Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Asus Commando vs Core 2 Duo E 6850!
STRANA 1 OD 1
SkyFire Asus Commando vs Core 2 Duo E 6850! 06.09.2007. 22:22 T5522

status: user
broj poruka: 18472
Treba mi pomoc oko postavke biosa tj. parametara u biosu za overclockovanje E6850!Ako neko ima slicnu konfiguraciju ili istu plocu neka ostavi post.Do sad sam ga digao najvise na 3.7 a da bude stabilan,pokusavam da ga podignem na jedno 4Ghz ako treba i vise pa mi je zato i potebna pomoc.Sve preko 3.7 Ghz Commando iskopca odmah...Potrebna su mi druga podesavanja.P.S.Ovaj procesor se dize i preko 5Ghz na Commando-u samo uz malo drugacije uslove.Znam da moze jos zato i trazim pomoc.Pozz.
P.S.Ajde sad Machine,ovo je izazov za tebe :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Eh 06.09.2007. 23:47 #26956

status: user
broj poruka: 5696
ja sam vec jednom prilikom naveo: sto se tice overclocka i pomnog dinamickog pracenja novih tehnologija nisam reper niti neki znalac. Moji odgovori koji se ticu tvog pitanja bi bili ispod ocekivanog proseka. Krace: nisam imao bliskog ododia sa opremom koju posedujes a jos manje sa O/C mogucnostima i paramtrizovanju istih. Pozz

P.S. Ploca i CPU su ti odlicni, nisi naveo RAM i PSU ali ako su i oni u ovoj klasi mozes ocekivati 4GHz. Nazalost i sam si se uverio na primeru Chief CM da OC zavisi i od kvaliteta naponskog signala, serije naponske jedinice za filtraciju, brand kondezatora i FETova...prosto: 2 identicna primerka masine mogu dati i do 25% razlike u performansama upravo zbog ovih minornih razlika u ugradjenim komponentama na PCBu, zato se neki primerci probiraju, dakle proba se vise komada uzme najboji, takav je van proseka...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Asus Commando vs Core 2 Duo E 6850! 07.09.2007. 01:06 #26959

status: user
broj poruka: 9384
.P.S.Ovaj procesor se dize i preko 5Ghz na Commando-u samo uz malo drugacije uslove.Znam da moze jos zato i trazim pomoc.Pozz.


PPS. ma moze na 7GHz.

3.7 ti je odlican rezultat, uz mnogo mucenja i izgubljenog vremena ces doci do 4GHz. Ekstra primerci na malo boljim plocama idu do 4.3 -4.5Ghz i uz bolje hladjenje, naravno..

A sve sto mozes videti na mestima ovog tipa
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?referrerid=20037&t=157774
je samo za slikanje, nije za realan i stabilan svakodnevni rad.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Eh 07.09.2007. 02:07 #26971

status: user
broj poruka: 18472
Ti si legenda Machine.Dobro pamtis stare teme i koje kakav `problem`imao.Pa ja sam vec na to zaboravio.Svaka cast.Vidi se da volis ove stvari i da si predan i da nisi nekakav sarlatan.Ostali deo komponenata je 2x Geil Ultra na 1066Mhz a napajanje Cooler Master M1000w (modularno napajanje).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Asus Commando vs Core 2 Duo E 6850! 07.09.2007. 02:12 #26972

status: user
broj poruka: 18472
VMARC Hvala ti na adresi,tu sam vec bio ali ovo nisam nasao,sada su mi podatci jos potpuniji.Nije problem dignuti procesor i preko 4Ghz,on hoce da ide ali j_beno je podesiti bios od Commando-a.Bitni su ti parametri da bi se procesor ponasao kako treba.Kad se to uskladi onda je sve ok.Inace vec sam dolazio do 3.9Ghz i to bez ikakvog podesavanja ali naravno nije stabilan.Daje potencijal da moze 4Ghz a mozda i preko,samo treba podesiti sve kako treba,milsim da cu se debelo namuciti!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Hvala na lepim recima SF 07.09.2007. 10:29 #26980

status: user
broj poruka: 5696
Takodje i ja sve najbolje mislim o tebi, pa cak i onda kada (ne)opravdano branis cice preko foruma...shalim se malko


- R a v e n L o r d -

:: Ti si legenda Machine.Dobro pamtis stare teme i koje kakav `problem`imao.Pa ja sam vec na to zaboravio.Svaka cast.Vidi se da volis ove stvari i da si predan i da nisi nekakav sarlatan.Ostali deo komponenata je 2x Geil Ultra na 1066Mhz a napajanje Cooler Master M1000w (modularno napajanje).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Hvala na lepim recima SF 07.09.2007. 13:10 #26993

status: user
broj poruka: 18472
Pa mora i to neko,sta ces kad ih i onako nema mnogo,tj. retki su primerci.Bilo bi nam mnogo zanimljivije da ima vise female-ova,bilo bi mnogo i zabavnije,ovako moram da se smaram sa momcima:) ..salim se naravno,svako je dobrodosao i svakom cu pomoci koliko je to u opsegu mog znanja.Pozz.


:: Takodje i ja sve najbolje mislim o tebi, pa cak i onda kada (ne)opravdano branis cice preko foruma...shalim se malko
::
::
:: - R a v e n L o r d -
::


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
edhunter1 Hladjenje 07.09.2007. 17:20 #27006

status: user
broj poruka: 76
Nisi naveo koje hladjenje imas... Bez vode ili Zalmana 9700 ja ne bih pipao nista, a mislim da ne mozes da ga teras preko 4GHz sa stock qlerom i da ti t-ra procesora bude niska za svakodnevni rad...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Hladjenje 07.09.2007. 20:18 #27023

status: user
broj poruka: 18472
Imam Cooler Mastera Hyper TX,ide opusteno na 4Ghz sa ovim coolerom.Mozda nabavim i Zalman ali ovaj zadnji model koji su izbacili CNPS9500A LED,taj mi se bas svidja.


:: Nisi naveo koje hladjenje imas... Bez vode ili Zalmana 9700 ja ne bih pipao nista, a mislim da ne mozes da ga teras preko 4GHz sa stock qlerom i da ti t-ra procesora bude niska za svakodnevni rad...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs