Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Avast 9
STRANA 1 OD 1
luja-88 Avast 9 18.10.2013. 14:05 T55112

status: user
broj poruka: 1620
Posle nadogradnje sa verzije 8, pojavilo se ovo: http://goo.gl/MgX9K6
Klik na `Turn on now` nista ne resava, vec mora jos jednom da se restartuje racunar (nakon obaveznog restarta koji zahteva Avast instalacija).

Novi interfejs je malo izmenjen ali je u sustini sve isto, samo ispremestano i skriveno/zavuceno. Jedina nova stvar koju sam primetio je opcija za pravljenje `Rescue` diska (USB/CD), a uklonjen je `Sandbox` iz besplatne verzije programa.
Ne svidja mi se sto vise ne moze da se baci u full screen (maximize) pa neke stvari ostaju prilicno nepregledne. Npr. `Software updater`, cija lista moze biti poduza. U njihovu odbranu: `outdated` programi sada izbijaju na vrh liste.
Malo je glupo i sto otvara novi prozor za skoro svako dodatno podesavanje, dok prethodni (parent) prozori svejedno ostaju neupotrebljivi.
Smara i plava boja pri animaciji ikonice u tray-u. Iskljucio sam animaciju samo da ne bode oci dok se vrti.

Sve ovo nisu mnogo bitne stvari al` eto, malo smetaju. Po meni je osmica ipak preglednija + ima `Sandbox`, koji moze biti koristan jednom u 6 meseci =].

edit:
Primetio sam i da je broj virusnih definicija iz nekog razloga prepolovljen: http://goo.gl/xxaa5l

edit2:
Ako je za verovati covi sa avast foruma, ovo je razlog:
Old MS-DOS malware has been removed from definitions since that malware doesn`t even run on any modern Windows anymore.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Ovoga sa prve slike 18.10.2013. 14:46 #521023

status: user
broj poruka: 6086
kod mene nema.


http://www.youtube.com/watch?v=uPzMWU8ZUXU http://www.youtube.com/watch?v=TUc3WXCzAbE http://www.youtube.com/watch?v=5e2ATpV5IKA



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 18.10.2013. 14:52 #521025

status: user
broj poruka: 2800
Kod mene ima a onda ti posle nekog vremena izbaci poruku da antivirus ne radi i traži da potvrdiš da je program od povernja pa kad klikneš na to avst tek tad pocne da radi :)
Sad su poruke koje izbacuje ružne ko za windows 8 a kad radi umesto neke lopte koje se okrece ide plavo narandžasto što poprilicno iritira :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ... 18.10.2013. 15:13 #521026

status: user
broj poruka: 1620
Iskljuci animaciju ikonice, kao sto sam ja uradio.
Settings -> Apperance -> odcekiraj: Animate the icon when scanning

:: Sad su poruke koje izbacuje ružne ko za windows 8 a kad radi umesto neke lopte koje se okrece ide plavo narandžasto što poprilicno iritira :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Vozim je od prve bete, na XP-u i na sedmici. Sve radi kako treba. 18.10.2013. 15:43 #521029

status: user
broj poruka: 10985
Odlican, pet....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath za devojcice 18.10.2013. 15:59 #521031

status: user
broj poruka: 484
Samo sminka, nema nista od njega, `kupite` neki iole normalniji AV a ne ovo nasminkano s##nje
You can`t hurt me, hell, i can`t even hurt me.
Electricity couldn`t kill me, Games couldn`t kill me, Internet couldn`t kill me.
Did you really think your little jokes were going to kill me?
I`m done with the winning cause i`ve already won.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Take this lipstick, baby - it`s free of charge: 18.10.2013. 16:07 #521033

status: user
broj poruka: 10985
http://url.ie/jfh6

``Avast is chock-full of settings and provides excellent real-time protection, no matter where the threats come from.``

``Avast’s army of defenses is just bigger and better trained to spot danger from more places``
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Avast Hejteri 18.10.2013. 16:23 #521037

status: user
broj poruka: 6086
Evo krenuli su!


http://www.youtube.com/watch?v=uPzMWU8ZUXU http://www.youtube.com/watch?v=TUc3WXCzAbE http://www.youtube.com/watch?v=5e2ATpV5IKA



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE 8 mi je bila daleko 18.10.2013. 16:31 #521041

status: user
broj poruka: 5696
preglednija i daleko lepsa verzija....to mu je bio i glavni adut - po mom misljenju jedan od naboljih AV GUI-a.

Sad mi vise ne lici ni nasta :( zastita je OK, ni bolja ni gora od slicnih, poznatih a besplatnih resenja: MSE 4.4, Avira 2013 i AVG 2014.

Ja sam razocaran korakom unazad...


`Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath Slazem se da su svi ti free AV slicni 18.10.2013. 18:49 #521065

status: user
broj poruka: 484
Ali realno ni ne rade neki posao.
AVG mi ne spominjite to s**nje od AV, isto kao i Nortona, nisam nasao ludji AV od ta dva koja mogu toliko da ti uspore komp...

You can`t hurt me, hell, i can`t even hurt me.
Electricity couldn`t kill me, Games couldn`t kill me, Internet couldn`t kill me.
Did you really think your little jokes were going to kill me?
I`m done with the winning cause i`ve already won.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn @Rynskelath 18.10.2013. 19:29 #521070

status: user
broj poruka: 312
Nisi skorije probao Nortona, ocigledno... Poslednje 2 god, sampion sto se tice resursa koje zauzima (min). Mana je samo sto sve zivo vidi kao viruse, tj. dosta false detekcija ima. Al dobar je sto se tice licenci, na svaka 3 meseca legalno ubacite novu licencu free i to je to.


HP ProBook

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Rynskelath: to sto nisi nasao nista ludje od Norton-a i AVG-a, 18.10.2013. 19:37 #521074

status: user
broj poruka: 10985
govori mi dve (medjusobno povezane) stvari o tebi:

1. nisi naleteo na McAfee
2. relativno si nov u ``svetu kompjutera``, pa imas jos podosta da naucis da bi tvoje ocene kvaliteta pojedinih PC programa imale tezinu (sindrom ``new kids on the block, they know how to roll, but they cannot rock``)

Neki antivirusi sasvim lepo rade posao i u svojim free varijantama. Avast je jedan od njih. Kada budes iza sebe imao iskustvo u obliku 10+godisnjeg posmatranja ponasanja nekolicine antivirusa, na razlicitim kompjuterima, kojima upravljaju razliciti korisnici, mozda ces i biti od neke koristi u raspravi po ovoj temi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Re 18.10.2013. 20:03 #521081

status: user
broj poruka: 1670
Ja dobih licencu za komercijalnu verziju Avast-a, tj. Avast Internet Security 2014, al ga još nisam instalirao.

Često ljudima instaliram Avast, pa kad to radi uvek skidam preko mog linka tj. kao moj recomendation :)

Za 7 potvrđenih i registrovanih instalacija se dobije komercijalni Avast Internet Security 2014 za 1 PC na godinu dana, za 14 na 2 godine i za 21 na 3 godine.

Rekoh kad ga već tako često instaliram, što ne bih dobio ceo paket :)

Više o tome:
http://blog.avast.com/tag/recommendation/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jebivetar zna li neko 18.10.2013. 20:31 #521085

status: user
broj poruka: 2386
koji AV je `laksi` što se zauzimanja ram-a, drljanja po hdd tiče...
Odavno koristim Avast free, interesuje me u odnosu na Avira free

Avira me je smarala sa webguard, to sam znao da deaktiviram jer je usporavalo download,
ne znam da li se nešto promenilo a i apdejt je znao da zeza na free verziji...?

sto se grbo rodi vreme neispravi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 19.10.2013. 02:54 #521118

status: user
broj poruka: 2800
Dal neko ima zbog ovog novog avasta problema s javom.
Ne prolazi verifikaciju
http://java.com/en/download/installed.jsp?detect=jre
Kad se iskljuci avast onda prolazi bez problema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath @Tortojed 19.10.2013. 10:53 #521131

status: user
broj poruka: 484
Nisam nov, u svetu kompjutera sam preko 10 godina i znam mnogo vise nego sto mislis samo sto je mnogima od vas glavna mera to koliko si na ovom forumu... I to sam video vise puta do sada...
Ne bitno, naleteo sam i na mcafee i takodje mi se ne svidja, norton ima taj problem sto sve vidi kao virus a ni mcafee bas ne zaostaje za njim.
Jedino sto mi se nekako najvise dopalo je Eset samo sto ga jos nisam `kupio`

You can`t hurt me, hell, i can`t even hurt me.
Electricity couldn`t kill me, Games couldn`t kill me, Internet couldn`t kill me.
Did you really think your little jokes were going to kill me?
I`m done with the winning cause i`ve already won.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: zna li neko 19.10.2013. 11:14 #521132

status: user
broj poruka: 18940
ESET SmartSecurity 4/5/6/7beta, sto se mene licno tice po svemu najbolji i najkompletniji koji u sebi ima AntiVirus protection/Antispyware protection/Firewall Protection/Antispam protection/Anti-theft protection (u verziji 7, novo) , i to su vrhunske zastite, maksimalno optimizovano radi na svakom PC-u/laptopu, postoje zastite za mobilni, tablet itd.


:: koji AV je `laksi` što se zauzimanja ram-a, drljanja po hdd tiče..
:: Odavno koristim Avast free, interesuje me u odnosu na Avira fre
::
:: Avira me je smarala sa webguard, to sam znao da deaktiviram jer je usporavalo download,
:: ne znam da li se nešto promenilo a i apdejt je znao da zeza na free verziji...
::
:: sto se grbo rodi vreme neispravi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 19.10.2013. 15:20 #521150

status: user
broj poruka: 1620
@Mighty
U tom sl. pokrecem15 virtualnih masina sa XP-om i novim gmail nalozima :D.

Salu na stranu, jedina (uslovno receno) korisna prednost Internet Security-a nad Free verzijom je firewall. S tim na umu, realne prednosti ni nema posto je Comodo Firewall mnogo bolje, a besplatno resenje.
Sta znam, mozda je 0k za one koji placaju AV softver. Za sve ostale je Avast/Avira Free+Comodo Firewall savrseno resenje.

Za `hejtere` ne znam sta reci... Trenutno samo o sminki mozemo da pricamo. Slazem se sa kolegom MACHINE da je stari GUI malo funkcionalniji i da je novi korak unazad al` sta da se radi - na zalost, Win8 `trendovi` moraju da se isprate...

Sto se tice pouzdanosti, ostaje nam samo da sacekamo i vidimo kako ce se pokazati.

@Simon
Isti slucaj i kod mene.

@imarkovic
Drugar se isto tako kune u ESET pa je dva puta imao propuste u proteklih godinu dana.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ovako 19.10.2013. 15:47 #521155

status: user
broj poruka: 5696
Avast u verziji 7/8 je imao problem sa RDP tj. remote desktop connection servisom pa kad se okacite na XP masinu on zaglupi servis kada zelite udaljeno da iskopirate nesto. Bitdefender Free je bio jos gori, on resetuje masinu kojoj se pristupi i pokusa na njoj nesto odraditi. Symantec PCtools je pak potpuno onemogucavao RDC.

Eset koristim na mnogo lokacija i za sada imao je samo jedan zatucan bug na nverzijama 4 i 5 a mozda i 6 a to je da ako sve instalirate on ugradi modul u Outlook. Vi ga posle nekog vremena deinstalirate kako bi ubacili neki srugi fraj AV i onda vam Outlook javlja gresku kako nedostaje odredjena biblioteta koju je naravno uninstaler maknuo. Moze da se resi kreiranjem tih DIRova i kopiranjem biblioteke ili pak da ponovo stavite Eset i onda maknete taj glupi builtin toolbar. Sve osim ovoga Eset je po meni vec deceniju King Of The Hill. Avast, tvrdim odgovorno, je samo za nijansu bolji od ostalih. Kod MSE mi se svidja sto ima dobru zaistitu a nijedan false positive i sto je jedan od retkih koji mogu da se instalirjau na NOS 2003/2008 pa ako neko nece da plati za ESET najbolje resenje je Microsoft Security Essentials.

Ja sam trenutno na sluzbenoj masini na Avast 9, na privatnoj na Eset 7 a masine ostale su mesavina MSE 4, Avira 2013, Avast 8, AVG 2014 i sve to radi OK.


`Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 22.10.2013. 16:59 #521685

status: user
broj poruka: 1620
Problem sa Javom, koji je kolega Simon72 naveo, kod mene uzrokuje zakucavanje Chrome pretrazivaca ukoliko prozor sa Java aplikacijom zadrzim otvorenim duze od 2 sekunde. Privremeno iskljucenje AV-a nije resenje posto u tom slucaju svejedno mora da se restartuje pretrazivac da bi aplikacija proradila.

Trenutno nemam snage a ni vremena da se bavim pravljenjem exclusions/ignore listi za sve Java-bazirane sajtove koje posecujem tako da se za sada vracam na prethodnu verziju, a korisnici verzije 9 bi u ovoj temi mogli da nas obaveste o eventualnom resavanju problema...

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 22.10.2013. 18:32 #521708

status: user
broj poruka: 2800
`Onemoguci` avast pa instaliraj javu i onda pokreni avast pa ce sve biti kako treba.Tako sam ja rešio problem sa javom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Evo i ja imam problema sa nestajanjem ikonice iz tasktray-a 22.10.2013. 19:05 #521715

status: user
broj poruka: 5696
Sve u svemu gro gluposti. Em sto je interface nelogican, nepregledan i posve zatupavljen u odnosu na 8. Cak, sto kazes, nema vise sandbox, mada i koji ce mi. Inace, jako los score u detektciji ima, mislim da je i ovde korak unazad.

Sad se debelo dvoumim da na sluzbeni laptop stavim nazad MSE 4.3. Na Avast 8 sam presao jedino zbog privlacnog izgleda i kakve takve tradicije, pa je usledila 9-ka...mada nije neka...zgrozim se kad se setim sredine 2000-ih i njihove verzije 4 sa stupidoidnim interface-om koji je podsecao na neki kvazi A/V player :DDD sacuvaj Boze

Okreni obrni, ESET moj nasusni .)


`Kada bi se celokupno znanje medicine bacilo na dno okeana, to bi bilo u korist covecanstva a na stetu riba`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 14.11.2013. 11:54 #526260

status: user
broj poruka: 1620
Oooo da im jbm familiuju...
Je l` zna neko gde je virus chest u novom Avast-u?
Cale na svom kompu azurirao Avast na v9 (iako sam mu rekao da to ne radi), i ovaj mu bacio infograd.exe u chest posto je `suspicious`. Sad sam stavio ceo infograd folder u exclusions listu ali ne mogu da nadjem gde je chest i izvucem taj *.exe fajl.
Da, mogu i da reinstaliram aplikaciju al` necu. Hocu da znam sta antivirus radi mom sistemu i gde trpa fajlove! Ko zna sta je jos pojeo...

edit:
Pronasao:
Statistics -> Component Status -> items stored in the Virus Chest.

Pacijenti ladno stavili pod `Statistics`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs