Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Windows 7 problem sa umrezavanjem kompjutera
STRANA 1 OD 1
djboki Windows 7 problem sa umrezavanjem kompjutera 07.09.2013. 06:13 T54507

status: user
broj poruka: 96
-Formirao sam kućnu mrežu koja se sastoji od 3 komp-a.
-Dva su po Win7 SP1 a jedan pod XP-om SP3.
-Uradio sam sve prema uputsvu i uz korišćenje help-a u win7.
-Napominjem da nisam početnik i da se dosta razumem u vezi sa formiranjem mreža.
-Problem je u sledećem,komjuteri se vide u mreži kao i šerovani folderi odnosno drajvovi
ali kad hoču da pristuoim naprimer disku C ili nekom drugom drrajvu kod kompa sa win7 izbacimi sledeću poruku
–You might not have permission to use this network resourse. Contact the
administrator of this srever.-Acess is denied.
-Jedino se vidi sadržaj foldera i drajviva na kompu pod XP-om
-Pretubao sam sve varijante putem help-a od firewall-a,preko security opcija ali nisam otkrio rešenje.
-Znam da je u pitanju neka „caka“ali nemogu da je otkrijem,pa molim uvažene članove foruma za pomoć ako znaju rsenje
-Hnapred hvala !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MyDoom Pa lepo ti kaze... 07.09.2013. 06:29 #512657

status: user
broj poruka: 553
Dzaba si serovao sve ako nisi dao dozvolu da se menja bilo sta.Desni klik na particiju->Share with->Advanced sharing->Advanced sharing (opet)->Permisions->Full control (stikliraj)->Restartuj racunar


Men are but flesh and blood.They know their doom, but not the hour

Lifestyle!
http://www.youtube.com/watch?v=1OMJ7vSgQl4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=VRPxao3e_jY&ob=av2e
http://www.youtube.com/watch?v=PIL2ttBqTsM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki Uradio problem je ostao 07.09.2013. 08:21 #512666

status: user
broj poruka: 96
Uradio sam navedeno u predhodnoj poruci i ranije,i sada ponovo ,medjutim problem je ostaio,znaci ne doyvoljava pristup particijama i izbacuje navedenu poruku.
Ako neko zna za drugo resenje neka se javi!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MyDoom re 07.09.2013. 08:34 #512667

status: user
broj poruka: 553
Probaj u Network and Sharing center pa na Change advanced sharing settings.Ukljuci svo serovanje fajlova i sve pristupe fajlovima i iskljuci pasvorde,stavi i isto ime za homegroup(obavezno).Ako to ne pomogne onda mora jedan racunar da bude server pa sa njega da delis pristupe ili da preko njega bridge-ujes konekciju.


Men are but flesh and blood.They know their doom, but not the hour

Lifestyle!
http://www.youtube.com/watch?v=1OMJ7vSgQl4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=VRPxao3e_jY&ob=av2e
http://www.youtube.com/watch?v=PIL2ttBqTsM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki Nije ni to! 07.09.2013. 09:39 #512671

status: user
broj poruka: 96
Vec sam probao i ovu opciju ali nije ni to u pitanju,verovatno postoji neko drugo resenje
koje mozda neko zna,u svakom slucaju hvala ti na pomocii.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saladin ...Lepo je to sto si uradio.. ali slabo radi kombinacija Win7 XP... 07.09.2013. 10:45 #512675

status: user
broj poruka: 229



Keiraj akaunte sa siframa i na win 7 i na XP i u network and sharing centru Turn on network discovery, turn on file and printer sharing, turn off public folder sharing... i da u opcijama nadji da iskljucis da windows menadzerise nego accaunt and pasword logovanje...
e da i moras imati na svim kompovima netframework 4..

kad to uradis prilikom pokusaja pristupa nekom deljenom folderu trazice ti account i pass uneses i stikliras save i posle toga imas pristup...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki kako da kreiram akaunt 07.09.2013. 11:01 #512679

status: user
broj poruka: 96
OK-ej razumeo sam i sve mi je jasno ,samo kako da kreiram akaunte ukratko da se nemucim po windows help-u.Ponovo napominjem da su dva kompa pod win7 sp1 a
jedan pod XP SP3.

Unapred hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Da li je moguce da se razumes ``u vezi sa formiranjem mreza`` 07.09.2013. 21:07 #512737

status: user
broj poruka: 10988

a da ne znas za ovo:

Control panel

Click to open User Accounts.

Click Manage another account. Administrator permission required If you`re prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.

Click Create a new account.

Type the name you want to give the user account, click an account type, and then click Create Account.

-ako je za ``workgroup``:

To open User Accounts, click the Start button Picture of the Start button, click Control Panel, click User Accounts and Family Safety, and then click User Accounts.

Click Manage another account. Administrator permission required If you`re prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.

Click Create a new account.

Type the name you want to give the user account, click an account type, and then click Create Account.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Network and sharing center 07.09.2013. 21:18 #512739

status: user
broj poruka: 9388
Advanced sharing settings pa enable 40 or 56 bit encryption i ima sve da ti radi.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bbocko re... 08.09.2013. 00:27 #512756

status: user
broj poruka: 187
Control Panel - User Accounts - Manage another account - ukljuciti Guest account
Control Panel - Administrative Tools - Local Securiy Policy- Local Policies - User Rights Assigment - Deny access to this computer from the network (remove Guest-a)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki nadam se da ću uspeti 08.09.2013. 11:17 #512795

status: user
broj poruka: 96
Hvala svima na odgovorima nadam se da ću uspeti,u vezi akaunta samo sam zamoliip
za pomoc kako bi ubrzao stvari a i budućim forumašima koji budu imali ovaj problem
olakšao pronalaženje rešenja.
Za VMARC-a - Da li se ovo odnosi bez postavljanja posebnih acaunta ili se nadovezuje
na predhodne postove,odnosno kada se naprave dodatni akaunti?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs