Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
6800le agp modovanje
STRANA 1 OD 1
bandera 6800le agp modovanje 04.05.2005. 14:58 T551

status: user
broj poruka: 4
Zanima me vasa iskustva u vezi modovanja nvidia fx6800le grafickih kartica u 6800 ili u najbolem slucaju 6800gt,da li ste to radili i uspeli Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
serhio Hmm 06.05.2005. 00:03 #1436

status: user
broj poruka: 54
Pazi, tesko da ces naci mnogo ljudi u Srbiji koji su radili sa 6800, tako da ces veoma tesko dobiti odgovor iz prve ruke. Ali evo sta ja mogu da ti pomognem, vidi ovako 6800le ima 8 texture pipelineova koji se vide, a obicno su 4 sakrivena. Ova 4 sakrivena mozes da otkljucas uz malo srece sa Riva Tuner-om. Ovo bi trebalo da radi u 85% slucajeva, ali uvek postoji mogucnost da ovi pipelineovi ne rade. Osim toga postoji i caka sa klokovanjem, veliko je pitanje da li ce kartica moci da se oc posle otkljucavanja pipelineova, ali to je vec druga tema :)

POSETITE https://www.piratesunited.com i saznajte svasta o hardveru

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bandera hvala serhio 06.05.2005. 16:28 #1441

status: user
broj poruka: 4

samo me zanima da li je bolje da uzmem neki 6600gt model sa ddr3 memorijom ili neki 6800le koji bi kasnije modovao i dobio brzu graficku za manje para,posto imam 4 ti 4200 64 ddr koju sam uzeo pre vise od 2 god i vreme je za upgrejd zbog novih igrica ,inace imam nortwod na 2.4 pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
serhio Zavisi 09.05.2005. 22:30 #1478

status: user
broj poruka: 54
Ako vise volis da rizikujes pa da onda mozda vise i profitiras onda uzmi 6800le, a ko volis da igras na sigurno onda je bolje da uzmes 6600GT sa ddr3 memorijom ;)

POSETITE https://www.piratesunited.com i saznajte svasta o hardveru

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bandit 6800le agp modovanje 01.06.2005. 21:00 #1574

status: user
broj poruka: 4
Skini sa neta neki program za modovanje biosa i preko njega prepravi bios izvini zaboravio sam koji potrazi na benchmarku . Pre nego to uradis pusti drajver da ti odradi automatski test overkloka graficke da vidis dokle moze fabricki da ide . Nakon toga u tom programu unesi vrednosti koje ti je dao nikako preko toga da nesto ne zeznes i posle flesuj tim biosom . Time ces dobiti klok grafike a nece ti praviti problem pri otkljucavanju pipelina . Dobijas brzinu i otkljucane pipeline . Budes li pokusao da otkljucas pipeline pa onda da klokujes neces moci . Nadam se da sam ti pomogao jer sam ovo probao sa 6800 i radi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bandera Hvala za informacije 08.06.2005. 08:36 #1599

status: user
broj poruka: 4
Hvala Bandit dosta si mi pomogao


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60278. Broj poslatih odgovora: 646142.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs