Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Inostrano vs. domace trziste
STRANA 1 OD 1
BrianM Inostrano vs. domace trziste 06.09.2007. 17:24 T5517

status: user
broj poruka: 178
Pozdrav celom forumu!
Nemam konkretan problem, zbog cega se ljudi u najvecem broju slucaja javljaju, vec bih zeleo da nam svi oni koji imaju iskustva sa hardware-om predoche sta se u celom svetu smatra kvalitetom, a slabo je zastupljeno na nasem trzistu. Dacu primer po stavkama:
- Pored kod nas najzastupljenijih kvalitetnih ploca ASUS, Gigabyte, Abit, DFI, sta jos u
svetu vazi za kvalitet? (npr. Neko je, cini mi se Machine, spominjao Tyan ploce!)
- Kod nas je Plextor pojam za optiku, postoji li nesto kvalitetnije ili u istom rangu?
- Da li postoji kvalitet i van vecitog duela na nasem trzistu - Seagate vs. WD kad su HDD-ovi u pitanju?
- Koja su najkvalitetnija napajanja/kucista sem Antec-a, ThermaTake-a, Chieftec-a, Enermax-a,...
- Neko rece da kod nas najpopularniji monitori Samsung ili LG su u svetu tek srednja klasa, iza Sony-ja, Dell-a, Philips-a, ViewSonic-a?
Kakvo god iskustvo ili znanje imate i u vezi ostalih komponenti, TV kartica, modema, RAM memorija, itd. podelite sa ostatkom foruma.
Izvinjavam se ako sam bio preopsiran ili ako sam pogresio sto sam ovakvo pitanje uneo pod pogresnom sekcijom foruma i unapred se svima zahvaljujem na odgovorima!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Najbolji svetski brandovi, a ipak dostupni?! 06.09.2007. 18:02 #26939

status: user
broj poruka: 5696
Evo nekog spiska onih firmi koje mi ulivaju poverenje pored onih standardnih na nasem trzistu i koje si vec naveo...nekih ima kod nas ali vrlo retko...ne racunam vojni nivo opreme!

MB: SuperMicro, Tyan, Intel, Albatron, Abit, Shuttle

CD/DVD: IOmega, Yamaha, Plextor, TDK, Teac

HDD: nista sto nije navedeno, ima Excel Stor ali je kineski junk, Conner odavno mrtav

PSU: Astec, Sanken, Enlight, Tagan, Mushkin, Delta

RAM: Mushkin, Buffalo, OCZ, G.Skill, FSC Infineon, Micron

CRT/TFT/LCD: Iiyama, Sony, ViewSonic, Eizo, SGI, Mitsubishi, Elsa, Nokia, SUN

SVGA: Elsa, VisionTek, Pine-XFX, Albatron, Point Of View (Chameleon), PowerColor, Diamond MultiMedia

NET: Cisco, GVC, 3Com US.Robotics, Elsa, Diaomod MM, LinkSys, D-link, Roline-Rotronic

TV-FM: Miro Pinnacle, Hauppuge

SB/Hi-Fi: Gyna, Terratec, Diamond MM, Bose, Bowers & Wilkins, Acoustica Research, Yamaha, JBL, Roland, Korg, Kurtzweil, Fender

All-In-One: AlienWare, IBM-Lenovo, SUN, Apple Macintosh

Ima ih jos ali se ne mogu odjednom setiti. Vecina firmi su starije od 25god i prave vrhunske komponente, ne racunam plagijate.

- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf VoodooPC 06.09.2007. 22:53 #26953

status: user
broj poruka: 1470
Što se tiče All-In-One VoodooPC je poznat.
Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs