Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Дигиталац за 100е
STRANA 1 OD 1
max888 Дигиталац за 100е 23.11.2013. 19:26 T55620

status: user
broj poruka: 241

Поздрав људи =)
Гледам ових дана који дигиталац да купим сестри али сви су ми исти за те паре, имате ли неку сугестију који да одаберем?
Овај је мој фаворит...
http://www.emmi.rs/digitalni-foto-aparati-digitalni-foto-aparat-canon-ixus-132-hs-sivi.11.html?productId=36087
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber re: 23.11.2013. 20:34 #527766

status: user
broj poruka: 946

Ovako nesto
http://www.extraakcije.com/fotoaparati/canon-powershot-sx150-is-silver-1067
Zbog baterija
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
max888 хвала ти... 23.11.2013. 21:02 #527769

status: user
broj poruka: 241
Је л` мислиш да ће да батерија у дигиталцу што сам навео да пропадне за годину две? :/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: хвала ти... 23.11.2013. 21:12 #527772

status: user
broj poruka: 4054

nece da propadne za 2 godine ..

shvatite vise da su batt potrosna roba na koju emas garanciju .. traje koliko traje u zavisnosti od nacina koriscenja .. kad prdne kupis drugu

imam jednog kenjonja radi mu baterja vec 5 godina

:: Је л` мислиш да ће да батерија у дигиталцу што сам навео да пропадне за годину две? :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 23.11.2013. 23:14 #527782

status: user
broj poruka: 2836
OBAVEZNO uzmi aparat sa sopstvenom baterijom!

Mnogo duze drze Litijumske nego ove obicne sto se ubaciju (Ni-mh baterije) Brze se pune, duze traje, i bash ako kroz 5,6god crkne sigurno ce ti biti jeftinije da kupis nju, nego svakih par meseci obicne...

Ja imam nikon vec 5god sa litijumskom baterijom i dan danas isto drzi kao i prvog dana

Preporuka za Canon Ixus 132.

http://www.emmi.rs/digitalni-foto-aparati-digitalni-foto-aparat-nikon-s3500-crni.11.html?productId=34762

http://www.emmi.rs/digitalni-foto-aparati-digitalni-foto-aparat-nikon-s3300-srebrni.11.html?productId=22517

http://www.emmi.rs/digitalni-foto-aparati-digitalni-foto-aparat-canon-powershot-a3400is.11.html?productId=29571 dao bih mu prednost zbog veceg ekrana.

http://www.emmi.rs/digitalni-foto-aparati-digitalni-foto-aparat-sony-dsc-w730-crni.11.html?productId=32723

Uzmi nesto od ovoga, neces pogresiti ni sa jednim. Ja sam zadovoljan sa Nikon-om S3000, pravi OK fotke, mada nocu i ne tako dobre. Mislim da tu Canon ima blagu prednost. Sto se Sony-a tice ja sam se licno razocarao, ne znam koji je tacno model bio u pitanju, imao je carl-zeis optiku i fotke su bile lose.

Ako imas vremena pogledaj neke testove.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ za te pare je pitaj koji joj se najvise 24.11.2013. 00:21 #527802

status: user
broj poruka: 2998
dopada na prvi pogled i taj pazari :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 24.11.2013. 04:29 #527807

status: user
broj poruka: 4742

Samo pazi za Ixus 132, jer u Emiju, kao i obicno, pokusavaju da obmanu kupca.
`Funkcija Face ID (ID lica) stavlja prioritet na prijatelje, a Full HD filmovi povećavaju zabavu.`

Nije Full HD nego samo HD - 1280x720.

Drugo, prica oko ugradjene baterije nije bas tako jednostavna. Dok se puni ne mozes da koristis aparat, a ovamo ubacis drugi par dok se prvi puni i voila. I sta ako si negde gde ne mozes da napunis bateriju?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Apropo baterija 24.11.2013. 07:44 #527809

status: user
broj poruka: 6643
I ja sam protiv unutrašnje baterije. Onda kada ti bude zatrebala, nećeš moći da je nađeš, ili će da košta kao Sv. Petra kajgana. U oba slučaja, to znači da je vek fotoaparata ograničen trajanjem baterije. A tu može biti problema, što od upotrebe što od primerka koji te zapadne.
Drugo, već navedeno, je da je baterija prazna ili, još gore, poluprazna, BAŠ onda kada ti treba i nemaš vremena da je dopuniš-napuniš. I izda te kad je najzanimljivije ili ti cvikaš od upotrebe da bi štedeo bateriju pa ne slikaš šta si hteo...
Posebne baterije su dodatni trošak, treba odmah uzeti 4 komada - bar duplo, tako da si uvek miran, a na kraju, ako zagusti, imaš i alkalne na svakom uglu.
Jeste, to je još 2× više drangulija da se vuče sa sobom, i lako se npr. zaboravi rezervni par baterija, ili sam punjač... ili se zaboravi na punjenje oba kompleta, ali, ima svoje prednosti.
Mana je što je kvalitet baterija postao žnj kao npr. nazovi Varta (kupljen brand), pa koliko ja vidim, samo Eneloop od Sanya još radi kako treba, srećom.

Budale računaju na sreću.

::
:: Samo pazi za Ixus 132, jer u Emiju, kao i obicno, pokusavaju da obmanu kupca
:: `Funkcija Face ID (ID lica) stavlja prioritet na prijatelje, a Full HD filmovi povećavaju zabavu.
::
:: Nije Full HD nego samo HD - 1280x720
::
:: Drugo, prica oko ugradjene baterije nije bas tako jednostavna. Dok se puni ne mozes da koristis aparat, a ovamo ubacis drugi par dok se prvi puni i voila. I sta ako si negde gde ne mozes da napunis bateriju
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Sto se baterija tice... 24.11.2013. 08:49 #527810

status: user
broj poruka: 1588
... i ja sam za standardne punjive AA. Pored ovoga sto je Pisko naveo imas i nemacke Ansmann, koje mene sluze od 2008 (jedan komplet 4 baterija) i 2011 (drugi komplet 4 baterije). Imaju seriju maxE / maxE+ koje se sporije prazne. Mene nikad baterija nije zeznula, jer sam uvek imao rezervne u futrolici. A pucas sa jednim kompletom i do 300 slika (zavisi od uslova slikanja - blic...)

Sto se tice aparata, mislim da u tom cenovnom rangu nema velikih odstupanja u kvalitetu, tako da proverom na dpreview, digital versus i par drugih sajteva vidi ponasanje konkretnog aparata pa odluci. Sa obzirom na to da kupujes zenskoj osobi, prvi utisak (izgled) ce verovatno presuditi - da li joj se svidja ili ne. Pa kombinuj izgled sa osobinama i srecno.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 24.11.2013. 13:06 #527836

status: user
broj poruka: 2836
Ljudi to sto pricate da je bolje uzeti sa obicnim Ni baterijama je po meni promasaj.

Imao sam 2 aparata sa obicnim baterijama i muka sam se nagledao, potrosio sam par hiljada na baterije, sa njima se nikad ne zna kad su pune kad ne, veoma brzo se prazna posle par meseci koriscenja, i naravno uvek sa sobom treba nositi drugi par.

Litijum-jonske baterije drze mnogo duze, od 100-200 slika moze da izdrzi jedno punjenje, zavisi koliko se koristi blic i gledaju slike. Takodje Li-jonske se mnogo brze pune, moze i preko usb-a. Do sada me nikad nisu izdale kad je trebalo, uvek pre nego sto krenes negde proveris koliko su napunje, a ako se koristi aparat ceo dan stavis ga lepo pola sata,sat da se napuni i to je to.

Takodje i same dimenzije aparata su manje sa sopstvenom baterijom.
Sto se tice same baterije, sigurno ce izdrzati bar 4,5 godina ako se normalno koristi aparat. Za tih 4,5godina na obicne baterije bi sigurno potrosio oko 40,50e, sto je polovina cena samog aparata.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 24.11.2013. 15:29 #527868

status: user
broj poruka: 1620
@Plamen
Ako se kupi kvalitetan set NiMH baterija, sigurno ce trajati mnogo duze od te litijumske.
Sto se tice broja slika, ovo kazu za SX150:
Trajanje baterija: Približno 110 snimaka (sa priloženim baterijama). Približno 320 snimaka (sa opcionom baterijom Canon NB-3AH).Približno 420 min. reprodukcije (sa priloženim baterijama).Približno 540 min. reprodukcije (sa baterijama Canon NB-3AH)
I to za baterije kapaciteta 2100mAh, a mogu se uzeti npr. Eneloop baterije od 2500 ili 2700mAh (koje trpe i do 1800 ciklusa punjenja) i dobiju jos bolji rezultati.

Cak i da vremenom oslabe za 30%, opet je bolje od ovoga (Ixus 132):
Približno 200 snimaka¹
Ekološki prihvatljivi režim: približno 275 snimaka¹
Približno 300 min. reprodukcije


Vec je receno i da na prvoj trafici mogu da se kupe alkalne AA za prvu pomoc. Sta sa Ixus-om kad se isprazni, a nisi kuci?

Koristio sam SX150 vise od godinu dana i bio sam prezadovoljan. Poklonio sam ga ortaku kad sam presao na DSLR i on ga sada koristi vec 2 god. sa istim Sanyo baterijama, koje sam ja kupio jos pre oko 3 god.

Ovde nije pitanje koji aparat je bolji, posto je to ocigledno, vec koji vise odgovara po gabaritima i estetici. Dosta ljudi ne voli SX150 samo zato sto ne staje u dzep (u neku ruku, razumljivo).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen Re: Re: 24.11.2013. 18:22 #527920

status: user
broj poruka: 2836
Ja sam bash te Eneloop i imao, platio sam ih boga oca, oko 20e su bila pre nekoliko godina. Imao sam svakakve i mogu ti reci da ni jedne nisu zadovoljile potrebe. Mozda su moji aparati bili losi, sta znam, mada su bili novi. Jedan je bio Canon a drugi Olympys, ne znam koji modeli.

Takodje skoro sam bio na putovanju sa drustvom, i video sam da su se namucili sa tim baterijama. Njihovi aparati (mislim da su stari godinu,dve) istrose baterije dok si reko keks, pa su menjali medjusobno, non-stop punili.
Ja sam iskljocao oko 300 slika, i za celo putovanje sam punio samo 4 puta aparat i to po sat vremena.

Nek kupi covek sta hoce, ali mislim da je savremenije resenje da uzme sa sopstvenom baterijom.

:: @Plame
:: Ako se kupi kvalitetan set NiMH baterija, sigurno ce trajati mnogo duze od te litijumske
:: Sto se tice broja slika, ovo kazu za SX150
:: Trajanje baterija: Približno 110 snimaka (sa priloženim baterijama). Približno 320 snimaka (sa opcionom baterijom Canon NB-3AH).Približno 420 min. reprodukcije (sa priloženim baterijama).Približno 540 min. reprodukcije (sa baterijama Canon NB-3AH)
:: I to za baterije kapaciteta 2100mAh, a mogu se uzeti npr. Eneloop baterije od 2500 ili 2700mAh (koje trpe i do 1800 ciklusa punjenja) i dobiju jos bolji rezultati
::
:: Cak i da vremenom oslabe za 30%, opet je bolje od ovoga (Ixus 132)
:: Približno 200 snimaka
:: Ekološki prihvatljivi režim: približno 275 snimaka
:: Približno 300 min. reprodukcije
::
:: Vec je receno i da na prvoj trafici mogu da se kupe alkalne AA za prvu pomoc. Sta sa Ixus-om kad se isprazni, a nisi kuci
::
:: Koristio sam SX150 vise od godinu dana i bio sam prezadovoljan. Poklonio sam ga ortaku kad sam presao na DSLR i on ga sada koristi vec 2 god. sa istim Sanyo baterijama, koje sam ja kupio jos pre oko 3 god
::
:: Ovde nije pitanje koji aparat je bolji, posto je to ocigledno, vec koji vise odgovara po gabaritima i estetici. Dosta ljudi ne voli SX150 samo zato sto ne staje u dzep (u neku ruku, razumljivo).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: Re: 24.11.2013. 18:29 #527922

status: admin
broj poruka: 876

Od kako su se `pojavili` kinezi, nista lakse da se kupi odgovarajuca rezervna baterija i resio si sve moguće probleme

::
:: Vec je receno i da na prvoj trafici mogu da se kupe alkalne AA za prvu pomoc. Sta sa Ixus-om kad se isprazni, a nisi kuci
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
max888 Хвала вам људи 25.11.2013. 00:04 #527978

status: user
broj poruka: 241
Купљен је пинк кенон...
Свидео јој се, шта више да вам кажем. xD xD xD
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs