Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Pomoc - kradu mi net, pored WPA2 zivog i zdravog
STRANA 1 OD 2  
strela75 Pomoc - kradu mi net, pored WPA2 zivog i zdravog 10.10.2013. 08:52 T55013

status: user
broj poruka: 1588
Ljudi, molim pomoc. ADSL u pitanju, uredjaj je Jetspeed2 od Telekonja. Ima WPA/WPA2 sifra, ali izgleda dzaba. Desetak uredjaja sinoc nakaceno, od cega za 4-5 znam sta su - ostali pojma nemam.

Kako resiti problem?

Ukljucio sam MAC filtriranje, i stavio 4 MAC adrese, ali posle refresh-a i reboota i dalje stoje neki uljezi. Kako je moguce da odmah provale novu sifru? Ili im se nekako salje? Da li promena sifre na ruteru resava stvar. Ali kako uljezi pristupe ruteru, ako nema sifru za mrezu (odmah posle promene sifre za mrezu)?

Unapred hvala.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate magija, uroci, vradžbine... 10.10.2013. 09:11 #519516

status: user
broj poruka: 472
ni vodovita Zorka ne pomaže,

neka te `inženjer` prosvetli...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mladen81 Izgleda da ces jedino ako skines antenu imati mira! 10.10.2013. 09:19 #519517

status: user
broj poruka: 11
Ja svojim ocima video prekjuce u gradu kako HTC One (koji je inace baziran na Linux-u),otvara zakljucane mreze,preko obicnih programa sa Google Play!,ne moze svaku vrstu zakljucavanja ali neke moze(bas fino onako izlista sta je sve Vunerable a sta ne,znaci sta je ranjivo a sta ne),i lepo samo klik i otvorio,pici net.

Ili oslabi totalno signal,prebaci neku krpu,ili nesto,preko rutera,tek koliko da ti baca signal do tebe,nista dalje,ako ti je nuzno koriscenje interneta preko wirelles antene.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 10.10.2013. 09:23 #519518

status: user
broj poruka: 1621
Kako to mislis `Refresh i Reboot`?
Na vecini rutera, nakon bilo kakvih promena, treba kliknuti na `Save`, ne `Refresh`!

Da li si siguran da si dobro podesio MAC filter?
Koje sve uredjaje imas u mrezi? Stampac, TV, NAS... Svi imaju svoju MAC adresu (ako se kace na mrezu) tako da veoma lako mozes imati velik broj, naizgled, nepoznatih uredjaja.

Ukoliko sumnjas da neko stalno dobija tvoju novu lozinku, precesljaj racunar(e) Malwarebytes-om i jos nekim AV softverom. Isto vazi i za smartfon, narocito ako je u pitanju Android (proveri sta je sve intalirano/pokrenuto i skeniraj nekim AV-om).
Na ruteru koristi AES enkripciju, umesto TKIP (ukoliko postoji mogucnost izbora). Nova lozinka neka sadrzi veliko, malo slovo, broj i znak. Najbolje nesto nasumicno, bez logicnog redosleda.

Nakon sto uradis sve ovo, probaj da promenis MAC adrese svih mreznih uredjaja na kojima je to moguce jer lako moze da se desi da je uljez klonirao neku od njih i na taj nacin zaobilazi filter.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 10.10.2013. 09:29 #519519

status: user
broj poruka: 4054

opusteno strela .. ne kradu ti net !!!

svako moze da se nakaci na ruter i bez sifre ali nece imati pristup internetu , niti ce moci da ti pristupi podacima na kompu, ruter belezi svaku mac adresu koja pokusa da se poveze sa ruterom


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ... 10.10.2013. 09:34 #519520

status: user
broj poruka: 1621
To zaboravih da napomenem =]...

@strela
Jesi primetio neko bitno usporenje il` si onako, odokativno, zakljucio da ti kradu net?

@mladen
J€b0 WiFi ako nemas signalA. To, na sta ti mislis, moze da se regulise jedino usmerenim antenicama (kod ovih krs rutera).
Sto se tice razbijanja lozinke, racunari nista ne mogu da urade WPA2 enkripciji, a ne neki telefon...

::
:: opusteno strela .. ne kradu ti net !!
::
:: svako moze da se nakaci na ruter i bez sifre ali nece imati pristup internetu , niti ce moci da ti pristupi podacima na kompu, ruter belezi svaku mac adresu koja pokusa da se poveze sa ruterom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Za dodatnu zaštitu 10.10.2013. 09:42 #519522

status: admin
broj poruka: 876
Postavi da ti je ruter nevidljiv, odnosno odradi Disable SSID Broadcast. Trebalo bi da imaš među opcijama. Takođe, nemoj da ti DHCP server dodeljuje adresu i to blokiraj (disable) već ručno unesi IP adrese za sve uređaje. Pored WPA2-AES enkripcije, MAC i IP filtriranja, trebalo bi da je dovoljno.

p.s.
Nekim uređajima je potrebno da je enable SSID Broadcast ali to je veoma retko.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 10.10.2013. 09:50 #519524

status: user
broj poruka: 1621
Ima dosta smartfona na kojim ne moze rucno da se unese IP pa treba paziti sa iskljucivanjem DHCP-a.

SSID slobodno iskljuci. Na ovaj nacin novi uredjaji nece videti tvoju mrezu, ali ipak ce moci da joj pristupe ako rucno uneses naziv mreze.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate metod provere... 10.10.2013. 09:55 #519526

status: user
broj poruka: 472
angažuj nekog => `akera:

backtrack + airodump-ng => vidiš nakačene klijente i BRZINE KOJIMA SKIDAJU ( ako skidaju uopšte )

airmon-ng start wlan0

airodump-ng -c 1 - bssid 00:00:00:00:00:00 -w skeniranje mon0 ( crtica crtica bssid )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Pomoc - kradu mi net, pored WPA2 zivog i zdravog 10.10.2013. 09:58 #519527

status: user
broj poruka: 2929
Emigrirajnu inostrnastvo. Srbija je oovo vole ljudi kada je zaa dzabe.


:: Ljudi, molim pomoc. ADSL u pitanju, uredjaj je Jetspeed2 od Telekonja. Ima WPA/WPA2 sifra, ali izgleda dzaba. Desetak uredjaja sinoc nakaceno, od cega za 4-5 znam sta su - ostali pojma nemam
::
:: Kako resiti problem
::
:: Ukljucio sam MAC filtriranje, i stavio 4 MAC adrese, ali posle refresh-a i reboota i dalje stoje neki uljezi. Kako je moguce da odmah provale novu sifru? Ili im se nekako salje? Da li promena sifre na ruteru resava stvar. Ali kako uljezi pristupe ruteru, ako nema sifru za mrezu (odmah posle promene sifre za mrezu)
::
:: Unapred hvala
::
:: Pozdrav
::
:: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Pomoc - kradu mi net, pored WPA2 zivog i zdravog 10.10.2013. 10:09 #519529

status: user
broj poruka: 7758
Pa ni stranci nisu imuni na dzabalesku-a...

Inace kad odlucis da koristis MAC adrese moras za svaki novi uredjaj koji ide na net rucno da uneses njegovu MAC adresu kako bi se i on nasao na listi autorizovanih za pristup mrezi...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Emigrirajnu inostrnastvo. Srbija je oovo vole ljudi kada je zaa dzabe
::
::
:: :: Ljudi, molim pomoc. ADSL u pitanju, uredjaj je Jetspeed2 od Telekonja. Ima WPA/WPA2 sifra, ali izgleda dzaba. Desetak uredjaja sinoc nakaceno, od cega za 4-5 znam sta su - ostali pojma nemam
:: ::
:: :: Kako resiti problem
:: ::
:: :: Ukljucio sam MAC filtriranje, i stavio 4 MAC adrese, ali posle refresh-a i reboota i dalje stoje neki uljezi. Kako je moguce da odmah provale novu sifru? Ili im se nekako salje? Da li promena sifre na ruteru resava stvar. Ali kako uljezi pristupe ruteru, ako nema sifru za mrezu (odmah posle promene sifre za mrezu)
:: ::
:: :: Unapred hvala
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @strela75 10.10.2013. 12:12 #519553

status: user
broj poruka: 17086
To sto su na listi ne znaci da ti kradu net, samo su na listi , ako nemaju password nemaju ni net, kodeus ti je lepo objasnio, dakle problema nema...

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
Cooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict istripovao si se 10.10.2013. 12:15 #519556

status: user
broj poruka: 4515
:D


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
oreshac Re: istripovao si se 10.10.2013. 13:04 #519561

status: user
broj poruka: 485
+1
Moja ala: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1763839

:: :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Re: Re: Pomoc - kradu mi net, pored WPA2 zivog i zdravog 10.10.2013. 13:13 #519566

status: user
broj poruka: 2929
PA ako mislis na cecene i kurde onda si u pravu...
MIslim mi jedino sa njima mozemo da se poredimo po svesti.


:: Pa ni stranci nisu imuni na dzabalesku-a..
::
:: Inace kad odlucis da koristis MAC adrese moras za svaki novi uredjaj koji ide na net rucno da uneses njegovu MAC adresu kako bi se i on nasao na listi autorizovanih za pristup mrezi..
::
:: Citat:
:: `Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicn
:: i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`
:: Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
::
:: :: Emigrirajnu inostrnastvo. Srbija je oovo vole ljudi kada je zaa dzabe
:: ::
:: ::
:: :: :: Ljudi, molim pomoc. ADSL u pitanju, uredjaj je Jetspeed2 od Telekonja. Ima WPA/WPA2 sifra, ali izgleda dzaba. Desetak uredjaja sinoc nakaceno, od cega za 4-5 znam sta su - ostali pojma nemam
:: :: ::
:: :: :: Kako resiti problem
:: :: ::
:: :: :: Ukljucio sam MAC filtriranje, i stavio 4 MAC adrese, ali posle refresh-a i reboota i dalje stoje neki uljezi. Kako je moguce da odmah provale novu sifru? Ili im se nekako salje? Da li promena sifre na ruteru resava stvar. Ali kako uljezi pristupe ruteru, ako nema sifru za mrezu (odmah posle promene sifre za mrezu)
:: :: ::
:: :: :: Unapred hvala
:: :: ::
:: :: :: Pozdrav
:: :: ::
:: :: :: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn WPS sinak 10.10.2013. 13:23 #519572

status: user
broj poruka: 312
Au bre ljudi niko da pomene coveku wps protokol. Proveri da li ti je ukljucen.

0)Resetujes ruter
1)Promenis default sifru na ruteru
2)Proveris WPS (ugasis)
3)Stavis sifru od 10 karaktera recimo.
4)WPA2 TKIP, ne aes jer zna da baguje sa nekim uredjajima.

I nema teorije da ti se bilo ko se konektuje.


HP ProBook

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: Re: Pomoc - kradu mi net, pored WPA2 zivog i zdravog 10.10.2013. 13:50 #519580

status: user
broj poruka: 1621
Gresis sinak. Otprilike, svaka treca-cetvrta osoba koju sam prosle god. upoznao u Frankfurtu, koristi komsijin net (bez vlasnikovog znanja). Iz ovoga izuzimam srbende koje sam tamo upoznao - oni placaju jbt =] (valjda zato sto imaju potrebu da preko skajpa budu u stalnoj komunikaciji s matorcima, decom, penzosima...).


:: PA ako mislis na cecene i kurde onda si u pravu..
:: MIslim mi jedino sa njima mozemo da se poredimo po svesti
::
::
:: :: Pa ni stranci nisu imuni na dzabalesku-a..
:: ::
:: :: Inace kad odlucis da koristis MAC adrese moras za svaki novi uredjaj koji ide na net rucno da uneses njegovu MAC adresu kako bi se i on nasao na listi autorizovanih za pristup mrezi..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicn
:: :: i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`
:: :: Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
:: ::
:: :: :: Emigrirajnu inostrnastvo. Srbija je oovo vole ljudi kada je zaa dzabe
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Ljudi, molim pomoc. ADSL u pitanju, uredjaj je Jetspeed2 od Telekonja. Ima WPA/WPA2 sifra, ali izgleda dzaba. Desetak uredjaja sinoc nakaceno, od cega za 4-5 znam sta su - ostali pojma nemam
:: :: :: ::
:: :: :: :: Kako resiti problem
:: :: :: ::
:: :: :: :: Ukljucio sam MAC filtriranje, i stavio 4 MAC adrese, ali posle refresh-a i reboota i dalje stoje neki uljezi. Kako je moguce da odmah provale novu sifru? Ili im se nekako salje? Da li promena sifre na ruteru resava stvar. Ali kako uljezi pristupe ruteru, ako nema sifru za mrezu (odmah posle promene sifre za mrezu)
:: :: :: ::
:: :: :: :: Unapred hvala
:: :: :: ::
:: :: :: :: Pozdrav
:: :: :: ::
:: :: :: :: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
newtesla Pogledaj ipak 10.10.2013. 13:57 #519581

status: user
broj poruka: 25
pogledaj ti ipak da nije uključen više od jednog SSID-a: pa ti na jednom staviš WPA, a ostali otvoreni :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Evo odgovora, nisam stigao ranije ... 10.10.2013. 16:05 #519630

status: user
broj poruka: 1588
Da nema drasticnog usporenja i zagusenja neta, ne bih se ni bavio ovom problematikom.

Postavka je sledeca: modem-ruter u potkrovlju. Na njega se kaci nekoliko smartfonova, jedan netbuk, tri desktopa (dva sa USB WiFi stikovima, jedan preko TP-Link 743N) i jedan laptop (ali retko istovremeno). Uglavnom su 3-4 uredjaja u jednom trenutku na mrezi.

WPS iskljucen.

Moram da probam ponudjene opcije pa se javljam.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @strela75 10.10.2013. 16:08 #519631

status: user
broj poruka: 17086
O kakvom zagusenju pricas?
Niko iz vase kuce ne koristi net a kb samo idu, neko vas sishe?

Jer dovoljno je da jedna osoba pusti youtube klip na 720p
i ode ceo protok ako ne koristite neki net limiter na svakom uredjaju u kuci,
a cisto sumnjam.

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
Cooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Evo o cemu se radi... 10.10.2013. 17:52 #519653

status: user
broj poruka: 1588
Od svih nabrojanih uredjaja, samo dva-tri se kace redovno (skoro svaki dan). Neki se kace jednom u 6 meseci.

@newtesla
Kako da proverim da nije uključen više od jednog SSID-a?

Situacija je sada vec mnogo bolja 4-5 korisnika.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn 10.10.2013. 18:00 #519655

status: user
broj poruka: 312
`Situacija je sada vec mnogo bolja 4-5 korisnika.`

Vanzemaljci verovatno :)



HP ProBook
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ma daj 10.10.2013. 18:18 #519661

status: user
broj poruka: 9392
PSK: PlacMajkeBozije666 i znas kad ce da te uhakuju...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Zajebancije radi... 10.10.2013. 20:14 #519688

status: user
broj poruka: 3738
ja pre neki dan upadoh na tuđi net preko wps-a za otrpilike deset sati...zovem mu se mreža `Nedaminternet`, e da vidimo...:P...
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Zajebancije radi... 10.10.2013. 20:25 #519689

status: user
broj poruka: 4515
Pajs HACKERU! :D




:: ja pre neki dan upadoh na tuđi net preko wps-a za otrpilike deset sati...zovem mu se mreža `Nedaminternet`, e da vidimo...:P..
:: support normalit
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Re: Zajebancije radi... 10.10.2013. 20:45 #519692

status: user
broj poruka: 3738
Totalno...nemoj da ti spalim sad procesor .)
support normality

:: Pajs HACKERU! :
::
::
::
::
:: :: ja pre neki dan upadoh na tuđi net preko wps-a za otrpilike deset sati...zovem mu se mreža `Nedaminternet`, e da vidimo...:P..
:: :: support normalit
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646155.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs