesno se kockaju (... možda je stvarno `pentijum četiri džifors sa 80 mekaherca i 3 gigabajta i dvestadva`es volti...) jer hoće nešto a nemaju dovoljno. Pa makar i pukli. Samo da komšiji kažu kako su kupili i oni pentijum pet ali za dvesta juda, a ne pe`sto ko` što su njega mamlaza navukli... a radi super, može da se kuca i tekst i posle da se vidi u boji i tako to. I slike ima. I pišti. Samo, što smo uzeli onaj od 240Watti jer onaj od 450W mnogo troši.... a za iste pare!!! Ko` zna - zna! A ti si uzo` od 350w? E, što će ti bude račun na kraju menge!
Tako. Ne treba se samo podsmevati neznalicama (ovcama, što reče lik u `Biserima`, profesionalni prevarant), već i nama `znalcima`. Pa, kako se tek mi pecamo... pa, ko kupuje nove grafičke karte i nove procesore, nego lejedi koje se razumeju i jure 3d komandant markove i jelenske rogove od gigaherca... da bi utažili benchmark programe koji surovo malo - malo pa pokažu da je vaša skora investicija - shit u odnosu na `standard`. Da je za pokop.
P.S. jel` ima neko taj novi 170% bolji od Inteleta AMD, i ploču. Mislim, treba mi da nešto renderujem. Sa džojstikom....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stcomp re 29.08.2007. 19:20 #26423

status: user
broj poruka: 149
Pisko 100% u pravu a mozda i 200% sto rekli neki iz izbornih komisija. Pa kad bolje razmislim i ti politicari i ti scenaristi i reziseri i farbane televizije poticu iz istog tog naroda-kulturnog.Jadna samo deca.Hajde ako se u grandu mazu blatom pa i u tom c@m@t@e@d@ i njima slicnima da budemo mi oni drugi .Nemoj oni da budu alibi PODVUCIMO CRTU.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy 100% moja saglasnost, ostavljam samo potpis 29.08.2007. 19:36 #26425

status: user
broj poruka: 4163

Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lukav Sta se podrazumeva pod brand-name? 29.08.2007. 22:24 #26454

status: user
broj poruka: 2
Kao prvo, treba razluciti sta se podrazumeva pod brand-name kompjuterima. To svakako nisu razlicite konfiguracije sastavljene od raznih viskoova zastareilih komponenti koji su ostali pojedinim prodavcima u Srbiji na lageru.
Pravi brand-name racunari podrazumevaju da iza njih stoji neko poput HP-a, IBM-a, Fujitsu Siemens-a, Compaq-a isl. i takve konfiguracije su proverene, barem u vecini slucajeva (mada se secam jedne strasne serije od oko 100 IBM racunara kupljenih od SBS-a 1996/7 gde je pola HD-a palo u roku od 2 godine).
U svakom slucaju, to nikada nisu konfiguracije sa trenutno najnovijim komponentama, vec provrene i pouzdane masine koje zaista dobro obavljaju posao u kancelarijskim uslovima, nisu bucne i gotovo nikada ne zakazuju. Zato, ukoliko se na takvim masinama ne predvidja gubljenje vremena kroz igranje raznih zahtevnih igara, vec se ocekuje pouzdanost u nekom normalnom radu, to je pravi izbor.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arxstojke pajsgudgud 30.08.2007. 08:06 #26474

status: user
broj poruka: 68
da al koja je razlika izmedju coveka koji trazi komp za internet i koji trazi komp da moze da igra najnoviju igricu pa jos da mu i podrzi one koje ce tek da izadju ?? mali je procenat srednjih..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646157.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs