Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Sbb
STRANA 1 OD 1
Hajduk Sbb 07.09.2007. 17:55 T5533

status: user
broj poruka: 114

Hocu da uzmem kablovski internet kod SBB-a, pa me zanima kakav je kvalitet usluge,i konkretno me zanima paket 256/128.Znaci ako neko ima ovaj paket neka napise svoja iskustva i koliki je dowload. Vidim da se mnogo ljudi zali na SBB i da li je to tacno i da li je bolje da uzmem neki ADSL.Unapred zahvalan.
P.S.Izvinjavam se zato sto ima jos ovakvih tema i molim da ostavljaju komentare samo korisnici SBB interneta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Eh, taj SjeBB 07.09.2007. 19:22 #27017

status: user
broj poruka: 729
Evo, ja imam paket 256 kb/s i opisaću ti ukratko kako je. Listanje sajtova je relativno OK, ne ide loše. Ako downloaduješ nešto sa interneta, ne ide loše, između 20 i 30 Kb/s. Ali to što možeš da skidaš na taj način je samo demo neke igre i pokoji program. Naravno, najveća želja svakog ko se `kači` na broadband veze je kako rade torrenti ili programi tipa E-mule, Shareaza ili tako to. E, to radi užasavajuće loše. Ne mogu da ti pošaljem capture, ali već više od tri nedelje skidam jedan DVD sa serijom, a komp mi je uključen od 6:30 ujutro do oko 1:00 ujutro i prosek downloada mi je 1,8 Kb/s.
Ukoliko pokušam da skinem neki noviji film sa hiljadama seedova i peerova, ako brzina duže od dva minuta pređe 6 Kb/s trčim po šampanjac u prodavnicu da slavim. Za mesec dana konstantnog downloada jedva prelazim 10 Gb.
Doduše, tako je ovde u Valjevu, čuo sam da nam ovde guše peer2peer veze, kako bi u Beogradu dobro radilo, tako da uzmi ovo sa rezervom. Ukoliko nisi u BG (pa i ako jesi) batali ove folirante i pređi na ADSL, telekom je bar stari, iskusni lopov, a i sad mora da reklamira ADSL. Do 2008 imaju monopol na fiksnu telefoniju, tako da sad moraju da zauzimaju bolje startne pozicije, jer kad uđu i druge firme, valjda će početi i ovde da rade kao na Kosovu. Zašto kao na Kosovu? Tamo telekom nudi 2 Mbitni ADSL po ceni od 20€ (1600 din). Kako to? Na Kosovu ima stranih firmi i velika je konkurencija. A ovde? Dok ima ovaca, biće i vune...

`Grešiti je ljudski, ali da se stvarno zabrlja potreban je kompjuter.`
Marfijev zakon

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 07.09.2007. 19:32 #27018

status: user
broj poruka: 4506



mene samo zanima zasto bi iko normalan koristio torente koji NIKAD ne rade kako treba(cak i kad file ima 100000 perova i seedova) kada mozes maximalnom brzinom da skidas direktno sa interneta ili preko upload sitova ???ja sam sa 256 kb vezom, skidao oko 60-70 gb mesecno, sad imam 1024 kb , to je vec druga prica....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 07.09.2007. 19:33 #27019

status: user
broj poruka: 1574
Ja imam totalno drugacije iskustvo..Imam isti paket i stranice se otvaraju relativno brzo..znaci nema preoblema..A sto se tice download-a on mi je skoro uvek preko 25,a cesto i maximalan tj. 30kbps..To sto govorim vazi i za torente i za skidanje stvari sa interneta..Takodje SBB ima i lokal koj nudi duplo brzi download i na lokalu manje vise imas sve sto ti treba..ako nema onda samo postavis request i uglavnom ga ispune...Moja iskustva su odlicna..a stvarno ne znam da li to ima veze sa tim sto zivim u BG-u..BTW uspeo sam za samo jedan dan da skinem preko 11GB sa lokala....stvarno ne znam zasto vam u Valjevu tako sporo ide..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grobSM hehe . .. 07.09.2007. 20:38 #27025

status: user
broj poruka: 76
Ja imam wireless (trenutno 768/768) i kada radim `normalan download` ide od 85 do 90 kb/s . . . a shto se tiche torrent-a hehe jedva da predje 20kb/s preko symetric NAT konekcije :D tako da jbg. . . . torent = shit :D a shto se tiche sbb-a internet ce ti bolje raditi preko njih nego preko telekoma .. . . (provereno) pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub ... 07.09.2007. 23:00 #27034

status: user
broj poruka: 1006



u ovoj zemlji, pre bih adsl (koji i koristim)... licno nisam nikad koristio sbb... mada imam masu poznanika koji nisu prezadovoljni istim... ponavljam, to su tudja iskustva...

meni je provajder telekom direktno (512/64 kbps - ruzna asimetrija, znam... ali je soma i 300 mesecni flat, sto je ok)... i sve radi ok od samog starta - uz minor bug-ove, koji su tolerantni...

@dyca
u pravu si za lokal... to je ok (i prilicno upotrebljiva) prica...

@ognjeni
hmm... torenti mi u proseku sljakaju ne ispod 20 kila po sec... sto je ok - nigde se ne zurim... mada ponekad i ja patim od sindroma `poslednjeg dana interneta` (daj sve i daj odmah, sto pre :)))
slazem se sa ::...mozes maximalnom brzinom da skidas direktno sa interneta ili preko upload sitov
...ali ponekad, jednostavno, ne mozes pronaci ono sta zelis na taj nacin...

cesto provajderi planski, ili iz neznanja, namerno guse torente i p2p razmenjivace... ali zato je tu mikroTorent koji ima `Enable Encryption` opciju, koja ume da resi i taj problem...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub elem... 07.09.2007. 23:01 #27035

status: user
broj poruka: 1006



... moj savet je adsl, i to verat - ako mozes (nezavisan od telekoma)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub i da... 07.09.2007. 23:05 #27036

status: user
broj poruka: 1006



http://www.johntp.com/2006/04/19/how-to-increase-download-speeds-of-utorrent/


majt bi jusful


p.s. oftopik, znam


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Raiden Beotel 07.09.2007. 23:35 #27044

status: user
broj poruka: 29



Evo imam ADSL beotelov i extra je... stalno imaju neke akcije pogodnosti npr platis 1 mesec dobijes 2, evo sad su svima povecali ko je imao 256 sad ima 512 za iste pare 1390din flat... do sad nisam imao problema sa netom da kucnem u drvo :) Preporucujem ti Beotel
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: i da... 07.09.2007. 23:53 #27046

status: user
broj poruka: 1574
:: http://www.johntp.com/2006/04/19/how-to-increase-download-speeds-of-utorrent
::
::
:: majt bi jusfu
::
::
:: p.s. oftopik, zna


Hvala,odlican sajt..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hajduk Pitanje za krkub-a??? 08.09.2007. 01:27 #27052

status: user
broj poruka: 114

Hajduk

Prvo hvala za adresu dosta je korisna, a drugo kako to da verat ne zavisi od telekoma? Valjda svaki ADSL u ovoj zemlji zavisi od telekoma.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: hehe . .. 08.09.2007. 01:50 #27054

status: user
broj poruka: 12785
Ne znam sta znaci ovo, jer vec 10 meseci koristim Telekom ADSL i nisam imao nikakvih problema do sad.


:: a shto se tiche sbb-a internet ce ti bolje raditi preko njih nego preko telekoma .. . . (provereno) pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 08.09.2007. 01:52 #27055

status: user
broj poruka: 12785
Vi ljudi stvarno niste culi za news servere?!
Pored news-a, torrenti su obdaniste...
Kostaju doduse, ali vrede svaku paru koju bi inace dao ulicnim prodavcima za igre, programe...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub @hajduk 08.09.2007. 02:15 #27056

status: user
broj poruka: 1006


iskren da budem, ni ja ne znam... znam samo da je (valjda) tako... imaju svoj link... neka me ljudi isprave ako gresim... tu informaciju imam mesecima unazad...

hmm, a u medjuvremenu sam se cuo sa prijateljem koji mi rece da mu vec skoro nedelju dana ne sljaka adsl na veratu... tako da... ipak ne verat :))

(pricam o juznom banatu)

mada bi po svim pravim teorijama zavere, za tu njihovu trenutnu nefunkcionionalnost trebao biti kriv telekom (jedini pravi trzisni neprijatelj)...

uhh, sad se vec gubim...





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy SBB 08.09.2007. 02:17 #27057

status: user
broj poruka: 4163
koristim oko 2 godine. Ne zato što sam zadovoljan nego što moram. Ne mogu da kažem da su očajni ali ne mogu ni da ih pohvalim. Sve u svemu `radi`.
poz

Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub ne zaboravite ovo 08.09.2007. 02:18 #27058

status: user
broj poruka: 1006



http://www.lvllord.de/?lang=en&url=downloads


stoji link u tekstu za ubrz uTorenta, ali za svaki slucaj...

provereno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vivalabam odgovor 08.09.2007. 10:38 #27067

status: user
broj poruka: 1
Sve zavisi za sta hoces da koristis internet. Koristio sam Beotelov flat paket 512. Jako sam bio zadovoljan. Ipak, kada sam video da SBB ima lokal hubove, i duplo vecu brzinu u lokalu, odlucio sam da predjem na SBB. Za tri meseca sam skinuo preko DC++-a preko 250GB filmova sto nikako ne moze da se poredi sam ADSL-om. Ipak, ako nemas nameru da toliko skidas filmove, uzmi adsl jer su ovi u SBB-u zaista pljackasi i podrska im je katastrofa, ali imaju taj hub koji mi mnogo znaci.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: odgovor 08.09.2007. 19:53 #27093

status: user
broj poruka: 4506



:: Sve zavisi za sta hoces da koristis internet. Koristio sam Beotelov flat paket 512. Jako sam bio zadovoljan. Ipak, kada sam video da SBB ima lokal hubove, i duplo vecu brzinu u lokalu, odlucio sam da predjem na SBB. Za tri meseca sam skinuo preko DC++-a preko 250GB filmova sto nikako ne moze da se poredi sam ADSL-om. Ipak, ako nemas nameru da toliko skidas filmove, uzmi adsl jer su ovi u SBB-u zaista pljackasi i podrska im je katastrofa, ali imaju taj hub koji mi mnogo znaci.
::
::


??? kako ne moze da se poredi po brzini zivota ti ?ja sam ranije dok sam imao 512 kb na adsl skidao tih tvojih 250 gb za 2 meseca jos ni nema dupliranja brzine kao kod sbb na lokalu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 08.09.2007. 23:05 #27105

status: user
broj poruka: 1574
Nema potrebe za svadjom..ono sto stoji je da je SBB u prednosti jer nudi duplo brzi download u lokalu..a to koliko je ko skinuo je samo stvarn potrebe za odredjenim sadrzajem..Ja mogu da uplatim sbb 256kbps i da ga ceo mesec koristim za download i da kazem da je bolji od tvog ADSL-a jer ti nistaq ne skidas..To nema veze jedno sa drugim..Mozda je trenutno isplativije uzeti ADSL,ali je po meni mnogo bolji SBB..meni pogotovo odgovara to sto ne moram da placam da bi mi se zamrzao nalog,jer dok sam koristio ADSL desilo mi se da sam otiso na letovanje i zaboravio da ga zamrznem..i oni mi kad sam se vratio skinuli prikljucak i trazili da vratim opremu..Sve ima svoje dobre i lose strane,pa on neka vidi sta mu vise odgovara..pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
edhunter1 sbb nije los 08.09.2007. 23:38 #27107

status: user
broj poruka: 76
sbb radi korektno, ne mogu da kudim, a ni da hvalim preterano... ako hoces da downloadujes onda je bolji izbor sbb... za bilo kakvu ozbiljnu p2p razmenu, bitan je upload... ja svlacim oko 150gb mesecno sa paketom 256/128... a da... od skora i sbb nudi surf pakete koji su kao i kod adsl, recimo 512/64 i tako to... ako vec placas pretplatu za kablovku onda je bolje da uzmes sbb...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs