Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Telekom ADSL log fajlovi - da li postoje ?
STRANA 1 OD 1
Vodos Telekom ADSL log fajlovi - da li postoje ? 07.09.2013. 18:50 T54519

status: user
broj poruka: 864
Interesuje me da li neko od kolega ovde moze da mi pruzi tacnu informaciju da li Telekom ima bazu i koliko se dugo `zadrzavaju` podaci o logovanjima odredjenih korisnika u odredjeno vreme (kada se i dodeljuje dynamic IP)

Jako mi je vazno da znam i sledece :

Da li jos uvek Telekom adsl nema nikakvu geografsku podelu (mislim pokusaj rangiranja i sortiranja opsega ip adresa makar po vecim gradovima) ili je jos uvek cela Srbija kao jedno selo ?


Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot hehehehehe 07.09.2013. 20:18 #512732

status: user
broj poruka: 996

ma ce te nadju sta god da si zabrljao.)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos U tome i jeste kvaka... 07.09.2013. 23:16 #512750

status: user
broj poruka: 864
...Ja trazim nacin `da nadjem` nekoga.
Ja ni ne koristim telekom adsl.
Ako neko zna stvarno bi mi bilo od velike koristi...

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 08.09.2013. 00:33 #512758

status: user
broj poruka: 2156


Mozes da nadjes nekog al samo u tom trenutku kada mu znas ip.Npr. imam cod4 server neki mali klinac ( ovo sam saznao na kraju ) je danima pokusavao Ddos napadima da srusi server rusio ga par puta, preko log-a cod4 sam imao ip adresu, a posto je neki lik iz Telekoma igrao na serveru i njega je nerviro kao i sve igrace, bilo je voljan da ga locira.Medjutim reko mi je da samo u tom trenutku kad covek koristi ip adresu moze biti nadjen.

Bilo ovo pre 2 god. kako je sad neznam, inace Telekom ima 4 glavna servera u Srbiji prekokojih svi idu i oni dele dinamicke ip adrese ( kod mene se vrte 4-5 ip-a ) .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Log fajlovi 08.09.2013. 08:09 #512781

status: user
broj poruka: 6643
Po našem zakonu, koliko se sećam... dve godine su dužni svi provajderi bilo kakvih telekomunikacionih usluga, da čuvaju i dostave na uvid BIA/CIA... što se mene tiče, večno (5 godina je ovde, u telekomunikacijama, večnost....).
Baš zbog toga, što se čuvaju SVI log fajlovi, i bez ikakvog obzira što se radi o dinamičkom NAME-SERVERU, taj DNS to radi PO TAČNO DETERMINISANOM LOGARITMU, tako da, jeste da ti ne možeš nakon resetovanja dns-a da provališ ko je to bio pre toga, ali, analizom i vremenskim poređenjem - nema nikakve sumnje.
Tako su pohvatani pedofili koje je FBI dojavio našoj `visokotehnološkoj` muriji, tako se radi na sudu, ali, SAMO ako ima računa da se sa tim zajebava.
Dakle, tehnološki je moguće, ali, ne tebi. Što je i u redu, inače bi ubistava, masovnih pokolja, tuča i ostalog, bilo na tone, kad bi ljudi mogli da dokažu preljube, uvrede, podvale i ostale gadosti potaknute anonimnošću (kao ovde npr. malo-malo pa se potežu vremena provedena u teretani, pozivi na šorke i ostalo...)

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos re: log fajlovi 08.09.2013. 21:58 #512860

status: user
broj poruka: 864
Svestan sam sta bi sve bilo kada bi pojedinci mogli da na osnovu ip adresa nalaze i lociraju korisnike. Moje pitanje je postavljeno iz razloga sto me murijaci ubedjuju da su nemocni iako sam im dao screenshotove sa spiskovima ip adresa odakle je cinjena steta.
Vazno mi je da se podaci cuvaju 2 godine, mozda tuzioc uspe da pogura to.


Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 09.09.2013. 01:48 #512925

status: user
broj poruka: 2156


Mozda se nisi obratio pravim pandurima koji rade taj pos`o, a drugo je mozda im je veliko cimanje da traze od javnog tuzioca da nabavlja nalog za otvaranje tih podataka.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 Re: Re: Re: ... 09.09.2013. 02:17 #512929

status: user
broj poruka: 1227
provajder je duzan takve podatke da dostavi samo po sudskom nalogu. Pitanje je samo dal oni oce, il kao u tvom slucaju nece iliti `nisu u moci` da se iscimaju..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646192.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs