Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
usporavnje kompjutera
STRANA 1 OD 1
pajapatak usporavnje kompjutera 06.09.2007. 00:37 T5507

status: user
broj poruka: 29
jos problema kod mene. kompić mi je ekstra spor. ima preko 2ghz cpu i 256mb, ali je dosta spor. teško otvara msn messenger, antivirus je usporio, uopšte sporiji je nego većina slabijih računara. da li ima veze to sto je pun koje čega (većina tekst fajlovi, slike, koji film, igrice manje zahtevne (tetris, aladin i tako to). Na c disku 7.8gb slobodno od 40 od toga program files zauzima oko 4gb a documents and settings 16gb, a na d disku 25 od 40gb. Kako da ga ubrzam bez preinstaliranja sistema - imama xp servis pack 1. thnx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Proveri 06.09.2007. 00:47 #26883

status: user
broj poruka: 9385

Da ti ne crkava hard disk. Moguce da je usporio... Jel ti sporo ucitava ili uopste sporo radi i kad ucita aplikaciju?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re... 06.09.2007. 00:51 #26884

status: user
broj poruka: 1454

Da li si skoro defragmentovao hard disk?
Vidjao sam situacije da je anti-virus previse zahrevan za i jace konfiguracije od ove koju si ti naveo, pa je moguce i da je to problem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajapatak re 06.09.2007. 01:03 #26885

status: user
broj poruka: 29



@VMARC
samo sporije učitava a radi ok. ono sto uobičajeno koristim je ok brzina kada radim, a ponekad uspori pa opet proradi brze.:( Ne bi mi trebao sad problem da mi crnke hard.

@zandarm
nisam defragmentovao disk. ne secam se kada sam to poslednji put radio jer dugo traje.
Imam dosta imstaliranih hotfix-a za w xp spack 1, pa sumnjam i na njih,a opet čuo sam ako ih obrišem da ce prestati da mi rade neke aplikacije
Anti virus je neki stari starcijati, imam ga 2 godine i do sada je dobro sljako.(F prot i Kerio Fire wall).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY Re: ... 06.09.2007. 01:05 #26886

status: user
broj poruka: 181



Probaj sa ovim programom Ultimate defragmenter da defragmentujes hard, bas si me podsetio na problem kad sam ja pre dve godine kupio prvi komp bas sa tim komponentama koje si naveo. Znaci komp je radio kao pentium I jako bas bas sporo i sve je vise usporavao, tada mi je to resio prijatelj ali reinstalaciom sistema kad je to uradio nisam mogo da prepoznam masinu radila je 90% bolje. Ako ne uspes sa navedenim programom mislim da je reinstalacija neizbezna.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajapatak re 06.09.2007. 01:10 #26887

status: user
broj poruka: 29



ima li negde na internetu taj program. i da li je potrebno da ga instaliram, pa onda koristim? da li ga mogu posle obrisati?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY /// 06.09.2007. 01:10 #26888

status: user
broj poruka: 181



O B A V E Z N O defragmentuj hard, jeste da dugo traje ali to je proces koji jednostavno moras da radis s vremena na vreme.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajapatak re 06.09.2007. 01:13 #26890

status: user
broj poruka: 29



moguće da je to, jer sam to uradio mozda jednom na ovom kompu. sutra to radim obavezno. Hvala vam svima puno i ako imate jos koji predlog, pisite. sada mi ne odgovara preinstalacija, jer nemam vremena da skinem sve podatke sa harda - muzika, fajlovi, a imam i neka 3 progarama koji su mi bas potrebni a nemam instalacioni cd, pa dok ne nabavim nista od toga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst TuneUp Utilities 2007 06.09.2007. 01:21 #26891

status: user
broj poruka: 2909
Mozes da probas TuneUp Utilities 2007.Manji progam ali ima dosta zanimljivid opcija i neverovatno jednostavan za upotrebu.Jedna vrlo lepa stvar uz njega imas `1 click maintance` ikonu,kao sto ime kaze kliknes na ikonu i on nabrzinu iskenira registry,aplikacije,reg.strukturu i temp.files...ovo traje oko 10-20 sekundi,zatim kliknes na correct problems i to je sve.
Pre nego sto sam poceo da ga koristim sam reinstalirao Win na svaka dva meseca,a sad na godinu dana...Probaj mozda pomogne...Ako ne tu je uvek reinstalacija Wina.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re 06.09.2007. 01:38 #26892

status: user
broj poruka: 9385



::
::
::
:: @VMARC
:: samo sporije učitava a radi ok. ono sto uobičajeno koristim je ok brzina kada radim, a ponekad uspori pa opet proradi brze.:( Ne bi mi trebao sad problem da mi crnke hard
::

Pravi bekap sto pre. Nema to veze sa defragmentacijom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajapatak re 06.09.2007. 01:43 #26893

status: user
broj poruka: 29



joj,pomagaj brate, kako da napravim bekap i za sta mi to sluzi. nista se ja ne razumem tu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re 06.09.2007. 01:52 #26894

status: user
broj poruka: 9385
Bekap je kopiranje svih podataka na neki drugi disk, rezanje na dvd ili cd... bilo sta samo spasavaj sto pre,
Onda kupi novi hard i vrati sve na njega. I da ti nije crko hard, moras da napravis bekap, nemoj da rizikujes da ti sve ode u nepovrat.




::
::
::
:: joj,pomagaj brate, kako da napravim bekap i za sta mi to sluzi. nista se ja ne razumem tu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY Re: Re: re 06.09.2007. 01:57 #26896

status: user
broj poruka: 181



:::
:: Pravi bekap sto pre.

VMARC je u pravu za bekap ali nista te ne kosta da prvo odradis defragmentaciju evo ti adresa gde ces skinuti program


http://thepiratebay.org/search/UltimateDefrag/ srecno ti bilo i javi sta si uradio
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: re 06.09.2007. 02:52 #26897

status: user
broj poruka: 9385
ali nista te ne kosta da prvo odradis defragmentaciju evo ti adresa gde ces skinuti program
::
::


Prvo bekap pa onda sve ostalo. To je zlatno pravilo. Taj disk treba da izdrzi jedno 2 sata neprestalnog rada (defragmentacije) a ako je neispravan... ko zna koliko sati... i sve to uz realni rizik da capne u sred rada...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Imao sam isti problem 06.09.2007. 04:23 #26898

status: user
broj poruka: 1196
Resenje: Nabacis Advanced Uninstaller Pro, ili neki drugi program koji moze da brise sve nepotrebne fajlove, sve neispravne i nepotrebne unose u registry bazi, i da moze da optimizuje i DEFRAGMENTIRA REGISTRY.
Prvo obrisi sve nepotrebne fajlove (pomocu gore navedenog alata), zatim defragmentiraj hard disk (sve particije). Ukljuci skeniranje registyja i naredi popravku svih nadjenih gresaka. Na kraju DEFRAGMENTIRAJ REGISRY bazu.
To bi trebalo da ti pomogne ukoliko ti disk nije na samrti. Ukoliko ti ovo ne pomogne reinstaliraj Windows. Na cistu instalaciju nabaci drajvere: prvo za maticnu, pa graficku, zvucnu itd. Posle toga instaliraj SP2, bez instalacije SP1. Tek onda ti preporucujem da stavis antivirus (NOD32 je najbolji), nakon instalacije antivirusa obazno mu updateuj bazu i tek onda instaliraj kojekakve programe i igrice..

Pozdrav. Srecno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 06.09.2007. 08:28 #26901

status: user
broj poruka: 18940
ako instaliras takav program ili slicno smece, napravice ti jos vise sranja, moja preporuka ti je defrag kao sto su ti i rekli, zatim proveri koji ti program uzima procenat memorije ili procesora, jer nema sta drugo da je u pitanju i uninstall-iraj taj program.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Prvo ovo... 06.09.2007. 09:43 #26904

status: user
broj poruka: 729
:: Prvo bekap pa onda sve ostalo. To je zlatno pravilo. Taj disk treba da izdrzi jedno 2 sata neprestalnog rada (defragmentacije) a ako je neispravan... ko zna koliko sati... i sve to uz realni rizik da capne u sred rada..

Prvo uradi ovo što ti je VMARC predložio. Prvo tri puta bekap pa onda reci defrag...

`Grešiti je ljudski, ali da se stvarno zabrlja potreban je kompjuter.`
Marfijev zakon
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Evo resenja, ali komplikovanog. 06.09.2007. 14:09 #26915

status: user
broj poruka: 4225
Pre nego sto bilo sta uradi idi na:
https://www.softex.meganet.lt

Ovo ti je najbolja adresa za skidanje programa na net-u, a ujedno je i najozbiljnija.
Kada skines programe iskljuci se sa net-a. Deinstaliraj Antivirus koji imas i koristi NOD.
Od programa ce ti trebati sledece:
CCleaner 2.0.495RC za brisanje smeca sa masine i kesiranih fajlova.
TuneUp Utilities 2007 6.0.2311.0 1-Click Maintenance opcija nakon instalacije.
Adaware SE 1.06 Pro sa najnovijim update-om
Spyboot - Search and Destroy 1.5.1 sa najnovijim update-om
Your Uninstaller! PRO 2006 5.0.0.361 deinstalacija nepotrebnog smeca sa masine
ponovo CCleaner 2.0.495RC za brisanje smeca sa masine i kesiranih fajlova.
Nakon toga instaliraj antivirus Nod-a 2.70.39 i obrisi sve ostale fajlove koji su zarazeni.
Sada upotrebi Norman Malware Cleaner: Built 2007/09/05
Pa opet Spy boot i Adware.
Sada backup sa Paragon Drive Backup 8.5 Professional.
Kada zavrsis backup skini Hiren`s Boot CD 9.2 i podesi da se komp boot-uje sa CD-a i koristi HDD Regenerator za proveru da li ti je SLUCAJNO ostecen HDD. Ako jeste i nemoze da ispravi ostecene sektore na HDD-u kupuj drugi.

P.S Ako neznas da radis sa sledecim programima a imas jako potrebne programe ili podatke onda taj posao prepusti nekom od drugara koji je u toku sa datim problemom. Ovo ti je preporuka koju radim svaki dan. Ako je i komplikovano za koristenje probaj resenje koje ti neko drugi ponudi.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEBOY jo jo 06.09.2007. 14:49 #26919

status: user
broj poruka: 181



Odlicna adresa ovde bas ima svega a sto je najvaznije za svaki program postoji detaljno objasnjenje cemu sluzi!!
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: .. 06.09.2007. 15:17 #26922

status: user
broj poruka: 2909
:: ako instaliras takav program ili slicno smece, napravice ti jos vise sranja, moja preporuka ti je defrag kao sto su ti i rekli, zatim proveri koji ti program uzima procenat memorije ili procesora, jer nema sta drugo da je u pitanju i uninstall-iraj taj program
Sto se tice TuneUpa nije smace nego bas dobar program.Ja sam prvi koji ne veruje u to da takvi programcici mogu da ti srede komp,ali ovaj stvarno pomaze.Normalno nece moci od pentijuma da mu napravi C2D,ali ce mu izbaciti sigurno 1000 nepotrebnih/zaostalih fajlova iz registrija sto moze samo da pomogne,a nikako da steti.
Ali ako je poceo da ti crkava hard nista od navedenog ti ne pomaze.Pravi Backup sto pre i cekaj da ti crke hard ili odmah kupi novi.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 06.09.2007. 15:28 #26923

status: user
broj poruka: 18940
Pa dobro, ajde, recimo da nije bas toliko smece, zavrsava on dosta poslova, samo ne svidja mi se sto malo brlja po registry-ju, a to je najbitniji deo windowsa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud i onda 06.09.2007. 16:34 #26930

status: user
broj poruka: 3737
kad sve to uradis potrosi 10EUR i kupi jos 256Mb RAM-a(barem).
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Re: .. 07.09.2007. 00:07 #26957

status: user
broj poruka: 1196
:: ako instaliras takav program ili slicno smece, napravice ti jos vise sranja, moja preporuka ti je defrag kao sto su ti i rekli, zatim proveri koji ti program uzima procenat memorije ili procesora, jer nema sta drugo da je u pitanju i uninstall-iraj taj program

Program nije smece i dobro radi svoj posao. Potreban je samo on i nista vise. Menja hrpu programa za ciscenje i odrzavanje. Btw. on ne brlja po REGISTRYJU.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajapatak re 07.09.2007. 11:40 #26987

status: user
broj poruka: 29

Pre nego sto bilo sta uradi idi na:
https://www.softex.meganet.lt

Ovo ti je najbolja adresa za skidanje programa na net-u, a ujedno je i najozbiljnija.
Kada skines programe iskljuci se sa net-a. Deinstaliraj Antivirus koji imas i koristi NOD.
Od programa ce ti trebati sledece:
CCleaner 2.0.495RC za brisanje smeca sa masine i kesiranih fajlova.
TuneUp Utilities 2007 6.0.2311.0 1-Click Maintenance opcija nakon instalacije.
Adaware SE 1.06 Pro sa najnovijim update-om....


Ovo mi je jako komplikovano pa sam resio da napravim backup i da preinstaliram ceo sistem. To nisam nikada radio, pa je mozda zbog toga. E sad jos jedno pitanje, je li moze neko da mi da link za neki program koji radi dijagnostiku harda, odnosno da proverim je li ima hrad gresaka i ako moze malo objasnjenje sta da radim tj. kako sa tim programom.
HVALA....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs