Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
UPS
STRANA 1 OD 1
zandarm UPS 04.09.2007. 17:13 T5488

status: user
broj poruka: 1454

Prijatelji forumasi, da li je bitno da UPS koji planiram da uzmem bude iste snage kao napajanje?
Npr. Da li Mustek od 350W, moze da posluzi, a napajanje je od 550W, da li ce imati snage da `povuce` sistem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markodj Re: UPS 04.09.2007. 18:30 #26769

status: user
broj poruka: 51
:: Prijatelji forumasi, da li je bitno da UPS koji planiram da uzmem bude iste snage kao napajanje

DA

:: Npr. Da li Mustek od 350W, moze da posluzi, a napajanje je od 550W, da li ce imati snage da `povuce` sistem

NE

To ti je bilo kratko i jasno. :-)
A sad detaljnije: mozze UPS da bude i slabiji, ali kad opteretish sistem, ili ga overklokujesh, preoptereticcesh UPS i ugasicce se posle 3-30 sekundi u zavisnosti od optereccenja.
Usput, moram da prokomentarishem Mustek UPS: ja bi` na njega prikljuchio aparat za brijanje... mozzda .-)
Ako ti je stalo do tvog sistema (kao meni do mojeg :-) ) kupi si APC Smart-UPS, ili barem Back-UPS.
Pozdrav!
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Mustek.......hahahaha 04.09.2007. 19:17 #26770

status: user
broj poruka: 12057

Ni za motorizovanu četkicu za zube.

Ako želiš zaista da sačuvaš svoj kompjuter, batali Mustek.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re... 04.09.2007. 19:36 #26772

status: user
broj poruka: 1454

Znaci da batalim Mustek. Hvala puno :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm ??? 04.09.2007. 19:39 #26773

status: user
broj poruka: 1454

Upravo sam pogledao APC-ove i prvi u rangu od 550W kosta 220 Eura, neka alternativa?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi APC 04.09.2007. 20:19 #26776

status: user
broj poruka: 844
heeeee

ja imam Back-UPS CS 500 USB/Serial koje ima 300w, prvo sam imao chieftec od 400w, sad CM extreme power od 550w, C2d, p5w dh dl. 2gb, 2ata, 2 sata, 7600gs i i moj APC prijavljuje da moze da tera 17 minuta sa monitorom tu konfu i da vuce 170w . ZNaci moze, ako nemas neke ogromne potrosace unutra.

Druga stvar, pazi da ti se nedesi ko meni, chieftec GPS serije koji radi samo na cistu snusoidu i UPS koji pravi nazubljenu sinusoidu, iako su obe komponente ispravne, zajedno ne rade, pa sam morao da menjam napajanje. i treca najbitnija stvar. Zasto uzimas UPS, ako nestane struje da imas 15 min. OK, tu ce manje vise svako da ti pomogne, da ti sacuva komp od spaljivanja, hmmmm, da ti ispegla napon, znaci mora da ima AVR a ta su 250+eur.

u svakom slucaju glas za APC u zemlji srbiji.
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re... 04.09.2007. 20:39 #26777

status: user
broj poruka: 1454

Znaci da se ne nadam da cu naci neki za oko 50-ak eura?
Da li onaj Mustek bas toliko los?
Sta mislite o onim stabilizatorima (Kao produzni kabal)?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bocilius Mustek !!! 04.09.2007. 21:27 #26783

status: user
broj poruka: 88
Pusti ti ove sto pljuju Mustek.
Ja sam imao do pre 2 godine APC, a onda posto je baterija dosla do kraja svog zivotnog veka resio sam da kupin novi UPS. I posto u tom trenutku nisam imao dovoljno para za novi APC, resio sam da uzmem Mustek PowerMust 800 usb.
Posle 2 godine koriscenja ovog UPS-a, mogu da ti kazem samo jedno:
Radi savrseno.
Imam napajanje od 650W (koje naravno nikada nije imalo potrebe da iskoristi svu snagu), ali je Mustek svaki nestanak struje ili naponske skokove/padove (a bilo ih je u protekle 2 godine koliko hoces) `odradio` savrseno.
Prema tome moj kompjuter zasticen Mustekom i dalje radi perfektno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re... 04.09.2007. 21:57 #26785

status: user
broj poruka: 1454

S obzirom da nema sanse da dam 250+ eura za taj APC, AVR ili sta vec, 99% je da cu ipak uzeti Mustek, hvalili ga vi ili ne, a s obzirom da ti radi 2 god bez problema onda je to to.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gabyhege Slazem se... 04.09.2007. 22:06 #26787

status: user
broj poruka: 188
Ja vec 2 godine isto imam Mustek, al samo 600VA, no sad je postalo slab jadan, al tera nekako 550W chieftec-a.
Neces tolko vise dobiti, verujem, kolko vise kostaju APC.
Drug kupio za nekih 10 000 kinti 1400 VA i radi savrseno i lagano tera 550W chieftec-a sa monitorom zajedno nekih 20-ak minuta.
Vidi ti svoj budzet pa odluci...
Pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs