Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Intel otpušta ceo tim za odnose sa javnošću iliti PC trziste nastavlja da se osipa?
STRANA 1 OD 1
Blueberry Intel otpušta ceo tim za odnose sa javnošću iliti PC trziste nastavlja da se osipa? 26.08.2013. 19:33 T54374

status: user
broj poruka: 1272
`Pozivajući se na `besprekorne izvore` iz Intela, TechEye nam donosi izveštaj po kome će Intelov novi izvršni direktor Brajan Kržanić otpustiti čitav Intelov tim za odnose sa javnošću. Sve ovo trebalo bi da se dogodi neposredno pre Intel Developer Forum (IDF) događaja, a nada je usmerena ka tome da će se kompanijin javni imidž popraviti tom promenom. U ovom trenutku ovo je samo glasina, te je ipak treba uzeti sa određenom dozom rezerve, ali izvor TechEye-a poručuje da će šef PR odseka biti otpušten kao i da posle toga dolazi lavina otpuštanja i promena. Brajan želi `otvorene knjige`, a Intel više nije isti, te u samoj kompaniji smatraju da sada preti veća opasnost od kompanija kao što su AMD i ARM`

http://news.techeye.net/chips/intel-to-fire-entire-pr-team
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darkoc78 re: 27.08.2013. 01:49 #510823

status: user
broj poruka: 467
Interesantno je kako nema nikakvog odgovora na ovu temu, pogotovo od ljudi iz plavo-zelenog tabora...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Re: re: 27.08.2013. 01:53 #510824

status: user
broj poruka: 4420

Koga li ce da zaposle?
Tortu i PreCednika?




:: Interesantno je kako nema nikakvog odgovora na ovu temu, pogotovo od ljudi iz plavo-zelenog tabora...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: re: 27.08.2013. 02:34 #510825

status: user
broj poruka: 3730

Kad sam ja govorio bilo je lupeta, nemas pojma pricas bajke itd.... kad ono vizionar Dejzan bio upravu.... I to ne sto je pametan nego brate gleda se trziste gleda se napredak a najvaznije kupci....



AMD 965 X4 3.8 Ghz , Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-890GPA-UD3H, 2 x 2 GB DDR3 1800Mhz Silicon X Power, HD 6870 Sapphire, LC Power Arkangel 850 W ,Cooler Master HAF 912+, Samsung SyncMaster P2470, Altec Lansing VS3151R, LOGITECH G400,


::
:: Koga li ce da zaposle
:: Tortu i PreCednika
::
::
::
::
:: :: Interesantno je kako nema nikakvog odgovora na ovu temu, pogotovo od ljudi iz plavo-zelenog tabora...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Nema ovo nikakve veze sa ljudima iz plavo-zelenog tabora. 27.08.2013. 02:53 #510826

status: user
broj poruka: 1272
Ovo dugorocno gledano ni(je) dobro ni za koga. Sve zavisi od afiniteta, da li zelis koristiti standardni PC, ili neki moderni ultra-mikro all in one mutant...

Ako je ovo drugo u pitanju, nema pobednika, a pregrupisavanje Intela bi (nazalost) moglo da znaci da ce se polako ali sigurno odustati od desktop trzista, i preventivno reorganizovati kompanija ka drugacijem tzv. mobilnom trzistu...a o cemu je vec bilo reci i nagovestaja jos prilikom odustajanja od proizvodnje maticnih ploca (z87 kao poslednje)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Pre ili kasnije... 27.08.2013. 04:51 #510830

status: user
broj poruka: 914
ti se obije o glavu takav k*rcevit stav da kada posedujes 4/5 trzista mozes da radis sta hoces. Jednostavno ljudi vise ne mogu finansijski da prate njihovu tehnologiju koja izmedju generacija ne donosi dovoljne performanse za ulozen novac( a tek da ne pricamo za `USTEDU NA PASTI`) ili ce se nesto prelomiti da barem kao ranije u plocu mozes da stavis 2-3 generacije procesora koji ce imati skok u snazi po 20-30% da bi sa svojom cenom imali prodju. Jednostvno sada zivimo u vremenu ubrzanog izbacivanja novih tehnologija ciji procesi razvoja kostaju mnogo a primenjivost istih je vrlo mala. Sada mi mobilne potrebe tablet(platio ga 8,5K rsd) zamenjuje laptop (45K RSD pre 4 god.) Intel ima ogroman kapital (setite se dabakla NetBurst-a i pored tolikog gubitka su presli na Pentium M platformu i izbacili Core koji sada dominira) i ako su stvarno krenuli ka ARM-u oni ce ga i osvojiti.To je samo cista racunica oni idu gde ima para. I da kao sto sam skoro rekao povlacenje/bankrot bilo Plavih,Zelenih ili Crvenih nama nista lepo nece doneti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ENVIDIA ... 27.08.2013. 08:26 #510835

status: user
broj poruka: 562
Taj odsek za odnose sa javnoscu je krajnje bezobrazan...
Ali sta da radimo. Mora se, ovde bar na Intelu ne gledam godinu ipo dana vec da li imam dovoljno ovoga ili onoga ili benchmark kako bi to radilo na Intelu.
Do sada sam za ustedu u struji za klokovan FX8350 otplatio razliku izmedju njih dvoje.

Evo kako se prave CPU...

http://youtu.be/qm67wbB5GmI

Meni je licno AMD bio simpaticniji dok je imao sta da ponudi do 2005-2006-2007 sa grafikama a dok su pravili dobre procesore. Ali jednostavno mora se biti realan i to ne sada samo. Od kada je izasao i7-870 dominacija je presla iz dominantan u razbijanje.
I od kada se NVIDIA poboljsala i ima bolje proizvode za entuzijaste pre jedno 5 god.
Pre toga hteli vi to da priznate ili ne ATI je pravio bolje karte. ATI je i zavrsio svoju karijeru kao bolji nego NVIDIA.
Mislim takvog ga je kupio AMD, poredeci sa njihovim cipovima NVIDIA je imala sliku kao konzolu sa PC kada poredis. E posle je NVIDIA napradovala, mislim vec tada je ona napredovala a AMD nije ispratio.

I ceo rat je u stvari kada se pogleda i bio na stetu tih ljudi koji su to podgravali.
Umesto da saradjuju i da igre sve budu isto optimizovane za sve, jedne su radile dobro na jednoj arhitekturi druge na drugoj, pa su posle 1-2 prestali da podrzavaju stare igre a u celom tom sranju je NVIDIA pobedjivala jel njena argitektura je imala resenje skoro za sve dok je AMD to trpeo sa lagom i jednostavno bez resenja dok bilo koja igra kada se pojavi problematicna odmah je tu fiks za vlasnike NVIDIA karti a AMD sa Catalyst su mogli da duvaju.
Ja i dalje znam ljude koji su NVIDIA probali 1-2 pre 5-6 god i jos su oni pod losim tim iskustvom.
Ja kazem probajte, Ne ne ne, kaze oni kao da je manja rezolucija i losiji detalji kada stavim NVIDIA i boje su cudnije.
Ja kazem nije vise probajte ljudi, a oni su i dalje pod time koja je to razlika bila pre ma nije ni 5 ima 7-8 god.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Kad bi neki ovde znali da citaju, bilo bi i manje Dejzana medju nama: 27.08.2013. 08:49 #510836

status: user
broj poruka: 10988
Vizionar! Ha, ha - bas kao slepac u pripoveci ``Vodja`` (Radoje Domanovic).

Ocigledno se radi o SMENJIVANJU odredjenih ljudi (au, kakva novost - nikada ne cusmo za to):

``...to turn the company’s public image round...``
``...and we are on track to get back our mojo on mobile...`` (na putu smo da povratimo svojju ``magicnu moc` na trzistu mobilnih uredjaja)


Koliko je samo smena bilo u AMD-u, tokom poslednjih 5-6 godina, o tome je i Deka izgubio racun, a kamoli njegove crvenkapitse...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milunka Re: Intel otpušta ceo tim za odnose sa javnošću iliti PC trziste nastavlja da se osipa? 28.08.2013. 01:14 #510969

status: user
broj poruka: 1626
Sto se tice gejminga, sad samo oko 40 000 000 ljudi igra LOL,kada uracunamo tu ostale igrice,dolazi se do ozbiljnog broja ljudi...CS samo kolko se igra,pa MMORPG,pa strategije,rokacine, ma sta god da zamislis, sve se igra nenormalno...

Kad krenes u neki normalan i ozbiljan rad,opet racunar...

Na poslu i za posao- racunar...

Za muziku obradu,opet,racunari, HTPC, itd itd..

I na kraju,mnogi i samo za net koriste racunar...

SVRHA XBOX-a, PS4-ke, jedino i jeste,gaming....Tableti,i telefoni,takodje,nemogu nikada zameniti PC...


TAKO DA , ovo proseravanje,svakako,je besmisleno...

ASUS p7p55d-e & INTEL i5 750 @ 3.8ghz/LEADTEK GTX 580/2x4gb exeleram black s. 1600 cl9/WD blue 500gb + samsung f4 2tb.Samsung F2380.Asus Xonar STX,marantz pm550dc & Pilot RS 2.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Gde nadje tog Leadtek-a? 28.08.2013. 01:30 #510971

status: user
broj poruka: 18472
@Milunka ponovio si se a ?

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/MSI GTX680 Lightning/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ENVIDIA ... 28.08.2013. 12:11 #511024

status: user
broj poruka: 562
Milunka jel si otkljucavao fan speed na Fermiu, ja ne. Nema potrebe i BIOS ce mi ostati default zato sto je to karta kupljena za narednih 5 god za nedaj boze da se glavnim desi nesto. I kao backup. EVGA izbacuje BIOS za karte kao ASUS za maticne. Sa raznim min i max voltazama i klokovima i spustenom i povecanom fan speedu.
Bas sam primetio da sve stock GTX580 nose potpis NVIDIA na PCBu do PCIe konektora.
Samo EVGA 580 stock ima EVGA potpis. Ko ce ga znati.
One su pakovane i testirane u USA. Pise na seriskom broju.
I dobro je sto EVGA seriski brojevi u zadnje vreme su tamni sa belim slovima sto se teze primeti na hardwaru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs