Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Koji program za pisanje zadataka?
STRANA 1 OD 1
stoler Koji program za pisanje zadataka? 09.09.2007. 15:19 T5549

status: user
broj poruka: 324
Zanima me koji program je pogodan za pisanje matematičkih zadataka i nakndano štampanje istih? Mislim na pisanje razlomaka, stepena, korena, ....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matko Probaj sa ovim 09.09.2007. 15:42 #27130

status: user
broj poruka: 52
Mozes kucati zadatke sa takvim karakterima i u Word-u uz pomoc Equation editor-a koji je sastavni deo Word-a, a nalazi se u `insert/object pa onada u listi nadjes Microsoft Equation 3.0` Ne znam da li je ovako i u Officu 2007 ali u prethodnim jeste. mozda ces morati da instaliras taj dodatak sa instalacionog diska office-a ako ga vec nema tamo gde sam napisao.
ako ti to nije dovoljno postoji dodatak za Word a zove se Math type. u njemu ima jos naprednijih opcija...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 09.09.2007. 15:45 #27132

status: user
broj poruka: 5696
Integrisani Equation je suvise rudimentiran, MathType je nesto bolji i ugradjuje se u Word. Najbolji su MatLab i Mathematica (Wolfram Research) koji su glomaznija ali i mocnija razvojna okruzenja koja sluze i za programiranje. Biraj...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Ne 09.09.2007. 19:32 #27142

status: user
broj poruka: 2270
Nemoj gubiti vreme sa equation editorom, suviše je slab a bolje bi bilo da programom i rešiš zadatak a ne samo da ga ispišeš. Matlab je dobar za rešavanje (numeričkih) zadataka ali ne i za prezentovanje postupka ili štampanje. Methemaaticu nisam probao ali sam čuo da je zakon mada je komplikovana. Ja lično koristim mathcad koji je prilično intuitivan i ima kvaltetan izlaz, a u simbolici nije ni blizu mathematici. Pogledaj još programe Derive (Texas Instruments) koji je jednostavan a pomaže kod većine simboličkih problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Ne 09.09.2007. 20:38 #27143

status: user
broj poruka: 5696
Tacno, i Derive je odlican program mi smo na ETFu koristili adaptiranu revizju istog...


- R a v e n L o r d -

:: Nemoj gubiti vreme sa equation editorom, suviše je slab a bolje bi bilo da programom i rešiš zadatak a ne samo da ga ispišeš. Matlab je dobar za rešavanje (numeričkih) zadataka ali ne i za prezentovanje postupka ili štampanje. Methemaaticu nisam probao ali sam čuo da je zakon mada je komplikovana. Ja lično koristim mathcad koji je prilično intuitivan i ima kvaltetan izlaz, a u simbolici nije ni blizu mathematici. Pogledaj još programe Derive (Texas Instruments) koji je jednostavan a pomaže kod većine simboličkih problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
edhunter1 ..... 09.09.2007. 22:37 #27150

status: user
broj poruka: 76
ja ne znam za sta ti treba program, ali mi smo u gimnaziji koristli math lab... nije los, probaj, mozda ti odgovara...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler OK, hvala 10.09.2007. 02:13 #27166

status: user
broj poruka: 324
Hvala svima na odgovorima , probaću te neke programe, a neke sam već i probao. Meni je u suštini potreban program u kom bi ja mogao da formulišem i postavim zadatak i to da odštampam, u vidu kontrolnog zadatka ilii test-vežbi a nije mi neophodno da on rešava isti, ali mislim da i ovi programi rešavaju `moj problem`.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646113.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs